Atpūta laukos
Skatīt ziņas tikai par Naktsmītnēm Ceļojumiem Profesionālās

Profesionālie jaunumi

Eiropas Komisija apstiprinājusi papildinātos kritērijus apgrozāmo līdzekļu programmā, kas vēl vairāk paplašina potenciālo atbalsta saņēmēju loku.

Ikmēneša apgrozāmo līdzekļu granta nosacījumi ir papildināti:

  • atviegloti nosacījumi attiecībā uz 2020.gada apgrozījuma krituma aprēķinu, vairs strikti nenosakot vērtēt tikai 2019.gada datus;
  • atrisināta situācija ar jauniem uzņēmumiem, kas tikai 2019.gadā sāka savu aktīvo saimniecisko darbību, tiem ir paredzēti īpaši noteikumi, mēneša vidējo apgrozījuma kritumu salīdzinot tikai pret vidējo apgrozījumu 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī;
  • uzņēmumiem, kas pandēmijas seku negatīvo ietekmi tieši izjuta jau 2020. gadā, paredzēta iespēja apgrozījuma kritumu salīdzināt pret 2019. gada atbilstošo mēnesi;
  • palielināts atbalsta slieksnis no 800 000 EUR uz 1 800 000 EUR saistīto personu grupai.

Pieteikumus par periodu š.g. janvāris – maijs uzņēmēji varēs jau tuvākajās dienās iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā."Atvērtās dienas laukos" BŪS arī šogad - 10.-13. jūnijā!

"Atvērtās dienas laukos" (ADL) ir Latvijas lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums ar mērķi popularizēt laukus - laukos audzētus, ražotus, gatavotus produktus, pakalpojumus, kā arī ieinteresēt iedzīvotājus iepazīt lauku dzīvi, nobaudīt lauku labumus, atrast saimniecības, no kurām iegādāties laukos audzētus un ražotus produktus, kā arī atpūsties un izbaudīt aktivitātes un sajūtas, ko var piedzīvot laukos.

Aicinām ikvienu lauku tūrisma uzņēmēju pievienoties šim pasākumam: naktsmītnes, amatnieki, pirtnieki, pārtikas ražotāji, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi.

Mēs aicinām Jūs pieteikt savu dalību, aizpildot elektronisku PIETEIKUMA ANKETU. Pieteikšanās līdz 19. martam.

Pasākumu organizē LLTA "Lauku ceļotājs" un  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Aicinām vietējos koordinātorus pieteikt sava reģiona dalību Mājas kafejnīcu dienām.

Māju kafejnīcu dienas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar LLTA "Lauku ceļotājs".

Katra galamērķa koordinatoru lūdzam aizpildīt PIETEIKUMA ANKETU līdz 2021. gada 31. martam.

Mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus un dažādos reģionos. 2019. gadā šādas mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas arī Latvijā, kam 2020. gadā pievienojās jauni reģioni. Mājas kafejnīcu dienas iepriekšējos gadus guva lielu atsaucību, un dalība tajās ir laba iespēja popularizēt savu novadu vai kultūrtelpu kā interesantu tūrisma galamērķi, tāpēc šogad šādas Mājas kafejnīcu dienas nolemts organizēt visā Latvijā.

 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Cilvēku atmiņas un vietējās leģendas ir būtiskas vēstures liecības, kas nereti netiek saglabātas un paliek neuzzinātas. Gribam rosināt ikvienu dalīties ar šīm nozīmīgajām detaļām no cilvēku ikdienas un dzīves abu Pasaules karu un Padomju režīma laikā.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Jauna informācijas sadaļa  PRODUKCIJAS IEGĀDE ir izveidota informācijas profilā „Lauku labumi”. Šeit atrodami jau 106 Latvijas lauku produktu audzētāji un ražotāji, kas pieteikuši savu informāciju, un to skaits turpina augt. Līdz šim „Lauku labumu” informācija bija veltīta tikai saimniecību apmeklēšanas iespējām. Jaunā sadaļa to papildina un ir veltīta tieši ražotajai produkcijai un tās iegādes iespējām gan saimniecībā, gan tirdzniecības vietās, gan e-veikalos.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Esam atsaukušies sabiedriskā labuma organizācijas "Hospiss" aicinājumam apzināt tās lauku tūrisma naktsmītnes, kuras vēlētos iesaistīties labdarības akcijā “Atelpa savējiem”, lai atbalstītu mediķus šajā grūtajā situācijā. Šobrīd daudzi mediķi atrodas uz izdegšanas robežas, strādājot ar covid-19 pacientiem un lai viņi varētu turpināt rūpēties par sabiedrību, viņiem ir nepieciešama neliela atpūta. Šie medicīnas darbinieki nav slimi, viņiem nav nepieciešama pašizolācija vai karantīna - viņi ir vienkārši noguruši.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Šobrīd, kad svarīgi ir rūpēties par savu un tuvo cilvēku veselību, aizvien svarīgāk ir ikdienas uzturā lietot kvalitatīvus vietējos pārtikas produktus, ar zināmu izcelsmi. Šobrīd vērojams, ka atbildot pieprasījumam, strauji attīstījušies tiešās pirkšanas pulciņi, mājražotāju kooperatīvi un dažādas pirksšanas platformas - cilvēki meklē drošus ražotājus, no kā iegādāties ikdienas produktus – pienu, maizi, gaļu, dārzeņus, u.c. Katrs Latvijas produkts, kuru izvēlamies ārvalstu importēto preču vietā, ir atbalsts mūsu vietējiem pārtikas ražotājiem un audzētājiem – mūsu pašu lauku saimniekiem. 

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Programmas SWITCH-Asia komanda ir izveidojusi video par ilgtspējīgu mājokļu un ēku plānošanu un būvniecību. 2019. gadā Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīs vairāk kā 2,3 miljardi cilvēku dzīvoja tieši pilsētās. Tāpēc to attīstība saskaņā ar ilgtspējības principiem kļūst aizvien nozīmīgāka. Ilgtspējīgi mājokļi var uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti. Tas, kā tiek plānotas un būvētas ēkas, būtiski ietekmē dzīves apstākļus, sociālo dzīvi, resursu izmantošanu un klimata pārmaiņu mazināšanu.

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


Esam apkopojuši informāciju par vairāk nekā 70 distanču slēpošanas vietām un trasēm visos Latvijas novados, lai jūs varētu sameklēt savai gaumei un iespējām atbilstošāko un dotos baudīt ziemas priekus!

Pirms došanās uz konkrēto trasi jānoskaidro, vai trases konkrētajā laikā ir sagatavotas un atvērtas. Maksas trasēm ir jāprecizē cenas un informācija par citiem pakalpojumiem, piemēram, inventāra īri, pieteikšanos.

Priecāsimies arī precizējumiem un papildinājumiem. Un atceramies, ka slēpot var jebkurā piemērotā vietā, ievelkot pašiem savu špūri. Lai labi slēpojas!

Lasīt pilnu ziņas tekstu ...


"Lauku ceļotājs" kopā ar projekta "Garās distances pārrobežu pārgājienu maršruts "Mežtaka"" partneriem ir izdevis brošūru, kurā atrodamas 18 vienas un vairākdienu (līdz 11 dienām) pārgājienu tūres Latvijā un Igaunijā, kas ved cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, kas ir daļa no "Mežtakas" - garās distances pārgājienu maršruta (E11). Šīs pārgājienu tūres ietver abu valstu interesantākos un ainaviskākos mežu apgabalus, kas ir pazīstami ar saviem dabas un kultūras objektiem. Vairākas tūres ietver nacionālos parkus, dabas parkus un biosfēras rezervātus, kā arī UNESCO Pasaules mantojuma vietas.

Katrā tūrē ir iekļauta shematiska ceļojuma karte, sniegta informācija par dienā veicamo km skaitu, grūtības pakāpi, apskates objektiem, kā arī praktiska informācija par ceļa segumu, nokļūšanu sākuma punktā un atgriešanos atpakaļ.

Tūres tiek nodrošinātas gan individuāliem ceļotājiem, gan mazām tūristu grupām. Ieteicams iepriekš rezervēt transportu (īrēt automašīnu vai izmantot sabiedrisko transportu), izmitināšanu un ēdināšanu. Tūres iespējams arī saīsināt vai pagarināt atkarībā no ceļotāju vēlmēm.

>>> Brošūra (PDF)