Atpūta laukos

Dzērieni

Atspirdzinošie dzērieni: bērzu, smiltsērkšķu un citas sulas. Mājas vīns, pašdarīts alus, liķieri, uzlējumi un stiprie dzērieni no licencētiem mājražotājiem.

  • Daudzi saimnieki piedāvā ekskursijas savās ražotnēs.
  • Vīni Latvijā tiek ražoti gan no visdažādākajām ogām un augļiem, gan kļavu un bērzu sulām, gan pat no rabarberiem un citām ne tik ierastām izejvielām.
  • Katrai ražotnei parasti ir degustācijas telpa un iespēja vīnus iegādāties.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Tīreļu dzītuve

Netālu no Babītes ezera, blakus purvainajam apvidum, ko sauc par Tīreļu purvu, atrodas dzītuve. Ražotie brandvīni ir stiprie alkoholiskie dzērieni, kas iegūti pēc vācu metodes raudzējot un destilējot Latvijā audzētus augļus un ogas. Ražotne atvērta viesiem, iespēja pieteikt degustācijas grupām no 6 personām (40min.-1.5h). Tiek organizētas atraktīvas vecpuišu ballītes degustācijas tūres dzītuvē (1h). Kā jaunākais produkts dzītuvē ir arī saldās trifeles ar stipro dzērienu pildījumu.

Ģimenēm ar bērniem iespēja apskatīt lauku saimniecības dzīvniekus un graciozos zirgus.

Attālums no valsts galvaspilsētas41 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Abavas ģimenes vīna darītava

ABAVAS ģimenes vīna darītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu 2010. gadā veidots ģimenes uzņēmums, kas nodarbojas ar dzērienu darīšanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Darītavā top vairāku veidu dzirkstošie vīni, augļu un ogu vīni, aroniju, upeņu un ābolu "Velvet" sērijas vīni (20% alkohols), kā arī vairāku veidu stiprie dzērieni. Darītavā tiek piedāvātas dzērienu degustācijas un ekskursijas gan individuālajiem apmeklētājiem, gan grupām. Pēc iepriekšējas vienošanās iespējams noorganizēt arī ēdināšanu.

Rudenī saimnieki aicina piedalīties ražas novākšanā, bet maijā - uz ābeļziedēšanas svētkiem. Tāpat tiek organizētas dažādas citas brīvdabas aktivitātes nedēļas nogalēs siltajā sezonā. Sidrus, vīnus un citus dzērienus var iegādāties visu gadu uz vietas ražotnes veikalā.

Attālums no valsts galvaspilsētas67 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Valmiermuižas alus

"Valmiermuiža" ir maza muižas darītava, kas brūvē dzīvu un dabīgu alu no kvalitatīvām izejvielām, attīstot alus baudīšanas kultūru Latvijā. Ciemojoties Valmiermuižas alus darītavā, iespējams iepazīt muižas seno vēsturi un alus darīšanas tradīcijas, kā arī redzēt, kā no dabīgām sastāvdaļām nesteidzīgi top alus, iesala dzēriens "Zelta zirgs" un kvass. Brūža apskati papildina degustācija.

Blakus alus darītavai, senajā klēts ēkā iemājojusi Valmiermuižas alus virtuve un Valmiermuižas alus tirgotava. Valmiermuižas alus virtuves stūrakmens ir viss, ko dāvā Latvijas zeme. Šī būs īstā vieta, kur terasē nesteidzīgi izbaudīt Valmiermuižas alus darītavā brūvētās garšas un brangas alus uzkodas, kā arī Valmiermuižas kūkmeistares ceptos gardumus. Savukārt tirgotavā meklējami gan dažādi Valmiermuižas brūvējumi, gan arī citu meistaru darinājumi.

Svinības Semināri Bērniem un jauniešiem Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas111 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
GrillsTelpas svinībāmTelpas semināriem Zirgu izjādesBraukšana zirga pajūgā / kamanāsVietas atpūtai ar bērniemGida pakalpojumiPiknika vietaSuvenīru veikals Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviskiCitas valodas
N/A
Latvija

Abavas ģimenes vīndarītavas vīnogu dārzs un vīnotava

ABAVAS ģimenes vīndarītavas vīnogu dārzs (3,5h), kurš katru gadu tiek paplašināts. Vīna dārzs var lepoties ar plašu vīnogu šķirņu kolekciju, no kuras katru gadu tiek vākta raža un limitētā daudzumā ražots Latvijas vīnogu vīns.

ABAVAS ģimenes vīndarītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kurš nodarbojas ar kvalitatīvu dzērienu darīšanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Abavas vīndarītava ir dibināta 2010.gadā un salīdzinoši īsā laika periodā tā ir kļuvusi par vienu no Latvijas vadošajām vīndarītavām. 

Attālums no valsts galvaspilsētas106 Aktīvie sezonas mēneši6-8 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Skrundas muižas restorāns

Skrundas muiža atrodas Ventas upes krastā, Rīgas - Liepājas šosejas malā. Muižas restorānā tiek izmantoti Latvijā audzēti un vietējo zemnieku ražoti produkti, piedāvājot nobaudīt oriģinālus vietējos ēdienus. Īpašais piedāvājums: muižā gatavotu saldējumu izlase. Siltajā sezonā ēdienus pasniedz arī muižas terasē, kur paveras skats uz Ventu un muižas parku. Piedāvājumā bērnu ēdienkarte. Tiek pieņemtas gan individuālas, gan grupu rezervācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas147 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Elektroautomobiļu uzlāde iespējama Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
Vietas atpūtai ar bērniem Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

BIO Bērzu sulas produkti no Libertu ģimenes

Libertu ģimenes saimniecība iepazīstina ar bērzu sulām un dažādiem dzērieniem, ko no tām var pagatavot - sīrupu, bērzu vīnu, dzirkstošo vīnu (šampanieti), limonādi un bērzu sulu stipro (piedāvājums atkarīgs no sezonas). Saimniecībā gatavo arī ābolu sidru. Tiek piedāvāta produkcijas degustācija un iegāde. Pieņem gan individuālus apmeklētājus, gan grupas.

Attālums no valsts galvaspilsētas32 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Līgatnes Vīna darītava

Līgatnes Vīna darītava ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2010. gadā. Tajā vīns un sidrs tiek gatavots no Gaujas Nacionālā parka teritorijā augušiem augļiem, ogām, augiem un ziediem. Nelielos daudzumos tiek gatavoti arī ievārījumi. Iepriekš piesakoties, tiek piedāvātas vīna un sidra degustācijas. Saimnieki piedāvā romantisku dzērienu baudīšanu Līgatnes pagrabalās sveču gaismā (aptuveni 30 minūtes). Iespējams iegādāties produkciju uz vietas visu cauru gadu, piedāvājumā arī pašu ievāktas tējas.

Attālums no valsts galvaspilsētas60 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Pilskrogs

Kopš 2016. gada Ēdoles pilī darbojas kafejnīca "Pilskrogs", piedāvājot dažādus ēdienus no izejvielām, kas iepirktas no apkārtējiem zemniekiem un vietējiem ražotājiem, sēņu un ogu lasītājiem sezonas laikā. Pilskrogs atrodas atrodas Ēdoles pils Kamīnzālē - pils vissenākajā daļā, kura saglabājusies līdz mūsdienām. Kafejnīca piedāvā ēdināšanas pakalpojumus ikdienā un galdu klāšanu svētkiem. Tāpat pieejams īpaši izstrādāts ēdināšanas piedāvājums tūristu grupām.

Attālums no valsts galvaspilsētas160 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
Telpas svinībāmTelpas semināriem Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Blankenfeldes muižas sulu un sīrupu ražotne

Blankenfeldes muiža piedāvā 100 % dabiskas sulas, gardus un veselīgus sīrupus no plūškoka, āboliem, upenēm, jāņogām, ķirbjiem un burkāniem, kā arī pēc iemīļotām receptēm gatavotus konservējumus no muižas dārzos augušiem dārzeņiem.
Tiek piedāvātas eksursijas pa ražotni ar muižas gardumu degustāciju, eksursijas pa muižu un tās apkārtni kā arī eksursijas zvanu muzejā, kas atrodas muižas teritorijā.

Vēsturiskie dārzi Attālums no valsts galvaspilsētas88 Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
Piknika vieta
N/A
Latvija

Turkalnes muiža

Turkalnes muiža ir vieta, kur satiekas vēstures stāsti ar mūsdienu tehnoloģijām. Turkalnes muižā, kas izveidota 1604. gadā, un Turkalnes muižas klētī, kas atjaunota 2018. gadā, tiek pašu rokām darināts alus, sidrs un vīns. Muižā iespējams iepazīties ar tās vēsturi, nobaudīt turpat darinātos dzērienus un uzkodas. Tāpat iespējams piedalīties alus darīšanas procesā un uzbrūvēt savu alu. Iepriekš vienojoties, iespējams pasūtīt ēdināšanu. Savukārt muižas klēts otrajā stāvā ir plašas telpas saviesīgu un tematisku pasākumu organizēšanai.

Attālums no valsts galvaspilsētas40 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Z/s "Dzimta"

DZIMTAS VĪNU vīndares Martas Igaunes veidots ainavu dārzs ar augļu kokiem un ogulājiem starp bērzu puduriem un senču priedēm. Vīnogu, jāņogu un plūmju kolekcijas. Dabas veltes vīnu darināšanai. Vieta relaksējošai atpūtai dabā visai ģimenei senas Lubāna zvejnieku dzimtas mājasvietā. Ar varžu kori, putnu dziesmām, četriem skudru pūžniem un. Latgales smaržām un garšām. 

Apmeklētājiem piedāvājam dārza apskati, piknikošanas vietu, konsultācijas dārzkopībā un vīndarīšanā.

No dārza un pļavas veltēm darināta vīna degustācijas tikai ar iepriekšējo pieteikšanos!

Attālums no valsts galvaspilsētas215 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Latgales alus "Kolnasāta"

Saimniecības devīze ir: „Šeit top īsts Latgales alus!” Apmeklētāji var piedalīties alus darināšanas procesā, klausīties stāstījumu par tradīcijām un degustēt jau gatavu produktu. Uzkodās saimnieks piedāvā lauku labumus latgaļu gaumē.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas228 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Cīrulīšu Mājas labumi

"Cīrulīšu mājas labumi" atrodas Kaltenes ciemā Rīgas jūras līča rietumu piekrastē. Uzņēmumā tiek ražoti mājas vīni (dzērveņu, ķiršu, ērkšķogu, plūmju, pieneņziedu, pīlādžu u.c.), 2  - 5 šķirņu sidri, kā arī zivju produkcija un citi gardumi no dārzā un mežā lasītām ogām un puķēm. 

Atsevišķi piesakot, saimniece labprāt sarīkos degustāciju, kuras laikā būs iespējams nobaudīt dažādus vīnus un zivju uzkodas - reņģes, brētliņas un siļķes gan salātos, gan dažādās marinādēs. Pēc iepriekšēja pasūtījuma var tikt arī pie uz ugunskura gatavotas zivju zupas, dārzeņu zupas vai Raganu putras. Visu produkciju iespējams iegādāties turpat uz vietas.

Tiem, kas vēlas baudīt jūras tuvumu un apmeklēt Velna Kalvas nesteidzoties, tiek piedāvāts palikt viesu namiņā. Piedāvājumā iekļauta arī pirtiņa.

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas110 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Lauku pirts Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Alus darītava “Tērvete”

Alus darītava tika uzcelta 1971. gadā. Laikam ritot, tā ir attīstījusies un kļuvusi par mūsdienīgu, augstas kvalitātes un dabīgu dzērienu ražotni. Interesentu grupām piedāvā apmeklēt Tērvetes alus darītavu - iepazīties ar tās vēsturi un darbību šodien, apskatīt moderno ražotni, iepazīties ar alus un kvasa brūvēšanas procesiem, izejvielām, dzērienu sortimentu, kā arī tos nobaudīt. 

Attālums no valsts galvaspilsētas90 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Mājas vīna ražotne "Tēviņi"

Saimniecība nodarbojas ar vīnu gatavošanu no pašu dārzā un savvaļā ievāktiem augļiem un ogām. "Tēviņu" vīnotavā tiek gatavoti aveņu, ābolu, ērkšķogu, melleņu, zemeņu, brūkleņu, pīlādžu, upeņu, jāņogu, plūskoka, korinšu, aroniju, pieneņu vīni, bet galvenais produkts ir "Aveņu dzirkstošais vīns", kurš tiek gatavots izmantojot tradicionālu metodi.

Ir iespējama vīna baudīšana omulīgā gaisotnē vīnotavā vai dārza terasē. Vasaras sezonā apmeklētājiem tiek piedāvāta ekskursija pa saimniecības dārzu, kurš sastāv no iekoptās un dabas veidotās daļas.
Pēc iepriekšējās vienošanās mājas saimnieks jums iekurs āra pannu, un jūs varēsiet pagatavot līdzpaņemto maltīti un baudīt to kopā ar vīnu.

Bērniem piedāvā augļu un ogu sulas.

Svinības Attālums no valsts galvaspilsētas90 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
Telšu vietas Piknika vieta
N/A
Latvija

Indie Jānis alus darītava un krogs

Alus darītava atrodas Ogres novada, Suntažu pagasta Upespilī. IndieJānis alus darītava ir viena cilvēka untums, garadarbs un dzīvesprieks, tāpēc arī saimnieka galvenais mērķis brūvējot ir noteiktas garšas radīšana, nerēķinoties ar produkta pašizmaksu. Alu var iegādāties uz vietas brūzī, iepriekš sazinoties, kā arī krogos - TAKA, Brevings, Zobens un Lemess, Vinilbārs, Alus Muiža, Miezis un kompānija, Valmiermuižas alus vēstniecība.

Uz vietas saimnieks rīko alus degustācijas un grupām piedāvā interesantus stāstus par alus brūvēšanu, tradīcijām, pasaules tendencēm, dzeršanas kultūru. Iespējams arī uz dzīvas uguns kopā pagatavot uzkodas pie alus - picas, burgerus, gaļu uz iesma un zupas.

Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
Grills
N/A
Latvija

Garīkas

Pirmā saimniecība, kas Latvijā uzsāka šitaki sēņu audzēšanu. Piedāvā izzinošu ekskursiju, iepazīstina ar sēņu pārstrādi,dalās ar padomiem un cienā ar „Imperatora sēņu” mērci vai zupu. Interesenti var pasūtīt arī citus ēdienus, kuru sastāvā ir šitaki sēnes, kā arī iegādāties tās kaltētā veidā vai sēņu pulveri. Saimnieks gatavo dzērienu „Ponšo”, kas Latvijā degustējams tikai "Garīkās".

Var izstaigāt "Garīku" apkaimi, kur izvietoti melnalkšņu stabiņi, no kuriem aug (dažādās stadijās esošas) šitakē sēnes, kā arī ābeļdārzu un dīķi ar plašu skatu uz apkaimi. Saimnieks atjaunojis vēsturisko muižas trieci.

Svinības Semināri Attālums no valsts galvaspilsētas150 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
KamīnsLauku pirtsDārza kamīnsGrillsTelpas svinībām50pers.Telšu vietasTelpas semināriemAizliegts smēķēt mājāDzīvojamā istaba viesu lietošanā TāfeleKodoskopsTV, video PeldvietaLaivu nomaLaukums sporta spēlēmFutbola laukumsTenisa laukumsŠautriņasVietas atpūtai ar bērniemSēņošana un ogošanaPiknika vietaDabas vērošana Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Birzī

Piedāvā produkcijas degustāciju un ekskursiju dzirkstošo bērzu sulu ražotnē.

Garšīgas sulas ir svaigas, un, lai tās saglabātu ilgstoši atspirdzinošas un vērtīgas, daudzu gadu laikā ir izstrādātas jaunas receptes. Atsakoties no tradicionālajām garšvielām, dzērienam pievienoja piparmētras, kas sulu padarīja atspirdzinošu, ilgstoši svaigu ar patīkamu aromātu. SIA Kainaiži sulu ražošanu uzsāka 2010. gadā.
Nosaukums BIRZĪ dots tāpēc, ka tas tas asociējas ar latvisko tradīciju, ar svaigumu un veselību, ko saņemat, dzerot sulas.

Smiltenes novada Brantu pagasta "Kainaižos" ir plašas ražošanas telpas ar pagrabu, kur tiek izgatavotas un glabātas dzirkstošās bērzu sulas. Viena telpa ir paredzēta arī apmeklētājiem, kuriem stásta par ražošanas procesu (video projekcijas, bildes - materiāli no pavasara tecināšanas), iespéjams nogaršot bērzu sulas no svaigām līdz dzirkstošām ar dažādām garšām. Šobrīd ražo dzērienu ar 5 garšām - ar piparmētru, ar upeņu pumpuru, ar citronu, ar apelsīnu, ar karkadē un krustnagliņas garšu. Tāpat arī būs iespēja nogaršot unikālo bērzu sulas sīrupu, kura iegūšana ir ilgstošs un ietilpīgs process. Birzī produkcija ir bioloģiski sertificēta. Visu Birzī produkciju ir iespējams iegādāties.

Daba veselībai Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas126 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

"Zilver" dzērienu darītava

Zilver dzērienu darītava ir ģimenes uzņēmums, kurā strādā visa Zilveru ģimene. Darītava savu darbību uzsāka 2009. gadā, bet ar augļkopību, ābeļu un bumbieru audzēšanu ģimene nodarbojas jau kopš 90. gadu sākuma. Uzņēmumā tiek ražoti vairāk kā 10 dažādu ogu, augļu un pat ziedu vīni. Tāpat tiek gatavots bezalkoholiskais svētku dzēriens "rabarber", ir atjaunots arī reģiona vēsturiskais dzēriens "Allažu ķimelis". Uzņēmuma īpašais produkts ir "Ābols gūsteknis" - pudelē izaudzēts ābols, kas tiek apliets ar ābolu brendiju. Tiek organizēts arī pasākums "Ābolu gūstīšana", kurā var piedalīties ikviens interesents.

Tiek piedāvātas ekskursijas un degustācijas. Vasaras sezonā ir iespēja aplūkot “Ābolu gūstekņus” kokos. Uz vietas iespējams iegādāties gan dzērienus, gan arī augļkoku un ogulāju stādus.

Attālums no valsts galvaspilsētas45 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Bangert's

Restorāns "Bangert's" atrodas Kuldīgas vecpilsētā, pašā Ventas krastā. Nosaukts kapteiņa Bangerta vārdā, kurš līgavai atvedis un uzcēlis māju no Parīzes. Antikvārs, omulīgs un mājīgs interjers un trīs vasaras terases ar skatu uz atjaunoto Pilsētas dārzu, veco tiltu un Ventas rumbu. Ēdiena gatavošanā un pasniegšanā izmanto vietējo ražotāju produktus. Restorāna telpas piemērotas semināru, korporatīvo pasākumu, kāzu un jubileju rīkošanai. Banketa zāle var uzņemt līdz 50 viesiem, kopumā ēkas ietilpība ap 100 cilvēkiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas146 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
Vietas atpūtai ar bērniem Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Vīna darītava "Lauskis"

Vīna darītava ir iekārtota 300 gadu senos Krapes muižas ēkas pagrabos netālu no Lielvārdes. Saimnieks nosaukumu tai devis par godu savam vecvectēvam Vilim Lauskim, kurš bijis Latvijā zināms augļkopis un pasniedzējs Bulduru Dārzkopības skolā. Liela daļa no ābolu ražas tiek vākta no viņa stādītajām, nu jau simtgadīgajām ābelēm. Vīna darītavā tiek ražots stiprais alkohols un bezalkoholiskie dzērieni. Interesentiem iespējama ekskursija un degustācija. Visu produkciju iespējams iegādāties turpat uz vietas.

Attālums no valsts galvaspilsētas65 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Smilškalni"

"Smilškalnu" dārzos audzē upenes, kazenes, avenes, smiltsērkšķus u.c., no kuriem ražo mājas vīnu. Degustācijas rīko savā vīna darītavā, bet tās iespējams noorganizēt arī Padures Muižā.

Attālums no valsts galvaspilsētas156 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

"Zoltners" restorāns un alus darītava

Zoltners ir vieta, kur laika plūdums kļūst nebūtisks. Miers un atmosfēra, ko veido apkārtnes lauku ainava un pārdomātā arhitektūra, ir izcila vide, kurā aizmirst pilsētas rūpes un steigu. 

Šis gads iesācies ar pārmaiņām Zoltners restorānā. No februāra garšas piedzīvojumus turpinām ar jaunu šefpavāru Nauri Malāhovu.

Nauris ir svaiguma un vietējo produktu piekritējs – spēj radīt esenci no labākā, ko var sniegt katra sezona. Baudu no garšas uzskata par savu misiju. Ēdienkarte veidota no atlasītiem ēdieniem, lai katram var pievērsties kā mākslas darbam. Garša ir dabiska - tīra un īsta, papildināta ar akcentiem, kas saskan, nekā lieka.

Kad virtuvē darbojas jauns pavārs, tad viesošanās restorānā ir pavisam jauna pieredze. Tas ir tikpat kā apmeklēt jaunu restorānu. 

Attālums no valsts galvaspilsētas78 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vecpāpani"

Saimniecībā audzē augļu kokus un avenes. No dažādām ogām un augļiem (avenes, upenes, āboli) taisa mājas vīnus. Piedāvā produkcijas iegādi un interesentu grupām (līdz 25 cilvēki) - mājas vīnu degustāciju iekārtotā zālē.

Attālums no valsts galvaspilsētas150 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
Lauku pirts MakšķerēšanaDabas taka Tuvākā autobusa pietura0.5kmTuvākie kaimiņi Tuvākais veikalsTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsētaSaimnieku dzīvojamā māja Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Vīna darītava "Vējkalnietis"

Saimnieks no Latvijā audzētām izejvielām ražo un piedāvā > 20 dažādus (t.sk. eksotisko ziedu) vīnus. Šeit var nobaudīt un iegādāties vīnus, kas darināti no ogām, augļiem, dārzeņiem un ziediem, t.sk. no baltajiem ceriņiem, melnā plūškoka, pienenēm, dižbrūklenēm u.c. Blakus esošajā dienliliju dārzā (lielākais Austrumeiropā) var iegādāties stādus.

Dienliliju dārzā ir apskatāmas un nopērkamas gan pasaulē slavenu dienliliju selekcionāru šķirnes, gan dienliliju dārza aizsācēja V. Baņģiera, gan arī jaunās selekcionētās dienliliju šķirnes. Kopumā dārzā vara apskatīties un iegādāties vairāk kā 1000 dažādas dienliliju šķirnes! Dārzs apmeklētājiem ir brīvi pieejams, dienliliju ziedēšanas laikā, jūlijā un augustā, katru dienu no 9-19. Piedāvā majas vīna “Vējkalnietis” degustācijas.

Botāniskā Skaisti skati Svinības Attālums no valsts galvaspilsētas100 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
Telpas svinībām Gida pakalpojumiSuvenīru veikals Tuvākā autobusa pietura700mTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturā
N/A
Latvija

Sēlijas dārzi

Kokaudzētavas „Sēlija” apmeklējums un tās saimnieka Mendriķa aizrautīgais stāstījums par ābeļu audzēšanu. Ekskursija pa ābeļdārzu, ābolu noliktavām un ražošanas cehiem. Ābolu sulas baudīšana un vīndaru dzīvesstāstu klausīšanās pie vīna glāzes.  Arī mūsdienās Berķeneles pusmuižā ir daudz ābeļu. Pēc ekskursijas pa ābeļdārzu un Raiņa bērnu dienu māju, muzeja darbinieki aicinās pie tradicionālā latgaliešu galda, kurā goda vietā būs ābolu ēdieni un dzērieni – ābolu pīrāgs, ābolu debessmanna, cepti āboli un ābolu sula.

Attālums no valsts galvaspilsētas230 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Bauskas alus darītava

Divu satekupju Mūsas un Mēmeles krastos top Latvijā iecienīts alus - Bauskas alus, kas ražots pēc klasiskās alus rūgšanas tehnoloģijas. Iespēja apmeklēt Bauskas alus darītavu un tuvāk iepazīties ar alus darītavas vēsturi, ieskatīties Bauskas alus un bezalkoholisko dzērienu tapšanas procesā, kā arī tiek piedāvāta iespēja nogaršot Bauskas alus ražotos dzērienus.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
Telpas semināriem Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Brenguļu alus

Brenguļu alus darītava atrodas bijušā Abula hidroelektrostacijas ēkā. Alu ražo no vietējo zemnieku izaudzētajiem graudiem, un alus (nefiltrēts, nepastarizēts) darināšanā izmanto senču zināšanas. Ceļa otrā pusē uzpludinātā Abula krastā izveidots alus dārzs, kurā var baudīt un iegādāties tumšo un gaišo Brenguļu alu, kā arī nobaudīt latviskus ēdienus.

Attālums no valsts galvaspilsētas118 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
Vietas atpūtai ar bērniem
N/A
Igaunija

Tori Jõesuu Sidru un Vīnu saimniecība

Jau no pašiem sākumiem augļu un ogu vīns ir bijis taisīts Tori Jõesuu Sidru un Vīnu saimniecībā. Cilvēki, kas veido šos vīnus izmanto vietējās, tur pat izaudzētās, izejvielas. Vecā ābele, kas aug turpat sētā, ir īpaša, jo tieši šīs ābeles zeltainie āboli dod sidram unikālu garšu. Ir iespējama tūre pa vīna dārzu. Saimniecība ir apbalvota ar EHE (Genuine and Interesting Estonia) kvalitātes zīmi. Saimniecībā iepazīstina ar laba sidra un vīna pagatavošanas noslēpumiem, ziemeļu vīnogu kultivēšanas īpatnībām, kā arī piedāvā ēdināšanu un organizē degustācijas.

N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Cīruļi"

Saimniecībā no rabarberiem, bērzu sulām un āboliem ražo mājas vīnu. Apmeklētāji var iepazīt vīna darītavu un ražošanas procesu. Produkcijas degustācija un iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas80 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Dārza kamīnsGrillsPirts slotiņasTelšu vietasAizliegts smēķēt mājā MakšķerēšanaLaukums sporta spēlēmVietas atpūtai ar bērniemPiknika vieta Tuvākā dzelzceļa stacija 8kmTuvākā autobusa pietura2kmTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

SIA "Mazburkas"

Saimniecība atrodas ainaviskā vietā starp Rīgas-Ventspils (A-10) autoceļu un Tukumu, kuras apkaimē vērojama skaista un pauguraina ainava. Pauguru dienvidu nogāzēs plešas vīnogu lauki, kuros tiek audzētas ~ 60 dažādu vīnogu šķirnes. Apmeklētājiem te piedāvās ekskursijas pa dārzu ar mirkli atpūtai uz terases ar īpašo saimnieces cienastu. Te var iegādāties arī vīnogas un pasūtīt tās iepriekš. Otra saimniecības specializācija ir aitu audzēšana. Interesenti var apskatīt ganāmpulku, kā arī, iepriekš vienojoties, iegādāties jēra gaļu. Saimniece Gunta Niedra labprāt dalās pieredzē un konsultē tos, kas uzsāk aitu audzēšanas rūpalu. Piemērotākais saimniecības apmeklējuma laiks ir no maija līdz novembrim, kad ir patīkami uzturēties ārpus telpām.

Attālums no valsts galvaspilsētas67 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
Suvenīru veikals Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Kalni"

Saimniecībā lielās platībās audzē ogulājus, iegūto ražu pārstrādājot sulās, ievārījumos un marmelādēs. Nodarbojas arī ar mājas vīna izgatavošanu. Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju pa dārzu un vīna pagrabu, iespējams degustēt vīnu, kā arī iegādāties vīnu, konfektes un marmelādes.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas224 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Sidra darītava Abuls

Abuls sidrs ir darināts no artizāniska mazā sidkemes ābolu šķirnēm, kā arī tikai šeit augošiem savvaļas āboliem. Mūsu sidra stāsts sākās jau pirms 20 gadiem, kopš tā laika tiek kaislīgi eksperimentēts ar vietējām ābolu šķirnēm un sidra gatavošanas tehnikām. Iedvesma gūta arī viesojoties sidra zemēs Normandijā, Astūrijā, Somersetā un Basku zemē. Labākais un aktuālākais no šī tiek izmantots Abuls sidra pagatavošanā. 

Sidra darītava Abuls atrodas lauku sētā, ko ieskauj mežs, pašā Smiltenes pievārtē - pie ābeļdārza, no jauna izbūvētajā sidra pagrabā, Abula upes pašā augštecē.

Attālums no valsts galvaspilsētas131 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Edmunda Būmaņa Vīna dārzs

Apmeklētājiem tiek piedāvāta vīna dārza apskate un stāstījums par vīnogu šķirnēm, kā arī izzināt vīndarīšanas noslēpumus. Ekskursijas laikā apmeklētāji var iepazīt vīnogu audzēšanas tradīcijas Latvijā, apskatīt un nobaudīt jaunākos sasniegumus vīnogu selekcijā, kā arī saņemt padomu vīnogu audzēšanā un kopšanā. Iespējams arī iemalkot paštaisītu mājas vīnu un iegādāties vīnogu stādus.

Attālums no valsts galvaspilsētas48 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telpas semināriem Tuvākā dzelzceļa stacija Tuvākā autobusa pietura Saimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Igaunija

Allikukivi

Vīna ražošana Allikukivi notiek senajā vadmalas fabrikas direktora ērberģī. Viesi tiek gaidīti uz plašā muižas balkona degustēt daudzveidīgos dzērienus un iepazīties ar vīna darīšanas noslēpumiem, muižas vēsturi un ogu stādījumiem. Augļu un ogu vīnu ražošana pēc igauņu receptēm.

N/A
Latvija

Vīna darītava Matilde

Vīna darītava atrodas netālu no gleznainā Sietiņieža.
Grupām un individuāliem interesentiem piedāvā nobaudīt un iegādāties vīnus, kā arī vīna darītavas īpašo produktu – vermutus.
Vīndaris Edmunds Bilders dalīsies ar savu redzējumu un atziņām par vīna tapšanas procesu un darītavas produkciju, kas radīta no Latvijā augušām ogām, augļiem un ziediem.
Degustācijā būs iespējams nobaudīt vīnus un vermutus pēc viesu izvēles. Interesentiem ir iespēja apskatīt mājas vīna darītavu, tajā redzams kā top vīni  nelielos tilpumos – 20 litru stikla balonos.
Mazākām grupām piedāvājumā pasākumus „Vīnu laboratorija” (līdz 10 pers.), „Vīna un šokolādes garšu saderības meklējumi” (līdz 12 pers.).

Iespējams rīkot vecmeitu ballītes, kā arī tiek piedāvāta kāzu pieturvieta jaunajiem pārim.
 

Attālums no valsts galvaspilsētas101 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Līgatnes Karošu darbnīca

Karošu darbnīcā top noderīgas lietas – koka karotes, virtuves dēlīši, sviesta naži, pannas lāpstiņas u.c. Interesenti no speciālas sagataves var izveidot savu koka karoti, kā arī apskatīt jau gatavas karotes no vairāk nekā 17 Latvijā augošām koku sugām. Vasarās piedāvā „Pankūku ekskursijas” ar gardiem ievārījumiem. Karošu un mājas vīnu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas68 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vīns un stāsti Krimuldas muižā

Iespēja iepazīties ar mājas vīna gatavošanas procesu, un kopā ar Krimuldas muižas vīndari izzināt mājas vīna gatavošanas noslēpumus un degustēt vīnu, kas pagatavots no dažādām ogām. Vīna īstā garša vislabāk atklājas, klausoties stāstus par muižas dzīvi!

Attālums no valsts galvaspilsētas46 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Kugrēnu vīna darītava

Saimniecība nodarbojas ar 15 veidu vīna darīšanu no Latvijas augļiem, ogām un citām dabas veltēm, kā arī vīna destilāta ražošanu. Vīna darītavā vīndaris pastāstīs par vīna izgatavošanu un dalīsies savā pieredzē. Uz vietas iespējams nobaudīt dažādus izsmalcinātus augļu un ogu vīnus, meklējot sev tīkamākās garšu un smaržu nianses. Vīna darītava sadarbojas ar vietējo zemnieku saimniecībām, tēdēļ pie vīna iespējams nobaudīt sieru no govs vai aitas piena un Bauskas pusē ražotus saldumus.   

Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Nord Wolf (Cesvaines Brūzis)

Jau no seniem laikiem Cesvainē zinājuši alu, vīnu un brandvīnu. Pirmais krogs minēts jau pirms 1520.gada. Cesvaine var lepoties ar savulaik lielāko un svarīgāko krogu Vidzemē - Šļākas krogu. Barona Vulfa pils pagrabi vienmēr bijuši pilni ar labām vīna, liķiera un brandvīna pudelēm.

Balstoties uz senajām dzērienu baudīšanas un darīšanas tradīcijām, 2015.gadā tika dibināts uzņēmums SIA "Cesvaines Vīns", kas savu mājvietu ir atradis senajā Cesvaines Brūzī un kas no jauna pildīs barona Vulfa pagrabus ar klasiskiem dzērieniem.

Attālums no valsts galvaspilsētas182 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Pumpurs

Alus darbnīca un tirgotava "Pumpurs" Lielvārdē izveidota 2017. gadā, pirms tam labu laiku attīstot zināšanas un prasmes un savas receptes brūvējot citās alus darītavās. Katru gadu tiek brūvētas līdz 10 dažādas alus stilu garšas, kuras iespējams iegādāties gan uz vietas tirgotavā, gan dažādās tirdzniecības vietās tuvākajā apkārtnē un Rīgā. Rīko ekskursijas un degustācijas, lai izzinātu vairāk par alus brūvēšanas procesu un alus stiliem, to garšu īpatnībām. Iespējams iegādāties arī dažādus citus Latvijā ražotus gardumus.

Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Mājas vīni „Domu pietura”

No dārza un meža ogām, pārmantojot paaudžu tradīcijas, gatavo mājas vīnu. Piedāvā 4 vīnu degustāciju ar uzkodām un filozofiskas sarunas par vīna gatavošanas receptēm. Produkcijas iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas165 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Veselības laboratorija

“Veselības laboratorija” ir pašmāju stipro alkoholu ražotāji, kur tiek koptas Latvijas svētku tradīcijas, tautas medicīna un zināšanas, kas mantotas, apkopotas un pilnveidotas vairāk kā 30 gadu ilgā praksē. Klientiem tiek piedāvāti ne tikai augstākās kvalitātes produkti, bet arī nodrošināts niansēts un perfekts uzlējums ar bagātīgu garšas buķeti. Uzlējumi tiek gatavoti tikai no Latvijas biosistēmā iegūtām pavasara, vasaras un rudens ogām, aptverot  katra gadalaika, vitamīnu, krāsu un aromātu kombinācijas.
Piedāvā ekskursiju, kuras laikā iespēja apmeklēt ražotni, iepazīties ar “Veselības laboratorijas” vēsturi un pirmsākumu idejām. Iespēja paraudzīties, kā un kur tiek nostādināti un nogatavināti produkti. Ekskursijas laikā iespēja degustēt produkciju!

Attālums no valsts galvaspilsētas90 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Užavas alus

Užavas alus darītavā, 20 km  no Ventspils, tiek ražotas trīs alus šķirnes - Užavas GAIŠAIS, Užavas TUMŠAIS un Užavas ZIEMEĻU alus. Piedāvā grupu ekskursijas ar stāstu par šīs vietas vēsturi un alus darināšanas procesu. Blakus esošajā veikalā var iegādāties dažādu šķirņu alu un ar alu saistītus suvenīrus.

Attālums no valsts galvaspilsētas213 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Alus darītava Juhus

Kādreizējās Tabivere muižas vējdzirnavās darina dažādu garšu mājas alu. Dzirnavās iespējams degustēt alu kopā ar uzkodām, kā arī tiek rīkotas meistarklases.

N/A
Latvija

Dūmiņu vīna darītava

Tūristu grupām (sākot no 10 cilvēkiem) labierīkotā telpā piedāvā dažādu mājas vīnu (kopā – 23 veidi), ko taisa no augļiem un ogām, - degustāciju (trīs vienā reizē). Stāsta par vīna darīšanas tehnoloģiju, tā izmantošanas un baudīšanas tradīcijām.

Attālums no valsts galvaspilsētas66 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Dzintarlāse

Saimniecībā ražo medu un tā pārstrādes produktus – ziedputekšņus un propolisu, medus vīnu, kā arī alkoholisko dzērienu „Bites buča”. Saimnieks izrādīs dravu. Produktu iegāde.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas60 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Mr. Plūme sidra darītava

Māris un Dace Plūmes ar sidra darīšanu Jumpravā nodarbojas kopš 2010. gada, izmantojot gūto pieredzi labākajās Francijas un Austrijas sidra darītavās. Saimniecībā tiek ražoti gan sidri, gan augļu un ogu vīni, gan stiprie dzērieni. Augļu dārzā 1,5 hektāra platībā tiek audzētas ābeles, bumbieres un ogu krūmi. Apmeklētājiem tiek piedāvātas ekskursijas un produktu degustācijas kopā ar izzinošu stāstījumu. Pēc iepriekšējas vienošanās iespējams instrumentāls ģitāras mūzikas priekšnesums mūziķa un saimnieka Māra Plūmes izpildījumā.

Attālums no valsts galvaspilsētas74 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Alus muzejs A. Le Coq

Igaunijas vecākais un lielākais dzērienu ražotājs, alus darītava A. Le Coq, alus darītavas muzeja apmeklētājus aicina iepazīt alus gatavošanas vēsturi un alus kultūru, mūsdienu alus ražošanu, kā arī to nobaudīt. Aplūkojami vairāk nekā 2000 eksponāti, un muzeja krogā var degustēt gan alu, gan citas labas lietas. Alu un ar to saderīgās uzkodas, kā arī suvenīrus var iegādāties mazajā muzeja veikaliņā.

N/A
Latvija

Naukšēnu vīna darītava

"Naukšēnu vīna darītava" ir bioloģiskā saimniecība netālu no Rūjas upes, kurā sidru un vīnu ražo kopš 2012. gada. Darītavas saimnieks ir Jānis Baunis. Vīna gatavošana notiek otrajā paaudzē - tās aizsācējs ir Jāņa tēvs Ilmārs Baunis. Augļi un ogas tiek audzēti turpat Naukšēnos - Baltijā lielākajā paradīzes ābeļu dārzā, kura platība ir 6 hektāri. Tajā aug ap 20 dažādu šķirņu paradīzes ābelītes, kopumā ap 2000. Pieejamas dzērienu degustācijas ar uzkodām. Produkciju iespējams iegādāties uz vietas ražotnes veikalā, piedāvājumā arī stiprie dzērieni.

Attālums no valsts galvaspilsētas145 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Öun Drinks

Öun Drinks no Igaunijas ābolu sulas gatavo atspirdzinošas limonādes un sidrus. Redzēsiet arī limonādes gatavošanas procesu. To var nogaršot un iegādāties līdzņemšanai.

N/A
Latvija

Sabiles Sidrs

Sabili - vīna kultūras un tradīcijas ieskauto pilsētu - “Sabiles sidrs” papildina ar ābolu sidra darīšanas un kultūras attīstību.
Sabiles sidra darītava atrodas ēkā ar teju 100 gadu senu vēsturi, tā izveidota bijušajā Sabiles konservu fabrikas ēkā iepretim Sabiles Vīna kalnam. Ģimenes uzņēmumā sidra ražošanā izmanto tuvējos - Kurzemes puses dārzos augušos augļus, gan deserta ābolu šķirnes, gan īpaši sidra ražošanai selekcionētās šķirnes.
Iepriekš piesakoties, iespējama ekskursija ražotnē un stāsts par īsta sidra ražošanas procesu, sidra kultūras vēsturi, kā arī degustācijas.  Dzērienus, kuri būs iekarojuši garšas kārpiņas, būs iespējams iegādāties blakus esošajā Sabiles Sidra namā.

Lūgums iepriekš pieteikties!

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas130 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Lietuva

Čižo alus

Aldaris gaida apmeklētājus skaistā, Lietuvas Šveices titulu ieguvušā novadā, ko ieskauj meži, ezeri un pilskalni. „Čižo” alus, kas ir viegls, nefiltrēts un dzīvs, tiek gatavots pēc vecvectēvu tradīcijām ar meža bišu medu. Aldaris mantoja ne tikai recepti, bet arī iekārtas, tāpēc savā viesu namā izveidoja seno alus gatavošanas iekārtu ekspozīciju. 

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Aktīvie sezonas mēneši1-12 Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Naukšēnu Cilvēkmuzejs

Naukšēnu Cilvēkmuzejs atrodas Naukšēnu doktorāta ēkas otrajā stāvā. Tajā piedāvā izzinošu stāstījumu par vietējām ražošanas tradīcijām un SIA „Naukšēni” produkcijas – dažādu eļļu (rapšu, linsēklu), 10 bezalkoholisko dzērienu (kvass, minerālūdens), kā arī mājas vīna degustāciju. Dažādu produktu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas151 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
Telpas semināriem Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Drubazas"

Pēc skaisto skatu baudīšanas, kas paveras no Drubazu dabas takas Abavas senlejas krastos, saimnieks piedāvā paštaisīta mājas vīna degustāciju. Vīni tiek darināti no 12 dažādām ogām – avenēm, upenēm, mellenēm, brūklenēm, ķiršiem, vīnogām, smiltsērkšķiem u.c.

Attālums no valsts galvaspilsētas110 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Tālavas sidrs

Tālavas sidra ražotne atrodas Gulbenē, Vecgulbenes muižas saimniecības ēkā - vietā, kas vēsturiski ietilpa seno latgaļu zemē Tālavā. ​Darbu pie pirmās sidra partijas saimnieki uzsāka 2012. gadā. Sidrs tiek darināts tikai no vietējām izejvielām – Vidzemē audzētiem āboliem.

Sidra ražotne atrodas Gulbenē - Brīvības ielā 22, bet ekskursijas un degustācijas ar iepriekšēju pieteikšanos notiek Gulbenes novada Stāķu pagastā. Tiek piedāvāts apmeklējums ražotnē, stāsts par sidra ražošanas procesu un metodēm. Iepriekš vienojoties, iespējams pasūtīt ēdināšanu un rīkot pasākumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas185 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Mārtiņa Vagnera Vīna dārzs un vīnotava VINI CURLANDIA

Atjaunojot Rendas Vīndarīšanas tradīcijas, kuras aktuālas bija Hercoga Jēkaba laikā, kad Rendas skābais sarkanvīns bija iecienīts Jelgavas galmā, tiek piedāvāts nodegustēt vīnu un ķirbju sēklas Mārtiņa Vagnera Vīna dārzā un vīnotavā Rendā, tāpat iespējams apskatīt vīnogu un ķirbju dārzu. 

Attālums no valsts galvaspilsētas131 Aktīvie sezonas mēneši4-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Saimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Madonas Alus

Madonas Alus darītava atrodas savā vēsturiskajā vietā "Bodniekos", kur jau kopš 1906. gada ticis brūvēts miestiņš. Līdz pat mūsdienām ir saglabājusies gan senatnīgā laukakmeņu ēka, gan alus ledus pagrabi. Madonas Alus darītavas saimnieks Rolands Zaharovs personīgi uzņem viesus, lai parādītu, kā top visaugstākās kvalitātes īsts latviešu alus un dalās ar darīšanas procesa noslēpumiem. Iespēja nobaudīt dažādas alus šķirnes un iegādāties izlejamo alu tieši no darītavas. Lai noskaidrotu, kas ir alus pudeļu simfonija, dzirdētu to un izbaudītu, jāapskata alus ledus pagrabs.

Izcilu grila ēdienu lietpratēji augstu novērtēs vasaras restorāna ēdienkarti, ko ar īpašu rūpību būs sagatavojis šefpavārs George Firesword, kā arī būs iespēja veldzēties ar svaigu, atspirdzinošu alu tieši no alus darītavas.

Ekskursijas pieejamas no aprīļa.

Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Ligatne Luxury Nanofiltred Extracts (L.Y.N.X)

Iegūst bērzu sulu sīrupu ar reverso osmozi. Tehnoloģiski iespaidīgs skats kā stundā no bērzu sulām izspiež 1,5 tonnas ūdeni. Šeit reversās osmozes iekārtas no bērzu sulām var nospiest 95% tīra ūdens. Līdz ar to atlikušajā bērzu sulas koncentrātā cukura līmenis sasniedz 33% pēc briksa. Koncentrāts tiek iesaldēts un pārdots.

Aktīvie sezonas mēneši3-5 Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Cesvaines Alus darītava

Gards "dzīvais" alus , kas gatavots pēc sentēvu metodēm. Tas tiek vārīts, izmantojot malku, raudzēts ozolkoka mucās un gatavināts 30 dienas. Maza alus darītava, kuras piedāvājumā ir ekskursijas un degustācijas gan lielām, gan mazām apmeklētāju grupām.

Attālums no valsts galvaspilsētas183 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Tērvetes vīni

Vīna darītavā „Tērvetes vīni” iespējams nogaršot aveņu, ābolu un cidoniju vīnus. Īpaši sortimentā ir ērkšķogu gaišie un sārtie vīni, kā arī pēc dabīgās metodes raudzēti dzirkstošie vīni. Nākotnē plānots viesiem piedāvāt nogaršot ogu un augļu brandavīnu, kā arī stiprinātos vīnus. 

Papildus vīna darīšanai tiek piedāvāta vīna darītavas apskate un vīna degustācijas ar omulīgām sarunām par vīna tapšanu jaukā lauku ainavā Tērvetes upes krastā.

Attālums no valsts galvaspilsētas82 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Aizputes vīna darītava "Eko Vīns"

Krēslainajā muižas pagrabā var noklausīties stāstījumu par mājas vīna izgatavošanas mākslu un degustēt rabarberu, upeņu un zemeņu vīnu kopā ar apkārtnē saražotajiem lauku labumiem (siers u.c.). Vīns tiek gatavots, izmantojot vietējo zemnieku saražoto produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas177 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Jaanihanso

Sidra rūpnīca "Jaanihanso" taisa sidru no dabiski iegūtiem Igaunijas āboliem. Tiek izmantota specifiska tehnika sidru veidojot - sidrs nobriest tieši tāpat kā labākie šampānieši pasaulē. Ir iespēja nogaršot sidrus un par atsevišķu samaksu ir iespējams arī sagatavot našķus, kas komplimentē pašus sidrus, kā arī ir iespēja apskatīt saimniecību. Šajā gadījumā, ir nepieciešams pieteikties vienu nedēļu uz priekšu.

Attālums no valsts galvaspilsētas100 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Citas valodas
N/A
Latvija

Kabiles muižas vīna darītava

Kabiles muiža ir Kurzemes baroka un klasicisma arhitektūras pērle, kurā saglabājušies unikāli 18. gadsimta interjeri. Sidra un vīna darītava atrodas velvētajos muižas pagrabos, kuros jau barona laikos atradies vīna pagrabs. Apkopojot senās leģendas par vīna darīšanu baronu laikos un izmantojot augstvērtīgas izejvielas, radīti muižas vīna darītavas dzērieni. Sidri un vīni ir darīti no Kurzemes puses dārzos augušiem un pašu rokām lasītiem āboliem, rabarberiem, cidonijām, upenēm un bumbieriem.

Iepriekš piesakoties, iespējama ekskursija pa Kabiles muižu un vīna darītavas produktu degustācija muižas ēdamzālē, kura apmeklētājiem atvērta no maija vidus līdz oktobrim. Iepriekš vienojoties, var pasūtīt arī ēdināšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas103 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Mājas vīna darītava “Saules Veltes”

“Saules veltes” ir mājas vīna darītava Salaspilī, kas nodarbojas ar mājas vīnu, liķieru un degvīnu gatavošanu. Alkoholiskie dzērieni tiek ražoti no dabīgiem dārza augļiem un ogām, tostarp upenēm, avenēm, cidonijām, pīlādžiem un pat mārrutkiem. Apmeklētājiem ir iespēja aplūkot saimniecību (uzņem arī 15-20 lielas tūristu grupas), kā arī degustēt konkrētos dzērienus, kurus arī turpat ir iespējams iegādāties; piedāvājumā lieli un mazi tilpumi, dāvanu un suvenīru komplekti.

 

N/A
Igaunija

Uue-Saaluse Vīna saimniecība

No brīnišķīgajā Võrumaa pakalnu ainavā augušajām ogām un augļiem saimnieki gatavo vīnu, iepazīstina ar savu dārzu, vīna gatavošanu, organizē degustācijas un apmācības.

N/A
Latvija

Vīna darītava "Jokas"

Taisa mājas vīnu no mellenēm, upenēm, lācenēm, ozollapām, bērzu sulām, zemenēm, ērkšķogām, āboliem, dzērvenēm, gaiļbiksītēm, un vēl 20 citām izejvielām. Saimnieks piedāvā degustāciju, rāda un stāsta par vīna darīšanas procesu. Vīnu degustācija un iegāde. Regulāri piedalās dažādos lauku labu tirdziņos un gadatirgos.

Attālums no valsts galvaspilsētas95 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Saku Alus Darītava

Jau no 1820. gada cilvēki ir brūvējuši igauņu alu, izmanotojot vietējās izejvielas, kā ūdeni, rauhu un citus. Nosaukums - Saku Alus Darītava - ir nācis no iepriekšējās darītavas, kas darbojās līdz 1992. gadam. Šeit atrodas arī muzejs, kur var apskatīt, kā alus ceļš ir mainījies cauri gadiem. ir iespējams arī degustēt tikko brūvētu alu. Nepilngadīgajiem piedalīšanās tūrē ir aizliegta.

Attālums no valsts galvaspilsētas20 Iespējams pasūtīt maltītes
Gida pakalpojumi
N/A
Latvija

Mūrbūdu sidra darītava

Sidra darītavas brūzis atrodas senā mūra ēkā Valkas novadā, kuram blakus atrodas arī senas Livonijas ordeņa pilsdrupas. Uzņēmums izmanto no vietējām saimniecībām iepirktus ābolus - pārsvarā senākas padomju laika šķirnes, tomēr netālu no brūža ir sastādīti pirmie ekperimentālie ābeļu dārzi. Pieejamas ekskursijas darītavā ar degustācijām un saimnieka vadītām tematiskām meistarklasēm, kā arī iespējams izstrādāt individuālas programmas.

Brūža otrajā stāvā ir dzīvojamais sektors ar ērtībām un iespējām pagatavot ēst. Guļvietas pieejamas 14 cilvēkiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas175 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Igaunija

Alus darītava Mulgi

Pašā Mulgimaa sirdī ierīkota ģimenes alusdarītava, kur ciena vietējos ēdienus un dzērienus. Apmeklētāji var vērot alus darīšanas procesu, kā arī nogaršot dažādas Mulgi alus šķirnes.

N/A
Latvija

Raiskuma labumu darītava

Raiskumā pie ezera, bijušās muižas klēts ēkā atrodas SIA ''Raiskuma labumu darītava’’, kurā top maize un alus. Malkas krāsnī tiek cepta dabīgā ierauga rupjmaize un sadskābmaize pēc senām receptēm, kas mantotas no iepriekšējām paaudzēm. Izmantoti tiek tikai dabīgi produkti - rudzu un kviešu milti. Arī alus tiek darināts pēc senām receptēm - gan gaišais, gan tumšais alus ''Raiskumietis''. To gatavojot, izmantots tīrs ūdens no Gaujas nacionālā parka, miežu iesals, apiņi un raugs. Patieso garšu dod ar malku kurināms vārāmais katls.

Tiek piedāvātas arī ekskursijas - degustācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas89 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Kurzemes vīnu degustācija Šlokenbekas muižā

Ap 400 gadus vecajos (iespējams, - vecākie Latvijā) muižas pagrabos piedāvā Kurzemes vīndaru mājas vīna šķirņu degustāciju (3 – 7 vīni), kā arī Šlokenbekas muižas īpašo vīnu ar vietējiem lauku labumiem (sola pārsteigumu!).

Attālums no valsts galvaspilsētas64 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Alus darītava BURSH

BURSH (SIA „ECOS”) alus darītava – viena no mazākajām alus darītavām Latvijā, kas atrodas starp Zemgales, Vidzemes, Latgales un Sēlijas novadiem – Pļaviņu novada Aiviekstes pagastā. Alus cienītājiem piedāvājam tumšo un gaišo alu BURSH. 
BURSH ir no ūdens, miežu iesala, apiņiem un rauga gatavots, uz malkas krāsns vārīts, ozolkoka mucās raudzēts un 30 dienas gatavināts alus. SIA “ECOS” ražošanā izmanto tikai dabīgas izejvielas. Alus tiek gatavots pēc īpaši BURSH alus darītavai radītas receptes, ievērojot tradicionālās alus gatavošanas metodes. 

Ciemos gaida gan individuālus apmeklētājus, gan tūristu grupas (iepriekš piesakoties).

Attālums no valsts galvaspilsētas125 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Durbes veltes

Saimniecībā no vietējiem produktiem ražo mājas vīnus (plūmju, aveņu, bērzu sulas, aroniju, augļu - ogu, vīnogu, upeņu u.c.), ievārījumus (upeņu, ābolu, ērkšķogu, rīvētu kabaču, ābolu - ķirbju u.c.), marinējumus (tomāti želejā, dārzeņu lečo, gurķi kurzemnieku gaumē, kabaču ikri, marinēti kāposti u.c.), kompotus (zemeņu, aveņu, ķirbju, plūmju u.c.), sulas un sīrupus (ābolu, aroniju), vīnus (ābolu - irbeņu, aveņu, plūmju, aroniju, vīnogu u.c.), liķierus (zemeņu, dzērveņu, piparkūku, cidoniju, aveņu u.c.).  Tūristu grupām piedāvā vīnu un  liķieru degustācijas: var pamēģināt 8 - 9 vīnu vai 5 liķieru veidus. Grupas lielums ir no 10 - 40 cilvēki. 

Attālums no valsts galvaspilsētas190 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Veikals "Pie Karlīnes"

Uzņēmums piedāvā uz vietas, veikalā gatavotus zaļos kokteiļus, ogu smūtijus, sulas un to kombinācijas. Tiem izejvielas tiek vāktas dabā un dārzā - egļu dzinumi, nātres, gārsa, pieneņu lapas, kalē kāposts, dārza un meža ogas, izmantota vietējā ābolu sula un zemnieku dārzeņi. Piedāvā iepriekš pieteiktas degustācijas, kurā ietilpst vismaz 10 dažādu veidu kokteiļi pēc izvēles.

Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Alus darītava Põide

Saaremaa kopš seniem laikiem ir spēcīgas alus darīšanas tradīcijas. Kuressaare, ēkā ar Art Deco elementiem, kur kādreiz ražoja elektrību, šodien darītavā Pöide rāda alus brūvēšanas mākslu – uzzināsiet vairākus noslēpumus, bet atsevišķā telpā varēsiet nogaršot gatavo produktu.

N/A
Latvija

Latgolys šmakovka

Malnavas muižas vēsturiskā šmakovkas dedzinātava (1827. g.) apmeklētājus uzņem no 2016. gada. Viesiem tiek piedāvātas ekskursijas un degustācijas pēc iepriekšējas pieteikšanās. Pieejama arī muižas, parka un Hitlera bunkuru apskate, tūrisma informācija par apskates objektiem Latgalē. Uzņēmums ražo arī sidru "Malnovys uobuļu sidrs" un ābolu kalvadosu. Iespējama produkcijas iegāde uz vietas.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas280 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Lietuva

Jadvīgas Balvočjūtes (Jadvygos Balvočiūtės) saimniecība

Apmeklētāji tiek pieņemti visa gada garumā, bet vislabākais saimniecības apmeklēšanas laiks ir pavasaris un vasara. Saimniecībā norisinās lekcija par augiem 45 minūšu garumā, pēc kuras seko 30 minūšu augu kolekcijas apskate ārā.

Vēsturiskie dārzi Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Mājas vīna ražotne "Dzidris"

No dabiskām, pašu audzētām, vai no vietējiem zemniekiem pirktām izejvielām pēc senču metodēm gatavo ābolu, rabarberu un upeņu vīnus un upeņu spirtu. Ekskursijas laikā var iepazīt dzērienu tapšanas procesu, degustēt un iegādāties jau gatavus produktus saimniecības veikaliņā.

Attālums no valsts galvaspilsētas130 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka