Nr 50174
Ceļojums ar auto
Ceļojums ar auto Ceļo pats Latvija

Kulinārais maršruts „Livonijas garša“ - Baltijas Ceļš


  • Restorāns, bistro un tirgotava “Rāmkalni” - Bistro, atrakciju parks, gardumu veikaliņš, konditoreja un restorāns brīvdienu brančam Gaujas krastā, A3 šosejas malā. Restorāns ar terases skatu uz Gaujas senleju, vasarā iespējams noķert sajūtu, ka ar laivu esi iebraucis pusdienās uz upes. Ēdienu gatavošanai izmanto labākos vietējo ražotāju produktus. Veikaliņa piedāvājumā dažādi pašmāju ražotie gardumi.

  • Sigulda - Trijos pakalnos vai Gaujas senielejā, dziļāk pilsētā vai tuvāk dabai, senatnīgās ēkās vai mūsdienīgās celtnēs - visā šajā izvēles dažādībā Siguldas apmeklētāji var izvēlēties sev piemērotāko vietu maltītei ceļojuma laikā. Maltīšu piedāvājums tiek balstīts uz tradīcijām, daudzveidību un vietējo produktu izmantošanu. Atrodi savu iecienītāko vietu un mīļāko ēdienu savām garšu kārpiņām Siguldā!


  • Restorāns „Aparjods" - Restorāns “Aparjods” ir viens no vecākajiem Latvijas restorāniem, kas priecē savus viesus jau vairāk nekā 27 gadus. Lauku restorāna rustikālā āriene, interjers un atmosfēra lieliski harmonē ar vienkāršajiem, latviskajiem ēdieniem, kuru dabisko, tīro garšu bauda jau vairākas pastāvīgo viesu paaudzes.




  • Krodziņš “Bucefāls” - Krodziņš, koka guļbūvē, Siguldas pievārtē ļauj sajust latvisko garu interjerā un baudīt ēdienu latviskā gaumē. Krodziņā ir saglabātas latviska ēdiena pagatavošanas tradīcijas un kvalitāte.




  • Vīnotava “Zilver” - Ģimenes saimniecība Siguldā, kas audzē augļukoku stādus, augļus un no tiem gatavo dažādus dzērienus. Degustācijās piedāvā ziedu, ogu un augļu vīnus, bezalkoholisko svētku dzērienu "Rabarber", brendiju ar pudelē audzētu ābolu un vēsturiskam garšu baudījumam Allažu ķimeli.




  • Līgatnes vīna darītava - Līgatnes vīna darītava ir ģimenes uzņēmums. Tā atrodas Gaujas Nacionālā parka, kas ir slavens ar unikālajiem smilšakmens atsegumiem, teritorijā. Vienā no Līgatnes alām ir Līgatnes vīna pagrabiņš, kur iespējams nobaudīt dažādus ogu un augļu vīnus romantiskā sveču gaisotnē. Papildus Augšlīgatnē darbojas vīna darītavas un karošu darbnīcas veikaliņš.




  • Straupes lauku labumu tirdziņš un “Straupes Zirgu pasta” virtuve.Tirdziņš notiek Straupes Zirgu pastā. Tas strādā zem prestižās starptautiskās asociācijas “Slow Food” radītā zīmola “Earth Markets”, piedāvājot labu un tīru produkciju, kas tiek audzēta godprātīgi, domājot par zemes ilgtspēju, vietējo prasmju un tradīciju saglabāšanu. Tirdziņa laikā darbojas Straupes Zirgu pasta virtuve ar gardu maltīti latviskās tradīcijās, kas top no vietējiem produktiem.




  • Ungurmuižas restorāns - Restorānā, kas ierīkots bijušās skolas ēkā, var baudīt gardas maltītes no vietējiem, sezonāliem produktiem, kas iepirkti no apkārtnes saimniecībām. Restorāna pavāri iedvesmojušies no muižas saimnieces Helēnes Juliānes 18.gs. vidū pierakstītās ēdienkartes. Muižas tējas namiņā iespējams baudīt muižas liepziedu tēju un plātsmaizi.




  • Alus ražotne „Raiskuma labumu darītava” - Darītava atrodas pašā Raiskuma centrā, kādreizējās muižas klēts ēkā. Piedāvājumā pēc senču tradīcijām un receptēm darināts alus, cepta maize un kūpināta gaļa. To īpašā garša tiek iegūta ar malku kurināmā alus vārāmkatlā un senā lauku maizes krāsnī. Ekskursija darītavā un degustācija.




  • Viesnīca “Kārļamuiža” - “Karlamuiza Country Hotel” atrodas Gaujas Nacionālajā parkā, Amatas upes senlejā, senā muižas ēkā. Viesnīcas numuriņos ir neuzbāzīgs, mājīgs interjers, to iekārtojums veidots ērtai un netraucētai atpūtai. Ēkas pirmajā stāvā iespējams baudīt maltīti, kas pagatavota un pasniegta restorāna līmenī, nezaudējot mājas garšu un atmosfēru. Ēdienu pagatavošanai šeit izmanto, galvenokārt, vietējās izejvielas, no kurām daļa - dārzeņi, garšvielas un zaļumi audzēti viesnīcas dārzā.




  • Restorāns “Jonathan” - Restorāns atrodas pirmajā ārpus pilsētas esošajā piecu zvaigžņu viesnīcā Latvijā, skaistā vietā ar stāstu un nākotni - Amatciemā. Pavāri ēdiena pagatavošanai izmanto vietējos, dabiski audzētos produktus un tos pasniedz mūsdienīgā interpretācijā, uzsvaru liekot uz garšu un kvalitāti.




  • Āraišu vējdzirnavas - Desmit kilometru attālumā no Cēsīm un vienu kilometru no Āraišu ezerpils atrodas  vējdzirnavas, kur iespējams izsekot graudu pārtapšanai par miltiem, pašiem malt graudus,  apskatīt dzirnavu visus četrus stāvus, kā arī  iepazīt dzirnavu mehānismus gida pavadībā. Saimniece Vineta Cipe piedāvā baudīt “Dzirnavnieka pusdienas” no Āraišu dzirnavās pārstrādātiem graudiem.




  • Stipro dzērienu darītava “Veselības laboratorija” - Cēsu pievārtē, Līvu ciematā prasmīgi meistari gatavo stipros alkoholiskos dzērienus - degvīnus, uzlējumus, brendijus ar izcilām garšas īpašībām un skaistu noformējumu, sākta arī viskija ražošana. Uzlējumiem izmanto tikai Latvijā iegūtus augus un augļus, apvienojot katra gadalaika vitamīnu, aromātu un krāsu kombinācijas.   Piedāvājumā ekskursija ražotnē, stāstījums par “Veselības laboratorijas” idejas rašanos un vēsturi, iespēja degustēt dzērienu garšu daudzveidību.




  • Cēsis ir ne tikai viena no senākajām, bet arī latviskākajām pilsētām. Krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāta, tā iemieso intriģējošu senatnes garu un mūsdienīgu pašapziņu. Visos gadalaikos uz Cēsīm brauc cilvēki, kuri prot novērtēt vēstures un kultūras mantojumu, dabas ainavas skaistumu un mazpilsētas mierīgo dzīves ritumu.




  • Cēsu pils (13.gs.-16.gs.) ir kādreizējā Livonijas ordeņa mūra pils un mestra rezidence. Apmeklētāji ar sveču lukturīšiem var izstaigāt pili un vērot pilsētas panorāmu no Rietumu torņa. Vasarā pils teritorijā darbojas dažādi amatnieki un aktivitāšu centrs. Viduslaiku virtuves dārzā iespējams satikt dārznieku, kurš audzē dārzeņus, garšvielas un ārstniecības augus. Piedāvājumā teatralizētas programmas ar īstām viduslaiku dzīrēm.




  • Maizes ceptuve un veikals “Cēsu maize” - Cēsu vecpilsētā, lai tiktu pie siltas maizes, var sekot ne tikai norādēm, bet arī kārdinošajai maizes smaržai, kas izved cauri arkai, aizvedot tieši pie maizes ceptuves. Maizi cep no Latvijā bioloģiski audzētiem graudiem, tā gatavota ar dabīgu ieraugu. Maizes degustācija, stāstījums par veselīgas maizes sastāvu, raudzēšanu un cepšanu.




  • Kafejnīca „Priede” - Kafejnīca vēsturiskajā Cēsu pilsētas centrā, Rožu laukumā. Piedāvā Latvijā grauzdēto kafiju, gardus desertus un kūkas, ēdienus no Latvijas lauku labumiem.




  • Restorāns „Jāņoga” - Restorāns un kulinārija atrodas Cēsīs, iebraucot no Valmieras puses. Mūsdienīgs interjers, nepiespiesta atmosfēra un garšīgi ēdieni no vietējo zemnieku izaudzētiem produktiem. Ēdienkarte ir bagāta ne tikai ar gaļas un zivju ēdieniem, bet arī ar plašu veģetāro ēdienu piedāvājumu.




  • Lauku sēta „Maizes māja” - Maizes mājas lauku sēta pie Cēsīm, kur gūt prieku, spēku un dzīvesprasmes!  Piedāvājumā pīrāgu ballītes un maizes cepšanas pasākumi;  cepēja, kulināra un pavāra profesiju iepazīšana; dzīves prasmes un dabas piedzīvojumi;  tradīciju un gadskārtu ieražu svētki; svinības senā klētiņā. 




  • Dabīgo čipšu ražotne „Latnature” - Neliels pārtikas ražotājs Vidzemē, kas nodarbojas ar dārzeņu, auglu un ogu pārstrādi, ražojot veselīgas uzkodas bez cukura un miltiem. Piedāvā ekskursijas ar degustāciju, meistarklases dārzeņu trifeļu un veselīgu kūku gatavošanā, aktīvi iesaistot nodarbībās viesus.




  • Vīna darītava “Matilde” - Mājas vīna darītava netālu no Valmieras, pa ceļam uz Sietiņiezi. Piedāvājumā ekskursija vīna darītavā,  Latvijas ogu, augļu, ziedu vīnu un vermutu degustācija un iegāde. Mazākām grupām piedāvā “Vīnu laboratoriju”, “Vīna un šokolādes garšu saderības meklējumus”.




  • Brīvdabas picērija/picu cepšanas skola “Vīnkalni” - Lauku mājā, Miegupītes krastā, ierīkota brīvdabas picērija un atjaunotā zirgu staļļa mūros iekārtota vieta svinību rīkošanai. Piedāvājumā arī latviešu ēdieni, tradīcijas un rituāli.




  • Valmierā svin dzīvi. Te savijas dabas skaistums ar pilsētas dinamisko ritmu, kultūras mantojums iet roku rokā ar jauninājumiem un sapņu piepildījumu. Valmierā var baudīt senās Latvijas garšas mūsdienīgā izpildījumā, elpot vienā ritmā ar gadskārtu ritējumu, izjust dabas velšu daudzkrāsainību pavāru meistarīgajā izpildījumā un doties īstenā gardēžu ceļojumā!




  • Restorāns “Vespuisis” - Restorāns Valmieras centrā, Vecpuišu parka vēsturiskajā paviljonā, ir vieta nesteidzīgai maltītei un dzīves svinēšanai. Restorāns piedāvā baudīt ēdienus mūsdienīgā interpretācijā.




  • Viesnīcas “Wolmar” restorāns “Agnese” - Restorāns “Agnese” aicina kulinārā ceļojumā pa pasauli. Vietējās dabas veltes un zemnieku gādātie produkti tiek gatavoti ar mīlestību, izceļot Latvijas garšu vērtības. Ēdienkartē iekļautas arī pasaulē atzītas receptes. Restorānā par mājīgu atmosfēru gādā runājošais papagailis Čārlijs. Kopā ar gardu maltīti būs svētku sajūta ikvienam.




  • Kafejnīca „Bastions” - Kafejnīca “Bastions” atrodas Valmieras vēsturiskajā centrā uz bijušajiem viduslaiku nocietinājumiem. Tā piedāvā latvisku un plašu ēdienu klāstu gan brokastīs, gan pusdienās un vakariņās. Kafejnīca sadarbojas ar vietējiem zemniekiem un lauku labumu ražotājiem. Vasarās var paēst āra terasē ar skaistu skatu uz Dzirnavu ezeru.




  • Restorāns „Rātes Vārti” - Gardēžu iecienīta vieta Valmierā, kas atrodas pašā pilsētas sirdī, pretī Valmieras rātslaukumam. Šeit ikviens viesis var kļūt par gardēdi un izjust visdažādākās garšu “buķetes” un gadalaikam atbilstošus produktus, kas nākuši no vietējām saimniecībām. Restorāna Vasaras dārzs veidots, izceļot Valmieru kā viduslaiku tirgotāju savienības - Hanza pilsētu.




  • Valmieras muzeja ārstniecības un garšaugu dārzs - Dārziņš ierīkots pašā Gaujas krastā pie Valmieras pilsdrupām. Stāstījums par augu izmantošanu ēdienu gatavošanā. Maizes, piparkūku cepšanas, siera gatavošanas programmas.




  • Alus darītava “Valmiermuižas alus” - Maza muižas alusdarītava pie Valmieras, kur nesteidzīgi brūvē dzīvo alu. Muižas klētī ierīkota tirgotava un Valmiermuižas alus virtuve, kurā atklāt alus un ēdiena saderības stāstu. Piedāvājumā izzinoša ekskursija alus darītavā, tās izskaņā nesteidzīga alus un citu Valmiermuižas brūvējumu baudīšana. 




  • Viesnīca un restorāns “Dikļu pils” - 1896. gadā celtajā neobaroka pilī, četru zvaigžņu Superior klases viesnīcā, atrodas izsmalcināts restorāns, kas atzīts par vienu no labākajiem Latvijā. Tas piedāvā mūsdienīgas interpretācijas par Vidzemes lauku labumiem – tuvākajā apkaimē briedušiem ķirbjiem un āboliem, gādīgu saimnieku audzētiem trušiem un pļavu jēriem, turpat pils dīķī vai tuvējā ezerā ķertām zivīm. Ja pils saimnieks bijis medībās, ēdienkartē atradīsiet arī īpaši sagatavotus medījumus.




  • Viesu māja "Lantus" - Sena lauku māja. Nakšņotājiem piedāvā vakariņas un brokastis. Turpat senā šķūņa

    ēkā atrodas plašas, ar vienkāršu eleganci iekārtotas svinību telpas. “Lantus” saimnieču

    klātie galdi apmierinās visprasīgākos gardēžus.




  • Kaņepju saimniecība „Adzelvieši” - Lauku saimniecībā netālu no Burtnieku ezera audzē, kaņepes, ilggadīgo zālāju sēklas, graudus, lielos pelēkos zirņus, kartupeļus un citus dārzeņus.  Piedāvājumā kaņepju aizdara degustācija.




  • Saldējuma ražotne „Rūjienas saldējums” - Jau vairāk nekā 60 gadus vēsturiskajā Rūjienas pienotavas ēkā, kas celta 1912. gadā, top saldējums. Ikviens ir laipni aicināts ciemos, kur ekskursijas laikā pastāstīs par Rūjienas saldējumu, video filmā parādīs ražošanas procesu, un, protams, visus palutinās ar Rūjienas saldējumiem.  




  • Rūjienas amatnieku biedrība “Rūzele” - Amatnieku biedrībā apvienojušies 65 Rūjienas un tās apkārtnes amatnieki. Piedāvā maizes cepšanu, ievārījuma vārīšanu, siera siešanas, rotu taisīšanu, ādas izstrādājumu, tamborēšanas un kulinārijas meistarklases. Piedāvā arī ,,Ražots Rūjienā" degustācijas (maize, kūpinājumi, kulinārijas izstrādājumi, ievārījumi, svaigas sulas, ķirbju produkcija, sezonas ogas un augļi, katrā sezonā citi ēdieni) un iepirkšanos.




  • Vīna darītava „Naukšēnu vīni” - Naukšēnu vīna darītavā kopš 2012.gada darina vīnu, sidru un dzirkstošos vīnus. Augļus un ogas audzē turpat Naukšēnos, bioloģiski sertificētā dārzā - Paradīzes ābeļdārzā. Piedāvā ekskursiju ražotnē un degustāciju.




  • Viesu nams „Ķoņu dzirnavas” - Ziemeļlatvijas gandrīz pašā attālākajā nostūrī- 7 km attālumā no Rūjienas, Rūjas upes krastā vairāk nekā 200 gadus vecās dzirnavās tiek malti graudi un vērpta vilna. Viesiem piedāvā bukstiņputru, dzirnavu mazās pankūciņas, dzirnavās ceptu maizi, plātsmaizes un ūdensklinģerus.