Atpūta laukos

Piemājas saimniecības

Nelielas lauku saimniecības, kurās var redzēt tradicionālo saimniekošanu un piedalīties lauku saimniecības dzīvē. Te saimnieko pa vecam, paši audzējot visu nepieciešamo iztikai. Šajās saimniecībās ekskursija vai stāsts būs daudzveidīgāks, nekā specializētās saimniecībās, arī iegūtā pieredze katrā apmeklējumā var būt cita, atkarībā no gadalaika, konkrētiem saimniecībā veicamajiem darbiem vai citiem apstākļiem.

  • Daudzās saimniecībās sezonas laikā var iegādāties pienu, maizi, sieru, augļus, dārzeņus, medu, ogas.
  • Bērni var apskatīt un pabarot mājdzīvniekus.
  • Viesi var iesaistīties lauku darbos – siena vākšanā, malkas skaldīšanā, kartupeļu talkā, utt.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība ''Valmoniras''

"Valmoniras" ir 50 ha liela bioloģiska saimniecība klusā meža vidū, Rīgas tuvumā, kur iespējams organizēt sarīkojumus un svinības lielām un ļoti lielām grupām. Piedāvā arī nakšņošanu gan atsevišķās mājiņās, gan istabās, vizināšanos ar laivu un SUP dēļiem. Iespējams arī apskatīt mājdzīvniekus - kazas, govis, cūkas, vistas u.c.  Teritorijā ir izkoptas meža takas, futbola un badmintona laukumi, kā arī āra trenažieri.

Svinības Attālums no valsts galvaspilsētas32 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
Saimniecībā ir mājdzīvnieki PeldvietaVietas atpūtai ar bērniemIzbraukumi ar kuģīti/laivuPiknika vietaDabas vērošana
N/A
Latvija

Dzirnupes

Tradicionāla Vidzemes lauku sēta 15 km attālumā no Limbažiem. Viesiem tiek piedāvāta nakšņošana tradicionālā klētī, kas piemērota viesu uzņemšanai. Apskatāmi dažādi senie darba rīki un iespējams uzzināt par to pielietojumu sendienās. Saimnieki izgatavo unikālas celma bungas, stāsta par to izgatavošanu un ļauj viesiem ieribināt sētu. Atbraucot ciemos iespējams arī izkalt savu laimes naglu un iemēģināt roku loka šaušanā. Tiek svinēti tradicionālie latviešu gadskārtas svētki.

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas100 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
Lauku pirtsSaimniecībā ir mājdzīvniekiDārza kamīnsGrillsPirts slotiņasTelšu vietasAizliegts smēķēt mājā Makšķerēšana0.5kmPeldvietaLaivu nomaVelosipēdu nomaLaukums sporta spēlēmKomercmakšķerēšanaZemledus makšķerēšanaVietas atpūtai ar bērniemApvidus slēpošanaSēņošana un ogošanaGida pakalpojumiSlidošanaPiknika vietaDabas takaDabas vērošana Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturāPirtnieka pakalpojumiBērnu pieskatīšana
N/A
Latvija

"Kalniņi"

Piemājas saimniecībā "Kalniņi" ir izbūvēts Bišu namiņš, - neliela koka ēka, kurā ieejot var izjust bišu klātbūtni. Stropi  ar septiņām bišu saimēm ir iebūvēti mājas sānos, bet ēkas iekšpusē tie ir izveidoti kā divas gultasvietas vai sēdvietas. Aplūkojot ēku no ārpuses var redzēt sānos bišu skrejas un arī pašas bites.
Papildus piedāvā arī dažādu veidu bišu produkciju -  medu, bišu maizi, skaistas un aromātiskas vaska sveces. Var nodegustēt biškopības produktus un baudīt siltu tēju. Ģimenes ar bērniem iesaista izzinošās meistarklasēs, apgūstot vaska sveču liešanas tehniku un bišu ikdienas darba ritējumu.

Kopš 2018.gada vasaras apmeklētājiem pieejama saimniecības Amatu māja. Amatu mājā apmeklētājiem tiek  piedāvātas  dažādas aktivitātes, kā piemēram, gleznot ar vaska krītiņiem (enkaustika), darināt (līdzi ņemamu) koka suvenīrus ar rakstu zīmju iededzināšanu, liet un tīt vaska sveces u.c.

Amatu māja piedāvā dažādas  programmas pieaugušajiem, bērniem, jauniešiem un jaunlaulātajiem.

Amatu mājas stendā var iegādāties piedāvāto produkciju- dažādu ziedu medus, ziedputekšņi, bišu maize, propoliss, šūnu medus, vaska sveces .

Daba veselībai Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas267 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

IKS PARKS

Biedrība “Iks parks” piedāvā  izbaudīt lauku priekus, spēlējoties un relaksējoties meža malā. Šeit iespējams nodarboties ar amatniecību, interaktīvā veidā iepazīt Latvijā augošos ārstniecības augus un  to īpašības. 

Piedāvājam apmeklēt divas teritorijas:
1. Ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija:  ir izveidotas 6 dažādas ārstniecības virzienu dobes. 
Ikviens var pastaigāties, atpūsties  un iepazīt  ārstniecības augus, kuri varētu būt vajadzīgi un piemēroti tieši viņam. 
Parka teritorijā ir paredzētas vietas aktīvai atpūtai - minifutbola vieta, baskāju taciņa, „skudru taka” – stafetes trase ar dažādiem posmiem, lapene un dabas klase.

2. Lauku sētiņa ar darbnīcām un mini zoo. 
Lielā nojumē vai guļbūves omulīgā kamīnzālē varēsiet izmēģināt  gan latviešu tradicionālo, gan mūsdienu amatniecību. Iespējams izspēlēt dažādas, arī  senlatviešu, spēles.

 “Iks parka” lauku sētiņā meistari  ikvienam interesentam piedāvā praktiskas nodarbības ar iespēju iepriecināt sevi ar paša radītiem suvenīriem. Tiek piedāvātas šādas radošās darbnīcas:
Augu deķu aušana, rotu kalšana, ziepju vārīšana, miltu malšana, uc.

Attālums no valsts galvaspilsētas30 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Gida pakalpojumiPiknika vieta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Droši vesels

Saimniecība atrodas Jelgavas novada Vilces pagastā. Audzē siltumnīcas dārzeņus un augus, izgatavo dažādas ziedes no ārstniecības augiem. Ziedes veidotas uz bišu vaska bāzes, pievienojot Latvijā ražotā augu eļļas – rapšu, linu, kaņepju, ķimeņu u.c. Vēl šajās ziedēs bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Droši vesels” augoši augi: savvaļas augi no Svētes upes un Lielberķenes ezera krastiem, kā arī kultivētie, garšvielu un tēju augi. Saimniece piedāvā arī lekcijas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Pieejama lauku pirtiņa.

Attālums no valsts galvaspilsētas86 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Lauku pirtsTelšu vietas Piknika vieta Masāža
N/A
Latvija

Krapes muižas ūdensdzirnavas

Krapes muižas ūdensdzirnavas atrodas Ogres novadā, uz Lobes upes. Ūdensdzirnavu saimnieki piedāvā ekskursijas ar iespēju iepazīties ar seno ūdensdzirnavu darbību, pastaigu gar upi vai augu iepazīšanu pļavā. Ir telšu vietas. Taču pamatnodarbošanās ir pļavas augu eliksīru ražošana, sojas vaska sveču izgatavošana, ēterisko eļļu un hidrolātu ražošana, kā arī foreļu un Āfrikas samu audzēšana, ko sezonas laikā var arī apskatīt. 
Jaunums ir sāls SPA pakalpojumi ar gana ekskluzīvām procedūrām - floatingu, haloterapijas sāls pludmali un aromaterapijas tvaika kameru.
Floatings ir unikāla veselības stiprināšanas procedūra - tā ir iemērkšanās siltā magnija sāls šķīdumā. Procedūras mērķis ir dot ķermenim iespēju pilnīgi atbrīvoties gan fiziskā, gan sajūtu un prāta aspektā. Fiziskā atbrīvošanās notiek pateicoties tam, ka apmeklētājs ieguļas ļoti koncentrētā magnija sāls šķīdumā (MgSO4), kam ir ķermeņa temperatūra (+37C). Sāls šķīduma augstās koncentrācijas dēļ ķermenis negrimst un peld šķidruma virspusē kā pludiņš. Tas atslogo pilnīgi visas skeleta locītavas, atbrīvo potenciāli saspiestos nevus, dod iespēju locītavām “ieeļļoties”. Caur ādu organisms saņem tam tik nepieciešamo magnija devu.
Vēl ir iespēja piedalīties KrapesKrepes pankūku cepšanā. KrapesKrepes – pašu ceptas plānās pankūkas no vienu kaimiņu māju piena, citu kaimiņu māju vistu olām. Var pagatavot maltīti arī uz Himalaju sāls plāksnes. 

Vietējais dzīvesveids Makšķerēšana SPA laukos Attālums no valsts galvaspilsētas74 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telšu vietas
N/A
Latvija

Lauku sēta "Indāni"

Lauku sētā kopā ar bērniem var iepazīt dažādus mājdzīvniekus: zosis, kazas, zirgus, ponijus, suņus u.c. Iespēja aplūkot seno darbarīku kolekciju, izbaudīt lauku pirti ar bērza un kadiķa slotiņām, kā arī iemalkot zāļu tēju ar medu un sklandraušiem. Vasarās piedāvā nakšņošanu klētiņā vai pirtsaugšā, ir uzbūvēta jauna ēka ar modernām labierīcībām: dušu un WC.

Izjādes Agro Bērniem un jauniešiem Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas95 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus
Lauku pirtsSaimniecībā ir mājdzīvniekiGrillsPirts slotiņasTelšu vietasAizliegts smēķēt mājā Kopētājs PeldvietaVelosipēdu nomaLaukums sporta spēlēmZirgu izjādesVietas atpūtai ar bērniemApvidus slēpošanaSēņošana un ogošanaPiknika vietaDabas vērošana Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturāPirtnieka pakalpojumiBērnu pieskatīšana
N/A
Latvija

Spārni

Piemājas saimniecība ''Spārni'' atrodas Latvijas-Lietuvas pierobežā, Vadakstes upes tuvumā.
Vasarā nakšņošanai ir telšu un treileru vietas individuālajiem ceļotājiem un nelielām grupām.
Piknika iespēja. Ugunskura un grila vieta. Dīķa un dārza labumi. Dzīvniekiem draudzīga. Piedāvājumā ir arī bērzu sulu, zāļu tēju ar pieneņu medu, augļu/ogu kvasa degustācijas, iespējas piedalīties saimniecības darbos. 
Saimnieki piedāvā interesentiem ekskursiju iespējas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā.  

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas130 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
GrillsTelšu vietasTreileru pieslēgums MakšķerēšanaGida pakalpojumiPiknika vieta
N/A
Latvija

Rika Zoo

Rika ZOO pieejamas dažādas aktivitātes ikvienam. Saimniecībā iespējams ne tikai baudīt skaisto dabas ainavu, bet arī apskatīt alpakas, ar kurām kopā var pastaigāties pa gleznainajiem Piebalgas pakalniem. Tās atrodas lielā nožogotā teritorijā un tās iespējams pabarot un redzēt dzīvojot dabā.

Rika ZOO piedāvā arī pastaigu ar basām kājām pa Dzīvības taku, iespēju bērniem pavadīt laiku nelielajā interaktīvajā spēļu laukumā, kā arī izbaudīt pēdu masāžu alpaku aplokam blakus esošajā dīķī, ieliekot kājas ūdenī un ļaujot zivīm skrubināt pēdas.

Dzīvnieku vērošana Bērniem un jauniešiem Klusums un miers Attālums no valsts galvaspilsētas141 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Z/s "Pilsgravas"

Alises Zariņas bioloģiskā saimniecība nodarbojas ar kazkopību. Pašlaik ir divdesmit slaucamas kazas un no to svaigi slauktā piena tiek gatavots siers. Saimniecība dibināta 2015. gadā. 
Piena produktu ražošana mājas apstākļos ir sertificēta ar Vides kvalitāte Sertifikātu. 
Saimniecība atrodas skaistā vietā, gar dienvidu robežu tek Rūjas upe, bet rietumos robežojas ar Rūjienas pilskalnu.

Attālums no valsts galvaspilsētas158 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Laima"

Saimniecībā nodarbojas ar lopkopību, augļkopību, dārzeņkopību, piena un gaļas ražošanu un pārstrādi. Iepriekš piesakoties var iegādāties dažādu mājas produkciju, iemācīties siet sierus, cept savu maizīti pēc sentēvu receptēm. Viena no Latgales kulinārā mantojuma saimniecībām.

Semināri Svinības Makšķerēšana Attālums no valsts galvaspilsētas250 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Interneta pieslēgums Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
KamīnsSaunaSaimniecībā ir mājdzīvniekiDārza kamīnsGrillsPirts slotiņasTelpas svinībāmTelšu vietasTelpas semināriemAizliegts smēķēt mājāDzīvojamā istaba viesu lietošanāTreileru pieslēgums EkrānsTāfeleKopētājs Makšķerēšana2kmPeldvietaLaivu nomaLaukums sporta spēlēmZemledus makšķerēšanaTenisa laukumsŠautriņasVietas atpūtai ar bērniemApvidus slēpošanaSēņošana un ogošanaGida pakalpojumiVelomaršrutsPiknika vietaDabas takaDabas vērošanaSuvenīru veikals Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturāMasāžaPirtnieka pakalpojumiBērnu pieskatīšana
N/A
Igaunija

Enerģijas lauku sētas ārstniecisko augu dārzs

Enerģijas sēta Navesti upes krastā ir Igaunijas lielākais uzņēmums, kas nodarbojas ar ārstniecības augu audzēšanu, izmantojot dabai un cilvēka veselībai draudzīgas metodes. Apskatāmas ārstniecības augu mācību takas, moderna tējnīca, jauns semināru centrs kopā ar spa.

Attālums no valsts galvaspilsētas157 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība “Aploki”

Saimniece jūs sagaidīs ar mazu stāstījumu par saimniecību, veselīgu zāļu tēju un pašceptiem gardumiem. Ja ir vēlme nakšņot zem klajas debess,  piedāvā telšu un ugunskura vietas, kuras atrodas upes krastā pie vecām Lūku dzirnavām. Zemnieku saimniecība “Aploki” gaida ciemos ikkatru, kas vēlas atpūsties klusā un mierīgā gaisotnē.

Attālums no valsts galvaspilsētas176
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jumari"

“Jumari” atrodas Dundagas pagasta Valpenē - ciemā, kurā bērnību un jaunību aizvadījis  Krišjānis Barons. “Jumaros” saimnieko šīs dzimtas ļaudis jau septītajā paaudzē. Saimniecībā audzē augļus, ogas t.sk. krūmmellenes un dārzeņus. Skaistumu dāvā puķes un košumkrūmi. Ciemiņi var apskatīt saimniecību, iepazīties ar krūmmelleņu audzēšanu un bioloģiskās saimniekošanas metodēm, nobaudīt zāļu tējas. Saimniece gatavo zāļu spilventiņus, austas grāmatzīmes, cep sklandraušus. “Jumari”  ir iekļauti kā viens no apskates objektiem Dundagas novada velomaršrutā “Barona bõgans”.

Vēsturiskie dārzi Attālums no valsts galvaspilsētas140 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Interneta pieslēgums Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
Saimniecībā ir mājdzīvniekiAizliegts smēķēt mājā PeldvietaVelosipēdu nomaVietas atpūtai ar bērniemSēņošana un ogošanaVelomaršrutsSuvenīru veikals Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturā
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mežvijas"

Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Mežvijas” nodarbojas ar dārzeņkopību, augļkopību un biškopību un to pārstrādi - kaltēti dārzeņi, ogas, augļi, garšvielu maisījumi, sukādes, sulas, sīrupi.
N/A
Latvija

"Lejas"

"Lejas" atrodas Senā Baltijas ledus ezera krastos, kur iespējama atbalss klausīšanās un saulrieta vērošana. Neparastā saimniecībā, kurā vēl nesen nebija elektrības (izmantoja sveču lākturus un petrolejas lampas) visu dara ar roku darbu un piedāvā vērot kazas slaukšanu, piena atkrejošanu un siera gatavošanu, piedalīties zirga iejūgšanā, seno rodeļu izmēģināšanu, kā arī darbošanos ar izkapti un sirpi. Apskatāmi Latvijas laukos audzējamie mājdzīvnieki. Lauku sētā tiek organizētas vasaras skolas jauniešiem un bērniem.
Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas200 Aktīvie sezonas mēneši4-10 Piedāvā naktsmītni Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Iespējams pasūtīt maltītes
Lauku pirtsSaimniecībā ir mājdzīvniekiTelšu vietas Laukums sporta spēlēmZirgu izjādesBraukšana zirga pajūgā / kamanāsSēņošana un ogošanaGida pakalpojumiPiknika vietaDabas takaDabas vērošana Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviskiCitas valodasSagaidīšana tuvākajā pieturā
N/A
Latvija

DabaLaba

Mēs dzīvojam vietā, kur apdzīvotība uz 1 km2 ir vismazākā Latvijā. Mums visapkārt ir plaši meži, ar lielu dzīvnieku blīvumu, tīrām upēm un skaistiem meža ezeriem. Mēs ar prieku jums to parādīsim!

Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Atpūtas vieta "Buki"

Atpūtas vieta "Buki" atrodas Ventspils novadā, Baltijas jūras piekrastes aizsargjoslā. "Buki" ir klusa vieta atpūtai, kur iespējams baudīt Latvijas lauku mieru. Piedāvā atpūtu ģimenēm ar bērniem, draugu kompānijām vai vienkārši dabu mīlošiem cilvēkiem. Atpūtas vietas teritorija ir labiekārtota un tajā ir iespējama makšķerēšana piemājas dīķī, sporta aktivitāte kā volejbols, kā arī teritorijā ir atrakcijas bērniem - batuts un šūpoles. Nakšņošanas iespējas 6 veidu kotedžās, 3 veidu numuros viesu namā un 2 brīvdienu dzīvokļos, kā arī teltīs un treilerī. "Buki" piedāvā vietas svinībām gan lapenēs, gan svinību teltī (līdz 100 personām), arī divas pirtiņas. Atpūtas vietas teritorijā ir mini ZOO, kurā iespējams ne tikai dzīvē ieraudzīt dažādu sugu un dzimtu pārstāvjus, bet arī tos apčubināt un pabarot. Mini ZOO var sadzirdēt pērļu vistas, dziedošu ēzeli Janci, redzēt krāšņo pāva asti, izbaudīt alpakas un lamas vilnas mīkstumu, satikt aci pret aci dažādus kamieļus un daudz ko citu. Tāpat saimnieki piedāvā dažādu mājražojumu (kūpināta gaļa un zivis, kazas siers, olas, desas, sezonas augļus un dārzeņus u.c. produkti) degustācijas.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas194 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
Lauku pirtsTelpas svinībām MakšķerēšanaLaukums sporta spēlēm Tuvākais veikalsTuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Biosaimniecība "Vīksnas"

Atrodas ~1 km uz ziemeļiem no Puikules pie bijušā Limbažu dzelzceļa, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā. Saimniecībā audzē Latvijas tumšgalves šķirnes aitas, no kuru vilnas filcējot gatavo cepures, lakatus, suvenīrus. Tos var iegādāties saimniecībā uz vietas. Aitas nogana tuvējās pļavas, tādējādi veicinot augu daudzveidību apkaimē. Par mājdzīvnieku lomu bioloģiskās daudzveidības uzturēšanā var uzzināt arī pagalmā uzstādītajā stendā. Klētī izvietota sadzīves priekšmetu kolekcija. Apmeklētāji var doties ekskursijā, iegādāties suvenīrus.

Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Veselīga dzīvesveida centrs "Mežlīdumi"

Saimnieks izveidojis speciālu kompleksu kursiem un procedūrām, kas veltīti veselīgam dzīvesveidam. Tiek piedāvātas fizioterapijas, pirts un ūdens procedūras, veselīgas maltītes, fizisko aktivitāšu un klusuma terapijas. Saimniecībā audzē dažādus dārzeņus, pākšaugus, arī soju. Saimniecība ražo pienu, rūgušpienu, biezpienu, krējumu un citus gardumus, kurus iespējams uz vietas baudīt. Meistarklasēs interesentiem ir iespējams apgūt ēdienu gatavošanu bez dzīvnieku valsts produktiem, īpašu uzsvaru liekot uz sojas produktu izmantošanu.

Pie jūras Semināri Ar kājām Skaisti skati Aktīvā atpūta Attālums no valsts galvaspilsētas165 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
Telšu vietasAizliegts smēķēt mājāDzīvojamā istaba viesu lietošanā Laukums sporta spēlēmSēņošana un ogošanaVelomaršruts Tuvākā autobusa pietura2500mTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturāMasāžaPirtnieka pakalpojumiBērnu pieskatīšana
N/A
Latvija

Etnogrāfiskā sēta "Ielīcas"

Unikāla zemnieku sēta, kurā ietilpst šim novadam raksturīgu celtņu pilns komplekss. Lauku sētas ēkas atspoguļo vismaz 300-400 gadu ilgu latviešu tautas celtniecības attīstības periodu.

Teritorijā iespējams nakšņot dzīvojamā ēkā (2 istabas, katrā pa diviem cilvēkiem), kā arī teltīs. Pieejamas piknika vietas. Tāpat iespējams organizēt gan svinīgus pasākumus, gan sportiskas aktivitātes. Dzīvojamā ēkā var organizēt pasākumus līdz ~20 dalībniekiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas157
N/A
Latvija

Lauku saimniecība "Kalna Pakalnieši"

Ražo piena pārstrādes produktus un audzē zemenes. Viesiem piedāvā apgūt rudzu maizes cepšanu, siera siešanu, saldējuma gatavošanu un dzīvnieku (aitas, kazas, cūkas, teļi, govis, zirgi, vistas, truši, jūrascūciņas u.c.) apskati. Entuziasti var piedalīties lauku sētas darbos, degustēt un iegādāties produkciju.

Bērniem un jauniešiem Makšķerēšana Aktīvā atpūta Izjādes Semināri Svinības Attālums no valsts galvaspilsētas153 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
KamīnsSaimniecībā ir mājdzīvniekiDārza kamīnsPirts slotiņasTelpas svinībāmTelšu vietasTelpas semināriem TV, videoDatorsKopētājs MakšķerēšanaPeldvietaZirgu izjādesBraukšana zirga pajūgā / kamanāsApvidus slēpošanaSēņošana un ogošanaGida pakalpojumiIzbraukumi ar kuģīti/laivuVelomaršrutsSlidošanaPiknika vietaDabas takaPeintbols Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturā
N/A
Lietuva

Linos un Egidijaus Černiauskų lauku sēta

Lauku sēta atrodas Džūkijas nacionālajā parkā. Saimniecībā iespējams pašiem ar saimnieces nelielu palīdzību pagatavot tradicionālos dzūku ēdienus veco laiku maizes krāsnī. Kulinārais mantojums un izglītības programmas. Piedāvā arī nakšņošanu.
 

Klusums un miers Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas116 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
Aizliegts smēķēt mājā Tuvākā autobusa pietura25kmTuvākais veikalsTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Ausmas

Viesu nams "Ausmas" atrodas Valkas novadā, un tajā iespējams nakšņot līdz 30 cilvēkiem. Tiek piedāvāti arī ēdināšanas pakalpojumi gan uz vietas, gan izbraukumos. Viesiem pieejama slapjā pirts, kā arī pirts rituāls pie prasmīga pirtnieka. Viesu namā tiek organizēti dažādi pasākumi, tāpat tiek uzņemtas ekskursiju un bērnu grupas. Saimniecībā atrodas arī dzīvnieku sēta, kur bērni var pabarot un samīļot dažādus dzīvnieciņus. Saimnieki aktīvi sadarbojas ar blakus esošajām saimniecībām.

Viesu nama saimnieki ir mājražotāji, kuri piedāvā viesiem nobaudīt dažādus kūpinājumus, sierus un pašceptu maizi. Tiek piedāvātas meistarklases gan siera siešanā, gan maizes cepšanā. Ir iespēja apmeklēt un sarīkot degustācijas gan ar pašu ražotiem produktiem, gan ar apkārtējo saimniecību piedāvājumu.

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas175 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
Lauku pirtsSaimniecībā ir mājdzīvniekiBaseins Virtuve Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Igaunija

Maitsete Koda

Saimniecība atrodas tradicionālajā zvejnieku ciematā, un šeit ir cieņā vietējie ēdieni un rokdarbi. Viesiem tiek piedāvāts degustēt pašgatavotos produktus, kā arī šeit rīko ēdiena gatavošanas un amatniecības meistarklases un iepazīstina ar lauku dzīvi.

N/A
Latvija

Netradicionālā lauku saimniecība Bieles

"Bielēs" saimnieko jauna ģimene, kas Rīgas steigu ir nomainījusi pret lauku mieru, vēlas atjaunot pazaudēto saikni ar Zemi, iemācīties saklausīt un sajust gadalaikus, kā arī izveidot pašpietiekamu saimniecību. Saimniekiem patīk viss, kas ir dabisks un varbūt pat nedaudz netradicionāls. Patīk eksperimentēt un nepatīk pilsētas stīvums.
Saimniecība "Bieles" atrodas 15 kilometrus no Madonas, 2 kilometrus no Ļaudonas, tikai 30 kilometrus no Gaiziņa, 159 kilometrus no Rīgas, kā arī 100 metrus virs jūras līmeņa - saullēkti un saulrieti garantēti.

Attālums no valsts galvaspilsētas156 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Lietuva

Lauku sēta "Grikucis"

Lauku sēta ar pirti atrodas Merkys upes krastā, ciema nomalē meža tuvumā. Piedāvā programmu "Griķu ceļš no sēklas līdz galdam", iespējams nobaudīt tradicionālos ēdienus. Piedāvā arī nakšņošanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Kaijas"

Piedāvājumā ir zirgu izjādes un izbraucieni pajūgā visa gada garumā. Apmeklētāji var rast saskarsmi ar dzīvniekiem – kazām, aitām, vistām, tītariem, zosīm un pīlēm. Kūpināta kazas siera degustācija. Saimniece taisa ziemassvētku puzurus u.c. rotājumus. 

Slēpošana Svinības Izjādes Attālums no valsts galvaspilsētas125 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
Saimniecībā ir mājdzīvniekiGrillsTelšu vietas MakšķerēšanaZirgu izjādesJāšanas instruktorsBraukšana zirga pajūgā / kamanāsVietas atpūtai ar bērniemApvidus slēpošanaPiknika vietaDabas takaDabas vērošana Tuvākā autobusa pietura2kmTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Z/s "Kaupēni"

Z/s "Kaupēni" ir ieguvusi bioloģiskās saimniecības statusu. Kaupēnu saimnieks Valdis Apalups ir pievērsies kazu audzēšanai, gaļai - saimniecībā uz vietas notiek arī gaļas pārstrāde.
Jaunums - saimniecībā pavisam nesen uzmanība vērsta kailsēklu ķirbju audzēšanai, no kuriem tiek iegūtas sēklas un eļļa.
Tāpat objektā tiek uzņemti ekskursanti, kur saimnieka pavadībā apskatāmi dzīvnieki, var iepazīt saimniecību un baudīt maltīti no saimniecībā ražotās produkcijas, kā arī iespēja iegādāties uz vietas ražoto produkciju, cūkgaļas žāvējumus, kazas gaļas kupātus, ķirbju sēklas un eļļu. 

Attālums no valsts galvaspilsētas119
N/A
Latvija

Vides un veselības saimniecība "Upmaļi"

Dziedinošie Dārzi ir daļa no 125 ha lielās bioloģiskās saimniecības Upmaļi. Šeit jau ceturtajā paaudzē saimnieko Bergmaņu ģimene. Patreizējie saimnieki  Māra un Dainis Bergmaņi, kopā ar ģimeni,  cenšas saglabāt senās, vēl 30. gados  stādītās retās augļu koku un krūmu šķirnes vecajā dārza daļā. Līdzās senajiem kokiem šeit  izveidoti arī  īpašu dziedinošo koku,  retu  augļu koku ( plūškoki, valrieksti, ēdamās kastaņas, zīdkoki, u.c)  un ārstniecības augu dārzi  vairāk kā 12 ha platībā. Saimnieku teju  30 gadus ilgā pieredze dabas dziedniecībā, arī  Ajūrvēdas  tradīcijās, ir ļāvusi izveidot  oriģinālus  AnnA Bergmans zīmola produktus- augu ziedes, balzāmus un krēmus,  zāļu tējas, eļļas u.c. Aizraujošā un darbīgā ekskursijā  skaistajos dārzos un Zāļu namā, kopā ar zāļu sievu Māru,  ikvienam viesim ir iespēja gan atpūsties, gan, ļoti iespējams,  izprast – kurš no Dabas brīnumiem var mani darīt veselāku un laimīgāku.

Vēsturiskie dārzi Daba veselībai Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas133 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Meža Lielgalvji"

Lauku sētā, kas atrodas Daugavas krastā, audzē dažādas ogas, ābolus un bumbierus. Viesi var iet dārzā, cienāties un iegādāties izaudzēto produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas120 Aktīvie sezonas mēneši6-9 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Rudā lapsa"

Piemājas saimniecība "Rudā lapsa", kas atrodas Ludzas novadā, interesentiem piedāvā iespēju iepazīt laukus, apskatīt mājdzīvniekus, saklausīt dabu, ļauties mierīgai atpūtai. Tiek piedāvātas telšu un piknika/ugunskura vietas. Ciemos tiek gaidīts katrs, kas vēlas atpūsties un izrauties no ikdienas skrējiena.
Ģimenēm ar bērniem, skolnieku/bērnu grupām, iepriekš piesakoties, iespēja darboties radoši un aktīvi. 

N/A
Latvija

Bioloģiskā saimniecība Avotiņi

Viena no pirmajām bioloģiskajām saimniecībām valstī. Pamatnozare - dārzeņkopība. 33 ha platībā tiek audzētas sojas pupiņas, cietes un pārtikas kartupeļi, burkāni, galda bietes un citi dārzeņi, kā arī griķi un sinepes. Uzsākta eļļas auga Idra audzēšana. Saimniecībā pamazām pāriet uz pākšaugu audzēšanu, izmantojot moderno tehniku. Iespēja iesaistīties visdažādākajos lauku darbos: sulu spiešanā, pupiņu šķirošanā un našķu gatavošanā. Iespēja apmīļot tādus mājdzīvniekus kā trušus, kazas u.c. Bioloģisko produktu iegāde. Vizināšanās ar laivu un makšķerēšana piemājas dīķī vai ezerā. Nakšņošanai viesiem tiek piedāvāta vieta teltīm pie Adulienas ezera. Iespējama nakšņošana svaigi pļautā sienā siena šķūnī vai siena gubā.

Agro Attālums no valsts galvaspilsētas180 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
MakšķerēšanaLaivu noma
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Imanti"

Starp cilvēku un zirgu valda īpaša saikne, ne velti zirgs cilvēkam spēj būt gan draugs, gan palīgs, gan sabiedrotais dažādās dzīves situācijās.

Saimniecība “Imanti” piedāvā braucienus zirga kamanās ziemā un ratos – vasaras sezonā.

Attālums no valsts galvaspilsētas184 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Sporta bāze "Caunes"

Saimniecībā "Jauncaunes", Ogres novadā, grupām, kā arī individuāliem apmeklētājiem tiek piedāvāta atpūta brīvā dabā, iepazīstot un izmēģinot metamos ieročus, šaušanu ar dažāda veida lokiem, arbaletiem un pneimatiku.

N/A
Latvija

Jāņkalni

Saimnieki izveidojuši Folkloras taku, kur skaidro senču rakstu, simbolu un dainu saturu. Te var uzzināt par augu nozīmi veselībā. Tiek piedāvāti visi dzīves gājuma rituāli (krustabas, jauniķu līdzināšana u.c.), uguns un pirts rituāli, gadskārtu svētki. Iepriekš piesakot, var nobaudīt maltītes, kur galdā liek latviešu tradicionālos ēdienus, t.sk. – sklandraušus.

Attālums no valsts galvaspilsētas105 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Lietuva

Saulės vartų Romuva

„Saulės vartų Romuva” saimnieki nodarbojas ar dabas pārvērtībām raksturīgajiem rituāliem. Tāpat tiek lasītas lekcijas par seno baltu ticību. Tiek organizēti ģimenes un kalendārie svētki – laulības, vecmeitu ballītes, svētīšana, ziemas vidus, Meteņi. Saimniecībā rīko arī pagānu svētkus. Izglītojošās programmas paredzētas pieaugušajiem.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Aktīvie sezonas mēneši1-12 Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

SIA "Mazburkas"

Saimniecība atrodas ainaviskā vietā starp Rīgas-Ventspils (A-10) autoceļu un Tukumu, kuras apkaimē vērojama skaista un pauguraina ainava. Pauguru dienvidu nogāzēs plešas vīnogu lauki, kuros tiek audzētas ~ 60 dažādu vīnogu šķirnes. Apmeklētājiem te piedāvās ekskursijas pa dārzu ar mirkli atpūtai uz terases ar īpašo saimnieces cienastu. Te var iegādāties arī vīnogas un pasūtīt tās iepriekš. Otra saimniecības specializācija ir aitu audzēšana. Interesenti var apskatīt ganāmpulku, kā arī, iepriekš vienojoties, iegādāties jēra gaļu. Saimniece Gunta Niedra labprāt dalās pieredzē un konsultē tos, kas uzsāk aitu audzēšanas rūpalu. Piemērotākais saimniecības apmeklējuma laiks ir no maija līdz novembrim, kad ir patīkami uzturēties ārpus telpām.

Attālums no valsts galvaspilsētas67 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemturi

Piemājas bioloģiskā saimniecība Zemturi atrodas 30 min braucienā no Kuldīgas. Saimniecībā pamatā nodarbojas ar šķirnes truškopību un ir veidota kā vieta, kur bērni var apskatīt, iepazīt trušus, putnus un citus mājdzīvniekus. Saimnieki ir izveidojuši divas tematiskas takas, viena - mājdzīvnieku un mājputnu taka un otra - dižkoku un puķu taka. Pirts mīļotājiem pieejama veselības pirtiņa, tāpat ir iespēja makšķerēt. Tiek piedāvāta arī nakšņošana ģimenei vai nelielai draugu grupai. Ekskursijas lieliem un maziem.

Labsajūtas tūrisms Daba veselībai Ar kājām Bērniem un jauniešiem Makšķerēšana Dzīvnieku vērošana Attālums no valsts galvaspilsētas169 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Lauku pirtsSaimniecībā ir mājdzīvnieki MakšķerēšanaDabas vērošana
N/A
Latvija

Līcītis

Naktsmītne, pirts, telpas pasākumiem, aktīvā atpūta dabā.

Mājas alus brūvēšana un siera siešana.

Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Z/s "Strēlnieki"

Saimniecība specializējas kazas piena produktu apstrādē, pieejami dažāda veida svaigie sieri, piens, kefīrs, biezpiens, fetas siers, krēmsiers.

Attālums no valsts galvaspilsētas136 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Sēļu sēta "Gulbji", naturālā saimniecība

Viena no retajām vietām, kur apskatāma un iepazīstama Sēlijas vēsturiskajam novadam raksturīga „dzīva” sēta ar tās plānojumu un tipiskām ēkām. Saimnieki kolekcionē senos sadzīves un saimniecības priekšmetus. Piedāvā ekskursiju, ārstniecības augu kolekciju, melno pirti un sēļu ēdienus. Izejvielas ražo paši un sadarbojas ar zemniekiem.

Latviešu virtuve: Plānās pankūkas, grūbu zupa, kartupeļu biezzupa, sautētas pupas īpašā mērcē, buberts, maizes zupa ar putukrējumu, tortes, zāļu tējas.

Īpašais ēdiens: Cepelīni.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas140 Aktīvie sezonas mēneši4-10 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Vietas atpūtai ar bērniem
N/A
Latvija

Bioloģiskā saimniecība "Lielkrūzes"

Izcili ainaviska saimniecība latviski etnogrāfiskā lauku sētā ar augstas dabas vērtības zemkopības sistēmu iepazīšanu un gājputnu tirgus redzējumu pavasaros. Aldara prasmju pārmantošana ar vasaras saulgriežu svinēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas149 Aktīvie sezonas mēneši6-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Z/s "Dārziņi"

Sakopta zemnieku saimniecība un dārzs, apskatāmi truši un dažādi mājputni  - vistas, cālīši.

Dzīvnieku vērošana Attālums no valsts galvaspilsētas95 Aktīvie sezonas mēneši4-10 Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Saimniecībā ir mājdzīvnieki
N/A
Igaunija

Rančo Riisa

Rančo Riisa atrodas Soomaa Nacionālajā parkā (Soomaa Rahvuspark), kur ir ļoti daudz dabas velšu, ko izmanto arī ēdienu gatavošanā. Pēc pastaigas pa nacionālo parku un spirdzinošas saunas saimnieki piedāvās maltīti pēc labākajām Soamaa tradīcijām.

N/A
Latvija

Purviči

Saimnieki piedāvā vietu, kur aizbraukt brīvā laika pavadīšanai, atpūtā ģimenei Kurzemē. Šeit viesiem ir iespēja aplūkot sākot no dažādu laiku lauksaimniecības tehnikas un darbarīkiem, līdz pat kara laika paliekām, kā arī dažādu laiku sadzīviskos priekšmetus. Katram priekšmetam seko arī stāsti, kas ir piedzīvoti vai tikai dzirdēti. Tāpat apmeklētājiem ir iespēja apskatīt mājas iemītniekus,kas ir veidoti ar pašu rokām. Asākām un patīkamākām sajūtām pieejama 350 metrus gara Baskāju taka.

Attālums no valsts galvaspilsētas213 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Krīgeri"

Saimniecības laukos ganās ap 300 aitu kupls ganāmpulks, no kura iegūst gaļu un vilnu. Piedāvā ekskursiju, kurā stāsta par aitu audzēšanu, cep maizi, auž un uz ugunskura vāra zupu. Apmeklētāji var iegādāties adītas zeķes, cimdus, segas, lakatus, galdautus un citas saimniecībā noderīgas lietas. Stāsta par atjaunotās mājas vēsturi un kopj latviskās tradīcijas.

Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Suhka

Suhka saimniecībā ievēro senās tradīcijas un pasniedz vietējo ēdienu. Piedāvā arī naktsmītni, kas atrodas gleznainā vietā. Turklāt šeit iespējams uzzināt pārgājienu maršrutus pa vietām, kuras paši neatradīsiet.

N/A
Latvija

Apskates saimniecība "Bites"

Apskates saimniecība “Bites” dibināta 1997. gadā. Saimnieki Ilga un Jurijs Ivanovi saimnieko pašā Latvijas pierobežā, Zilupes novadā. Atklātā laukā tiek audzētas melones, arbūzi un ķirbji, kā arī tiek sniegti lauku tūrisma pakalpojumi.

Ilga vada floristikas meistarklases un rudzu salmu pārvērtību darbnīcu, kur rāda kā uz siena dakšām tiek veidotas šalles, somas, sīpolu uzglabāšanas maisiņi. Radošajās darbnīcās no rudzu salmiem iespējams radīt klasisko vai kāda īpašāka dizaina puzuru, rotājumu vai sedziņu. Ir iespējams iegādāties gatavu produkciju vai arī sagatavotus komplektus patstāvīgam darbošanās priekam.

Attālums no valsts galvaspilsētas315 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

RAUDIŅI

Saimniecība „Raudiņi” ir vieta, kur atpūsties mājīgā un klusā vietā starp jūru un mežu 10 minūšu brauciena attālumā no Rojas. Lai arī laika gaitā "Raudiņos" audzēti zirgi, kā arī ir nodarbojušies ar lopkopību, zemkopību un puķkopību, galvenā nodarbe šobrīd ir lauku tūrisms. 

Šeit iespējams atpūsties kopā ar ģimeni un draugiem (nelielā kompānijā), rīkot saliedēšanās pasākumus vai sporta spēles, gatavot gardu maltīti āra terasē uz īstas malkas plīts vai kamīnā. Vakarā vērot saules lēkta atspīdumu koku galotnēs. Nakšņošanai piedāvā viesu namiņus, siena matračus vai nomāt telts vietas un pie jūras sagaidīt saullēktu. Klusums, miers un dabas veldzējums "Raudiņos".

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas120 Aktīvie sezonas mēneši1-12
Dārza kamīnsTelšu vietas
N/A
Latvija

Saimniecība "Bandavas"

Saimniecība piedāvā zirgu izjādes (ratos un mugurā), iespēja apskatīt dzīvniekus lauku sētā (zosis, vistas, truši, teliņi, kazas, aitas, suņi un kaķi). Pļavas ar ārstniecības augiem, mežs, dīķis, stārķu koks. Sarunas par dzīvi ar saimniekiem. Rīta rasas skaistuma procedūras, "varžu koris", tējas baudīšana seno ābeļu paēnā, ārstniecības augu vākšana kopā ar saimnieci. Telšu un piknika vietas (līdz 20 cilvēkiem).

Attālums no valsts galvaspilsētas61 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Duciņi"

Saimniecības pamatnodarbošanās ir diļļu audzēšana un to pārstrāde. Siltumnīcā audzē arī Itālijas dienvidos zināmu melones un gurķa krustojumu "Carosello", kas latviski nodēvēts par "pūkaino gurķi". Iespējamas degustācijas, kā arī saimniecības produkcijas iegāde.

N/A
Lietuva

Broņus Juzelsķa saimniecība

Viesu nams atrodas skaistā, mierīgā vietā pie dīķa, kas ikvienu zvejnieku iepriecinās ar zivju pārpilnību. Viesi tiek izmitināti 120 gadus senā klētī, kurā ir guļamistabas, virtuve un pirts.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas130 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
Saimniecībā ir mājdzīvnieki Makšķerēšana