Atpūta laukos

Dzīvnieki un putni

Briežu dārzi, zirgu staļļi, safari parki, savvaļas zirgi un govis, eksotiskie putni (pāvi, strausi, utt.) un dzīvnieki (kamieļi, lamas, alpakas, šinšilas, utt.), mājdzīvnieki un mājputni (truši, kazas, aitas, zosis, pīles, vistas). Daudzās saimniecībās piedāvā izjādes ar zirgiem, ponijiem, var iegādāties saimniecību ražojumus – olas, kazas sieru, no strausu spalvām gatavotas rotas, utt.

  • Briežu dārzi piedāvā dzīvnieku vērošanu voljeros, no skatu tornīšiem, ļauj dzīvniekus arī barot. Saimnieki piedāvā ekskursiju ar stāstījumu par briežu audzēšanu. Dažas saimniecības piedāvā nogaršot un iegādāties medījuma gaļas izstrādājumus.
  • Zirgu staļļi piedāvā izjādes, vizināšanos pajūgos vai kamanās. Izjādes notiek iežogotā laukumā vai brīvā dabā, pa saimnieku izstrādātiem maršrutiem. Bērniem parasti piedāvā vizināšanos zirga mugurā, ko saimniecības darbinieks ved pavadā.
  • Savvaļas zirgi un govis apskatāmi brīvā dabā, plašās iežogotās platībās. Saimnieki piedāvā ekskursiju, stāsta par savvaļas govju vai zirgu ieradumiem, dzīvi brīvā dabā, apmeklētāji var tos fotografēt. Saimniecības apskati var apvienot ar pikniku brīvā dabā labiekārtotās piknika vietās.
  • Eksotiski putni un dzīvnieki apskatāmi savvaļas aplokos un būros vai slēgtās telpās. Dažās saimniecībās eksotiskie putni un dzīvnieki tiek turēti tikai apskatei, citās – arī gaļas, olu vai vilnas ražošanai.
  • Latvijā tradicionālie lauku sētas mājdzīvnieki un mājputni – truši, kazas, vistas, govis un citi. Bērni var tos apskatīt, pabarot, paglaudīt, kopā fotografēties.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Untumi"

"Untumos" uztur un atjauno zirgu ganāmpulku, kā arī iegādājas zirgus, kuri atbilst vēsturiski veidotās Latvijas zirgu šķirnes prasībām. Te var iegūt jāšanas iemaņas instruktora pavadībā ierobežotās platībās un apvidū. Vasarās piedāvā vizināšanos ratos, ziemā – pajūgā. Zirgus izmanto kāzās u.c. svinīgos pasākumos.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Izjādes   Labsajūtas tūrisms   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas235   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Klajumi"

Zirgu sētā mīt gan draudzīgi Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas šķirņu zirgi (kopā 12), gan 3 omulīgi dažādu šķirņu suņi, truši, vistas, govis un kaķi. Šeit var sajust īstu lauku vidi četrās viensētās - Klajumos, Ganiņos, Ķemeros un Krastos, dabas parka "Daugavas loki" un Latvijas-Baltkrievijas pierobežas ainavas zirga mugurā. No vietējiem produktiem (dārzeņi, cūkgaļa, liellopu gaļa) gatavo Latgales ēdienus un dzērienus.

Latviešu virtuve: Sēņu šniceles, kartupeļu klimpas ar kaltētām sēnēm vai gaļu, krējuma mērci un sīpoliem, ceptas gailenes ar jaunajiem kartupeļiem, dārzeņu un sēņu sautējums, zemenes ar saldējumu, "šmakovka''.

Īpašais ēdiens: Klajumu debesmanna.

Bērniem un jauniešiem   Aktīvā atpūta   Izjādes   Skaisti skati   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mini zoo Priedītes

Lauku sēta Mini zoo "Priedītes" atrodas Limbažu novadā un piedāvā apmeklētājiem atpūtu kopā ar lauku sētas dzīvniekiem. Iespēja uzzināt izglītojošu informāciju par katru dzīvnieku sugu un to paradumiem. Apmeklētāji var dzīvoties trušu dārzā, kur apkārt skraidīs ap 40 trušiem, bet kopumā ir ap 100, vēl saimniecībā iespējams samīļot pundurkaziņas, aitiņas, zīdītājgovis, vistas, kā arī īpašos Īru tinkeru zirgus.

Bērniem un jauniešiem   Izjādes   Dzīvnieku vērošana   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lauku māja "Kalbakas"

Lielā aplokā, kas brīvi pieejams bērniem un viņu vecākiem saskarsmei ar dzīvo dabu, ganās kazas, cūkas, mājputni un citi dzīvnieki. Apskatāmi truši. Sezonas laikā piedāvā mājputnu olas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

"Jaunļobas" Garausīšu mājas

Saimniecībā var iepazīt trušu šķirnes, viņu dzīvi, kā arī redzēt dažādus putnus. Samīļot zirgu un apmeklēt individuālus treniņus jāšanā.  Tiek šūti suvenīri un aksesuāri no kažokādām.

Lauku sēta  Garausīšu mājas   ‘’Jaunļobas’’piedāvā ekskursijas grupām vai ģimenēm no 10 cilvēkiem. 

Sezonas atklāšana no 1 maija.

Cenas:

  • Bērniem līdz 16 gadiem 2.5 euro
  • Pieaugušajiem  3 euro
  • Bērni līdz divi gadi pa brīvu.

Iespēja iegādāties pašu darinātus suvenīrus un kažokādas izstrādājumus,kā arī  laimīgo vistu olas.

 

Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Safari parks "More"

Savvaļas dzīvnieku selekcijas dārzs, kur 170 ha audzē Eiropas staltbriežus, dambriežus un baltos staltbriežus (kopā ~ 400 dzīvnieki) un mežacūkas. Apmeklētājiem ir izveidots maršruts, kur var rast saskarsmi ar dzīvniekiem tuvumā. Piedāvā briežu gaļas ēdienu (šašliks, gulašzupa) degustāciju un gaļas pārstrādes produktus - vītinātu briežu gaļu, salami desas, sautētas gaļas konservus.

Svinības   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Ģinas

"Ģinas" atrodas Saldus novada Nīgrandes pagastā.  Saimniecībā ražo gaļu un audzē dārzeņus. Interesenti var doties ekskursijā un iegādāties saražoto saimniecības produkciju. Iespējams izbaudīt masāžu un ieiet pirtī. 

Pirts procedūras   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Tauri

Bioloģiskā saimniecība, kas atrodas vienā no Latvijas gleznainākajām vietām – Ogres ielejas dabas parkā. Tiek piedāvāta iepazīšanās ar saimniecību – bioloģisko gaļas liellopu, Charolais šķirnes, audzēšanu. Apmeklētāji var doties ekskursijā pa dabas takām, kur ganās govis un iepazīt  Akmeņupīti, dižozolus, Ogres upes krāces, bet pavasaros - lakšu laukus. Produkcijas degustācija un gaļas iegāde.

Ar kājām   Skaisti skati   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunieviņas"

Saimniecībā no cidonijām ražo sukādes, marmelādes, sīrupus un citus labumus. Sezonas laikā var iegādāties vistu olas. Jaunieviņu laukos un pļavās kopš 2002. g. ganās savvaļas zirgi, kurus var apskatīt gida pavadībā.

Izjādes   Svinības   Semināri   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas101   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Juri"

Mantotā dzimtas saimniecībā (dzīvojamā koka ēka ar dekoratīvām apmalēm un logu slēģiem) saimnieki no pašu audzētu govju piena gatavo sieru pēc vecām un mūsdienu receptēm. Apmeklētāji var degustēt sieru, pienu, rūgušpienu, paniņas un citus piena produktus, vērot to tapšanas procesu, kā arī līdzdarboties. Mājdzīvnieku apskate.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas222   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kafejnīca "Liepas"

Kafejnīca - viesu nams "Liepas" atrodas Aknīstē. Viesiem piedāvā ieturēt maltīti no pašu un kaimiņu zemnieku saimniecībās audzētiem produktiem (bioloģiski audzēti dārzeņi, jēra gaļa un piena produkti). 

Piedāvā apskatīt, pabarot un samīļot bioloģiskās zemnieku saimniecības "Liepas" dzīvnieciņus, tiek sniegtas arī konsultācijas par aitkopību, pienkopību un lauksaimniecību.

Otrajā stāvā pieejami arī 4 numuriņi nakšņošanai.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, jēra gaļas un svaigu kāpostu zupa, vietējo dārzeņu krēmzupa, cūkgaļas karbonādes, kartupeļu pankūkas, zemeņu zupa, „Selgas” cepumu kūka.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Lejnieki"

Saimniecība nodarbojas ar piena un gaļas kazu audzēšanu. Piedāvā ekskursiju, dzīvnieku apskati, produkcijas degustāciju (piens, jogurts, dažādi sieri, gaļa, desa u.t.t.) un tās iegādi.

Skaisti skati   Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Auces novads miniatūrā

Auces novads miniatūrā izveidots ar Auces novada nozīmīgākajiem un atpazīstamākajiem objektiem miniatūrā, kuri apdzīvoti ar mājdzīvniekiem. Iespēja Auces novada iedzīvotājiem un viesiem izveidot saikni ar dabu un vienlaicīgi iepazīt Auces novadu. Mazajiem apmeklētājiem izglītojoša saikne ar dzīvniekiem, iespēja tos pabarot ar saimnieku sarūpētajām veltēm. Veicināta Auces novada atpazīstamība caur miniatūriem objektiem.

Tiek piedāvāta ekskursija, kuras laikā iespējams apskatīt 4 saimniecības: Zemnieku saimniecību ‘’Skabargas”, Lauku sētu ‘’Krastiņos’’, saimniecību ‘’Andulaiši’ un Lauku sētu ‘’Baltiņi’’.

Ekskursija notiek  gida pavadībā. Tiek gaidīti viesi, grupās no 10 cilvēkiem, ar iepriekšēju pieteikšanos.

Bērniem un jauniešiem   Dzīvnieku vērošana   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

z/s Vilciņi

Ģimenes saimniecība, kas nodarbojas ar putnkopību un tirgo olas inkubācijai un arī pārtikai. Saimniecībā var apskatīt dažādu šķirņu vistas, pērļu vistas, zosis un Indijas skrējējpīles. Apskates laikā iespēja pabarot putnus un trušus. Ekskursijas laikā tiek apskatīts cikls no olas līdz pieaugušam putnam. Nodarbojas arī ar ķiploku audzēšanu. Ķiploku saimniecība ir atvērta apskatei. Tiek audzēts ķiploku stādmateriāls.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Līcīši Ltd

Viena no pirmajām un lielākajām Latvijas kazkopības saimniecībām. Ekskursijas laikā var noklausīties saimnieka atraktīvo stāstījumu par kazu audzēšanu un piena produktu (piens, siers, kefīrs) ražošanu. Tos var degustēt un iegādāties.

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas34   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

IKS PARKS

Biedrība “Iks parks” piedāvā  izbaudīt lauku priekus, spēlējoties un relaksējoties meža malā. Šeit iespējams nodarboties ar amatniecību, interaktīvā veidā iepazīt Latvijā augošos ārstniecības augus un  to īpašības. 

Piedāvājam apmeklēt divas teritorijas:
1. Ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija:  ir izveidotas 6 dažādas ārstniecības virzienu dobes. 
Ikviens var pastaigāties, atpūsties  un iepazīt  ārstniecības augus, kuri varētu būt vajadzīgi un piemēroti tieši viņam. 
Parka teritorijā ir paredzētas vietas aktīvai atpūtai - minifutbola vieta, baskāju taciņa, „skudru taka” – stafetes trase ar dažādiem posmiem, lapene un dabas klase.

2. Lauku sētiņa ar darbnīcām un mini zoo. 
Lielā nojumē vai guļbūves omulīgā kamīnzālē varēsiet izmēģināt  gan latviešu tradicionālo, gan mūsdienu amatniecību. Iespējams izspēlēt dažādas, arī  senlatviešu, spēles.

 “Iks parka” lauku sētiņā meistari  ikvienam interesentam piedāvā praktiskas nodarbības ar iespēju iepriecināt sevi ar paša radītiem suvenīriem. Tiek piedāvātas šādas radošās darbnīcas:
Augu deķu aušana, rotu kalšana, ziepju vārīšana, miltu malšana, uc.

Attālums no valsts galvaspilsētas30   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Savvaļas dzīvnieku dārzs "Saulītes"

Daugavas kreisā krasta nogāzes pļavās izveidoti aploki, kuros dzīvo ~ 50 dambrieži un Skotijas savvaļas govis (t.s. hailanderi). Dzīvnieku apskate, stāstījums par dambriežu un hailanderu audzēšanu. Bērni var pabarot dzīvniekus ar saimnieku iedoto barību.

Bērniem un jauniešiem   Sēņošana   Dzīvnieku vērošana   Aktīvā atpūta   Makšķerēšana   Svinības   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lauku sēta "Ķeveiti"

Neliela ģimenes saimniecība Vidzemes sirdī ar pašu izaudzētu un izlolotu bioloģiskās lauksaimniecības produkciju aitkopībā, putnkopībā un mājražošanā. Saimniecībai piešķirts bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts. 

Labsajūtas tūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Griezītes Alpakas

Saimniecība nodarbojas ar alpaku audzēšanu. Piedāvā alpaku apskati un iespēju izvest alpaku pastaigā. Saimnieki piedāvā uzzināt par alpaku cirpšanu un vilnas apstrādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas114   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zvaigžņu aitas

Saimniecībā iespējams aplūkot Latvijas tumšgalves aitas, uzzināt par to audzēšanas specifiku, dzīves paradumiem un aitkopības nozari Latvijā. Paralēli aitām iespējams aplūkot dažādus putnus - tītarus, zosis, pīles, vistas un pērļu vistas. Dzīvnieku apskates gaitā suņus atstājiet mājās.

Saimniecībā atrodas arī StarSpace observatorija, kur ~ divu stundu garā apmeklējuma laikā var noklausīties lekciju par zvaigznēm, planētām un citām tēmām vienkāršā valodā. Pēc lekcijas ārā svaigā gaisā var apgūt dažus tobrīd redzamos zvaigznājus - kā tos atrast, kādi tie izskatās utt. Kad zvaigznāji ir apgūti, zvaigžņu vērošanu var turpināt observatorijā jaudīgākajā publiski pieejamajā teleskopā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas57   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Eksotisko putnu mini ZOO "Viesturi"

Putnu dārzā var doties ekskursijā un iepazīt Āfrikas strausus, Dienvidamerikas nandu, Austrālijas emu, pērļvistiņas, fazānus un pāvus. Piedāvā strausu un citu putnu olu iegādi. Suvenīri – olas un putnu spalvas.

Attālums no valsts galvaspilsētas320   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku sēta "Indāni"

Lauku sētā kopā ar bērniem var iepazīt mājdzīvniekus, aplūkot seno darbarīku kolekciju, izbaudīt lauku pirti ar bērza un kadiķa slotiņām, kā arī iemalkot zāļu tēju ar medu un sklandraušiem. Vasarās piedāvā nakšņošanu klētiņā vai pirtsaugšā.

Izjādes   Agro   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zirgaudzētava "Kroņi"

Zirgaudzētava "Kroņi" Skultes pagastā piedāvā izjādes un treniņus ar zirgiem (ir arī abonementi), braucienus ar ratiem vai kamanām. Iesācējiem ir iespēja apgūt arī pirmās jāšanas iemaņas, zinošākiem jātniekiem - trenēties pieredzējušas treneres pavadībā. Izjādes notiek brīvā dabā vai uz laukuma. Piedāvā vizināšanos sešvietīgos ratos - vagonetē.

Skaisti skati   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas53   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mini - ZOO Dobuļi

Apskatāmas aitas, kazas, Ķīnas lielās cūkas, truši, dažādi eksotiskie dzīvnieki un putni. Bērniem īpašu prieku sagādā saskarsme ar mājdzīvniekiem un Japānas makaka – pērtiķa Nilsona izdarības. Saimniecība ieguvusi ģimenei draudzīgas vietas nomināciju.

Bērniem un jauniešiem   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas35   Sezona1-12   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vītoliņi"

Zemnieku saimniecībā "Vītoliņi" nodarbojas ar zirgaudzēšanu, kā arī ar jāšanas apmācību. Iespējamas izjādes pa mežu un vizināšanās pajūgā.

Attālums no valsts galvaspilsētas73   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Alpaku ganāmpulks

Baltijas valstīs lielākais alpaku (Dienvidamerikas kalnu reģionu dzīvnieks) ganāmpulks. Interesenti var apskatīt dzīvniekus, noklausīties stāstījumu un iegādāties alpaku vilnu. 2014. gadā ganāmpulku plāno pārvietot no Vīcežu muižas Lībagu pagastā.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona7-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Pienotava Mätiku

Mätiku saimniecība un pienotava nodarbojas ar piena ražošanu un pārstrādi, kā arī dējējvistu un aitu audzēšanu. Nelielajā pienotavā no pašu govju piena ražo visdažādākos piena produktus. Iepriekš piesakoties, var apciemot saimniecību, iepazīties ar tās darbu un nogaršot produkciju.

N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Sautlāči"

Zemnieku saimniecībā "Sautlāči" ir iespējams uzzināt visu par šinšillu izcelsmi, aplūkot un samīļot zvēriņus, iespējams apskatīt arī paipalas, kā arī iegādāties paipalu olas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Saimniecība "Bandavas"

Saimniecība piedāvā zirgu izjādes (ratos un mugurā), iespēja apskatīt dzīvniekus lauku sētā (zosis, vistas, truši, teliņi, kazas, aitas, suņi un kaķi). Pļavas ar ārstniecības augiem, mežs, dīķis, stārķu koks. Sarunas par dzīvi ar saimniekiem. Rīta rasas skaistuma procedūras, "varžu koris", tējas baudīšana seno ābeļu paēnā, ārstniecības augu vākšana kopā ar saimnieci. Telšu un piknika vietas (līdz 20 cilvēkiem).

