Piemājas saimniecības

Nelielas lauku saimniecības, kurās var redzēt tradicionālo saimniekošanu un piedalīties lauku saimniecības dzīvē. Te saimnieko pa vecam, paši audzējot visu nepieciešamo iztikai. Šajās saimniecībās ekskursija vai stāsts būs daudzveidīgāks, nekā specializētās saimniecībās, arī iegūtā pieredze katrā apmeklējumā var būt cita, atkarībā no gadalaika, konkrētiem saimniecībā veicamajiem darbiem vai citiem apstākļiem.

  • Daudzās saimniecībās sezonas laikā var iegādāties pienu, maizi, sieru, augļus, dārzeņus, medu, ogas.
  • Bērni var apskatīt un pabarot mājdzīvniekus.
  • Viesi var iesaistīties lauku darbos – siena vākšanā, malkas skaldīšanā, kartupeļu talkā, utt.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Lauku sēta "Indāni"

Lauku sētā kopā ar bērniem var iepazīt mājdzīvniekus, aplūkot seno darbarīku kolekciju, izbaudīt lauku pirti ar bērza un kadiķa slotiņām, kā arī iemalkot zāļu tēju ar medu un sklandraušiem. Vasarās piedāvā nakšņošanu klētiņā vai pirtsaugšā.

Izjādes   Agro   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Atpūtas vieta "Buki"

Atpūtas vieta "Buki" atrodas Ventspils novadā, Baltijas jūras piekrastes aizsargjoslā. "Buki" ir klusa vieta atpūtai, kur iespējams baudīt Latvijas lauku mieru. Piedāvā atpūtu ģimenēm ar bērniem, draugu kompānijām vai vienkārši dabu mīlošiem cilvēkiem. Atpūtas vietas teritorija ir labiekārtota un tajā ir iespējama makšķerēšana piemājas dīķī, sporta aktivitātes kā volejbols un basketbols, kā arī teritorijā ir atrakcijas bērniem - batuts un šūpoles. Nakšņošanas iespējas 4 veidu kotedžās un 3 veidu numuros viesu namā. Mini ZOO iespējams apskatīt kazas, pundurkazu, vistas, pīles u.c. Mājražojumi (kūpināta gaļa un zivis, kazas siers, olas, desas, sezonas augļi un dārzeņi u.c. produkti), degustācijas.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas194   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

"Dzirnupes"

Tradicionāla Vidzemes lauku sēta 15 km attālumā no Limbažiem. Viesiem tiek piedāvāta nakšņošana tradicionālā klētī, kas piemērota viesu uzņemšanai. Apskatāmi dažādi senie darba rīki un iespējams uzzināt par to pielietojumu sendienās. Saimnieki izgatavo unikālas celma bungas, stāsta par to izgatavošanu un ļauj viesiem ieribināt sētu. Atbraucot ciemos iespējams arī izkalt savu laimes naglu un iemēģināt roku loka šaušanā. Tiek svinēti tradicionālie latviešu gadskārtas svētki.

Vietējais dzīvesveids   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

IKS PARKS

Biedrība “Iks parks” piedāvā  izbaudīt lauku priekus, spēlējoties un relaksējoties meža malā. Šeit iespējams nodarboties ar amatniecību, interaktīvā veidā iepazīt Latvijā augošos ārstniecības augus un  to īpašības. 

Piedāvājam apmeklēt divas teritorijas:
1. Ārstniecības augu brīvdabas ekspozīcija:  ir izveidotas 6 dažādas ārstniecības virzienu dobes. 
Ikviens var pastaigāties, atpūsties  un iepazīt  ārstniecības augus, kuri varētu būt vajadzīgi un piemēroti tieši viņam. 
Parka teritorijā ir paredzētas vietas aktīvai atpūtai - minifutbola vieta, baskāju taciņa, „skudru taka” – stafetes trase ar dažādiem posmiem, lapene un dabas klase.

2. Lauku sētiņa ar darbnīcām un mini zoo. 
Lielā nojumē vai guļbūves omulīgā kamīnzālē varēsiet izmēģināt  gan latviešu tradicionālo, gan mūsdienu amatniecību. Iespējams izspēlēt dažādas, arī  senlatviešu, spēles.

 “Iks parka” lauku sētiņā meistari  ikvienam interesentam piedāvā praktiskas nodarbības ar iespēju iepriecināt sevi ar paša radītiem suvenīriem. Tiek piedāvātas šādas radošās darbnīcas:
Augu deķu aušana, rotu kalšana, ziepju vārīšana, miltu malšana, uc.

Attālums no valsts galvaspilsētas30   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

"Kalniņi"

Piemājas saimniecībā "Kalniņi" izbūvēts Bišu namiņš, kur var ļauties bišu zumēšanas meditācijai. Bišu namiņš ir neliela koka ēka, kurā ieejot var būt kopā ar bitēm. Uz tām burtiski var sēdēt un gulēt - bišu stropi iebūvēti mājas sānos, no ēkas iekšpuses stropi izveidoti par divām gultasvietām vai sēdvietām. Bišu namiņā izvietotas septiņas bišu saimes, aplūkojot ēku no ārpuses var redzēt sānos bišu skrejas un arī pašas bites.
Papildus tiek piedāvāta arī dažādu veidu bišu produkcija -  medus, bišu maize, skaistas un aromātiskas vaska sveces. Iespējams nodegustēt biškopības produktus un baudīt siltu tēju. Ģimenes ar bērniem tiek iesaistītas izzinošās meistarklasēs, apgūstot vaska sveču liešanas tehniku un bišu ikdienas darba ritējumu.

Daba veselībai   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas267   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Puteņi

Lauku sētā „Puteņi” iespējams aplūkot Latvijai raksturīgos mājputnus un mājdzīvniekus. Tāpat var doties saimnieka organizētā pārgājienā „Pa barona fon Bēra taku”. Saimniece visiem piedāvā iepazīt tradicionālos gadskārtu rituālus, pašiem izzināt ķimeņu siera vai kāda cita latviešu ēdiena gatavošanas noslēpumus. Gadskārtu pasākumu organizēšanā un viesu uzņemšanā  darbojos no  1997. gada, esmu organizējusi seminārus vācu grupām par tēmām „Mūža godi latviešu tautas tradīcijās", „Latviešu tautastērps Latvijas novados un tā saistība ar cittautu tērpiem”, „Seno zīmju jaunā dzīve”, Starptautiska konference „Cimdu pasaule ” u.c. 19/20 gs. mijā celtas ēkas, par ko liecina saglabājušies uzraksti uz ēkas konstrukcijām (durvīs 1912.g., sienā 1901.g.). No 1871.gada 23.aprīļa dokomentēta kā saimniecība ar nosaukumu „Putting”. No 1880. gada decembra saimniecība tiek izpirkta no Barona lielkunga fon Behr par 5900 rubļiem zeltā. (Saglabāti dokumentu orģināli).

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas128   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Z/S "Droši vesels"

Saimniecība atrodas Jelgavas novada Vilces pagastā. Audzē siltumnīcas dārzeņus un augus, izgatavo dažādas ziedes no ārstniecības augiem un piedāvā lekcijas par veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Pieejama lauku pirtiņa.

Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Lauku sēta "Ķeveiti"

Neliela ģimenes saimniecība Vidzemes sirdī ar pašu izaudzētu un izlolotu bioloģiskās lauksaimniecības produkciju aitkopībā, putnkopībā un mājražošanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Meža Lielgalvji"

Lauku sētā, kas atrodas Daugavas krastā, audzē dažādas ogas, ābolus un bumbierus. Viesi var iet dārzā, cienāties un iegādāties izaudzēto produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona6-9   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Kaijas"

Piedāvājumā ir zirgu izjādes un izbraucieni pajūgā visa gada garumā. Apmeklētāji var rast saskarsmi ar dzīvniekiem – kazām, aitām, vistām, tītariem, zosīm un pīlēm. Kūpināta kazas siera degustācija. Saimniece taisa ziemassvētku puzurus u.c. rotājumus. 

Slēpošana   Svinības   Izjādes   Attālums no valsts galvaspilsētas125   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Jāņkalni

Saimnieki izveidojuši Folkloras taku, kur skaidro senču rakstu, simbolu un dainu saturu. Te var uzzināt par augu nozīmi veselībā. Tiek piedāvāti visi dzīves gājuma rituāli (krustabas, jauniķu līdzināšana u.c.), uguns un pirts rituāli, gadskārtu svētki. Iepriekš piesakot, var nobaudīt maltītes, kur galdā liek latviešu tradicionālos ēdienus, t.sk. – sklandraušus.

Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Lietuva

Broņus Juzelsķa saimniecība

Viesu nams atrodas skaistā, mierīgā vietā pie dīķa, kas ikvienu zvejnieku iepriecinās ar zivju pārpilnību. Viesi tiek izmitināti 120 gadus senā klētī, kurā ir guļamistabas, virtuve un pirts.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Ūdensdzirnavas

Saimniecības pamatnodarbošanās ir pļavas augu eliksīru ražošana, sojas vaska sveču izgatavošana, ēterisko eļļu un hidrolātu ražošana, kā arī foreļu audzēšana. Krapes muižas ūdensdzirnavas atrodas Ogres novadā, uz Lobes upes.

Attālums no valsts galvaspilsētas74  
N/A
Lietuva

Lauku sēta "Grikucis"

Lauku sēta ar pirti atrodas Merkys upes krastā, ciema nomalē meža tuvumā. Piedāvā programmu "Griķu ceļš no sēklas līdz galdam", iespējams nobaudīt tradicionālos ēdienus. Piedāvā arī nakšņošanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Lauku saimniecība "Kalna Pakalnieši"

Ražo piena pārstrādes produktus un audzē zemenes. Viesiem piedāvā apgūt rudzu maizes cepšanu, siera siešanu, saldējuma gatavošanu un dzīvnieku (aitas, kazas, cūkas, teļi, govis, zirgi, vistas, truši, jūrascūciņas u.c.) apskati. Entuziasti var piedalīties lauku sētas darbos, degustēt un iegādāties produkciju.

Bērniem un jauniešiem   Makšķerēšana   Aktīvā atpūta   Izjādes   Semināri   Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas153   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jumari"

Audzē augļus, ogas (t.sk. krūmmellenes) un dārzeņus. Interesenti var apskatīt saimniecību, iepazīties ar bioloģiskās saimniekošanas metodēm, nobaudīt zāļu tējas un lauku sētas cienastu. Saimniece gatavo zāļu spilventiņus un austas grāmatzīmes.

Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona5-10   Interneta pieslēgums Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Somija

The Kettukallio forest farm

Kettukallio - the Fox Rock in Finnish, is a traditional forest farm in Lohja municipality. The old wooden buildings, smoke sauna and the small pond makes the surroundings truly authentic. The traditional games originated in old times and are funny leisure activities suitable for all.

Vietējais dzīvesveids   Attālums no valsts galvaspilsētas71  
N/A
Latvija

Veselīga dzīvesveida centrs "Mežlīdumi"

Saimnieks izveidojis speciālu kompleksu kursiem un procedūrām, kas veltīti veselīgam dzīvesveidam. Apmācība grupām, masāžas, lekcijas, praktiskas nodarbības u.tml.
Pie jūras   Semināri   Ar kājām   Skaisti skati   Aktīvā atpūta   Attālums no valsts galvaspilsētas165   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Saimniecība "Bandavas"

Saimniecība piedāvā zirgu izjādes (ratos un mugurā), iespēja apskatīt dzīvniekus lauku sētā (zosis, vistas, truši, teliņi, kazas, aitas, suņi un kaķi). Pļavas ar ārstniecības augiem, mežs, dīķis, stārķu koks. Sarunas par dzīvi ar saimniekiem. Rīta rasas skaistuma procedūras, "varžu koris", tējas baudīšana seno ābeļu paēnā, ārstniecības augu vākšana kopā ar saimnieci. Telšu un piknika vietas (līdz 20 cilvēkiem).

Attālums no valsts galvaspilsētas61   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Saulės vartų Romuva

„Saulės vartų Romuva” saimnieki nodarbojas ar dabas pārvērtībām raksturīgajiem rituāliem. Tāpat tiek lasītas lekcijas par seno baltu ticību. Tiek organizēti ģimenes un kalendārie svētki – laulības, vecmeitu ballītes, svētīšana, ziemas vidus, Meteņi. Saimniecībā rīko arī pagānu svētkus. Izglītojošās programmas paredzētas pieaugušajiem.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Bioloģiskā saimniecība Avotiņi

Viena no pirmajām bioloģiskajām saimniecībām valstī. Pamatnozare - dārzeņkopība. 33 ha platībā tiek audzētas sojas pupiņas, cietes un pārtikas kartupeļi, burkāni, galda bietes un citi dārzeņi, kā arī griķi un sinepes. Uzsākta eļļas auga Idra audzēšana. Saimniecībā pamazām pāriet uz pākšaugu audzēšanu, izmantojot moderno tehniku. Iespēja iesaistīties visdažādākajos lauku darbos: sulu spiešanā, pupiņu šķirošanā un našķu gatavošanā. Iespēja apmīļot tādus mājdzīvniekus kā trušus, kazas u.c. Bioloģisko produktu iegāde. Vizināšanās ar laivu un makšķerēšana piemājas dīķī vai ezerā. Nakšņošanai viesiem tiek piedāvāta vieta teltīm pie Adulienas ezera. Iespējama nakšņošana svaigi pļautā sienā siena šķūnī vai siena gubā.

Agro   Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Laima"

Saimniecībā nodarbojas ar lopkopību, augļkopību, dārzeņkopību, piena un gaļas ražošanu un pārstrādi. Iepriekš piesakoties var iegādāties dažādu mājas produkciju, iemācīties siet sierus, cept savu maizīti pēc sentēvu receptēm. Viena no Latgales kulinārā mantojuma saimniecībām.

Semināri   Svinības   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Interneta pieslēgums Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vides un veselības saimniecība "Upmaļi"

Ģimenes saimniecībā līdzīgi kā senos laikos audzē un ražo visu iztikai un veselībai nepieciešamo - graudus, kaņepes, lopus, augļus un dārzeņus un > 60 ārstniecības augus, kas pārtop oriģinālos produktos. Māras pavadībā var iepazīt augus, degustēt tējas un cept garšaugu maizi lauka pavardā, bet zāļu namā skatīt – kā spiež eļļu, tvaicē ziedūdeņus un gatavo dabiskus krēmus un ziedes pēc senām receptēm. Produktu iegāde.

Vēsturiskie dārzi   Daba veselībai   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība “Aploki”

Saimniece jūs sagaidīs ar mazu stāstījumu par saimniecību, veselīgu zāļu tēju un pašceptiem gardumiem. Ja ir vēlme nakšņot zem klajas debess,  piedāvā telšu un ugunskura vietas, kuras atrodas upes krastā pie vecām Lūku dzirnavām. Zemnieku saimniecība “Aploki” gaida ciemos ikkatru, kas vēlas atpūsties klusā un mierīgā gaisotnē.

Attālums no valsts galvaspilsētas176  
N/A
Latvija

Bioloģiskā saimniecība "Lielkrūzes"

Izcili ainaviska saimniecība latviski etnogrāfiskā lauku sētā ar augstas dabas vērtības zemkopības sistēmu iepazīšanu un gājputnu tirgus redzējumu pavasaros. Aldara prasmju pārmantošana ar vasaras saulgriežu svinēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas149   Sezona6-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

DabaLaba

Mēs dzīvojam vietā, kur apdzīvotība uz 1 km2 ir vismazākā Latvijā. Mums visapkārt ir plaši meži, ar lielu dzīvnieku blīvumu, tīrām upēm un skaistiem meža ezeriem. Mēs ar prieku jums to parādīsim!

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība ''Valmoniras''

"Valmoniras" ir 50 ha liela bioloģiska saimniecība klusā meža vidū, Rīgas tuvumā, kur iespējams organizēt sarīkojumus un svinības lielām un ļoti lielām grupām.

Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas32   Sezona1-12  
N/A
Igaunija

Enerģijas lauku sētas ārstniecisko augu dārzs

Enerģijas sēta Navesti upes krastā ir Igaunijas lielākais uzņēmums, kas nodarbojas ar ārstniecības augu audzēšanu, izmantojot dabai un cilvēka veselībai draudzīgas metodes. Apskatāmas ārstniecības augu mācību takas, moderna tējnīca, jauns semināru centrs kopā ar spa.

Attālums no valsts galvaspilsētas157   Sezona1-12  
N/A
Latvija

"Lejas"

"Lejas" atrodas Senā Baltijas ledus ezera krastos, kur iespējama atbalss klausīšanās un saulrieta vērošana. Neparastā saimniecībā, kurā vēl nesen nebija elektrības (izmantoja sveču lākturus un petrolejas lampas) visu dara ar roku darbu un piedāvā vērot kazas slaukšanu, piena atkrejošanu un siera gatavošanu, piedalīties zirga iejūgšanā, seno rodeļu izmēģināšanu, kā arī darbošanos ar izkapti un sirpi. Apskatāmi Latvijas laukos audzējamie mājdzīvnieki. Lauku sētā tiek organizētas vasaras skolas jauniešiem un bērniem.
Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona4-10   Piedāvā naktsmītni Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Līcītis

Naktsmītne, pirts, telpas pasākumiem, aktīvā atpūta dabā.

Mājas alus brūvēšana un siera siešana.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Imanti"

Bioloģiska saimniecība. Piedāvā mājās gatavota kazu siera degustāciju. Bērni paši var pamēģināt kazu slaukšanu. Izbraukums apkārtnē ar zirgu. Apārtējos mežos iespējama ogošana un sēņošana. Šķirnes medību suņu darba pārbaudes un apmācība. 

Attālums no valsts galvaspilsētas184   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Linos un Egidijaus Černiauskų lauku sēta

Lauku sēta atrodas Džūkijas nacionālajā parkā. Saimniecībā iespējams pašiem ar saimnieces nelielu palīdzību pagatavot tradicionālos dzūku ēdienus veco laiku maizes krāsnī. Kulinārais mantojums un izglītības programmas. Piedāvā arī nakšņošanu.
 

Klusums un miers   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas116   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Netradicionālā lauku saimniecība Bieles

"Bielēs" saimnieko jauna ģimene, kas Rīgas steigu ir nomainījusi pret lauku mieru, vēlas atjaunot pazaudēto saikni ar Zemi, iemācīties saklausīt un sajust gadalaikus, kā arī izveidot pašpietiekamu saimniecību. Saimniekiem patīk viss, kas ir dabisks un varbūt pat nedaudz netradicionāls. Patīk eksperimentēt un nepatīk pilsētas stīvums.
Saimniecība "Bieles" atrodas 15 kilometrus no Madonas, 2 kilometrus no Ļaudonas, tikai 30 kilometrus no Gaiziņa, 159 kilometrus no Rīgas, kā arī 100 metrus virs jūras līmeņa - saullēkti un saulrieti garantēti.

Attālums no valsts galvaspilsētas156   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Ausmas

Neliels viesu nams, kur tiek piedāvāta gan nakšņošana, gan ēdināšana, gan dažādu pasākumu organizēšana. Ir arī mājražotāji kūpinātai gaļai un vēlas arī izstrādāt konceptu, kur saimniecība būtu darbošanās vieta visiem, kas grib iemācīties un apgūt dažādas praktiskās iemaņas. Saimniecībā ir dzīvnieku sēta ar vairāk nekā 100 dzīvniekiem.

Vietējais dzīvesveids   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Sēļu sēta "Gulbji", naturālā saimniecība

Viena no retajām vietām, kur apskatāma un iepazīstama Sēlijas vēsturiskajam novadam raksturīga „dzīva” sēta ar tās plānojumu un tipiskām ēkām. Saimnieki kolekcionē senos sadzīves un saimniecības priekšmetus. Piedāvā ekskursiju, ārstniecības augu kolekciju, melno pirti un sēļu ēdienus. Izejvielas ražo paši un sadarbojas ar zemniekiem.

Latviešu virtuve: Plānās pankūkas, grūbu zupa, kartupeļu biezzupa, sautētas pupas īpašā mērcē, buberts, maizes zupa ar putukrējumu, tortes, zāļu tējas.

Īpašais ēdiens: Cepelīni.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

SIA "Mazburkas"

Saimniecība atrodas ainaviskā vietā starp Rīgas-Ventspils (A-10) autoceļu un Tukumu, kuras apkaimē vērojama skaista un pauguraina ainava. Pauguru dienvidu nogāzēs plešas vīnogu lauki, kuros tiek audzētas ~ 60 dažādu vīnogu šķirnes. Apmeklētājiem te piedāvās ekskursijas pa dārzu ar mirkli atpūtai uz terases ar īpašo saimnieces cienastu. Te var iegādāties arī vīnogas un pasūtīt tās iepriekš. Otra saimniecības specializācija ir aitu audzēšana. Interesenti var apskatīt ganāmpulku, kā arī, iepriekš vienojoties, iegādāties jēra gaļu. Saimniece Gunta Niedra labprāt dalās pieredzē un konsultē tos, kas uzsāk aitu audzēšanas rūpalu. Piemērotākais saimniecības apmeklējuma laiks ir no maija līdz novembrim, kad ir patīkami uzturēties ārpus telpām.

Attālums no valsts galvaspilsētas67   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "LIELKALNI"

Piemājas saimniecībā “LIELKALNI” 2 ha platībā kopš 2006. gada iestādīts netradicionālu ogulāju dārzs: zelta jāņogas, irbenes, lielaugļu lazdas, smiltsērkšķi, melnais plūškoks, citronliānas, aktinīdijas, ēdamie sausserži, u.c. Kopš 2008. gada sertificēta Bioloģiskā lauksaimniecība. 2009. gadā iegūts PVD sertifikāts un saimnieki sākuši gatavot un pārdot veselību stiprinošus sīrupus, želejas, ievārījumus un tējas. Tūristiem piedāvā degustēt tējas, sezonas ogas, sīrupus, želejas un citus gardumus, kā arī tos iegādāties.
Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona5-10   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka