Atpūta laukos

Saimniecības

Apmeklējumi lauku saimniecībās, amatu darbnīcās, tradicionālās lauku sētās.  Bērni kopā ar vecākiem, savu bērnudārza grupiņu vai klasesbiedriem var iepazīt lauku dzīves norises, tuvumā aplūkot, pabarot un paglaudīt mājdzīvniekus, redzēt, kā rodas piens,  iedot vārdu jaundzimušam jēriņam un nogaršot saimniecībā tapušos lauku labumus. Šajā sadaļā iekļautas arī bērniem draudzīgas viesu mājas, kurās īpaši domāts par ērtībām, piemēram, pēc pieprasījuma ir pieejamas bērnu gultiņas un krēsliņi, pagalmā ir rotaļu laukums,  piedāvājumā ir spēles, atrakcijas, radošās darbnīcas, bērnu sporta inventāra noma, utt. 

Lai uzzinātu piedāvājumu, skatiet to pie konkrētās saimniecības profila sadaļas "specializācija", kur atradīsiet ikonu "Bērniem un jauniešiem".

Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Līcīši Ltd

Saimniecība regulāri uzņem gan pirmsskolas vecuma, gan skolēnu, gan jauniešu grupas no 10-70 personām.

Saimniecības apskate. Apmeklētājiem tiek parādīti dažādu sugu dzīvnieki, un apskatāma kazu kūts un slaukšanas tehnoloģija. Iespēja pacienāt dzīvniekus ar līdzpaņemtu cienastu. Pastaiga uz dīķi, kur notiek zivju barošana. Ekskursijas laikā tiek stāstīts par saimniecības vēsturi, darbības jomu, kas ir dzīvnieku audzēšana un piena produktu ražošana. Pārstrādes cehā var ielūkoties caur stiklotām durvīm, un pēc tam piedāvā piena un sieru degustāciju. Saimniecībā var iegādāties pienu, sierus un saimniecības teritorijā ievāktas dabīgās tējas. Piedāvā arī vizināšanos zirga mugurā, kas ir iepriekš jāprecizē.

Ekskursijas garums 1-1,5 h, cena 2 EUR / pers. Izjāde ar zirgu 1 EUR (par apli).

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas34   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērziņi" ("Labirinti")

Atrakciju parkā „Labirinti” izveidotas vairāk kā 20 atrakcijas 3,5 hektāru platībā. Iekārtotas ērtas piknika vietas. Izbrauciens ar velokartiem gan bērniem, gan pieaugušajiem un skolēniem.

Bērniem un jauniešiem   Agro   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

DUDU ligzdas - kalēja brīvdabas smēde un monētu kalšana

Kalēja smēdes apmeklējums allaž bijis kas īpašs. Vai tas ir aktuāls arī mūsdienās? Varbūt kāds jautās, kas vispār ir kalējs? Uz šiem jautājumiem gūsiet atbildes, apmeklējot "DUDU ligzdas" brīvdabas smēdi vai pasūtot kalēja smēdi uz savu pasākumu. Pie kalēja varēsiet uzzināt, kā karsē, kaļ un stiepj dzelzi, kādi instrumenti un materiāli ir nepieciešami kalšanas procesam, kādas ir tradīcijas, un ko kalējs dara mūsdienās. Varēsiet paši izkalt nagliņu vai "čiku", tā izmēģinot kalēja smago darbu. Kalēju iespējams ataicināt uz pašu rīkotu pasākumu, uz kuru viņš labprāt izbrauks ar savu brīvdabas smēdi. Smēde pieejama dažādām auditorijām un jomām - kāzām, precībām, svētkos, sporta spēlēm, skolēniem, bērniem, jaunlaulāto svinībām un individuāliem apmeklētājiem.

Vēl smēdē var izkalt vara DUDU monētu. Kaltas monētas vienmēr piesaistījušas cilvēku uzmanību! Tāpat iespējams individuāli pasūtīt monētu kalšanu savā pasākumā. Monētu izgatavošanai nepieciešamas izgatavot klišejas pēc jūsu vai kalēja vizuālā materiāla.

Ja smagais smēdes āmurs ir par smagu un dzīve par grūtu, noderēs DUDU smēdes radošā metāla darbnīca. Tajā labi jutīsies gan pieaudzis cilvēks, gan pavisam  mazs. Darbnīcas vada gan uz vietas novadā, gan izbraucam uz pasākumiem pa visu Latviju. 

Biosfēras rezervāts Bērniem un jauniešiem   Pie jūras   Attālums no valsts galvaspilsētas74   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kafeja Alīda

"Kafeja Alīda" ir neliela ražotne, kurā pēc senču receptēm gatavo senu Sēlijas novada dzērienu - cigoriņu un labības kafeju. Tiek ražoti vairāku veidu kafejas dzērieni, kuru sastāvā ir cigoriņi, burkāni, mieži, rudzi, ozolzīles, kaņepes un apiņi. Visas izejvielas iegūst uz vietas, no apkaimes laukiem un mežiem. Uzņēmums nodarbojas arī ar dārzeņu, augļu, ogu pārstrādi, kā arī ar dārzeņu, ogu, sēņu, ārstniecības augu žāvēšanu.

Apmeklētāji var doties ekskursijā pa ražotni, kuras laikā piedāvā iepazīt ražošanas procesu, degustēt un iegādāties produkciju. Tāpat tiek piedāvāta kafejas darbnīca ar iespēju pagatavot kafeju pēc pašu izvēlētas receptes.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas142   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zvaigžņu aitas

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 15-45 personām.

Observatorijas programma – piedāvā aptuveni stundu garu vizuālu prezentāciju par saimnieku vai skolotāju izvēlētu (jāpiesaka mēnesi iepriekš) tēmu. Ja apmeklējums ieplānots tumšajā diennakts laikā un laikapstākļi ir piemēroti novērojumiem, tiek veikta aptuveni 10-15 minūtes gara debesu aplūkošana un zvaigznāju iepazīšana ar neapbruņotu aci, pēc tam ~1h gara programma augšā observatorijā pie lielā teleskopa. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā pēc lekcijas tiek detalizēti izrādīta observatorija, parādīti darbības principi observatorijā izmantotajām iekārtām. Laika periodā no maija līdz septembrim iespējams dienas gaišajā laikā veikt Saules novērojumus, lai ar savām acīm, iespējams, skatītu Saules plankumus un gāzes cilpas. Kopējais programmas ilgums 2-3h, cena 3,50 EUR no skolēna, pavadošais personāls (skolotāji, autobusa šoferis) – bez maksas.

Saimniecības apskate – saimniecības pamatnozare ir aitkopība, tādejādi iespējams iepazīties ar šiem dzīvniekiem, kuri tiek uzskatīti par vieni no pirmajiem, kurus pieradināja cilvēks, pabarot ar līdzi paņemtajiem našķiem (burkāni, kāpostu lapas, āboli), uzzināt, kādus produktus iespējams iegūt no aitām, noskaidrot to dzīves paradumus. Papildus aitām iespējams apskatīt arī dažādus putnus – zosis, pīles, tītarus, pērļu vistas un visdažādāko šķirņu vistas, kā arī Žemaitijas šķirnes zirgu. Saimniecības apskatei nepieciešama ~1h, cena 1 EUR no personas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas57   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Klajumi"

Zirgu sēta "Klajumi" labprāt uzņem skolnieku grupas - saimniecībā piedāvā gan ekskursiju, gan arī vizināšanu zirgu mugurās, gan piknika vietu.
Ekskursijas pa saimniecību ilgums ir 1-1,5h. Vēsture, zirgi, Odu taka.

Bērniem un jauniešiem   Aktīvā atpūta   Izjādes   Skaisti skati   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Atpūtas vieta "Buki"

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 10-30 personām. 

Atpūta laukos, nakšņošana, sporta aktivitātes, makšķerēšana, mini ZOO apmeklējums, iespēja piedalīties lopiņu kopšanā, barošanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas194   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Very Berry

Vieni no pirmajiem lielogu dzērveņu un melleņu audzētājiem Latvijā (kopš 1997. g). Kalna purvā, kurā savulaik tika iegūta kūdra, plešas dzērveņu, melleņu, aveņu un zemeņu lauki. Apmeklētāji var doties ekskursijā, apskatīt ogu laukus, iepazīties ar sulu ražošanas procesu, kā arī iegādāties Very Berry produkciju. Ieteicams apmeklēt „Very Berry” ražotni (ap 3 km attālumā – Dārzciemā), kur ražo sulas, sīrupus un morsus!

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zvejnieku sēta "Dieniņas"

Uzņem skolēnu grupas no 15-70 personām. Piedāvā aktīvās atpūtas un kultūras pasākumu ar zivju smēķēšanu: aktīvu atpūtu pie jūras ar visādām izdarībām jūras krastā, zvejnieksievu stāstus par vēsturi un sadzīves "teijātri" vietējā dialektā, ieskatu zivju kūpināšanas procesā un, protams, mielastu ar riktīgu vietējo zivju izgaršošanu.

Programmas garums 2.5 h, cena 12 EUR / pers.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona6-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Laima Ceramics

VEIDOŠANAS NODARBĪBA
Māla figūriņu izveide. Piemērota grupām - īpaši skolēnu ekskursijām.
Darbiņš tiek apdedzināts un tad varat to nokrāsot, piemēram, ar akrila krāsām.
Nodarbība pielāgojama dažādām vecuma grupām un vēlmēm.

Laiks: 1 stunda

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Valmiermuižas alus

Gan lieli, gan mazi aicināti apmeklēt Valmiermuižas zirgu stalli, kur tiek uzņemtas viesu grupas līdz 30 personām.
Te iespēja atklāt staļļa vēsturi un iepazīt tā kuplo zirgu saimi- izzināt par viņu kopšanu un trenēšanu, par viņu paradumiem, niķiem un stiķiem, kā arī lielākajiem viņu gardumiem. Pēc ekskursijas iespējams kāpt zirga mugurā un izjāt apli treniņlaukumā un sarīkot nesteidzīgu pikniku staļļa pagalmā. Citkārt izjādes iespējamas arī Valmiemruižas pils parkā un citviet. Valmiermuižu un tās apkārtni iespējams iepazīt, dodoties izbraucienos arī ar pajūgu vai ziemas laikā - kamanām. 
Ekskursija stallī, izjādes un izbraucieni iespējami katru dienu, to iepriekš saskaņojot. 
Programmas garums 1-1.5 stunda.

Vairāk par iespējām skatīt šeit.

Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas111   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Ceptuve "Lāči"

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 10-40 personām vienā grupā (vienlaicīgi iespējams uzņemt divas grupas). Piedāvā jaunu mācību ekskursiju skolēniem “Rudzu grauda spēks”. programmā ietilpst:

 • Interaktīva prezentācija par rudzu maizes vērtīgajām īpašībām;
 • Kopīgi komandu uzdevumi;
 • "Lāču" ceptuves apskate, iepazīšanās ar maizes cepšanas procesu un cepēju darba rīkiem;
 • Klases maizes klaipiņa cepšana, īpašo rudzu cepumu veidošana, kā arī maizes degustācija;
 • Programmas noslēgumā kopā ar pašu cepto maizīt, saņemsiet arī īstas rudzu maizes pazinēju diplomu.

Programmas ilgums līdz 3 stundām, cena 7.50 EUR/pers., uz 10 skolēnu grupu 1 pieaugušajam ieeja bez maksas.

Svinības   Bērniem un jauniešiem   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas40   Sezona1-12   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Interneta pieslēgums Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Neptūns

Tematiskie bērnu rīti

"Restorāns „Neptūns” ir senākais restorāns Jūrmalā ar gandrīz 50 gadu vēsturi, atrodas jūras kāpu zonā un tikai 42 km attālumā no Rīgas, kur mierīgi baudīt jūras gaisu un priežu šalkoņu. Plaša izvēle grila ēdieniem, kuri tiek gatavoti uz atklātā uguns visu gadu. Īpašajā piedāvājumā ir kartupeļu pankūkas ar mazsālīto lasi, žuljēns, liellopa mēles salāti vai harčo zupa.  Katru sezonu piedāvā jaunus ēdienus un dzērienus atbilstoši sezonālajām dabas veltēm. Karstās vasaras dienās atvērta terase ar nojumi, savukārt ziemas laikā restorāna zāle. Īpaši gaidīti viesi ir ģimenes ar bērniem, jo piedāvājumā ir bērnu istaba, āra rotaļlaukums, veselīgi ēdieni un tematiski bērnu rīti katra mēneša pirmajā svētdienā. 

Pie jūras   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas38   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunieviņas"

Piedāvā programmu "Iepazīsti vēl neiepazīto":  izzinoša ekskursija savvaļas zirgu dārzā. Iespēja iepazīt zirgu dzīvi, apskatīt tos tuvumā. Savvaļas zirgu dārzā vēl aplūkosim kupicas akmeni, dižvītolu, lapsu alas, "zirgu džakuzi". Papildus iespēja pasūtīt uz ugunskura gatavotu zupu.  Programmas garums: 1-1,5 stunda, cena 2 EUR no personas.

Uzņem arī bērnu nometnes.

Izjādes   Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas101   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku māja "Kalbakas"

Skolēniem piedāvā atraktīvu, izglītojošu programmu "Piena upe pankūku krastos". Programmas ietvaros iepazīstina ar piena ceļu no gotiņas līdz galdam, piedāvā līdzdarboties piena malšanā, sviesta kulšanā, biezpiena gatavošanā. Atraktīvas spēles, kopīga pankūku cepšana, piparmētru tēja. Papildus - iepazīšanās ar lauku sētas iemītniekiem, spēļu laukumi.
Programmas norises ilgums - 2,5 stundas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Savvaļas dzīvnieku dārzs "Saulītes"

Daugavas kreisā krasta nogāzes pļavās izveidoti aploki, kuros dzīvo ~ 50 dambrieži un Skotijas savvaļas govis (t.s. hailanderi). Dzīvnieku apskate, stāstījums par dambriežu un hailanderu audzēšanu. Bērni var pabarot dzīvniekus ar saimnieku iedoto barību.

Bērniem un jauniešiem   Sēņošana   Dzīvnieku vērošana   Aktīvā atpūta   Makšķerēšana   Svinības   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lauku sēta "Indāni"

Piedāvā bērniem un skolēniem izstaigāt lauku sētu, iepazīties un pabarot mājdzīvniekus, aplūkot senos darbarīkus. Izskraidīties pa pļavu, kurināt ugunskuru un cept desiņas, vārīt tēju. Mazākām bērnu grupām (no 1-20 personām) ir iespēja piedalīties piena seperēšanā, sviesta kulšanā. Ģimenēm ar bērniem iespēja piedalīties vakara lopu kopšanā (barot dzīvniekus, slaukt kazu u.c.).

Programmas bērniem un skolēniem:

 1. Iepazīšanās ar lauku sētas ikdienu.
 2. Pa filmas "Mazie laupītāji" vietām.
 3. Izzini lauku sētas ikdienu!
Izjādes   Agro   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Ludzas Amatnieku centrs

Darbs dara darītāju! Ekskursija Ludzas Amatnieku centrā.
Iemācies ko jaunu kopā ar Ludzas amatniekiem: kā radās amati, ko eksāmenā vajadzēja prast meitenēm un zēniem, kādi likumi valdīja senajā Latgalē. Iemāci pirkstiem radīt praktisku lietu vai dāvanu kādā no meistardarbnīcām, izbaudi, cik garšīgs bija seno laiku našķis.
Iepriekš piesakies – T. 29467925, 20381782, ligakondrate@inbox.lv

Svinības   Bērniem un jauniešiem   Semināri   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas270   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Mini - ZOO Dobuļi

Apskatāmas aitas, kazas, Ķīnas lielās cūkas, truši, dažādi eksotiskie dzīvnieki un putni. Bērniem īpašu prieku sagādā saskarsme ar mājdzīvniekiem un Japānas makaka – pērtiķa Nilsona izdarības. Saimniecība ieguvusi ģimenei draudzīgas vietas nomināciju.

Bērniem un jauniešiem   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas35   Sezona1-12   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Rika Zoo

Rika ZOO pieejamas dažādas aktivitātes ikvienam. Saimniecībā iespējams ne tikai baudīt skaisto dabas ainavu, bet arī apskatīt alpakas, ar kurām kopā var pastaigāties pa gleznainajiem Piebalgas pakalniem. Tās atrodas lielā nožogotā teritorijā un tās iespējams pabarot un redzēt dzīvojot dabā.

Rika ZOO piedāvā arī pastaigu ar basām kājām pa Dzīvības taku, iespēju bērniem pavadīt laiku nelielajā interaktīvajā spēļu laukumā, kā arī izbaudīt pēdu masāžu alpaku aplokam blakus esošajā dīķī, ieliekot kājas ūdenī un ļaujot zivīm skrubināt pēdas.

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Klusums un miers   Attālums no valsts galvaspilsētas141   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

GRAVAS

Gravas ir ierīkoti sporta laukumi kā pludmales volejbols, basketbols, loka šaušana un peintbols. 

SPA laukos   Bērniem un jauniešiem   Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Igaunija

Kennu alpaku ferma

Kennu Alpaku fermā jūs varat redzēt Peru izcelsmes alpakas, brīnišķīgus dzīvniekus ar biezu un mīkstu vilnu. Kamēr esat šeit, jūs varat pabarot šos dzīvniekus ar našķiem, kurus piedāvā īpašnieki, un paglaudīt tos. Fermā arī atrodas kazas, truši, vistas un aitas. Veikalā jūs varat iegādāties suvenīrus un alpaku vilnas produktus. Kennu Alpaku ferma ir piemērota visai ģimenei.

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
N/A
Latvija

Netradicionālā lauksaimniecības dzīvnieku audzētava "Ezerlejas"

Piedāvā dažādu putnu un dzīvnieku apskati gida pavadībā, piknika vietas.  Ekskursijas ilgums apmēram 1,5 stunda. Uz vietas darbojas arī veikaliņš. Strādā no 1. maija līdz 31. oktobrim. Skolnieku ekskursiju laiki jāsaskaņo iepriekš!

Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona5-11   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Mežvidi

"Mežvidi" (SIA „Latgales dārzeņu loģistika”) savu darbu uzsāka jau 2007.gadā, un šobrīd piedāvā garšīgus un veselīgus sarkanos ķekaru tomātus. "Mežvidu" saimnieki arī turpmāk plāno tomātus audzēt un piegādāt pircējiem tieši ziemas mēnešos, kad veselīgi un vitamīniem bagāti dārzeņi ir vajadzīgi visvairāk. Siltumnīcās uzņēmums izmanto mūsdienīgas fotosintēzes tehnoloģijas, kuru dēļ baudāms iespaidīgs skats – no siltumnīcām staro violeta un spilgti sarkana gaisma. Tomātus apputeksnē ar dabisku metodi – izmantojot kamenes. Uzņēmuma darbības stils ir atvērts aktīvai dārzeņu nozares pārstāvju sadarbības veicināšanai un sabiedrības iepazīstināšanai ar tomātu audzēšanas procesu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas268   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Skrīveru pārtikas kombināts

Uzņem skolēnu grupas no 10-80 personām. Piedāvā programmu "Ekskursija Gotiņkonfekšu valstībā!":

Gotiņkonfekšu degustācija, mielošanās ar Gotiņu ''kažociņā'', iepazīšanās ar Gotiņkonfektes tapšanu, ieskats leģendārā Skrīveru Pārtikas Kombināta vēsturē un darbarīkos. Iespēja izmēģināt prasmes pašiem ietīt 100 gr.  gotiņkonfekšu līdzņemšanai. Lauku dzēriens pēc gardajiem saldumiem!

Programmas ilgums ~60 min, cena 2 EUR / skolēnam / vecākam (audzinātājiem un skolotājiem bez maksas).

Iepriekš pieteikties ekskursijā pa tālruni 28685600.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

ZS "Valti"

Saimniecība nodarbojas ar tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšanu vaislai, nobarošanai un gaļas ražošanai, ar piena sivēnu pārdošanu un cūkgaļas ražošanu, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšanu, kā arī biškopību. Saimnieki jau vairākus gadus sešos saimniecības dīķos audzē karpas, līņus un orfas. Ziemas sezonā zivis var ķert speciālos zivju mājas baseinos, kas izveidoti, uzpludinot Bērzenes upes līkumu. Z/S „Valti” saviem apmeklētājiem piedāvā ieskatu un mācības bioloģiskajā saimniekošanā, gaļas liellopu audzēšanā, t.sk. ģenētiskajā darbā ar tīršķirnes uzturēšanu, un makšķerēšanu svaigā gaisā. Semināru un mācību vajadzībām Zivju mājā ir izbūvēta speciāla semināru zāle un virtuve. Saimniecībā atrodas un tiek uzturēta Oskara Kalpaka taka, kas šķērso ģeoloģiski un ainaviski interesantu teritoriju. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas154   Sezona5-9   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Beverīnas koka skulptūru parks un labirinti

Pieņem bērnu, skolēnu grupas no 2-50 personām.

Koka skulptūru parks 2ha platībā ar 350 koka skulptūrām. Kopta lauku teritorija 10 km no Valmieras. Vairākas āra un iekštelpu spēles un atrakcijas, batuts, šūpoles. Piknika un ugunskura vietas. Interesanta vieta skolēnu atpūtai un fotosesijām.
Labirinti bērniem:

 • Šausmu labirints mežā - Labirints veidots speciāli audzētā egļu mežā. Šeit Jūs varēsiet mazliet pamaldīties un pabaidīties, jo mežā atrodas gan milzīgas čūskas, gan riebīgi  zirnekļi, gan slepkavnieks ar savu slepkavnieka lādi, gan skeleti, velni un raganas. Bērni īpaši ir iecienījuši raganas mājiņu. 
 • Zaru labirints „Dižputna ligzda” - Milzīga putna ligzda, kuru sasniegsiet, maldoties cauri zaru labirintam. Varēsiet iekļūt ligzdā pa zaru kāpnēm.
 • Labirints upenēs - Varēsiet pamaldīties 1- 1,5 m augstā un 25 m garā upeņu krūmu labirintā.
 • Dabas taka "Putnu ielā" - egļu silā varēsiet apskatīt dažādus putnu būrīšus, mākslīgas un īstas ligzdas, kas piemērotas dažādām 20 Latvijas dobumperētāju putnu sugām. Varēsiet iepazīties, kādi putni ligzdo Latvijas koku dobumos. Acīgākie atradīs īstu dzeņa kalvi. Speciāli fotosesijām ir  izgatavots būris arī divkājainajem draugiem.  

Nepieciešamais laiks 2-4 stundas, cena skolēniem 3 EUR / pers., skolēniem ar īpašām vajadzībām 1 EUR / pers.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas121   Sezona5-10  
N/A
Latvija

Piebalgas Porcelāna fabrika

Piebalgas Porcelāna Fabrikas apmeklētāji ekskursijas laikā viesosies ražotnē un līdzdarbosies porcelāna tapšanas noslēpumu iepazīšanā.

Ekskursijas programma ilgst 40-45 min. Uzņemam skolēnu un pieaugušo grupas (10-25 personas).  Ieejas maksa: skolēniem/ pensionāriem EUR 2.00/ pers. pieaugušajiem EUR 3.00/ pers.  

*Ja grupa ir lielāka (līdz 50 personām), ir iespējams vienlaicīgi organizēt gan ekskursiju, gan apgleznošanas darbnīcu grupas daļām. 

* Pieņemam arī individuālos apmeklētājus.

Apgleznošanas darbnīcā, Porcelāna galerijas telpās Vecpiebalgas muižā, konsultanta vadībā ar profesionālajām porcelāna krāsām varēsiet radīt unikālu zīmējumu savam izvēlētajam izstrādājumam. Apgleznotie trauki vēlāk tiek apdedzināti speciālā krāsnī ļoti augstā temperatūrā, tāpēc tie ir droši lietojami ikdienā. 

* Apgleznošanas darbnīcas izmaksas atkarīgas no apgleznošanai izvēlētā porcelāna izstrādājuma - sākot no EUR 3.00.

*Apgleznoto trauku apdedzināšanas ilgums atkarīgs no to daudzuma un trauku izmēriem. Par saņemšanas laiku vienojas individuāli ar konsultantu.

 

Vecpiebalgas muižas ēkā iekārtota Porcelāna galerija - Piebalgas porcelāna fabrikas veikaliņš. Šeit var aplūkot un iegādāties visplašāko mūsu ražojumu klāstu un suvenīrus. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Keramikas darbnīca „Saules ceplis”

Piedāvā ekskursiju, iespēja darboties meistarklasēs veidojot pašiem savu māla trauku.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas55   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIA "Joži"

„Joži” meklējami Jaunpilī, Jaunpils – Viesatas ceļa malā. „Joži” ir viena no lielākajām Latvijas graudkopības (ziemāji, vasarāji un arī rapši) saimniecībām, kas sākusi veidoties pagājušā gadsimta astoņdesmito – deviņdesmito gadu mijā. Šobrīd saimniecībā slejas 14 graudu torņi, tiek rekonstruēta graudu kalte. Kopumā tiek apsaimniekoti ap 5000 ha zemes, izveidots moderns lauksaimniecības tehnikas parks. Saimnieki Gunvaldis un Guna Sproģi aktīvi iesaistās dažādu ES projektu īstenošanā. Dažādu konkursu (t.sk. „Sējējs”) uzvarētāji un laureāti.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona3-11   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Savvaļas dzīvnieku parks "Dimantu kalns"

Piedāvājumi skolēnu, jauniešu un bērnudārza grupām:

 • eksursiju gida pavadībā: dzīvnieku barošana no rokas;
 • izjādes ar poniju;
 • lapenes, grilla (malkas) īre;
 • pikniks uz oglēm gatavots;
 • sarunas pie ugunskura;
 • aktivitātes bērniem – batuts, estrāde, rotaļu laukums – PIRĀTU KUĢIS;
 • animācija;
 • sporta laukumi - futbols, basketbols, volejbols;
 • telpas dažādām apmācībām.

Bērnudārza grupām:

 • Pārgājieni (iepazīt tuvējo apkārtni – tūrisma objektus);
 • Pārgājieni ar orientēšanās elementiem, izmantojot karti vai leģendas aprakstu;
 • Pastaigu pārgājieni – Dzīvnieku parks;
 • Slēpju pārgājieni;
 • Pārgājieni ar relaksējošiem vakara pasākumiem;
 • Tematikas pārgājieni;
 • Pasākuma dokumentēšanu (fotogrāfi, video operatori);
 • Transports pasākuma laikā kā arī uz un no pasākuma vietas.
Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos

Uzņem bērnu, skolēnu grupas līdz 40 personām. Piedāvā programmas “Pārsteidzošie Līvāni” un “Māla plastika”.

Programma “Pārsteidzošie Līvāni”: 
Latgales mākslas un amatniecības centrā atrodas rekordgara tautiska josta. Visas jostas garumā ir vairāk nekā desmit atšķirīgu rakstu zīmju, kas spēj sildīt, nomierināt, stiprināt. Programmas ietvaros tiek izstāstīta jostas vēsture un tapšanas process, savukārt jostas rakstu zīmju spēku, varenumu un nozīmi iespēja izbaudīt, ietinoties tajā, par apliecinājumu pretī saņemot zīmes skaidrojumu un vēstījumu nākotnē. Programma noslēdzas ar zāļu tējas un maizes čipsu baudīšanu, jo Līvāni ir pilsēta, kas spēj viesus pārsteigt ne tikai ar sirsnīgiem cilvēkiem, bet arī ar daudzām citām lietām par ko var pārliecināties, iepriekš piesakoties un izbaudot šīs programmas burvību. Programmas ilgums ~30 min, cena skolēniem 2 eiro, pieaugušajiem 3 eiro.

Programma “Māla plastika”:
Latgales mākslas un amatniecības centrā darbojas profesionāla keramiķe Eleonora Pastare, kuras ilggadējais pedagoģiskais darbs gadu no gada keramikas pulciņā pulcē ar mālu darboties gribošus bērnus. Iepriekš piesakoties, arī citiem interesentiem ir iespēja darboties keramiķes vadībā un pārliecināties par to, kā miklais māls spēj uzrunāt un aizkustināt cilvēka dvēseli, izveidojot mīļlietiņu un ieliekot daļu no savas dvēseles. Programmas ilgums ~30 min, cena atkarīga no izmantoto pakalpojumu daudzuma.

Semināri   Bērniem un jauniešiem   Svinības   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas177   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Auces novads miniatūrā

Auces novads miniatūrā izveidots ar Auces novada nozīmīgākajiem un atpazīstamākajiem objektiem miniatūrā, kuri apdzīvoti ar mājdzīvniekiem. Iespēja Auces novada iedzīvotājiem un viesiem izveidot saikni ar dabu un vienlaicīgi iepazīt Auces novadu. Mazajiem apmeklētājiem izglītojoša saikne ar dzīvniekiem, iespēja tos pabarot ar saimnieku sarūpētajām veltēm. Veicināta Auces novada atpazīstamība caur miniatūriem objektiem.

Tiek piedāvāta ekskursija, kuras laikā iespējams apskatīt 4 saimniecības: Zemnieku saimniecību ‘’Skabargas”, Lauku sētu ‘’Krastiņos’’, saimniecību ‘’Andulaiši’ un Lauku sētu ‘’Baltiņi’’.

Ekskursija notiek  gida pavadībā. Tiek gaidīti viesi, grupās no 10 cilvēkiem, ar iepriekšēju pieteikšanos.

Bērniem un jauniešiem   Dzīvnieku vērošana   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Mini zoo Priedītes

Brīvi pieejams bērnu rotaļu laukums.

Bērniem un jauniešiem   Izjādes   Dzīvnieku vērošana   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mācību drava "Strops"

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 5-25 personām. Mācību drava piedāvā krāsainu piedzīvojumu bišu dravā. Aktivitātes pēc katra vēlmēm:

 • ieraudzīt, iepazīt un sadzirdēt bišu saimi,  
 • iejusties dravnieka arodā – biškopja apģērbs, dūmekļa kurināšana, inventāra gatavošana, bišu saimes kopšana,
 • baudīt biškopības produktus un našķus, 
 • piedalīties medus sviešanā, 
 • parādīt savas mākslinieka spējas – zīmēt, krāsot, veidot,
 • gatavot vaska sveces utt. 
 • Katrai grupai sastādām atsevišķu programmu - divas līdz trīs minētās aktivitātes.

Programmas garums no 1-2 stundām, cena vienam skolēnam sākot no 3 EUR (atkarīgs no programmas).

Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas190   Sezona5-11   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

VIENKOČU PARKS

Piedāvā skolēnu ekskursijas programmu:

MEŽA MĀTES DĀRGUMU LĀDES MEKLĒŠANA
Ekskursijas sākumā tiks dots uzdevums. Lai atrastu dārgumus, būs jāuzzina par Latvijas dabu, vēsturi un sadzīvi, jābūt vērīgiem, veikliem un saliedētiem. Dārgumu meklētāju vienā komandā var būt no 6 līdz 12 bērniem. ja ir vairāk - bērni dalās vairākās komandās. Katra komanda iet atšķirīgu trasi. Trases noslēgumā, veiksmīgi izpildot visus uzdevumus, komanda saņem balvu.

LAIKS PUSDIENĀM/ DABAS ROTU DARBNĪCAI
Pusdienu pauzē pie ugunskura var uzcept līdzpaņemtās desas un apēst maizītes.

Pusdienošana un rotu darbnīca notiks uz maiņām, jo dabas rotu darbnīcā vienlaicīgi var darboties 15 cilvēki.

SPĒLES, LAIKS BRĪVĀ DABĀ
Pēc pusdienām, līdz mājās braukšanai turpat Vienkoču parkā var pavadīt laiku spēļu laukumā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas66   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Linos un Egidijaus Černiauskų lauku sēta

Ģimenēm ar bērniem.

Lauku sēta atrodas Džūkijas nacionālajā parkā. Saimniecībā iespējams pašiem ar saimnieces nelielu palīdzību pagatavot tradicionālos dzūku ēdienus veco laiku maizes krāsnī. Kulinārais mantojums un izglītības programmas. Piedāvā arī nakšņošanu.
 

Klusums un miers   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas116   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Kalni"

Piedāvā ekskursiju bērniem no 1.-6. klasei , no 5-12 gadiem.
Bērnu skaits grupā: 10-30
Ekskursijas programma "Burvju dārzs", ekskursijas ilgums: 2h.
Ekskursijas programmas gaita:
1. Ieeja dārzā caur burvju arku uz centrālo laukumu. Stāsts par dārza apkārtni - strūklaku utt. Tālāk ejam uz atpūtas zonu ar dīvāniem no salmiem un antīkā zirga ratiem - stāsts par zirgu ratiem.
2. Feju dārzs. Feja Karaliene, Ūdens, Zemes, Gaisa, Uguns, Ziedu, Akmens, Dzīvnieku, Putnu, Ziedputekšņu Feja, Feja Saimniece.
Stāsts par viņu dzīvi un jautājumi bērniem - ko viņi zina par feju dzīvi.
3.  Žogs no džinsiem -  stāsts par simbolisko žogu.
4. Burvju mežs:
a) Namiņš ar  Raganu Babu Jagu, jautājumi bērniem - kādas pasakas viņi zina ar šo varoni utt.
b) Putnu mežs - putnu mājas kā dārza saimnieces vietas simbols. Cik namiņu atradīs bērni?
c) Namiņš uz koka - putnu un dzīvnieku novērošanas punkts. Binokļi tiek doti.
5. Dārzs “Gada laiki” - stāsts par dārzu, jautājumi bērniem - kādus ziedus viņi zina, to nosaukumi.
6. Akmens maks uz pjedestāla. Saruna ar bērniem par naudu - kas tas ir, ko tā dara? Tas ir labi vai slikti, ja ir daudz naudas, un pretēji - maz? Nauda - tā ir enerģija, tās koncentrācija. Citiem daudz un citiem maz, lai būtu daudz naudas, vajag gūt zināšanas un darbā ieguldīt ļoti daudz savas enerģijas, tad arī būs atdeve - atnāks daudz enerģijas naudas izskatā. Vajag attīstīt sevī spējas atrast savu mīļāko nodarbi un attīstīt to.
7. Rūķu pilsēta - stāsts par viņu dzīvi.
8. Senlaicīgas lietas - gludekļi, šujmašīnas, patvāri. Stāsts par to, kā senajos laikos lietoja šīs lietas.
10.  Kaķu māja - Kaķu tantes pasaka, bērni var pabarot kaķus (tiek iedota kaķu barība), var paspēlēties ar tiem.
Ekskursijas nobeigumā:
Vāram tēju patvārī, pēc tam lielā tējkannā vārām zāļu tēju.
Putras katls - īsa pasaka un tiek pasniegta putra, ja ir vēlme, var ar ievārījumu.
Pēc pusdienām var uzzīmēt to, kas visvairāk patika un palika atmiņā. Zīmējumus var paņemt uz mājām, parādīt vecākiem vai atstāt “Burvju dārza” izstādē.
Saimniecībā var nopirkt marmelādi, sezonas laikā - ogas, dabīgās sulas.

! Ekskursijai obligāti iepriekš jāpiesakās, zvanot saimniecei Irēnai Koledai pa tālr. 29472718

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas224   Sezona1-12  
N/A
Latvija

ZS "Lazdiņi"

„Lazdiņi” – viena no Latvijas modernākajām saimniecībām, atrodas Zemgales līdzenuma ziemeļrietumu daļā, Krimūnu pagastā. Saimniecībā orientējusies uz graudaugu (ap 1100 ha) audzēšanu, pirmapstrādi un uzglabāšanu. Tās saimnieks Juris Lazdiņš ir Latvijā lielākās lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas vadītājs. Iepriekš piesakoties, uz saimniecību lauksaimniecības profesionāļi un topošie eksperti var doties pieredzes apmaiņā. Apkaimē paveras tipiska Zemgales līdzenuma ainava. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas73   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mežacīruļi"

Z/S „Mežacīruļi” izveidota 1992. gadā. Saimniecība atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Lielupes sateces baseinā. Uzsākot darbību, saimniecības lielums bija 7.2 ha; saimniecībā bija 3 govis, 20 aitas un 6 sivēnmātes. Šobrīd saimniecību raksturo 700 ha zemes, 300 slaucamās govis, siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas74   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība Baļļas

Ekskursijas un atpūta

Piedāvā:

 • Apciemot bišu dravu ar īpašajiem stropiem- strops "Laipni lūgti!", strops "Skanošais bišu nams", strops "Kā agrāk" un vēl...
 • Bišu sarūpēto labumu degustācijas galds, tai skaitā "Stiprā medus lāse";
 • Radošās darbnīcas bērniem;
 • Jautras aktivitātes komandās- "Lidojošais spilvens", "Vaska klucis Konstantīns", "Kuram lielāks" u.c. (Saldas balvas uzvarētājiem!);
 • Pusdienu piedāvājumā garda, sātīga, uz ugunskura vārīta zupa, saldas medusmaizes ar pienu, kafija, zāļu tēja (iepriekš piesakot);
 • Iespēja iegādāties biškopības produktus plašā sortimentā, kā arī dravniecības inventāru.
Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas179   Sezona6-8   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Maiznīca ''Dzīles''

Uzņem skolēnu grupas. Maizes degustācija - 5 veidi, tēja. Picu cepšana.

Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas270   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Rakšu ZOO

Piedāvā ekskursijas skolēniem: iespēja gūt neaizmirstamus piedzīvojumus piecos dažādos maršrutos, kuros būs iespēja iepazīt Rakšu eksotiskos dzīvniekus un piedalīties dažādās aizraujošās atrakcijās, piemēram, stafetes skriešanā kopā ar veiklo lamu!

Bēnu dzimšanas dienu programmas: atraktīvas spēles un aktivitātes kopā ar lamām un alpakām.

"Rakšos" tiek rīkotas bērnu nometnes "Pilsētnieki laukos", kur ikvienam dalībniekam dod iespēju izbaudīt dzīvi laukos. Piecas dienas svaigā gaisā, bez tehnoloģijām, iemācoties daudz jauna par vidi un dzīvniekiem.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas85   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Purmalas"

Saimniecības apskate ar lauku labumu – siera, maizes, pīrādziņu – degustāciju. Iespēja arī līdzdarboties šo labumu gatavošanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bētas"

Viena no lielākajām Kurzemes gaļas – pienkopības saimniecībām (~ 500 liellopu ganāmpulks). Voljēros audzē arī lielāko daļu no Latvijā sastopamajiem mājputniem. Piedāvā izzinošu ekskursiju, dzīvnieku gaļas, piena un olu iegādi. Saimniecības produkcijai ir preču zīme „Latvijas ekoprodukts”. To ir tiesīgi lietot tikai atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības noteikumiem sertificēti ražotāji, produkta ražošana, pārstrāde, iepakošana, transportēšana un tirdzniecība tiek stingri kontrolēta. "Latvijas Ekoprodukts" ir pilnībā veselīgs un dabīgs produkts. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemturi

Piemājas bioloģiskā saimniecība Zemturi atrodas 30 min braucienā no Kuldīgas. Saimniecībā pamatā nodarbojas ar šķirnes truškopību un ir veidota kā vieta, kur bērni var apskatīt, iepazīt trušus, putnus un citus mājdzīvniekus. Saimnieki ir izveidojuši divas tematiskas takas, viena - mājdzīvnieku un mājputnu taka un otra - dižkoku un puķu taka. Pirts mīļotājiem pieejama veselības pirtiņa, tāpat ir iespēja makšķerēt. Tiek piedāvāta arī nakšņošana ģimenei vai nelielai draugu grupai. Ekskursijas lieliem un maziem.

Labsajūtas tūrisms   Daba veselībai   Ar kājām   Bērniem un jauniešiem   Makšķerēšana   Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas169   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība "Lejas Kāķupi"

Zāļu Grieta iepazīstinās ar ārstniecības augiem un to lietošanu, kā arī pastāstīs par veselīgu dzīvesveidu.

Daba veselībai   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lejas Varicēnu senā amatu māja

Skolēnu un jauniešu grupas tiek aicinātas:
1) piedalīties darbnīcās - no dabas materiāla pagatavot mūzikas instrumentu - lietus koku - un iemācīties pīt grozus, traukus no avīzēm;
2) uzzināt par permakultūras principiem;
3) kopt un mīļot mājdzīvniekus - kazas, vistas, cūku, suni un kaķi;
4) mācīties pagatavot sieru no kazu piena, spiest sulu, gatavot ievārījumu;
5) pie ugunskura gatavot štokmaizes, cept desiņas;
6) braukt ar ketkariem, trīsi, spēlēties štābiņā;
7) atkarībā no gadalaika var piedāvāt aktivitātes dārzā - pavasarī sēja, vasarā augu kopšana, iepazīšana, rudenī ražas vākšana;
8) būvēt, izmantojot dabas materiālus - hobitu māju, raķetes krāsni, picas krāsni vai vasaras virtuvi;
9) muzicēt kopā ar folkloras kopu "Rudzupuķe", kā arī pašiem iemēģināt roku tautas instrumentu spēlē. Iet rotaļās, dejot dančus, dziedāt dziesmas pie ugunskura;
10) nakšņot pirmajā siena hotelī Latvijā;
11) iegūt pieredzi par alternatīvu, ekoloģisku dzīvesveidu;
12) ekspedīcijas uz tuvējo mežu. Lasīt ogas, sēnes. Sasliet būdu mežā, labāk iepazīt sevi, savus draugus un dabu, nakšņojot mežā.
Var nodrošināt tulkojumu angļu un vācu valodās.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Skrīveru mājas saldējums

Ekskursija saldējuma pasaulē - degustācija, stāsts, saldējuma gatavošana, sirdsprieks.

Grupām no 10 līdz 35 personām, ekskursijas ilgums 1 – 1,5 h.

Meistarklase notiek pašu saldējuma pavāru pavadībā, kas ļauj izzināt visu par saldējuma gatavošanu!
Iepazīstināsim ar saldējuma vēsturi un karalisko izcelsmi, tā pirmatnējiem veidiem un cilvēka brīvo fantāziju lidojumu, kas radījis neskaitāmas variācijas, kas ir īsts plombīrs un molekulārā virtuve. Paši uz savas ādas arī pagaršosiet, ko nozīmē "modernā" virtuve"!
Stāstījumu noslēgsim ar neparastu meistarklasi - nodemonstrēsim, kā jums pašiem pagatavot saldējumu mājās, kuras laikā uzzināsiet, kāda nozīme saldajam krējumam, olu dzeltenumiem, maģiskajai vaniļai un cukuram. To visu nogaršosim, sasaldēsim un tad atkal nogaršosim savu meistarstiķi!
Tālāk sekos galvenais ekskursijas notikums - saldējuma baudīšana:
Kopīgai degustācijai:

 • Saldējums, par kuru runā visvairāk un ir teicams apetītes rosinātājs – veldzējošs alus saldējums ar stipras kafijas pārlējumu (bez grādiem);
 • Mūsdienu Latvijas garša un īsts modernās virtuves piemērs – kartupeļu "Laura" saldējums ar karstu tomātu mērci un sīpolu saullēktu;
 • Atspirdzinošs saldēdiens, sagurušiem ceļotājiem, kurš izpelnījies pat bikini saldējuma titulu – dievišķs paniņu saldējums.

Un katram baudītājam individuāli - Deserta trio – trīs pārsteiguma saldējumi – sezonas aktualitāte, mūsu oriģināldarbs un klasika sapņainā mūzikas pavadījumā. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Galiņi"

Zemnieku saimniecībā audzē kvalitatīvus dārzeņus un kartupeļus, ko pierāda visiem produktiem piešķirtā kvalitātes zīme "Zaļā karotīte". No "Galiņu" noliktavām un laukiem dārzeņi un kartupeļi aizceļo uz vairāk kā 250 veikaliem, bērnudārziem, skolām, augļu un dārzeņu bāzēm un pārstrādes uzņēmumiem visā Latvijā. Ražošana notiek 3 apakšvienībās: "Dārzeņu noliktava" – noliktavu saimniecība 6 000 t, dārzeņu šķirošana, mazgāšana, fasēšana, realizācija un loģistika, kā arī pieguļošie lauku masīvi. "Galiņi"- noliktavas 1 000 t, siltumnīcas 6 000 kv.m, siltumnīcu produkcijas realizācija, pieguļošie lauku masīvi. "Rembate"- noliktava 2 500 t un pieguļošie lauku masīvi.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona5-10  
N/A
Latvija

Ķeipenes piparkūkas

Piedāvā 3 programmas

1)Stāstījums par piparkūkām , to tapšanu ,filmiņas noskatīšanās ,piparkūku degustācija,dažādi konkursi ar balvām.
Programmas cena 2 EUR no personas ,ilgums 40 min-1h.
2) 1. programma +piparkūkas apgleznošana ar dabīgajām glazūrām,iesaiņošana.
Programmas cena 3 EUR no personas ,ilgums 1h-1h30min.
3) 1.programma +piparkūku cepšana, apgleznošana ar dabīgajām glazūrām,iesaiņošana.
Programmas cena 5 EUR no personas ,ilgums 1h30 min-2h.
 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Biedrība "7 balles"

Uzņem bērnu, skolēnu un jauniešu grupas no 10-35 personām. Ir izveidotas divas darbnīcu telpas - kokamatniecības un rokdarbu darbnīcas, kur var kopīgi pastrādāt mazās un lielākās grupiņās. Iemācīs darboties ar dažādiem instrumentiem un materiāliem. Piedāvā vairākas radošās darbnīcas:

 • Tinglošana - koka dēlītī sanaglo nagliņas un ap tām tin dažādu dziju un diegus. Zīmējumu var izvēlēties no sagatavotiem rakstiem vai īstenot kādu savu ideju - latvju rakstu, kādu burtu, simbolu vai savam zīmējumam rāmīti.
 • Puzuri - tos ir viegli iemācīties vērt no dažādu krāsu plastmasas salmiņiem. Ar salmiņiem ir droši darboties, jo tie neplīst un nešķeļas. Aizraujoši ir skolēnu klasei kopīgi darināt lielu puzuri. 
 • Sveces - iespējami dažādi sveču liešanas veidi, lai jau nepilnas stundas laikā katra paša veidotā svece būtu gatava. Dažādu krāsu parafīna sveču liešana iespējama trīs veidos - formiņā, stikla trauciņā un vērta no apļiem. Gan formiņas, gan trauciņi ir dažādi - tos var izvēlēties atbilstoši savai iecerei.
 • Koka mašīnīte - tās detaļas jau sagatavotas un gaida radošus jaunu modeļu radītājus. Mašīnīti var dažādi apdarināt un izkrāsot.
 • Atstarotāji - to izgatavošanai piedāvā dažādu krāsu atstarojošas līmplēves. Uz atstarotāja figūriņas plēves iespējams līmēt vairākās kārtās, veidojot rakstus un ornamentus. Atstarotāji ir izturīgi Latvijas laika apstākļos, ar tiem var arī izgreznot pagalmu vai piebraucamo ceļu.

Radošajās darbnīcās var pavadīt no 1 līdz 4 stundām. Cena katram skolēnam - viens darbiņš 4 EUR, divi darbiņi 7 EUR, trīs darbiņi 10 EUR.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas88   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Kokapstrādes darbnīca "Amatnieki"

Piedāvā ekskursijas skolēnu grupām (skolēniem 0.50 EUR)

Bērniem un jauniešiem   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Lauku sēta "Baķi"

Saimniecība atrodas ļoti ainaviskā un iekoptā vietā - Balupes kreisajā krastā, Rugāju novadā. Tā savu darbību uzsākusi nesen – 2013. gadā. Balupes piekrastes pļavās ganās vairāk nekā 100 Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, kas tiek izmantotas gaļas un vilnas ieguvei. Nelielā daudzumā tiek audzēti vaislas truši. Saimnieki piedāvā ekskursiju pa apkaimes laukiem, pirts rituālus. Ja apmeklētāji savlaicīgi piesakās, iespējams pasūtīt plovu ar aitas gaļu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Janavas"

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 10-30 personām. Piedāvā ekskursiju "Dabas daudzveidība":

 • Iespēja piedalīties toniku ražošanā, kā notiek destilācija.
 • Dabas daudzveidība: spēle pa grupām - iet pļavā meklēt atbilstošu augu, aizpildīt augu pazīšanas kartes, atrast, uzzīmēt, atbildēt uz jautājumiem.
 • Tējas dzeršana. Atpazīt, kādu tēju dzer (smarža, garša, krāsa), iepazītināšana ar tēju iedarbību uz organismu.

Ekskursijas programmas garums 1-2 stundas, cena 1,50 EUR no skolēna.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona3-11   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Konfelādes ražotne

Uzņem bērnu un skolēnu grupas no 10-45 personām. Piedāvā ekskursijas programmu "Konfelāde sauc!":

 • Sulas dzēriena degustācija
 • Konfelādes degustācija
 • Zīmējumu konkurss
 • Stāsts par uzņēmumu, produkciju. Konkurss
 • Tējas sīrupa degustācija
 • Savas personīgās Konfelādes sirsniņas pagatavošana, iesaiņošana.
 • Konkursi, loterijas

Ekskursijas ilgums ~ 1-1.5 stundas (atkarībā no bērnu daudzuma)

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas19   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Podnieks Juris Krompāns

Podnieks savā darbnīcā regulāri uzņemam skolēnu grupas - gan no skolām, gan kā tūristus. Māca skolēniem, kā praktiski darboties ar rokām, kā no māla izveidot skaistu darbus ar saviem parakstiem un zīmējumiem. Pēc tam savus izveidotos keramikas darbus, apdedzinot lielos cepļos, var saņemt kā dāvanas.

Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Bauskas alus darītava

Skolēniem piedāvā izglītojošu ekskursiju pa "Bauslas alus" ražotni. Iespēja tuvāk iepazīties ar bezalkoholisko dzērienu - iesala dzērienu un kvasa:

 • ražošanas vēsturi un tradīcijām,
 • dzērienu gatavošanas procesu,
 • apgūt dzērienu degustācijas iemaņas,
 • iegūt balvas, pārbaudot savas zināšanas konkursos.

Ekskursijas un dzērienu degustācijas ilgums 1-1.5 h. Cenas skolēniem - 2.00 EUR, studentiem -3 EUR (ja grupā ir vismaz 10 cilvēki).
Minimālais skaits grupā 10 cilv., max. 55 cilv. Grupas vadītājam ekskursija ar degustāciju bez maksas.
Ekskursiju-degustāciju nepieciešams pieteikt iepriekš.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Rudeņi"

„Rudeņi” atrodas Zemgales līdzenuma dienviddaļā – austrumos no Bērvircavas. Dibināta 1999. gadā. Saimniecība specializējusies piena lopkopībā, un tajā šobrīd ir virs 300 piena govīm un tikpat jaunlopiem. Otra saimniecības ražošanas nozare ir graudkopība. „Rudeņu” laukos - vairāk nekā 400 ha platībā aug ziemāji un vasarāji, rapši un kukurūza. Lai utilizētu lopkopības rezultātā radušos atkritumus, uzcelta moderna biogāzes ražotne, kuras saražotā enerģija tiek izmantota saimniecības vajadzībām. Aktīvi apgūst ES projektus. Par vienu no tiem uzcelta  kūts līdz 400 vietām un govju slaukšanas karuselis.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas79   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Kooperatīvā saimniecība "Poceri"

Plašās teritorijās (dienvidos no Lones centra) audzē ābolus, bumbierus, plūmes, ķiršus, zemenes un upenes. Ābolus uzglabā visas ziemas garumā. Produkcijas iegāde un iespēja piedalīties ražas novākšanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas131   Sezona6-8   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Strausu ferma "Nornieki"

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 10-30 personām. Piedāvā programmu "Āfrikas dzīvnieki - Latvijas laukos. Audzēšana un izmantošana":

 • Lielākās strausu fermas apskate - audzēšana Latvijas apstākļos, jaunas biznesa iespējas - gaļas pārstrāde, olu, spalvu izmantošana.
 • Āfrikas kazu fermas apskate - audzēšana, izmantošana.
 • Degustācijas - pēc iepriekšējas vienošanās (atkarībā no cenas) - strausa olas omlete, gaļas zupa, deserts u.c. Zīmola "baudi:" produkcijas degustācija.
 • Radošās darbnīcas - suvenīru veidošana no strausu spalvām, olu čaumalām.
 • Āra aktivitātes - dažādas lauku apstākļiem piemērotas nodarbes.
Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas167   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Kalna Ļūdāni"

Saimnieks ļoti skaistā vietā (ar skatu uz Saukas ezeru) audzē gaļas liellopus, kas visa gada garumā nogana apkārtējo pauguru nogāzes. Novadīs ekskursiju, parādīs govis un piedāvās saldos ķiršus un ābolus no sava dārza.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona6-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs

Uzņem bērnu, skolēnu grupas līdz 35 pers.

Piedāvā izzinošas ekskursijas ar līdzdarbošanos vai arī izglītojošās programmas par noteiktu tēmu: 

 • Čaklā bitīte- stāsts par bitēm un medu pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu grupām. Cienasts – maize un medus;
 • Veļas diena - sārma gatavošana, veļas mazgāšana ar koka veļas mazgājamo mašīnu, velēšana, gludināšana ar ogļu gludekli. Piedāvājums spēkā āra apstākļos. Programma piemērota dažādu vecumu auditorijai. Jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi (VKKF projekts 2014);
 • Neba maize pati nāca - stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus. Maizes cepšana krāsnī un/vai uz koka iesmiem, maizes degustācija. Programma piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem. Jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi (VKKF projekts 2014);
 • No linu sēklas līdz kreklam – stāsts par linu audzēšanu un apstrādi ar aktīvu līdzdarbošanos.

Programmas garums 1,5 h. Cena 1,25 EUR vienam bērnam + 15.00 EUR uz visu grupu par izglītojošās programmas vadīšanu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas201   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Rožlejas"

„Rožlejas” atrodas Tukuma novada Džūkstes pagastā, kur Austrumkursas augstiene mijas ar Tīreļu līdzenumu. 1989. gadā saimniekošanu uzsāka tagadējā saimnieka - Jāņa Ukšes vecāki. Tika izveidota naturālā saimniecība, kur sākotnēji audzēja cukurbietes, bet vēlāk – kviešus. Divdesmit piecu gadu laikā, pārdomātas saimniekošanas rezultātā, „Rožlejas” ir izveidojušās par vienu no lielākajām graudaugu saimniecībām Latvijas rietumdaļā. Saimnieki aktīvi startējuši dažādos ES projektos. Iepirkta mūsdienīga tehnika, uzbūvēti graudu un tehnikas glabāšanas angāri. Saimniecības specializācija ir graudi (ziemas mieži, ziemas kvieši), kas šobrīd tiek audzēti ~ 1200 ha platībā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas67   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Mini ZOO "Salmiņi"

Apskatāmi ~ 30 sugu un tikpat daudz dažādu šķirņu putni un dzīvnieki - dzērves, fazāni, gulbji, punduraitas, pundurcūkas, ķenguri, vāveres u.c. Ekskursija un stāstījums par dzīvniekiem un individuāla pastaiga pa dārzu. Iespējama retu un eksotisku augu stādu iegāde no kolekcijas dārza.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona3-11   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Abullāči"

Saimnieks Abula upes krasta nogāzē pirmoreiz Latvijā (1996.g.) uzsāka krūmmelleņu audzēšanu. Tagad šeit zeļ plaši krūmmelleņu lauki. Ogu un stādu tirdzniecība, ekskursija ar degustāciju un konsultācijas, dārzu projektēšana un apzaļumošanas darbu plānošana.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ragāres"

Saimniecībā (atrodas Daugavas senlejas krasta augšdaļā), aug vairāk nekā 100 augu sugu un šķirņu – dekoratīvie, garšaugi, ārstniecības augi, kā arī tradicionālie latviešu sētas augi. Te apskatāmi Latvijā lielākie Mandžūrijas aktinīdijas (t.s. Ziemeļu kivi) stādījumi. Ekskursija, augu stādu iegāde, tēju, augļu un ogu degustācijas un konsultācijas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kalējs Kaspars Auza, muzejs un darbnīca

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 10-30 pers. Piedāvā kalējlietu muzeja apskati senā akmens ēkā, naglas kalšanu, laimes liešanu. Apmeklējuma ilgums no 45 min - 2,5 st.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas66   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Kalnu Medus

Ekskursija dravā bērniem, skolu klasēm. Pieejami 40 bērnu bišu aizsargkostīmi un 5 pieaugušo pavadošam personālam.

Cena: grupām virs 10 personām 30 EUR, bērniem līdz skolas vecumam - bez maksas

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas141   Sezona5-9   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Sautlāči"

Zemnieku saimniecībā "Sautlāči" ir iespējams uzzināt visu par šinšillu izcelsmi, aplūkot un samīļot zvēriņus, iespējams apskatīt arī paipalas, kā arī iegādāties paipalu olas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Embūtes garšaugi

Piedāvā izzinošās programmas sadarbība ar skolām.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas173   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

ZS "Lācīši"

„Lācīši” meklējami Galgauskas pagastā, kas atrodas dienvidrietumos no Gulbenes. Saimniecības, kas ir viena no lielākajām Vidzemes ziemeļaustrumu daļā, specializācija ir graudaugi (577 ha), rapši (295 ha) un dažādu zālāju sēklaudzēšana. Otrs saimniecības darbības virziens ir piena lopkopība (ap 100 govis), gaļas lopkopība un jaunlopu audzēšana. Izveidota interesanta apspriežu – prezentāciju telpa, kas apvienota ar govju kūti (darbība kūtī vērojama cauri lieliem stikla logiem). Aktīvi iesaistās ES projektu apguvē. Iepriekš piesakoties, iespējama saimniecības apskate un pieredzes apmaiņa.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas194   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Ķoņu dzirnavas

Eksursija pa dzirnavām, atraktīva spēle komandās - "Konfekšu taka", ūdenskliņģeru vai piparkūku cepšana, dažādas spēles un atrakcijas.

Ekskursija pa dzirnavām:

Ciemiņiem tiek piedāvāta ekskursija pa dzirnavām. Ekskursijas laikā varēs izsekot līdzi graudu ceļam, kā tie pārtop par miltiem.

Redzēsiet kā strādā uz retro stila mašīnām, kuras vēl joprojām ir darba kārtībā un vēl joprojām veic savu darbu – plucina, kārš, vērpj un satin vilnas dziju šķeterēs.

Konfekšu taka:

Pasākuma dalībniekiem jāsadalās divās komandās. Vadītājs izdala dalībnieka kartes, kur fotogrāfijā redzamas vietas, kas jāatrod dzirnavu apkārtnē. Nonākot vajadzīgajā vietā dalībnieks tur atrod konfekti un burtu. Kad visi burti sameklēti, visai komandai no atrastajiem burtiem jāsaliek sakāmvārds. Konfektes drīkst apēst. Uzvar tā komanda, kura ātrāk nosauc savu sakāmvārdu. Uzvarētājiem balvā – Rūjienas saldējums.

Ūdenskliņģeru cepšana:

Pēc dzirnavu saimnieces Mirdzas mammas sen pierakstītas receptes jūs paši variet izmēģināt veidot un cept ūdenskliņģerus.

Tad visi kopīgi tos notiesāt, virsū uzslorbājot pļavu tēju.

 

Svinības   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas157   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lauku saimniecība "Kalna Pakalnieši"

Piedāvā ekskursijas programmu:

CIEMOS PIE SAIMNIECĪBAS DZĪVNIEKIEM
Saimniecībā ir daudz un dažādi mājdzīvnieki - aitas, kazas, teļi, govis, vistas, truši un citi. Varēsiet tos visus apskatīt, pacienāt, paglaudīt, fotografēties. 120 aitu lielais ganāmpulks pavasarī sagaida jērus. Bērni drīkst tos samīļot un pabarot. Ciemos gaida arī telīte Zemene. Būros dzīvo divas trušu mammas ar trusēniem, kas gaida cienastā burkānus un ābolus. Iepriekš norunājot, no tuvējiem kaimiņiem ieradīsies divi zirgi izjādei pa apli pie pavadas. Mājas mīlule taksīte Sure grib draudzēties ar visiem ciemiņiem.

Labā laikā līdzpaņemtās desiņas var uzcept pie āra kamīna. Ja līst vai vēss, saimniece piedāvās tēju viesu nama saimes istabā.

SALDĒJUMA GATAVOŠANA UN CIENĀŠANĀS
Saimniece iemācīs, kā mājās pašiem pagatavot garšīgu saldējumu. „Kalna Pakalniešos” to gatavo no saimniecības gotiņu svaigā putukrējuma, klāt liekot saldētas ogas visdažādākajās kombinācijās – meža zemenes, avenes, dzērvenes, brūklenes un citas.
Noslēgumā – cienāšanās ar saldējumu.

SPĒLES, LAIKS BRĪVĀ DABĀ
Saimniecības pagalmā ir vieta, lai pēc ekskursijas līdz mājās braukšanai izkustētos, spēlētu spēles.

Bērniem un jauniešiem   Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Izjādes   Semināri   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas153   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīca "Cepļi"

Amatniece no māla, akmens masas u.c. materiāliem veido traukus un dažādus interjera priekšmetus, apdedzinot tos atklātā uguns ceplī. Apmeklētāji var doties izzinošā ekskursijā, vērot amatnieci darbībā un paši pamēģināt roku krūzītes izvirpošanā. Aicina uz cepļa atvēršanu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Pirtslietu darbnīca

Darbnīcas apskate ar piedalīšanos pirtslietu izgatavošanā, slotiņu siešanā un vasarā - zāļu vākšanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Vilciņi - 1"

Zemnieku saimniecība „Vilciņi-1” atrodas Jelgavas rajona Zaļenieku pagastā, tā dibināta 1992. gadā uz 74 ha mantojumā atgūtās zemes. Šobrīd tiek apstrādāti (specializācija – graudkopība) ~ 2200 ha zemes. Saimniecībā strādā ar precīzās lauksaimniecības metodēm, kas palīdz ekonomēt līdzekļus, samazināt lauksaimniecības negatīvo ietekmi un veicināt vides maksimālu saudzēšanu. Papildus tiek sniegti tehnikas un transporta pakalpojumi. Z/s „Vilciņi1” ir kooperatīvās sabiedrības „LATRAPS” un Zemnieku Saeima biedrs. Saimniecība sadarbojas ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Zaļenieku komerciālo un amatniecības vidusskolu un Latvijas Jauno zemnieku klubu, organizē seminārus un konferences - izglīto studējošos jauniešus, lauksaimniekus un citus interesentus, kā arī pieņem darbā studentus, kuri ir gatavi studijās iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot praktiskajā darbā. Līdzdarbojas SIA AgTech un SIA Agitis – atpūtas komplekss Rožmalas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mini zoo "Rančo"

Uzņem bērnu, skolēnu grupas līdz 100 personām.

Piedāvā apskatīt dažādus dzīvnieciņus. Tā ir lieliska atpūtas vieta, kur iespējams iepazīties ar eksotiskajiem dzīvniekiem un mājdzīvniekiem. Dzīvniekus iespējams pabarot, kā arī samīļot. Pieejama piknika vieta un citas aktivitātes bērniem.

Bērniem no 4 gadu vecuma standarta ieejas maksa 2 EUR/persona. Grupām cenas – iepriekš vienojoties.

Bērniem un jauniešiem   Dzīvnieku vērošana   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

Namdara darbnīca

Uzņem bērnu, skolēnu grupas no 40-60 personām. Piedāvājumā programma "Mūsu vērtība - koks". Ir arī īpašas Ziemassvētku, Lieldienu, Putnu dienu, Dzimšanas dienu u.c. programmas.

Namdara darbnīca piedāvā īpašas ekskursijas, lai interaktīvā veidā iepazītu Latvijā augošos kokus un kopā ar meistariem izmēģinātu senos instrumentus un apgūtu senās spēles. Ekskursijas nobeigumā cienāšanās ar spēka tēju un lieliskas piknika iespējas romantiskajā Ugunskura namā. Aicinām izbaudīt katram gadalaikam īpaši izstrādātu programmu, kas ļauj iepazīties ar namdara darbu un piedzīvot kaut ko tikai šim laikam raksturīgu.

Lieldienās Namdara darbnīcā viesojas Zaķis Garausis, kas palīdzēs nokrāsot olas lielajā katlā virs ugunskura. Putnu dienās iepazīsim Garkalnes novada retumu- zaļo vārnu un paši gatavosim putnu būrīšus biežāk satopamiem putniem. Skolas gada nobeigumam esam sarūpējuši īpašu piedzīvojumu -  85 m nobraucienu pa trosi ar trulīti. Ap Mārtiņiem pie mums darbojas ēnu teātris. Ziemassvētkos Namdara darbnīcā saimnieko Ziemassvētku vecītis un darbojas puzuru darbnīca. Meteņos notiek lielā maskošanās, tad katram viesim ir iespēja pārtapt par "zirgu", "zosi" vai citu budēļu tēlu...

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas27   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Trušu dārzs un dzīvnieku sēta "Sveķi"

Piedāvā ekskursijas programmu:

CIEMOS PIE TRUŠIEM
Ekskursijas laikā var apskatīt dažādu šķirņu un auguma trušus – no pundurtrušiem līdz milžiem. Garauši ikdienā dzīvo būros, taču, kad ierodas ciemiņi, truši tiek ielaisti aplokos. Tad tos drīkst pabarot ar līdzi paņemto cienastu - burkāniem, kaltētu maizi, un pavasarī – ar turpat pļavā saplūktām pienenēm. Praktiski visos gadalaikos ir apskatāmi arī mazie trusēni – gan pavisam nesen dzimuši, gan arī jau paaugušies, kam patīk dauzīties un spēlēties. Ar trušiem drīkst arī fotografēties.

CIEMOS PIE PĪLĒM UN VISTĀM
Vistu kūtī var redzēt visneparastāko krāsu olas – zilas, zaļas, tumši brūnas, kremkrāsas. Starp pārējām vistām pastaigājas arī pārītis, kas izskatā līdzinās pasaku velnam – melnas, ar diviem sarkaniem ragiem sekstes vietā. Pīles ir gan tādas, kas lido, gan tādas, kas nelido. Dažas nevis saka ierasto „pēk-pēk”, bet gan smejas „ha-ha”.

Piknika vietā pie galdiem var notiesāt līdzpaņemtās maizītes. Uz elektriskā grila var cept desiņas.

SPĒLES, LAIKS BRĪVĀ DABĀ
Pēc pusdienām, līdz mājās braukšanai turpat saimniecībā var izmēģināt dzīvošanai „siena māju” – garu siena zārdu, kurā pietiek vietas pat 20 bērniem. Saimnieki piedāvā brīvdabas mākslas plenēru - iespēju ar krītiņiem zīmēt uz betona sienām vai laukuma.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas158   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Bērziņi"

Pēc iepriekšējas pieteikšanās, uzņem bērnu, skolēnu grupas no 1-50 personām. Piedāvā programmu "No sēklas līdz stādam":

 • saimniecības apskate,
 • augu sēšanas, piķēšanas, podošanas demonstrējumi ar iespēju līdzdarboties,
 • kūdras big-paku ārdītāja darbības un podu pildīšanas mašīnas darbības demonstrējumi.

Programmas ilgums 1,5-2 stundas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Salmu muzejs - darbnīca "Salmu lietas"

Salmu muzejs piedāvā:

1. Apmeklēt vienīgo Salmu muzeju Latvijā. Tajā var apskatīt gandrīz 500 ļoti neparastus un intersantus mākslas darbus. Tās ir lielas, mazas un pavisam smalki veidotas salmu skulptūras, lelles, tematiskas kolekcijas. Tos izrādīs un par katru darbu pastāstīs paši darba autori un muzeja izveidotāji - Kristīne un Juris Rītiņi.
Ekskursijas ilgums: Salmu muzeja apskate – 40-50min. 
2. Radoši darboties Salmu darbnīcā. Tajā katrs pats meistaru vadībā varēs izgatavot salmu figūriņu. Radošā darbnīca nodrošina apmācību, nepieciešamos materiālus un nodarbība tiek pielāgota individuāli apmeklētāju spējām un vēlmēm. Izgatavotos darbiņus katrs ņem sev līdzi uz mājām. 
Ekskursijas ilgums: Salmu muzeja apskate un radošā darbnīca – 1,5-2 stundas (atkarīgs no cilvēku skaita). 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas66   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Bīriņu pils

Bīriņu Pils aicina skolēnu grupas no novembra līdz maijam iepazīties ar muižas dzīvi senajos laikos un tagad, izstaigājot pils telpas un  izpētot tajās esošo ekspozīciju. Plašākas ziņas par muižu varat iegūt, ja dosieties ekskursijā kopā ar Pils gidu. 
Garās pils parka takas ļaus gan izbaudīt meža pievilcību rudenī ar krāšņo lapu paklāju, gan pavasarī ar ziedošām vizbuļu un maijpuķīšu acīm, dodoties ceļojumā uz Eņģeļu kalnu, Parka lapeni, Augusta dīķiem un senajām kapenēm. Vērīgākas acis pamanīs parka sargu, neparastu putnu būri  un barotavu, kā arī milzu ligzdu.  Savukārt ziemā, kad pieturas sals, ir iespēja izvizināties senlatviešu karuselī-lēzē uz Dzirnezera ledus.
Pils stallī apmīļotājus gaida zirgi, ponijs Pepija un kaziņa Bella, kā arī kuplā trušu saime. Parkā  labprāt izvizināsim zirgu ratos vai ziemā - kamanās.
Pēc pastaigas jauki pasēdēt kādā no piknika vietām, papriecāties par uguns mēlēm ugunskurā, cepot līdzi paņemtās desiņas. Turpat netālu var izšūpoties lielajās šūpolēs.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas55  
N/A
Latvija

Krīvu klēts muzejs

Krīvu klētī piedāvā izglītojoši – tematiskas ekskursijas ar asprātīgiem uzdevumiem, kuros tiek iesaistīti dažādi seno laiku sadzīves priekšmeti. Te var uzvārīt „Cira kāta zupu”, vai uzcept picu. Apmeklētājus iepazīstina ar saimniecības vēsturi, šejienes cilvēku dzīves gaitām, seniem dokumentiem, zemes apstrādes un galdniecības instrumentiem. 

Bērniem un jauniešiem   Sezona5-9   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Raiņa māja Berķenelē

Piedāvā programmu “Ābolu garšas ceļš” (ilgums 3-5 h, skolēnu grupām no 10-40 pers.). 

Piedāvātajā maršrutā skolēni gūst ieskatu mūsdienīgas zemnieku saimniecības un lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmuma darbībā, kā arī apmeklē Raiņa māju Berķenelē, kur iepazīst gan ievērojamā latviešu literāta un sabiedriskā darbinieka Jāņa Raiņa muzeja ekspozīciju, gan uzzina par saimniekošanu ābeļdārzā Berķeneles pusmuižā Raiņa bērnības laikos un mūsdienās. Lai atjaunotu zināšanu gūšanai patērētos spēkus, tiek piedāvāta arī no āboliem gatavotu ēdienu un dzērienu degustācija. 

Izziņas un degustācijas maršruta sākums ir kokaudzētavā Sēlija. Kokaudzētavas īpašnieks - augļkopis, sulu meistars un vīndaris Alberts Mendriķis aizrautīgi izstāsta visu ābeles “dzīves stāstu”, sākot no ābola sēkliņas uzdīgšanas un stāda kopšanas līdz pat ābolu ražai. Ekskursija pa ābeļdārzu, ābolu noliktavām, pārstrādes cehiem un gatavās produkcijas degustācija – bērniem tiek piedāvātas sulas. Savā stāstījumā saimnieks dalīsies ar ābeļu audzēšanas noslēpumiem un dažādiem nostāstiem no dzīves.

Maršruta turpinājumā nonāks Raiņa mājā Berķenelē, kur jau dzejnieka bērnībā bija stādīts ābeļdārzs.  Arī mūsdienās Berķeneles pusmuižā ir daudz ābeļu. Muzeja darbinieki parādīs vecā ābeļdārza mūsdienu pārvērtības, saplūstot ar mākslas projektiem, izrādīs Raiņa bērnu dienu māju. Pēc ekskursijas muzeja darbinieki aicinās pie tradicionāli bagātīga latgaliešu galda, kurā goda vietā būs ābolu ēdieni un dzērieni –  ābolu pīrāgs, ābolu debesmanna, cepti āboli, ābolu tēja un ābolu sula.

Vēsturiskie dārzi   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas222   Sezona5-10   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Naujenes Novadpētniecības muzejs un dabas informācijas centrs

Uzņem bērnu un skolēnu grupas no 10-40 personām. Piedāvā programmu “Pusdienas pie turīgajiem vecticībniekiem” (ilgums 3-4 h). 

Programmas maršruts sākas ar Naujenes novadpētniecības muzeja apmeklējumu, bet tālāk ceļš ved uz Slutišķu sādžu. 

12 km no Naujenes Novadpētniecības muzeja Daugavas ielejas ielokā no ziņkārīgām svešinieku acīm paslēpies Slutišķu vecticībnieku ciems. Mīklains un nezināms. Laiks te ir apstājies kā teju pirms 100 gadiem. „Daugavas loku” putnu balsis vilina burvīgajā dabas skaņu pasaulē, greznie logu rotājumi stāsta par izciliem sava amata meistariem...

Piedāvātajā maršrutā skolēni klātienē iepazīst vēsturisku objektu – etnogrāfisko Slutišķu vecticībnieku sādžu, kurā noslēgtā kopienā dzīvojuši Latgales vecticībnieki, kā arī iepazīstas ar Naujenes novadpētniecības muzeja ekspozīcijām un izstādēm. Gida  pavadībā skolēni uzzina par vecticībniekiem vēsturiskā aspektā, kā arī par vecticībnieku kopienas dzīvesveidu un paradumiem. 

Slutišķu sādžā ir saglabāta un pēc visām vēsturiskajām tradīcijām atjaunota viena no lauku sētām, kurā izvietoti sadzīves priekšmeti, atainojot sādžas iedzīvotāju ikdienu. Tā ir Naujenes novadpētniecības muzeja ārpusmuzeja ekspozīcija “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”, kas atspoguļo Latgales vecticībnieku lauku sētas iekārtojumu – unikālu garīgās un sadzīves kultūras modeli. Ekspozīcija sastāv no divām daļām: “Vecticībnieku dzīvojamās mājas”, kur var apskatīt lūgšanu tērpu, ikonas, ļestovku un greznus rušņikus, krievu krāsni, iepazīt vecticībnieku kultūru, sadzīvi un tradīcijas, un 20. gs. 1.puses darbarīku kolekcijas “Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā”.  

Viesiem pēc garā ceļa un ekskursijas tiek dota iespēja iepazīties ar saimnieku viesmīlību un piedāvāti īsti vecticībnieku virtuves ēdieni, kā arī gida stāstījums par to, kāpēc tieši šie ēdieni bija tik iecienīti sādžā. 

Maršrutu iespējams papildināt arī ar Vasargelišķu skatu torņa un  Dinaburgas pilsdrupu apmeklējumu. 

Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas235   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Cēsu pils komplekss

Piedāvā dažādas muzejpedagoģiskās programmas pirmsskolas vecuma bērniem un skolēniem:

 • Grāfi Zīversi Cēsu pilsmuižā
 • Pirmklasnieks muzejā
 • Seno lietu pasaulē
 • Spēle „Latvijai 100!”
 • Latvijas dzimšanas diena Cēsu muzejā
 • Izcīni Latviju!
 • Sveču balle
 • Riekstu kalna arheologs

Piedavājums ģimenēm ar bērniem:

 • Plašajā Pils dārzā bērni var izskraidīties un izmēģināt kādu no bērnu laukuma viduslaiku spēles atrakcijām. Tāpat arī sastapt gadsimtiem senu amatu meistarus pils dārzā un darbnīcās, kur iespējams iepazītes ar kaulu meistara, kalēja un citu amatnieku zināšanām. Apmeklē arī unikālu ekspozīciju "Multimediāls Cēsu pils stāsts", kas ļaus piedzīvot aizraujošu vēstures stāstu, izdzīvojot nozīmīgākos pils vēstures notikumus (viduslaiku spēles, amatnieku darbnīcas, multimediālā izstāde pieejama vasaras sezonā).
Bērniem un jauniešiem   Muižas un pilis   Attālums no valsts galvaspilsētas89   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Gārsenes muiža

No 2016.gada maijaGārsenes pils kompleksā ietilpstošajās dabas takās izveidota arī „Krēslas stundas taka”, kas īpaši patiks zinātkāriem mazajiem ceļotājiem. Taka stāsta par Rūķu dzīvi mežā un tās veidošanas pamatā ir stāsti no „Lielās Rūķu enciklopēdijas”.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Pieņem tūristu grupas75pers.
N/A
Latvija

Kubalu skola – muzejs

Muzejā uzņem skolēnu un bērnu grupas.

Muzejā var izmēģināt rakstīt ar spalvu un tinti, lasīt veco rakstību un darīt citas seno skolas laiku lietas. Tiek izrādīti arī atsevišķi lauku saimniecību eksponāti, stāsi par skolas attīstību un galvenajiem cilvēkiem šeit, piemēram, Ernestu Dinsbergu un Krišjāni Baronu, u.c. Viens no interesantākajiem objektiem ir manteļskurstenis, kurā mēdz arī iekurt uguni.
Nesen tika atvērtas pāris īsas pastaigu takas ap skolas teritoriju.

! Muzejā ekskursijas pieejamas tikai ar gidu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas146   Sezona5-10  
N/A
Latvija

Minhauzena muzejs

Piedāvā atraktīvas ekskursijas skolēnu grupām, ar iespēju "Minhauzena pasaulē" pavadīt visu dienu, apmeklējot muzeju, takas, kuģi un piknikojot, kā arī pielāgot ekskursiju grupas vajadzībām.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas64   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Āraišu ezerpils

Āraišu arheologiskā parka piedāvātās izglītojošās programmas:

 • “Darbinām pirkstiņus senos laikos” (5-6 gadu veciem bērniem, ģimenēm)
 • “Laikmetu ģimene”  (1.-5. klase)
 • “Izlaušanās cauri laikmetiem” (6.-12. klase)
Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas82  
N/A
Latvija

Enerģētikas muzeja ekspozīcija Pļaviņu HES

Ekspozīcija iepazīstina ar Pļaviņu HES - unikālas inženiertehniskās un arhitektoniskās būves, lielākās elektroenerģijas ražotnes Baltijā un vienas no lielākajām Eiropā, celtniecības vēsturi un darbības nozīmīgākajiem notikumiem. Ekspozīcijā aplūkojams gan HES makets, gan dažādas sarežģītas elektrostacijas darba nodrošināšanai nepieciešamas mēriekārtas un īpaši pielāgoti instrumenti, ūdenslīdēja tērps, dažādi dokumenti un fotogrāfijas par HES iekārtu darbību, rekonstrukcijām, Aizkraukles pilsētas veidošanu, strādājošo sabiedriskās dzīves aktualitātēm. Kopā ar ekspozīcijas apskati tiek piedāvāta ekskursija, kuras laikā iespējams apskatīt Pļaviņu HES mašīnzāli, aplūkot HES būves no skatu laukuma, kā arī iepazīt būvju kompleksu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas92   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Ekopoligons „Getliņi”

Bērnudārzu un skolu audzēkņiem, kā arī citiem interesentiem piedāvā grupu ekskursijas. Ekskursijas laikā iespēja gūt priekšstatu:

 • par poligona vēsturi un darbības organizāciju,
 • ar ko poligons atšķiras no atkritumu izgāztuves,
 • kā tiek veidota un aprīkota energošūna infiltrāta savākšanai un gāzes iegūšanai,
 • par energobloku, kur sadzedzinot gāzi iegūst elektrību un kā blakus produktu iegūst siltumu,
 • par moderni aprīkotām siltumnīcām, kur tiek izmantotas jaunas tehnoloģijas un inovatīvi risinājumi,
 • par videi draudzīgu un ilgtspējīgu saimniekošanas veidu.

Apskates objekti: energobloks un siltumnīcas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas15   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Turaidas muzejrezervāts

Ekskursijas skolēnu grupām, tematiskā ekskursija, izglītojošās programmas:

 • Programma „No kā būvēta Turaidas pils”
 • Programma „Ienāc tautasdziesmu pasaulē”
 • Programma „Uzvārdu došana Vidzemē”
 • Programma „Orientēšanās spēle – Tūkstošgades stāsts ”
 • Programma „Turaidas Roze jeb septiņu lakatu noslēpums”
 • Programma „Ko lems likteņa zirgs”
 • Programma „Ziemassvētki Turaidas muižā”
Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas57  
N/A
Latvija

Turaidas pils

Ekskursijas skolēnu grupām, tematiskā ekskursija, izglītojošās programmas:

 • Programma „No kā būvēta Turaidas pils”
 • Programma „Ienāc tautasdziesmu pasaulē”
 • Programma „Uzvārdu došana Vidzemē”
 • Programma „Orientēšanās spēle – Tūkstošgades stāsts ”
 • Programma „Turaidas Roze jeb septiņu lakatu noslēpums”
 • Programma „Ko lems likteņa zirgs”
 • Programma „Ziemassvētki Turaidas muižā”
Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas57  
N/A
Latvija

Ludzas vēsturiskā apbūve

Ekskursija Ludzas pilsētā "Atver Ludzu"
Aptuveni 4 stundās pastaigā, līdzdarbojoties, vizinoties, vērojot un baudot par Ludzas vecpilsētu uzzināsi visu, un paņemsi līdzi senos Ludzas noslēpumus:
1) pilsētas ekskursija ar gidu
2) meistardarbnīcas un stāsts par seno Latgali kopā ar virsaiti un arodu pratējiem, cienasts Ludzas amatnieku centrā.
3) ekskursija ar gidu Ludzas Novadpētniecības muzejā,
4) brauciens ar plostu pa Mazo Ludzas ezeru.
Krāsainās rudens pusdienas kafejnīcā Kristīne vai latgaliskas pusdienas Latgaļu kukņā.
Iepriekš jāpiesakās!

Brauciens ar plostu pa Ludzas mazo ezeru kopā ar Tihovsku ģimeni.
Tiek dziedātas latgaliešu tautasdziesmas, mācīti tautisko instrumentu nosaukumi un to spēlē.
Programma skolēniem u.c. interesentiem.
Izbaudi Ludzas ainavas ietērptas tautiskās skaņās!
Iepriekš jāpiesakās!

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas266  
N/A
Latvija

Ludzas novadpētniecības muzejs

Ludzas Novadpētniecības muzejs - vecākais Latgales muzejs - bērniem un jauniešiem piedāvā:
Meža mātes stāstu Dabas ekspozīcijā par 4 Latvijas biotopiem – pļavu, mežu, purvu, ezeru un dārzu.
Izzinošās  programmas skolēniem ~1 st.:
1) Pieloc, māsiņ, skolas somu - atraktīvas nodarbības par skolu.
2) Ludzas novada keramika.
3) Ezera noslēpumi.
4) Baltābola pļavu bridu.
5) Purva stāsts.
6) Dzīvnieku valstī.
Iepriekš jāpiesakās!

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas266  
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Dabas un izziņas taka Viesatas upesloki

Piedāvā programmu bērniem un skolēniem  "Dzīvā dabas muzeja apmeklējums Viesatas upesloku takā kopā ar vides gidi Sandru Galiņu". Dabas izziņas ekskursija caur spēlēm, rotaļām un sacensībām, iepazīstot vērtības augu un dzīvnieku pasaulē. Pašu vākti salāti sviestmaizēm pie karstas tējas un ugunskura.

Programmas ilgums 4-6 stundas, grupai no 10-30 personām.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80  
N/A
Latvija

Ķemeru nacionālais parks

Ķemeru nacionālā parka teritorijā tūrisma gide Ineta Jansone piedāvā izklaidējošās un mācību ekskursijas bērnu, skolēnu grupām no 1-25 personām:

1. Dumbrāja mežs.
2. Kaņiera ezers un putni, kuri mīt tā tuvumā.
3. Kā veidojas purvi? Raganu purva apmeklējums.
4. Ekskursija „Ķemeru kūrorta vēsture” un sērūdeņu avota apmeklējums.  

Cena par katru ekskursiju - 45 EUR no visas grupas.

Nacionālais parks Ar kājām   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas30   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētums

Zaļā pagalma skola dažādām skolēnu vecuma grupām mācību gada laikā.

Skolēniem un skolotājiem Latvijas valsts mežu arborētums ir sagatavojis ZAĻO PAGALMA SKOLU, kurā mācību priekšmeti tiek piedzīvoti dabā. Tajā ir iekļautas veselīgas āra mācību spēles, kuras vēlāk skolēni var iedzīvināt savos skolu pagalmos.
Kad zinības uzkrātas, ciemošanos arborētumā vēl aizraujošāku padarīs kāpiens 25 metrus augstajā koka skatu tornī, no kura paveras neatkārtojama panorāma ikvienā gadalaikā. Pēc pastaigas un spēlēm, labiekārtotajās atpūtas vietās ir iespēja notiesāt līdzpaņemtos gardumus.

Visa gada garumā bērniem un pieaugušajiem piedāvā radošās darbnīcas un ekskursijas. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas144   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Laumu dabas parka takas

Laumiņu labie piedāvājumi skolēnu grupām:

 • "Bitīte"  - parka taku apmeklējums, gida pakalpojums Bišu takā.
 • "Medus Bitīte"  - parka taku apmeklējums, gida pakalpojums Bišu takā, vaska sveču liešana, laumiņu pankūkas ar medu, ievārījumu un mājas limonādi vai zāļu tēju.
 • "Čaklā Medus Bitīte" - parka taku apmeklējums, gida pakalpojums Bišu takā, vaska sveču liešana, laumiņu pankūkas ar medu, ievārījumu un mājas limonādi vai zāļu tēju, laumiņu pavarda zupa ar maizīti un krējumu (izvēlei- frikadeļu zupa, pupiņu zupa, gulašzupa, veģetārā zupa).
 • "Lido Bitīte"- parka taku apmeklējums, gida pakalpojums Bišu takā, vaska sveču liešana, disku golfa spēle, laumiņu pankūkas ar medu, ievārījumu un mājas limonādi vai zāļu tēju (Ieteicams sākot no 4. klases).
 • "Čaklā Lido Bitīte"- parka taku apmeklējums, gida pakalpojums Bišu takā, vaska sveču liešana, disku golfa spēle, laumiņu pankūkas ar medu, ievārījumu un mājas limonādi, laumiņu pavarda zupa ar maizīti un krējumu (izvēlei- frikadeļu zupa, pupiņu zupa, gulašzupa, veģetārā zupa) (Ieteicams sākot no 4. klases).

Laumu dabas parks ir lieliska vieta arī vairāku dienu nometņu rīkošanai.

Laumiņu labie piedāvājumi bērnudārza bērnu grupām:
(Piedāvājums bērniem un vecākiem, sākot no 25 personām)

 • "Bišu mājiņa" - parka taku apmeklējums, gida pakalpojums Bišu takā, vaska sveču liešana, laumiņu pankūkas ar medu, ievārijumu un mājas limonādi vai zāļu tēju.
 • "Lielā Bišu mājiņa"- parka taku apmeklējums, gida pakalpojums Bišu takā, vaska sveču liešana, laumiņu pankūkas ar medu, ievārijumu un mājas limonādi vai zāļu tēju, laumiņu pavarda zupa ar maizīti un krējumu (izvēlei- frikadeļu zupa, pupiņu zupa, gulašzupa, veģetārā zupa)
Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Latvijas Nacionālais botāniskais dārzs

Uzņem bērnu, skolēnu grupas līdz 50 personām.

Dažāda vecuma skolēnu grupām piedāvā aizraujošā veidā papildināt mācības botānikā, apvienojot to ar atpūtu svaigā gaisā. Tiek piedāvāta iespēja bagātināt zināšanas par augu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, apskatot gan āra ekspozīciju, gan arī tehnoloģiski moderno oranžēriju jeb, kā to dēvē NBD, "viedoranžēriju". Gidi novadīs Jums aizraujošu ekskursiju. Pēc individuālas vienošanās tiek piedāvātas arī atraktīvas un izglītojošas orientēšanās spēles.

Gidu nepieciešams pieteikt savlaicīgi. Gadījumā, ja gids konkrētajā dienā nav pieejams, klases tiek aicinātas apmeklēt botānisko dārzu arī bez gida. Pastaiga dārzā ir nodrošināta ar informāciju, un informācijas centrā iespējams paņemt bezmaksas kartes. Lielākajai daļai dārza augu ir etiķetes ar latviskajiem un latīniskajiem nosaukumiem, izcelsmes vietu utt., savukārt oranžērijā ir vairāki interaktīvie stendi ar pamatinformāciju par pašu dārzu un oranžēriju kopumā.

Intelektuālu pastaigu iespējams apvienot ar patīkamu atpūtu dārzā, rezervējot piknika vietu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas22   Sezona1-12   Elektroautomobiļu uzlāde iespējama
N/A
Latvija

Tērvetes dabas parks

Parkā sastapsiet gan koka skulptūrās atveidotus pasaku un rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus – Sprīdīti un Lutausi, Meža Ķēniņu ar galmu, Anneli ar draudzenēm un rūķu saimi –, gan „dzīvus" pasaku tēlus. Šeit iepazīsiet arī seno zemgaļu varenību. Tie mūsdienu paaudzēm māj atmiņas, pakāpušies trīs senajos pilskalnos. 

Atrakciju laukumā, kur iekārtota atpūtas vieta ar soliem, galdiem un nojumi, var baudīt līdzpaņemto cienastu. 

Parks piedāvā iespēju braukt ar Pasaku bānīti, velosipēdu, nūjot vai Veco priežu parkā  ļauties nesteidzīgām pastaigām.

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē vairākas takas ir piemērotas, lai pa tām varētu ērti pārvietoties ratiņkrēsla lietotāji un vecāki ar bērnu ratiņiem. Jo īpaši draudzīgs taku un celiņu reljefs ir Rūķu mežā.

Dabas parks Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas77   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Gārsenes dabas takas

No 2016.gada maija Dabas takās ietilpst arī „Krēslas stundas taka”, kas īpaši patiks zinātkāriem mazajiem ceļotājiem. Taka stāsta par Rūķu dzīvi mežā un tās veidošanas pamatā ir stāsti no „Lielās Rūķu enciklopēdijas”.Savukārt , pie pils, pēc pastaigas mazie ceļotāji var atpūsties labiekārtotā rotaļu laukumā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona4-10  
N/A
Latvija

Līgatnes dabas takas

Līgatnes dabas takas, dibinātas 1975. gadā, ar mērķi iepazīstināt parka apmeklētājus ar Latvijas dabu, vietējo augu un dzīvnieku valsti, savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas bioloģisko daudzveidību un aizsardzību. Pirmie Līgatnes dabas taku iemītnieki bija seši staltbrieži un meža cūkas.  Līgatnes dabas takās apskatāmi dažādu savvaļas sugu dzīvnieki, vērojamas neskartas dabas ainavas (arī no 22 metrus augstā skatu torņa), saklausāmas mežu un pļavu balsis, skatāma krāšņu gravu un klinšu ieskauta Gauja un tās senleja, kā arī baudāma aktīva atpūta un  brīnišķīgs miers. 
Pastaigu takas ierīkotas ~4 – 5 km garumā, ar atšķirīgām grūtības pakāpēm (gan augsnes un grants segumi, gan koka kāpņu posmi) dažādos apvidus apstākļos. Līgatnes dabas taku apmeklējumam vidēji nepieciešamas 2 – 3 stundas.
 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas73   Sezona1-12