Attālums no valsts galvaspilsētas61   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Saimniecība "Silkalni"

«Silkalnos» apmeklētāji var iepazīties ar visdažādākajiem pļavās, tīrumos un dārzos, mežos un purvos, pagalmos un puķudobēs augošiem ārstniecības augiem, kā arī to lietojumu veselības uzturēšanā. Ekskursiju laikā saimniece iepazīstina ar ārstniecības augiem, to audzēšanas, vākšanas, kaltēšanas un tēju maisījumu, sīrupu, izvilkumu gatavošanas noslēpumiem. Tūristi saimniecībā var degustēt un iegādāties ārstniecības augu tējas. Īpaši piesakot, saimnieks interesentiem parāda un pastāsta par dabas enerģijām - āderēm un akmeņu spēku.
Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas99   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vildēni"

Saimniecībā var apskatīt vairāk nekā 20 vistu šķirnes, Āfrikas strausus, pāvus, fazānus, paipalas, tītarus, pērļvistiņas, pāvbaložus u.c. eksotiskos putnus, pundurcūkas, ponijus, trušus, baibaku, dambriežus un mājdzīvniekus. Ekskursija, sezonas laikā - putnu olu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zirgu sēta "Volāni"

Saimniecība piedāvā apskatei zirgus, ponijus, trušus, Bramas šķirnes vistas un cāļus. Bērniem tiek piedāvātas izjādes ar mazo poniju Xavier gan mugurā (bērna svars līdz 35 kg), gan mazos ratos.

Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Molainių zirgaudzētava

Skolēniem līdz 6.klasei tiek piedāvātas ekskursijas, kuru laikā iepazīstina ar dzīvniekiem, ļauj tos pabarot un glaudīt. Vecākiem skolēniem stāsta par zirgu evolūciju un bioloģiju, darbu ar zirgiem. Tāpat tiek piedāvāti tūristu pārgājieni pa apkārtni (viegls maršruts).

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

"Jaunzemi"

Zirgi un citi lauku iemītnieki.

Dažāda veida izklaides ar zirgiem gan saimniecībā, gan ārpus tās, un saimniecībā mitošo iemītnieku apskate.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Lauku sēta "Ieviņas"

Lauku sētā piedāvā mājdzīvnieku, mājputnu un eksotisko maru apskati un izjādes ar poniju. Konsultācijas dārzkopībā un sīku dzīvnieku audzēšanā. Iespējams iegādāties paipalu olas, kūpinājumus, cāļus un jaunputnus.

Attālums no valsts galvaspilsētas157   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle “Cīruļi”

Te plašos aplokos mīt 38 sugu savvaļas dzīvnieki (kiangi, lāči, lūši, vilki, meža cūkas, aļņi, vāveres, plēsīgie putni) un visdažādāko šķirņu mājdzīvnieki – Latvijas zilās, Hailandes un Galovejas govis, Romanovas aitas, Vjetnamas cūkas, pīles, zosis, tītari u.c. Acīgākie dīķos pamanīs retās Eiropas kokvardes. Kalvenes pagasta „Cīruļi” – tā ir lieliska, nesteidzīga atpūta lauku vidē, iepazīstot dzīvo dabu!

Darba laiks no novembra līdz martam: katru dienu no 10:00 – 16:00
Darba laiks no aprīļa līdz oktobrim: katru dienu no 10:00 – 18:00

Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Vizbuļi

Saimniecībā audzē gaļas liellopus un dārzeņus. Interesentiem sniedz konsultācijas, pārdod sēklas un dārzeņus.

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Netradicionālā lauksaimniecības dzīvnieku audzētava "Ezerlejas"

Launkalnes pagastā pie Lizdoles ezera saimniecībā audzē eksotiskos mājdzīvniekus. Gan lieliem, gan maziem interesanta būs fazānu, pundurkaziņu un Dienvidāfrikas strausu apskate. Vairāki dīķi komercmakšķerēšanai. Var pasūtīt svaigas vai žāvētas zivis, kā arī makšķerēt dīķos paši un grillēt uz vietas. Piedāvā naktsmītnes, telšu vietas, saunu, labiekārtotas piknika vietas.
Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona5-11   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lauku sēta "Kalnmalas"

Saimniecībā audzē vairāku šķirņu šinšillas un demonstrē tās. Apskatāmi dekoratīvie putni - fazāni, pāvi, baloži, dažādu šķirņu vistas, kā arī stepes murkšķi, pundurkaziņas, burunduki, truši, ponijs u.c. Te var iegādāties šinšillas, dekoratīvos putnus un citus dzīvniekus, kā arī paipalu olas, šinšillu ādas un suvenīrus. Makšķerēšana zivju dīķos.

Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Pie Tēvoča Garika

Mājas saimniecība „Pie Tēvoča Garika" piedāvā iepazīties ar nelielu dzīvnieku kolekciju. Dažus dzīvniekus var pabarot un paglaudīt. Te iespējams apskatīt gan mājas dzīvniekus, gan savvaļas dzīvniekus. Par katru dzīvnieku sniedzam informāciju.

Sezona1-12  
N/A
Igaunija

Zirgaudzētava Tihuse

Tihuse saimniecībā Muhu salā nodarbojas ar zirgu audzēšanu, kur piedāvā arī autentisku ēdienu, turklāt tiem, kas cieš no dažādām pārtikas nepanesībām, tiks piedāvāti īpaši ēdieni. Ļoti iecienītas ir izjādes ar zirgiem, pēc kura seko pikniks. Kā īpašu gardumu piedāvājam lēcu kūciņas.

N/A
Igaunija

Sepa Bioloģiskā saimniecība

Šajā saimniecībā nodarbojas ar piena lopkopību un dējējvistu audzēšanu, un iegūtais piens un olas tiek pārstrādāts pašu saimniecības pienotavā. Saimniecībā var degustēt dažādus piena produktus, arī saldējumu, turklāt iespējams iepazīt visu ražošanas procesu. Var pasūtīt arī maltītes piknikam, kā arī pieteikties piena produktu gatavošanas meistardarbnīcām.

N/A
Latvija

Vīngliemežu audzētava „Ošu mājas”

Ošos gaida atraktīvs un interesants saimnieka stāstījums par vīngliemežiem un to audzēšanas īpatnībām. Apmeklētāji var apskatīt audzētavu, saņemt vērtīgus padomus un nobaudīt pēc dažādām receptēm sagatavotus vīngliemežus un iegādāties to pusfabrikātus un suvenīrus. "Kulinārā mantojuma" dalībnieks.

Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Slieku audzētava ''Agle''

Kalifornijas sarkano slieku audzēšana un biohumusa ražošana. Piedāvā nelielu ekskursiju ražotnē, informāciju par slieku audzēšanu un biohumusa ražošanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas148   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Mini zoo "Rančo"

Mini Zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar eksotiskiem mājdzīvniekiem . Piedāvājumā apskate un kontakts ar dzīvniekiem, barošana, pastaigas ar dzīvniekiem pa zoodārzu, fotografēšanās ar dzīvniekiem, vizināšanās ar poniju bērniem, dzimšanas dienas un tusiņi kopā ar zoodārza iemītniekiem,piknika vieta. Šeit sastopami ķenguri, pāvi, ēzelītis, jenots, savvaļas zirgs, poniji, nūtrijas, burunduki, pundurkaziņas, punduraitiņas, angoras un pundurtrusīši, pundurpīlītes, pundurvistiņas, fazāni, tītari, paipalas, dekoratīvie baloži un citi eksotiskie putni un dzīvnieki. Piknika vieta/ ugunskura vieta ar malku, kas jāpiesaka iepriekš. Pieejamas ekskursijas gida pavadībā.

Bērniem un jauniešiem   Dzīvnieku vērošana   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

Piemājas zoo "Brieži"

Piemājas zoodārzs "Brieži" atrodas netālu no Rīgas. Šeit sastopami daudzi un dažādi dekoratīvie putni, tītari, pīles, fazāni, pāvi un žagata, starp tiem dzīvo jūrascūciņas un truši. No četrkājainajiem draugiem te var sastapt Holandes pundurkaziņas, Haidšnukes aitas, Šetlandes ponijus, ēzeļu ģimeni, vāverēnus un jenotpuiku Bārniju. Zoodārzu palīdz sargāt zosu bariņš un Peruāņu pundursivēns - Pigis. No 2015. gada Briežos dzīvo arī dambrieži un briedis Munžaks. Pēc pastaigas zoodārzā, iepriekš piesakot, iespējams izmantot piknika vietas un bērnu rotaļu laukumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas16   Sezona1-12   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

Trušu karaliste

Ogres pietekas gravā izvietots mini zoo, kura lielāko daļu aizņem voljērs ar trušiem. Tā pievilcību bērnu acīs rada pēc muižu un piļu arhitektūras motīviem celti namiņi. Apskatāmas kazas, cūkas, zosis, pāvi, mandarīnpīles un pērļvistiņas. Bērni var pabarot dzīvniekus.

Attālums no valsts galvaspilsētas64   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku māja "Ķempēni"

Saimniecības (izvietojusies bijušās Ķempēnu muižas kalpu mājā) apkaimes laukos ganās vairāk nekā 200 Latvijas tumšgalves šķirnes aitas. Aitas var apskatīties saimniecībā, kā arī var nogaršot jēra zupu. Tūristiem uz vietas ir pieejama ēdienkarte.Te var iegādāties gaļu, vilnu, ādas un piedalīties izzinošā ekskursijā ar degustāciju, makšķerēt un degustēt foreles (zivis tikai naktsmītņu klientiem).

Lauku māja ir saglabāta ar vēsturisko noskaņu. Tā celta 1890. gadā. Mājā viss veidots no koka, kas rada mājīgu un senlaicīgu atmosfēru.

Iespējams iegādāties aitu vilnas segas, spilvenus un gultas pārvalkus, kuri darināti “Ķoņu” dzirnavās pēc speciāla pasūtījuma.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Šķirnes trušu saimniecība "Priedes"

Saimniecībā audzē ~ 400 trušu, kā arī zemenes. Vaislas trušu, trušu gaļas, zemeņu stādu (3 – 4 šķirnes) un ogu iegāde. Pavasaros piedāvā salātus, bet rudeņos – dārzeņus. Izvadās pa saimniecību un dalīsies padomos ar truškopjiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Bioloģiskā dabas sēta "Aparēni"

Ainaviskā Vidzemes augstienes pauguru ieskautā vietā apskatāms daiļdārzs, kā arī dažādu šķirņu (vairāk nekā 30) putni - baloži, pāvi, fazāni, vistas, ūdensputni u.c. Piknika vieta un bērnu rotaļu laukums.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona4-10   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Briežu dārzs "Mežsētas"

Pededzes upes palieņu pļavās un to apkārtnē 200 ha platībā audzē ~ 350 staltbriežus, stirnas un mežacūkas. Briežu dārza teritorijā uzcelti torņi graciozo meža dzīvnieku vērošanai. Izrakti dīķi komercmakšķerēšanai. Ekskursijas savlaicīgi saskaņojamas!

Makšķerēšana   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas220   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Lietuva

Ievas Šjurnes saimniecība

Kopā ir ap 50 liellopiem, visa gada garumā tie ganās ārā, tādēļ tos var apskatīt jebkurā laikā. Ja ir iespēja, apmeklētāji var pacienāties ar „Hailandes” liellopu gaļu, tāpat apskatīt žemaitukus un ar tiem pajāt. Ekskursijas ieteicamas pieaugušajiem.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

SIA "Liellopu izsoļu nams"

Liellopu izsoļu nams ir vienīgais liellopu izsoļu nams Baltijā. Izsoles tiek rīkotas gaļas šķirņu jaunlopiem -  buļļiem un telēm vecumā līdz 12 mēnešiem, regulāri - divas reizes mēnesī. Katru mēnesi izsolēs piedalās vairāk kā 2000 Latvijā audzēti jaunlopi.  

Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Zīles"

Saimniecības plašajās pļavās Aiviekstes upes krastos ganās Latvijā lielākais Latvijas tumšgalves aitu ganāmpulks (~ 400 dzīvnieki). Saimniecības apskate, šķirnes aitu, gaļas, vilnas, ādu un dārzeņu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas210   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Strausu ferma "Mazzariņi"

Dažāda vecuma Āfrikas strausu apskate, stāsti par un ap strausiem. Pieejami izstrādājumi no strausu spalvām, ādas un taukiem, svaigas strausu olas.

Attālums no valsts galvaspilsētas63   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Žiļu (Žilių) ģimenes ekoloģiskā saimniecība

Žiļu ģimenes saimniecību izveidoja, uztur un par to rūpējas viena ģimene. Ziņkārīgie atpūtnieki pastaigas laikā var redzēt, kā izskatās baltie pāvi, fazāni, pīles, vistas, poniji, „Šarolē” šķirnes franču liellopi, Lietuvas baltās genofonda cūkas.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Piedāvā naktsmītni Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Aitu un kazu audzētava "Mucenieki"

Atrodas skaistā vietā, Pilsētas ezera krastā. Saimniecībā audzē aitas, kazas, trušus un mājputnus. Piedāvā ekskursiju, bērniem trušu barošanu un jēru apskati pavasarī. Interesenti var piedalīties aitas cirpšanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Z/s Baltiņi

Saimniecība "Baltiņi" atrodas Auces novadā un nodarbojas ar lopkopību un lauksaimniecību. Viesiem ir iespēja redzēt un izzināt piena ražošanas procesu, kā arī iepazīt saimniecības dzīvniekus. Saimnieki piedāvā apskatīt padomju laiku auto kolekciju, pieejama arī suvenīru un trauku kolekcija ar govs motīviem.

Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Kennu alpaku ferma

Kennu Alpaku fermā jūs varat redzēt Peru izcelsmes alpakas, brīnišķīgus dzīvniekus ar biezu un mīkstu vilnu. Kamēr esat šeit, jūs varat pabarot šos dzīvniekus ar našķiem, kurus piedāvā īpašnieki, un paglaudīt tos. Fermā arī atrodas kazas, truši, vistas un aitas. Veikalā jūs varat iegādāties suvenīrus un alpaku vilnas produktus. Kennu Alpaku ferma ir piemērota visai ģimenei.

Dzīvnieku vērošana   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
N/A
Latvija

Mini ZOO "Salmiņi"

Apskatāmi ~ 30 sugu un tikpat daudz dažādu šķirņu putni un dzīvnieki - dzērves, fazāni, gulbji, punduraitas, pundurcūkas, ķenguri, vāveres u.c. Ekskursija un stāstījums par dzīvniekiem un individuāla pastaiga pa dārzu. Iespējama retu un eksotisku augu stādu iegāde no kolekcijas dārza.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona3-11   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Trušu audzēšanas saimniecība "Mežiņi"

Saimniecībā apskatāmi Latvijā reti audzētie angoras truši. Piedāvā ekskursiju ar stāstījumu, trušu vilnu, vilnas izstrādājumus (cimdi, zeķes) un konsultācijas. Bērni var rast saskarsmi ar dzīvniekiem un saimnieces uzraudzībā tos pabarot.

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Lietuva

Dapkų ģimenes saimniecība

Saimniecībā notiek izglītojošās programmas, kuru laikā apmeklētāji tiek iepazīstināti ar saimniecībā dzīvojošajiem dzīvniekiem, to kopšanu un šķirņu izcelsmi. Apmeklētājiem ir iespēja pašiem savākt olas, iemācīties taisni sēdēt seglos un pajāt.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona6-8   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Bišjānīši

Saimnieks audzē dekoratīvos putnus un mājputnus – dažādu šķirņu vistas, pīles, zosis, fazānus, pērļvistiņas, kā arī trušus, aitas un ponijus. Piedāvā ekskursiju, stāstījumu ar putnu dārza apskati, olu un trušu gaļas iegādi.

Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku sēta "Ābelītes"

Bioloģiskā lopkopība. Saimniecībā audzē dažādus dzīvniekus – Galoveju šķirnes liellopus, Merino aitas,  kazas, muflonus, dažādus mājputnus un sliekas, kur katram dzīvniekam ir sava svarīga loma. Piedāvā dzīvnieku apskati un ieskatu bioloģiskajā saimniekošanā, atpūtu pie dabas.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona5-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

ZS "Zvaigznītes"

Zemnieku saimniecība "Zvaigznītes" atrodas tuvu Rīgai - Ogresgalā, Ogres novadā. Saimniecībā saimnieko ģimene divās paaudzēs, un galvenais darbības veids ir lopkopība - saimniecībā ir apmēram 350 piena liellopi, 120 gaļas liellopi un 230 jaunlopi.

Attālums no valsts galvaspilsētas49   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIA "Mikaitas"

Šķirnes aitu audzēšanas uzņēmums SIA Mikaitas ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2005. gadā. Tā misija ir piedāvāt gaļu ražojošiem ganāmpulkiem vaislas materiālu, kas dod ātraudzīgus jērus ar teicamām gaļas īpašībām. Saimniecībā audzē Oxforddown aitu šķirni. Saimniecībā var iegādāties: dažāda vecuma šķirnes jaunaitiņas, vaislas aitas un teķus, dziju, vilnas izstrādājumus, apstrādātas aitādas, aitas apganīšanai, jēra gaļu un dažādus gaļas izstrādājumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Z/S "Jundas"

ZS "Jundas" Bauskas novada Vecsaules pagastā saimniecisko darbību uzsāka 2016. gadā. Audzē gaļas šķirņu krustojumu liellopus, tos nobarojot gaļas ražošanai. Strādā atbilstoši bioloģiskas saimniekošanas prasībām.

Attālums no valsts galvaspilsētas77  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Lielgravas"

Saimniecībā audzē aitas, trušus, zirgus, Āfrikas strausus un citus mājputnus, kā arī šitaki sēnes. Šeit var pasūtīt un iegādāties sēnes, suvenīrus no strausu spalvām u.c. lauksaimniecības produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Gretes"

Saimniecībā audzē zīdītājgovis (Galovejas, Herefordi, Limuzīna, Šarolē, Latvijas brūnās). Piedāvā izzinošu ekskursiju, kuras laikā var vērot – kā barojas teliņi.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

ZS "Jokas"

„Jokas” atrodas 4 km austrumos no Turlavas. Saimnieks Jānis Uzulēns uzņēmumu mērķtiecīgi attīstījis un paplašinājis kopš tās dibināšanas 2011. gadā. Saimniecības lepnums ir gaļas lopu ganāmpulks, kurā ir ap 70 govju, kā arī pieci zirgi. Saimniecībā ražo desas un citus gaļas produktus. Saimniecība piedāvā arī citus pakalpojumus – apsaimnieko mežus un nodarbojas ar zivsaimniecību.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Palvemaja

Trušaudzētava, kas piedāvā šķirnes trušu gaļu, ādu un tās izstrādājumus. Panākumu atslēga – kvalitatīva barība, veterinārā aprūpe un labi trušu turēšanas apstākļi.

N/A
Lietuva

Buividu ekosaimniecība

Ekoloģiskā gaļas liellopu selekcijas saimniecība pieņem apmeklētāju grupas. Šeit var iepazīties ar saimniecības vēsturi un pašreizējo darbību. Saimniecībā tiek audzēta gaļas liellopu šķirne „Aubraki”, kas nāk no Francijas Aubrac reģiona. Tiek audzētas arī pārtikā lietojamās auzas, spelta un sila ogas. Saimniecībā var iegādāties ekoloģisku svaigu un nogatavinātu liellopu gaļu, kā arī sila ogas.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas300  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Purmalas"

Saimniecībā audzē kazas un dārzeņus. Piedāvā ekskursiju, dalību kazu slaukšanā un lauku labumu – siera, maizes un pīrādziņu degustāciju un iegādi. Līdzdalība siera siešanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Valti"

Saimniecība nodarbojas ar tīršķirnes un krustojumu liellopu audzēšanu vaislai, nobarošanai un gaļas ražošanai, ar piena sivēnu pārdošanu un cūkgaļas ražošanu, graudaugu un pārtikas kartupeļu audzēšanu, kā arī biškopību. Saimnieki jau vairākus gadus sešos saimniecības dīķos audzē karpas, līņus un orfas. Ziemas sezonā zivis var ķert speciālos zivju mājas baseinos, kas izveidoti, uzpludinot Bērzenes upes līkumu. Z/S „Valti” saviem apmeklētājiem piedāvā ieskatu un mācības bioloģiskajā saimniekošanā, gaļas liellopu audzēšanā, t.sk. ģenētiskajā darbā ar tīršķirnes uzturēšanu, un makšķerēšanu svaigā gaisā. Semināru un mācību vajadzībām Zivju mājā ir izbūvēta speciāla semināru zāle un virtuve. Saimniecībā atrodas un tiek uzturēta Oskara Kalpaka taka, kas šķērso ģeoloģiski un ainaviski interesantu teritoriju. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas154   Sezona5-9   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Rudeņi"

„Rudeņi” atrodas Zemgales līdzenuma dienviddaļā – austrumos no Bērvircavas. Dibināta 1999. gadā. Saimniecība specializējusies piena lopkopībā, un tajā šobrīd ir virs 300 piena govīm un tikpat jaunlopiem. Otra saimniecības ražošanas nozare ir graudkopība. „Rudeņu” laukos - vairāk nekā 400 ha platībā aug ziemāji un vasarāji, rapši un kukurūza. Lai utilizētu lopkopības rezultātā radušos atkritumus, uzcelta moderna biogāzes ražotne, kuras saražotā enerģija tiek izmantota saimniecības vajadzībām. Aktīvi apgūst ES projektus. Par vienu no tiem uzcelta  kūts līdz 400 vietām un govju slaukšanas karuselis.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas79   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Igaunija

Eve Demitševa Sepa

Saimniecībā gatavo kazas piena sieru un citus kazas piena produktus. Šeit audzē kazas, aitas, trušus un mājputnus. Produktus var iegādāties, iepriekš pasūtot, vasarā tiek rīkotas arī ekskursijas pa saimniecību.

N/A
Latvija

Strausu ferma "Nornieki"

Latvijā lielākā strausu ferma, kas specializējas veselīgas gaļas audzēšanā. Saimniecībā, kura atrodas netālu no Kuldīgas,  var iegādāties veselīgus un augstvērtīgus strausa gaļas produktus, doties ekskursijā pa strausu un kazu fermu. Tiek piedāvāti arī grupu un individuālie ēdināšanas pakalpojumi, degustācijas, radošās darbnīcas.  Apmeklētājiem celtā ēkā var iegādāties suvenīrus un dažādus našķus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas167   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Polieši"

Saimniecība specializējusies gaļas liellopu, kazu un dārzeņu audzēšanā. Stāsta par bioloģiskās saimniekošanas metodēm un piedāvā produkciju. Atrodas ļoti ainaviskā vietā.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Kalna Ļūdāni"

Saimnieks ļoti skaistā vietā (ar skatu uz Saukas ezeru) audzē gaļas liellopus, kas visa gada garumā nogana apkārtējo pauguru nogāzes. Novadīs ekskursiju, parādīs govis un piedāvās saldos ķiršus un ābolus no sava dārza.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona6-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Strauti"

„Strauti” atrodas Embūtes pauguraines austrumu malā. No dienvidiem tos ieskauj plaši mežu masīvi, kuros mīt daudzi Latvijas savvaļā sastopamie dzīvnieki. Blakus saimniecībai atrodas bijušās putnu fermas korpusi. Saimniecībā audzē vaislas trušus, aitas, dažādu šķirņu mājputnus, divus zirgus un poniju. Saimniecības laukos ganās govju ganāmpulks, kurā starp dažādu šķirņu govīm apskatāmas arī Latvijas Zilās govis. Saimniece piedāvā ekskursijas skolēnu grupām un citiem interesentiem. Iepriekš vienojoties, iespējama trušu gaļas, aitas vilnas, kā arī saimniecībā izaudzēto dārzeņu iegāde. Bioloģiskā saimniecība. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas181   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mauriņi"

Saimniecībā audzē trušus, kazas, cūkas, govis, zirgus t.sk. svežzemju – Kamerūnas aitas un baibakus. Piedāvā ekskursiju, savvaļas zirgu un dzīvnieku apskati un bioloģiskās produkcijas iegādi, kā arī pirts kūri pēc Latgales melnās pirts celtniecības tradīcijām būvētā pirtī.

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Trušu pilsētiņa "Pilsmuižkungi"

Atraktīvās un miniatūrās būvēs un voljēros izvietoti ap 65 dažādu šķirņu truši. Bērni var apskatīt trušus un rast saskarsmi ar citiem mājdzīvniekiem – kazām un aitām.

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Jõeniidu

Jõeniidu ir maza, jauka ģimenes saimniecība, kas piedāvā naktsmītni un maltītes no savā saimniecībā audzētajiem dārzeņiem un kazas piena.

N/A
Lietuva

Limuzinų saimniecība

Tiek organizēta izglītojošā programma „Draudzīgi gaļas liellopi ir ne tikai ēdiens, bet arī saziņas prieks”, kuras laikā apmeklētāji var iepazīties ar gaļas liellopiem, uzzināt par viņu audzēšanas un ieaudzēšanas specifiku, kā arī sniegto labumu ciemam un dabai.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZOO "Lauku Sēta"

Apskatāmi poniji, ēzeļi, punduraitas, pundurkazas, pundurtruši, pundurcūkas, lama, vistas un citi mājputni. Bērniem iespējama vizināšanās ar poniju vai ēzeli, kā arī zivju barošanu. Iekārtots rotaļu laukums un piknika vieta „Pundurīšu paradīzē”.

Makšķerēšana   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas45   Sezona5-11   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

SIA "Ances"

Saimniecības "Ances" Latvijas tumšgalves aitas aug tīrā vidē – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā, Igaunijas pierobežā, Naukšēnu pagastā, kur nekad nav intensīvi lietoti ķīmiskie augu aizsardzības līdzekļi un minerālmēsli. Aitas gan ziemā, gan vasarā brīvi pārvietojas, un nožogojums ganībās kalpo, pirmkārt, lai aizšķērsotu ceļu vilkiem un meža cūkām. Saimniecības ganāmpulkā tiek turētas tikai tādas tīršķirnes aitu mātes, kuras dzimušas kā dvīnes vai trīnes, t.sk. arī ģenētisko resursu dzīvnieki. Dzīvnieku priekštečiem ir tikai vienas šķirnes - Vācijas melngalves asiņu piejaukums. Aitas tiek lecinātas tikai ar augstvērtīgiem LT teķiem pa grupām janvārī, februārī un augustā, septembrī.

Attālums no valsts galvaspilsētas174   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bētas"

Viena no lielākajām Kurzemes gaļas – pienkopības saimniecībām (~ 500 liellopu ganāmpulks). Voljēros audzē arī lielāko daļu no Latvijā sastopamajiem mājputniem. Piedāvā izzinošu ekskursiju, dzīvnieku gaļas, piena un olu iegādi. Saimniecības produkcijai ir preču zīme „Latvijas ekoprodukts”. To ir tiesīgi lietot tikai atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības noteikumiem sertificēti ražotāji, produkta ražošana, pārstrāde, iepakošana, transportēšana un tirdzniecība tiek stingri kontrolēta. "Latvijas Ekoprodukts" ir pilnībā veselīgs un dabīgs produkts. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Rubuļi"

Desu un kūpinājumu ražošana no saimniecībā audzētām cūkām. Cūku barībā saimniecība izmanto pašu audzētus graudus (nav apstrādāti ar glifosātiem) un nemodificētās sojas pupiņas, kuras saimniecība pati izaudzē. Desu un kūpinājumu sastāvā ir gaļa un garšvielas. Kūpināšanas procesā izmato tikai dabīgo alkšņa malku.

Attālums no valsts galvaspilsētas155   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Lietuva

Kanapeckų saimniecība

Tiek piedāvātas ekskursijas bērniem. Bērni var pabiedroties ar zirgiem, vērot „Angus” liellopus, apskatīt piena liellopu saimniecību. Pa saimniecību bērni tiek vadāti speciāli pielāgotā, pie traktora kabināmā piekabē. 2018.gadā plānots iegadāties alpakas.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona4-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Meždruvas"

Piedāvā ekskursiju pa saimniecību ar kazu, zirgu, trušu, putnu un mājdzīvnieku apskati. Interesenti var pieteikties uz reiterapijas seansiem, vizināties zirgā, uz ponija un pajūgā. Kazkopības produkcijas – piena, siera, biezpiena, kefīra un jogurta iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas22   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērzi"

Saimniecībā audzē kazas, no kuru piena ražo sieru u.c. produktus. Apmeklētājiem uzcelta prezentāciju zāle, kur var degustēt no kazas piena ražotu saldējumu, iegādāties ar kazu tematiku saistītus suvenīrus u.c. produkciju. Piedāvā ekskursiju pa saimniecību.

Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona8-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Lietuva

Dalios Ėmužytės ekoloģiskā kazu saimniecība

Kazas piena produkti, ēdieni no kazas izcelsmes produktiem, izglītošanās programmas.

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas32   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Kolotsi

Bioloģiskā ģimenes saimniecība Võrumaa, Haanja dabas parkā (Haanja rahvuspark). Saimniecība nodarbojas ar kazu audzēšanu un kazas siera ražošanu. Šeit tiek organizētas degustācijas un ekskursijas, redzēsiet, kā piens no kūts pārtop siera ritulī.

N/A
Latvija

Strausu un dambriežu audzētava "Jaunklētnieki"

Saimniece novadīs ekskursiju ar Āfrikas strausu, dambriežu, Soay šķirnes aitu un eksotisko putnu un mājputnu apskati. Apmeklētājiem piedāvā saskarsmi ar dzīvniekiem un suvenīru iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Eksotisko dzīvnieku parks Dundagā

Eksotiskajā dzīvnieku parkā var apskatīt dažādus dzīvnieciņus, t.sk. lamas, alpakas, mini ponijus, pundurcūciņas, briedi, hailanderu, pundurkaziņas, aitu cūkas, dažādus trušus, Āfrikas melnos strausu, un kur nu bez divkupru kamieļa un Latvijas zilās govs, un dažnedažādiem putniem! Tas būs skaisti pavadīts brīvais laiks dzīvnieku sabiedrībā, vērojot viņu dzīves ritmu , barojot ar saimniecības sarūpētu barību.

Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mežacīruļi"

Z/S „Mežacīruļi” izveidota 1992. gadā. Saimniecība atrodas Jelgavas novada Zaļenieku pagastā, Lielupes sateces baseinā. Uzsākot darbību, saimniecības lielums bija 7.2 ha; saimniecībā bija 3 govis, 20 aitas un 6 sivēnmātes. Šobrīd saimniecību raksturo 700 ha zemes, 300 slaucamās govis, siltumnīcu komplekss, kurā tiek audzēti salāti un garšaugi. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas74   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Īsakas aitu audzēšanas un rokdarbu lauku sēta, senkultūras taka

Šeit var iepazīties ar lauku sētas ikdienas darbiem un rosību, apskatīt Igaunijas vietējās aitas (tumšgalves) un uzzināt vairāk par to kopšanu. Senkultūras takas apmeklētāji varēs uzzināt par igauņu senču dzīvi un lauku sētas vēsturi (viensētas teritorijā atrodas akmens senkapi un svētbirze). Pēc vēlēšanās var iepazīties ar rokdarbu darināšanu un apstrādāt aitas vilnu.

Attālums no valsts galvaspilsētas58   Sezona1-12  
N/A
Latvija

ZS "Lojas"

Zemnieku saimniecība "Lojas", kas atrodas Mazsalacas novadā, ir jaukta tipa saimniecība - saimniekošana, sākot no graudaugu audzēšanas (kvieši, mieži, rudzi, rapsis), līdz salmu granulu veidošanai, ko izmanto lopu pakaišiem. Gaļas lopu audzēšana.

Attālums no valsts galvaspilsētas163   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Lietuva

Auksinio elnio muižas saimniecība

Viesu nams, kurā nodarbojas ar lauku tūrismu, atrodas ainaviskā Žemaitijas vietā blakus Virvītes upei. Viesiem tiek piedāvātas izklaides: peldēšana ar smailītēm, braukšana ar velosipēdiem, foreļu zvejošana Virvītes upes sengultnē, ekskursijas uz vēsturiskām Žemaitijas vietām. Viesu namā ir ierīkots seno motociklu muzejs.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Ausmas

Neliels viesu nams, kur tiek piedāvāta gan nakšņošana, gan ēdināšana, gan dažādu pasākumu organizēšana. Ir arī mājražotāji kūpinātai gaļai un vēlas arī izstrādāt konceptu, kur saimniecība būtu darbošanās vieta visiem, kas grib iemācīties un apgūt dažādas praktiskās iemaņas. Saimniecībā ir dzīvnieku sēta ar vairāk nekā 100 dzīvniekiem.

Vietējais dzīvesveids   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Lietuva

Gliemežu saimniecība "ASPERSA"

Saimniecībā tiek audzēti Helix Aspersa Maxima sugas gliemeži. Ekoloģiska produkcija. Tie tiek baroti tikai ar vietējiem dārzeņiem un gliemežiem domāto īpašo barību.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Rūjienas šinšillas

Saimnieki audzē šinšillas (to izcelsme meklējama Dienvidamerikas Andu kalnos). Piedāvā ekskursiju un stāstījumu par šinšillu dzīvi un audzēšanu, dzīvnieku un ādu iegādi. Saimniece glezno.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Klimpas"

Zemnieku saimniecības laukos ganās vairāk nekā pusotrs simts aitu. Uzcelta teķu nobarošanas stacija, tiek organizētas dzīvnieku izsoles un Aitu dienas. Saimnieks vada ekskursijas, piedāvā šķirnes aitu un aitkopības produkcijas iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZS "Lācīši"

„Lācīši” meklējami Galgauskas pagastā, kas atrodas dienvidrietumos no Gulbenes. Saimniecības, kas ir viena no lielākajām Vidzemes ziemeļaustrumu daļā, specializācija ir graudaugi (577 ha), rapši (295 ha) un dažādu zālāju sēklaudzēšana. Otrs saimniecības darbības virziens ir piena lopkopība (ap 100 govis), gaļas lopkopība un jaunlopu audzēšana. Izveidota interesanta apspriežu – prezentāciju telpa, kas apvienota ar govju kūti (darbība kūtī vērojama cauri lieliem stikla logiem). Aktīvi iesaistās ES projektu apguvē. Iepriekš piesakoties, iespējama saimniecības apskate un pieredzes apmaiņa.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas194   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Silvas, aitu audzētāji

Aitu audzēšanas saimniecībā ir ap 300 aitām. Saimniecības un aitu apskate, konsultācijas aitu audzēšanā un ganāmpulka izkopšanā, praktiski padomi. Šķirnes aitu, gaļas jēru un vilnas iegāde.
 

Attālums no valsts galvaspilsētas115  
N/A
Latvija

Buku audzētava

Audzētavas apmeklētājiem gida pavadībā piedāvā staltbriežu, dambriežu un muflonu apskati ar stāstu par dzīvnieku audzēšanas īpatnībām. Veic selekcijas darbu.

Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Olemari

Šajā saimniecībā tiek turētas Tīringas šķirnes kazas un gatavots kazas piena siers, kā arī dažādi našķi. Turklāt šeit audzē arī garšaugus un ārstniecības augus, ko izmanto tējām un dabīgajai kosmētikai.

N/A
Latvija

Lielgrodes

Ganāmpulkā ap 200 kaziņas. Saimnieks ar vieglu humora pieskaņu pastāsta par dzīvi ar kazām Latvijā un Eiropā, kazu siera pagatavošanas un garšas noslēpumiem, uzaicina uz sieru degustāciju, kuru ir iespējams pēc tam iegādāties. „Lielgrodēs” gatavotais kazu siers ir ne vien veselīgs, bet arī ļoti gards.

Attālums no valsts galvaspilsētas53   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Metsik Elu

Šajā saimniecībā nodarbojas ar kazu audzēšanu un dažādu kazas piena produktu ieguvi, no svaigām izejvielām ražojot kazas sieru un citus produktus. Saimniecības tīrumos audzē arī kartupeļus, sulīgas zemenes un citus produktus. Vasaras nojumē pie galda var sasēsties un omulīgi parunāties 15–20 cilvēku. Tiek piedāvāta viegla maltīte, kas gatavota no 100% saimniecības produktiem.

Sezona4-12  
N/A
Latvija

Trušu muiža (Kalvenes trusis)

Trušu audzēšanas saimniecība "Trušu muiža" savā allaž tapšanas procesā esošajā garaušu muižas kompleksā piedāvā aplūkot 15 – 20 dažādu šķirņu trušus no visas pasaules, kā arī iegūt bildi ar trusi. Lieliska iespēja ciemoties trušu "Harmonijas un miera sētā", tos samīļot, pabarot. "Trušu muiža" iegūst aizvien jaunus kaimiņus un pilnveidojas. Iespēja iegādāties "Trušu muižas" greznumlietas. Vaislas truši un mīļdzīvnieki.

Vasaras sezonā (jūnijs - augusts) gaidīs ciemos no otrdienas līdz svētdienai (11:00 – 18:00). Lielākas grupas, iepriekš vienojoties, uzņem arī citā laikā. 

Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Atpūtas vieta Tīreļu stallis

Saimniecība nodarbojas ar sporta zirgu audzēšanu, sniedz zirgu viesnīcu pakalpojumus un var nodrošināt zirgu izmitināšanu brīvā dabā 24/7.  Tiek audzēti kumeļi no augstvērtīgiem ērzeļiem: Aromāts (Acorado/Capiotol I), Fumo Twirre MP (Numero Uno/Voltaire), Cool Crack Z (Cornado I/Cassini II). Saimniecībā tiek izmitināti arī citi lauksaimniecības dzīvnieki, kurus viesiem ir iespēja apskatīt, samīļot un pacienāt ar gardumiem. Ir iespēja baudīt lauku gaisotni un apgūt iemaņas, kā izaudzēt veselīgu pārtiku - olas, gaļu, garšaugus. Piedāvājumā arī piknika vietas,  noma korporatīviem pasākumiem un bērnu ballītēm, telšu vietas un aktīvās atpūtas iespējas.

Ikdienā apkalpo tikai individuālus viesus vai korporatīvus pasākumus, saimniecība netiek piedāvāta plašākai apskatei.

N/A
Latvija

Mini - ZOO "Silkalni"

Gida pavadībā vai individuāli var apskatīt 16 baložu šķirnes, Vjetnamas pundurcūku, nutrijas, trušus, šinšillas, kazas, papagaiļus, smējējūbeles, pīles, zosis, vistas, fazānus u.c. putnus. Bērni var pabarot dzīvniekus un rast tiešu saskarsmi ar tiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mazvasaraudži"

Audzē dārzeņus, ārstniecības augus un ražo medu. Saimniecības laukos ganās Šarolē šķirnes gaļas liellopi. Produkcijas iegāde. Saimniece dalās pieredzē un pastāstīs arī par citām apkaimes bioloģiskajām saimniecībām.

Attālums no valsts galvaspilsētas178   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Dekšņi 1

Saimniecība nodarbojas ar zirgkopību un aitkopību.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Dižģaļi

Dižgaļi saimniecība Alsungā nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību, gaļas liellopu audzēšana un aitu audzēšanu.

N/A
Latvija

Rēvici

Saimniecībā apskatāmi vairāki dzīvnieki - zirgi, kazas, truši, suņi, kaķi un murkšķi. Ir iespēja iesaistīties lauku darbos un iemēģināt darbarīkus, iemācīties seno deju soļus, izstaigāt dzīvnieku takas un baudīt uz ugunskura ceptas pankūkas ar kazas pienu. Saimniecībā pieejamas arī pirtslietas un zāļu tējas.

Attālums no valsts galvaspilsētas58   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Bioloģiskā saimniecība Mieriņi

„Mieriņi” ir īsta liela lauku saimniecība pļavu meža vidū, kas atrodas pie Latvijas robežas. Tīrajos Latgales laukos tiek audzēti bioloģiski dārzeņi un lopi. Saimnieki dzīvo saskaņā ar dabu un aicina ikvienu savu viesi izjust un izbaudīt apkārtnes skaistumu ar visām maņām: gan garšojot, gan elpojot, gan taustot un klausoties. Visas maņas apvienojot, izdodas dzīvot pa īstam.

Miera pilna Latgales ainava ieskauj bioloģisko saimniecību „Mieriņi”. Šī vieta dāvās atpūtu ar jauno lapu žilbinošo zaļumu un skurbinošajām putnu dziesmām pavasarī, ar plašo debess jumu, kas atspoguļojas ūdeņos, un košajām dabas krāsām vasarā, ar dzelteno lapu paklāju rudenī un ziemā – ar silto sniega segu uz karstās pirtiņas jumta.

Papildu bioloģiskās gaļas produktiem saimniecība piedāvā arī latviešu gadskārtu svinības, nodarbības dabā, pirts pakalpojumus un telšu vietas.

Attālums no valsts galvaspilsētas248   Sezona1-12  
N/A
Latvija

z/s "Ķeiķi", Jēru Klubs

“Jēru klubs” ir zemnieku saimniecība, kura pamatā nodarbojas ar aitkopību. Iespējams iegādāties bioloģiski tīru un veselīgu jēra gaļu, dziju, aitādas, vaislas materiālu - teķīšus un aitiņas audzēšanai, kā arī aitkopības inventāru - elektriskos žogus ganīšanai aplokos.

Jēru kluba aitām ir īpaša mītne - gada aukstāko laiku tās pavada un savus jērus sagaida izbijušā kolhoza klubā. Saimniecība apmeklētājus uzņem visu gadu, bet īpaši atraktīvs apmeklējums ir pavasara mēnešos atnešanās laikā (marts-maijs). Ja ir vēlēšanās, ekskursija Jēru klubā tiek papildināta ar viktorīnu par aitām un dažādām aktivitātēm - spēlēm un radošām darbnīcām, izmantojot aitas vilnu.

Iepriekš pasūtot, Jēru klubā iespējams nogaršot ēdienus, kuros izmantota jēra gaļa.

Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunjērcēni"

Vairākos karpu dīķos piedāvā makšķerēšanu un atpūtu dīķu krastā. Iegūto lomu var nokūpināt. Lauku sētas apskate, kuras laikā bērni var rast saskarsmi ar dzīvniekiem - putniem (pīles, zosis, pāvi), trušiem un pundurcūku.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Lietuva

Viktorijas Jovarienes ekoloģiskā saimniecība

Saimniece audzē dažādus ekoloģiskos dārzeņus, viņai ir augļu koki un ogu krūmi, tāpat rūpējas par divu aizsargājamo šķirņu govīm, ir darba zirgu mīļotāju kluba vadītāja un audzē lielos žemaitukus. Viesu nama saimniece ir izveidojusi zirgkopības muzeju no vairāk kā tūkstoš dažādiem eksponātiem. Saimniece tāpat organizē dažādus svētkus – Marijas debesbraukšanas dienu, pieguļu.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona5-8   Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Lietuva

Lapių slėnio

„Lapių slėnio” saimniecībā tiek audzēti dažādi dzīvnieki – vēsturiskā portugāļu zirgu šķirne „Lusitano”, Šetlandes poniji, citi karstasiņu Eiropas zirgi, „Ango Nubian” šķirnes kazas, Lietuvas genofonda asās vilnas aitas un liels pulks dažādu mājas putnu. Saimnieki apmeklētājiem stāsta par dzīvnieku šķirnēm, to izcelsmi, aicina jāt ar zirgiem un ponijiem, kā arī vērot dzīvniekus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Lietuva

R.Neverdauska alpaku saimniecība

Saimniecībā tiek audzēti alpakas, lamas, kamieļi, ēzeļi, strausi, holandiešu āži, šinšilas un truši. Kopā ar saimniekiem dzīvniekus var pabarot, paglaudīt un kopā nofotografēties. Saimniecībā ir ierīkotas lapenes. Kafejnīcā var pacienāties ar kafiju un uzkodām. Tāpat var iegādāties suvenīrus un alpaku vilnas izstrādājumus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona6-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Kaijas"

Piedāvājumā ir zirgu izjādes un izbraucieni pajūgā visa gada garumā. Apmeklētāji var rast saskarsmi ar dzīvniekiem – kazām, aitām, vistām, tītariem, zosīm un pīlēm. Kūpināta kazas siera degustācija. Saimniece taisa ziemassvētku puzurus u.c. rotājumus. 

Slēpošana   Svinības   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas125   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Biedrība "Latvijas Slieku audzētāju asociācija"

Biedrība "Latvijas Slieku audzētāju asociācija" tika nodibināta 2010. gada 1.septembrī ar mērķi attīstīt sliekkopību un vermikomposta ražošanu Latvijā. Pamatnodarbošanās - vermikomposta ražošana.

Attālums no valsts galvaspilsētas63  
N/A
Latvija

Z/s "Kurģi"

Valkas novadā esošā saimniecība "Kurģi"  ir vieta, kur braukt atpūsties gan ģimenēm, gan draugiem. Viesiem tiek piedāvātas izjādes zirga, ponija mugurā, pajūgs gan ģimenēm, gan kāzām.

Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Zaķīši"

Viena no lielākajām Latvijas trušu audzētavām. Tajā audzē ap 25 šķirņu, gan populāru, gan eksotisku trušus. Izveidots brīvdabas trušu aploks. Trušu, gaļas, kažoku, ādu, mēslojuma iegāde. Telšu vietas, pirts (zaķīšu pirtiņa), makšķerēšana dīķos. “Trušu dienas” maija beigās – trušu tirdziņš, degustācijas.
Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zirgu ferma ''Dārziņi''

Piedāvā zirgu izjādes pa gleznainiem mežiem un individuālas jāšanas nodarbības.

Attālums no valsts galvaspilsētas18   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Kūdrāji

Saimniecībā audzē zirņus, putraimus, lauku pupiņas un liellopus. Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju, kuras laikā stāsta par biodinamiskās lauksaimniecības paņēmieniem.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas175   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

"Rukši"

Rukši ir bioloģiskā saimniecība, kura audzē HEREFORD šķirnes liellopus, bariņu blējošas aitas ,vistas. Ar ambiciozu skatienu nakotnē par iespējām nodrošināt ar kvalitatīvu liellopu gaļu visus izsalkušos.

Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Izjādes ar zirgiem Kalvenē

Saimniecība ir neliela un atrodas laukos, klusā vietā. Līdz ar to pilnīgi dabiski tiek nodrošināta mierīga un relaksējoša saskarsme un darbs ar zirgiem. Piedāvā izjādes ar diviem zirgiem, organizējam sacensības pajūgu braukšanā. Vasaras periodā nodrošina zirgiem pansiju. Atrodas tikai 4,5 km no valsts nozīmes A9 ceļa Rīga- Liepāja un 16 km attālumā no Rīgas Zoodārza filiāles „Cīruļi”. Vasarā ir ugunskura vieta, nakšņošanas iespējas teltīs.

Attālums no valsts galvaspilsētas168   Sezona1-12  
N/A
Igaunija

Lepaniidi

Saimniecības veikals Lepaniidi atrodas tikai 15 minūšu braucienā no Kärdla. Saimniecībā audzē kazas un aitas, kā arī dažādus dārzeņus.

N/A
Latvija

Murkšķu audzētava

Ģimenei, bērniem un citiem interesentiem draudzīga vieta, kur var doties ekskursijā vai individuāli apskatīt un iepazīt murkšķus.

Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Savvaļas dzīvnieku parks "Dimantu kalns"

Šobrīd parka plašajos voljēros dzīvo ~ 200 dambriežu. Blakus uzcelta Baltijā lielākā briežu šķirotava. Saimnieks piedāvā dzīvnieku apskati tiešā tuvumā un saskarsmi ar tiem, organizē izglītojošas bērnu nometnes, konsultē par dzīvnieku audzēšanas jautājumiem.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Āmuri"

Saimniecības darbības veidi: liellopu un jaunlopu, garšaugu, mētru un bērzu stādu audzēšana un realizācija. Tūrisma pakalpojumi - apskatāmas skulptūras no sūnām un citiem materiāliem, saimniecības un dzimtas vēsture, seni darbarīki, ārstniecības augu, garšaugu un dažādu veidu mētru kolekcija, putni un poniji. 

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Trušu saimniecība "Elčuki"

Trušu ferma (~ 200 truši), kuras apmeklētājiem piedāvā ekskursiju ar trušu apskati un konsultācijas par trušu audzēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas220   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lauku sēta "Baķi"

Saimniecība atrodas ļoti ainaviskā un iekoptā vietā - Balupes kreisajā krastā, Rugāju novadā. Tā savu darbību uzsākusi nesen – 2013. gadā. Balupes piekrastes pļavās ganās vairāk nekā 100 Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, kas tiek izmantotas gaļas un vilnas ieguvei. Nelielā daudzumā tiek audzēti vaislas truši. Saimnieki piedāvā ekskursiju pa apkaimes laukiem, pirts rituālus. Ja apmeklētāji savlaicīgi piesakās, iespējams pasūtīt plovu ar aitas gaļu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Baroni"

Saimniecības lepnums ir ~ 100 kazu liels ganāmpulks, no kura sniegtajām veltēm ražo pienu, sieru, biezpienu un jogurtu. Interesenti var doties ekskursijā, apskatīt dzīvniekus, degustēt un iegādāties bioloģiskā veidā ražotus veselīgus produktus. Tuvējā dīķī var makšķerēt un katrs pats nogrillēt savu lomu.

Attālums no valsts galvaspilsētas204   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Briežu dārzs ''Jaunozoli''

Staltbriežu dārzs Umurgas pagastā "Jaunozoli", kur 100 ha lielā platībā ganās ap 250 staltbriežu. Saimniecībā apskatāmi arī pāvi, truši, aitas, kazas, ponijs. Iespēja iegādāties bioloģiskās saimniecības produkciju. Apmeklētājus gaida ciemos gan vasarā, gan ziemā.

Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Trušu dārzs un dzīvnieku sēta "Sveķi"

Piedāvā aplūkot dažādu šķirņu trušus un mājputnu sētu (zosis un dažādu šķirņu vistas, kuras dēj olas zili zaļā un zaļā krāsā, tumši sarkanā, baltā un smilšu krāsā). Iespēja iepazīties ar vienu no vecākajām aitu šķirnēm, kas vilnu maina pašas. Atrakcija - trusis - īpašā piedāvājumā (fotogrāfēties, mīļoties u.c.). Saimniecībā iespējams nopirkt mājražoto produkciju. Iepriekš piesakot, piedāvā arī degustācijas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas158   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Saimniecība "Karlīnas"

Saimniecība nodarbojas ar tīršķirnes trušu audzēšanu, papildus tam audzē arī dažādu šķirņu mājputnus. Saimniecībā var apskatīt trušus, mājputnus, eksotiskos putnus, murkšķus, aitas, kazas, pudurkzas un punduraitas. Visi dzīvnieki izvietoti divos norobežotos voljēros, kur nesteidzīgi var apskatīt dzīvniekus, uzdot interesējošos jautājumus saimniekam. Pēc pastaigas ir iespēja sarūpēt sev maltīti ugunskura vietā un atpūsties lapenē.

N/A
Latvija

Kalnbundas

Valkas novadā, Pedelē, atrodas saimniecība "Kalnbundas".  Tajā pieejamas izjādes un pārgājieni ar zirgiem, zirgu pajūga noma (ziemā kamanas), gunskura vietas un telšu vietas

Attālums no valsts galvaspilsētas165   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Kazas piena produkcija "Līvi"

Vieni no lielākajiem Latvijas kazkopības produkcijas ražotājiem. Audzē ~ 160 tīršķirnes kazas (Alpu, Anglo, Vācu baltā dižciltīgā) un mājas cūkas kuiļus (vaislai). Ekskursija un iesaistīšanās kazu ganīšanā. Sākot no marta - kazlēnu apskate. Vairāku siera šķirņu degustācija, slaukšanas (ap 17:00 dienā) demonstrēšana. Piedāvā arī gaļas konservu degustāciju un iegādi. Produktiem nepievieno konservantus!

Dzīvnieku vērošana   Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Agrofirma Tērvete

AS „Agrofirma Tērvete” ir lielākais daudznozaru lauksaimniecības uzņēmums Latvijā, kas darbojas 5 nozarēs - augkopība, piena lopkopība, zirgkopība, sabiedriskā ēdināšana, biogāzes ražošana.
Lielferma „Tērces” ir mūsdienu tehnoloģijām aprīkots piena ražošanas komplekss, kura ietilpība ir 3000 slaucamas govis. 

Semināri   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Rakšu ZOO

Atpūtas kompleksā "Rakši" iespējams apskatīt  vienkupru un divkupru kamieļus, lamas, alpakas un guanako. Piedāvā veselīgo kamieļu piena pankūku degustāciju, pārgājienus ar lamām un izjādi ar kamieli, kā arī citas aktīvas izklaides.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas85   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas