Nr 50201
Ceļojums ar auto Autobusu braucieni Ceļojums ar sabiedrisko transportu
Ceļojums ar auto Ceļo pats Latvija

Līvu ceļš

Saulkrasti - Salacgrīva - Ainaži

Apskates objekti

  • Saulkrasti -  mūsdienās Saulkrasti pievilina ne tikai ar balto smilšu pludmali, bet arī ar dažādiem ikgadējiem publiskiem pasākumiem, Balto kāpu, Saulkrastu velosipēdu muzeju, Jūras parku un peldvietu „Centrs”, Saules laukumu u.c. objektiem.
  • Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīca - amatniece no māla, akmens masas u.c. materiāliem veido traukus un dažādus interjera priekšmetus, apdedzinot tos atklātā uguns ceplī.
  • Minhauzena muzejs - atjaunotajā Duntes muižas kungu mājā izvietotā muzeja ekspozīcija iepazīstina ar leģendārā fantasta un melu karaļa barona Minhauzena piedzīvojumiem un dzīves gaitām.
  • Brīvdienu māja “Vējavas” - dažāda lieluma grupām piedāvā došanos jūrā ar zvejnieku laivu un piekrastes zvejas gaitas vērošanu.
  • Salacgrīvas Nēģu tači - viena no retajām vietām pasaulē, kur joprojām nēģus rūpnieciskā mērogā zvejo, izmantojot > 150 gadu senu metodi – taci, kas ir pāri upei uzcelta laipa ar murdiem.
  • Ainažu jūrskolas muzejs - muzeju (K. Valdemāra ielā 47) atklāja 1969. g. vecās jūrskolas ēkā, kuru dibināja 1864. g. pēc K. Valdemāra ierosmes.
Naktsmītnes Krodziņi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Attālumi ar automašīnu 70 km

I. Žagatas keramikas darbnīcas, "Vējavu" (došanās jūrā) un Salacgrīvas nēģu taču apmeklējums jāpiesaka iepriekš. Ekskursija aizņems vismaz 1 - 1,5 h, tādēļ šajā dienā jāizvēlas 4 - 5 apskates objekti.