Country Holidays
ERDF Interreg CB
04/01/2019 - 06/30/2021 (CB779)

Long distance cross- border hiking trail "The Forest Trail"

Project news

Mežtaka ir garās distances pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai, kas ved caur abu valstu mežainākajām teritorijām. Tā ir sadalīta ~ 50 vienas dienas pārgājienu maršrutos, katrs ~ 20 km garumā. Dažādiem maršruta posmiem ir atšķirīgas grūtības pakāpes, tādēļ katrs var izvēlēties sev piemērotāko distanci. Mežtaka plānota kā starptautiskā Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa. 
Šobrīd apsekots viss Mežtakas maršruts dabā un ir sākta maršruta informatīvu materiālu izveide. Kā pirmo no materiāliem esam izdevuši Mežtakas infolapu (PDF, 1.54 MB), kas iepazīstina ar svarīgākajiem faktiem par maršrutu.

Zemāk pārgājienu statististika no Mežtakas apsekojumiem Latvijā un Igaunijā ~ 1160 kilometru garumā.

Read full story ...


No 30.09.-03.10.2019. projekta partneri un vadības komitejas pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju ar mērķi mācīties no labākās prakses piemēriem  kājām gājēju maršrutu marķēšanā, uzturēšanā un popularizēšanā. Programmu izstrādāja un grupu vadīja Pirjo Rasanen (OutdoorAktiv). Brauciena laikā partneri tikās ar tūrisma uzņēmējiem, nacionālo parku un aizsargājamo dabas teritoriju pārstāvjiem, devās pārgājienos pa meža takām, guva Somijas pieredzi kājām gājēju taku izveidē un marķēšanā.

Read full story ...


Otrā projekta partneru tikšanās notika 2019. gada 24. septembrī, Jūrmalā, Baltic Beach hotel SPA & resort. Tikšanās laikā partneri tika iepazīstināti ar vadības komitejas locekļiem un viņu lomu projektā, tika pārrunāta projekta gaita, aktivitātes, mārketinga aktivitātes, veicamie uzdevumi un datumi līdz kuriem aktivitātes jāveic.

Juris Smaļinskis stāstīja par apsekojuma gaitu, notika diskusijas par maršruta sadalījumu pa posmiem, maršuta izmaiņām, problēmām un to risinājumiem.

Read full story ...


09/30/2019

No 24.-27. septembrim Jūrmalā notika Eiropas nacionālo parku apvienības "EUROPARC Federation" ikgadējā konference. Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotajā 25.09.2019. EUROPARC konferences seminārā par "Mežtaku" prezentētas projekta aktivitātes, kā arī projekts tika prezentēts EUROPARC Marketplace Jūrmalas kultūras centrā 27.septembrī.  EUROPARC konference tika apvienota ar otro projekta partneru sanāksmi.

Prezentācija


2019. gada 6. augustā notika pilottesta pārgājiens pa dažiem Mežtakas posmiem, lai apsekotu  līdz šim paveikto un plānoto maršruta izveidē, kā arī dalītos idejās par maršruta tālāko attīstību. Pirmais posms pa Cirgaļu kāpu masīviem, iekļaujot Cirgaļu skatu torni, no kura paveras skats uz Ziemeļgauju, posms, kurš ieiet un iziet no Igaunijas, kā arī posms līdz Kornetiem. 


4. augustā atsākam Mežtakas apsekojuma pārgājienus nu jau Igaunijas teritorijā.
Izvēlies piemērotāko datumu, Mežtakas posmu un pievienojies!

Grafiks no 4.-11. augustam un no 12.-22. augustam.

Kā var pievienoties, - atbildes uz jautājumiem sk. šeit: https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/921

Apsekojumu karte interaktīvā veidā, kur var detalizēti izpētīt starta un finiša punktu atrašanās vietas: ej.uz/meztakaskarte

 

Read full story ...


Jau izsenis mežs ir mūsu iekšējā spēka avots, tas mūs baro, iedvesmo un nomierina.


Kas ir Mežtaka?
Ar Eiropas Savienības  un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas  atbalstu šī gada 1. aprīlī tika uzsākts projekts “Garās distances pārrobežu pārgājienu  maršruts “Mežtaka””. Projekta mērķis ir izveidot marķētu garās distances pārgājienu maršrutu, kas ~1050 km garumā vijas cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz pat Tallinai – divu valstu galvaspilsētām, kuru vēsturiskajiem centriem ir UNESCO statuss.


Kur Mežtaka ies?
Mežtaka sāksies Rīgā, Latvijā ies cauri Gaujas nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai un Veclaicenei. Igaunijā turpināsies cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas kastu - līdz Tallinai. Mežtakas ~1050 km maršruts tiks sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa ~20 km dienā. Mežtaka iekļaus visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus – augus, zvērus, sēnes u.c. To varēs iet dažādos gadalaikos – pavasaros, kad Gaujas krastos ziedēs ievas, vasarās, kad Peipusa un Ziemeļigaunijas piekrastē varēs doties peldēt, gan rudeņos, kad upju ielejas krasti slīgs rudens lapu zeltā. Maršrutā Igaunijas daļā ietilps Lahemā nacionālais parks un Ziemeļigaunijas krasts, kas ir Baltijas valstu iespaidīgāko akmeņu, ūdenskritumu un klinšu zeme.

Mežtakas maršruta aptuvenā karte.

Read full story ...


Aicina piedalīties diskusijā par jaunā garās distances pārgājienu maršruta "Mežtaka" izstrādi, kas notiks 30. maijā Valmierā un 31. maijā Siguldā. 

Read full story ...


Mežtaka būs garas distances pārgājienu maršruts, kas sāksies Rīgā, ies cauri Gaujas nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai, Veclaicenei, Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas kastu - līdz Tallinai. No 1. jūnija līdz 23. septembrim notiks Mežtakas apsekojumu pārgājieni, kuros ikviens ir aicināts piedalīties. Mežtaku visā garumā ies un gājienu vadīs Lauku ceļotāja eksperts Juris Smaļinskis, kurš arī dalībniekiem stāstīs par mežu, dabu, sugām un apkaimē esošajām kultūrvēstures vērtībām.

Kopējo maršruta karti skatiet šeit.

Līdz šim esam saņēmuši daudz jautājumu par Mežtakas apsekojumu - pārgājienu - kad, kur, cikos, kā, no kurienes, līdz kurienei? Kā iesim? Esam sagatvojuši atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par pārgājienu un takas veidošanu cauri divām valstīm un līdzdalību. 

>>> ATBILDES 


05/09/2019

Project kick off meeting will be held on 9th - 10th May, in Riga. Project partners will meet to discuss activities for the 1st period.


ERDF Interreg CB
This project is part-financed by the European Union and European Regional Development Fund Central Baltic Programme
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein