Atpūta laukos

Pirtis

Pirts rituāli veselības uzlabošanai un skaistumkopšanai, pirtnieka pakalpojumi.

  • Daudzi lauku pirtnieki ir mācījušies Latvijā populārās pirts skolās un piedāvā pirts rituālus jeb noteiktu pēršanās praksi. Katram pirtniekam ir sava specifika, pēršanas un pirtī iešanas paņēmieni.
  • Pirts un pēršanas piedāvājums ir attiecīgi sagatavots – ar dažādām zāļu un zaru slotām, uzlējumiem gara mešanai, nepieciešamajiem pirts piederumiem, utt.
  • Skaistumkopšanai tiek izmantoti no dabīgiem materiāliem gatavoti skrubji, eļļas, utt., ko nereti gatavo pati saimniece vai saimnieks no saimniecībā audzētām vai iegūtām izejvielām.
  • Parasti pirts ir ezera vai dīķa krastā, vai arī tiek piedāvāts kubls vai baseins.
  • Pirtnieki pārzina arī dažādu ārstniecības augu un tēju iedarbību, piedāvā un iesaka tās viesiem.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

PIEKŪNI, pirts rituāli un latviskā dzīvesziņa

Piekūnos piedāvā latviskos pirts rituālus, kur pēršanās process apvienots ar tautas dziesmām un zāļu tējām. Pēcāk atpūtu var baudīt senlatviešu stilā no apaļkokiem veidotās gultās. Kopā ar saimniekiem var doties pārgājienos un uzzināt - kā mūsu senči ir sadzīvojuši ar dabu - augiem, akmeņiem, enerģijām.

Pirtniece Anita Ločmele Gaiziņkalna pakājē ar moto: “Ejam labvēlīgajā un gudrajā dabas enerģētiskajā plaukstā.” Skatīt naktsmītni Nr. 147.

Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Ģinas

"Ģinas" atrodas Saldus novada Nīgrandes pagastā.  Saimniecībā ražo gaļu un audzē dārzeņus. Interesenti var doties ekskursijā un iegādāties saražoto saimniecības produkciju. Iespējams izbaudīt masāžu un ieiet pirtī. 

Pirts procedūras   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Pirts "Pie saimnieka"

Pirts "Pie saimnieka" piedāvā relaksējošu atpūtu draugiem, ģimenēm, neformālām biznesa tikšanās reizēm. Pirtī iespējams izbaudīt attīrošas procedūras mierīgā lauku vidē.

Pieejami pirts rituāli pie sertificēta pirtnieka, kā arī tiek piedāvāta pirts noma ar ērtu pēršanai un skrubēšanai paredzētu guļamo lāvu, karstā zāļu kubla noma. Viss ir paredzēts, lai relaksētos, attīrītu ķermeni un garu!

 

Pirts procedūras   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Abulkrastu pirts

Klusā skaistā lauku viensētā, 12 km no Valmieras iespējams izbaudīt latvisko pirts rituālu, dažādas SPA pirts procedūras, masāžas (klasisko, ārstniecisko, medus u.c.) Procedūras laikā ir iespējams klausīties relaksējošu mūziku. Pēc procedūras piedāvā, piemājas teritorijā vāktas, ekoloģiski tīras augu tējas. Pieejams apkurināms āra kubuls, šūpoles, bērniem rotaļu laukums un radošās darbnīcas atbilstoši gadalaikam.

Skaisti skati   Pirts procedūras   Klusums un miers   SPA laukos   Attālums no valsts galvaspilsētas125   Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

CELMI

Pie dīķa koka namiņš ar pirti, atpūtas telpu, guļamistabu, piknika vietu un terasi. Dīķis ar peldvietu. Slēpošana Žagarkalnā. Skatīt naktsmītni Nr. 41.

Attālums no valsts galvaspilsētas85   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Lauku māja "Aizupmājas"

Lauku māja "Aizupmājas" atrodas Pildas upītes krastā. Lauku māja, kur var doties latgaļu melnajā pirtī, pērties ar liepu un ozolu zaru slotiņām, baudīt zāļu tējas un nodoties citiem lauku darbiem. Nakti var pavadīt atjaunotajā klētī. Bioloģiskā saimniecība, kuras produkcija – augļi, ogas, dārzeņi un medus - tiek gatavoti un likti galdā, godinot Latgales novada tradīcijas.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, skābētu kāpostu zupa latgaliešu gaumē, plānās pankūkas, krāsnī cepti kartupeļi, sutināta līdaka, mājas kotletes, rabarberu debesmanna, bērzu sulas, pļavu tējas.

Īpašais ēdiens: Rupji rīvētas kartupeļu pankūkas ar krējumu un brūkleņu ievārījumu.

Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

MĀKOŅMALAS

Meža vidū, klusumā atrodas „Mākoņmalas”. Maģiska vieta , kur var baudīt SPA procedūras un pirts rituālus, iegūt zināšanas maģiskās un netradicinālās praksēs, kā arī pabūt vienatnē ar dabu, uzlabot veselību, izbaudīt „īso atvaļinājumu steidzīgajiem un aizņemtajiem”. „Mākoņmalās”saņemsiet restartu gan miesai, gan dvēselei.

Pēc procedūrām ir iespēja izbaudīt dziļo naktsmiegu mūsu mājās un izgaršot agrās brokastis uz terases, vērojot meža dzīvnieku rīta rituālus un dabas skaistumu. Rītu izbaudīt var dodoties nūjot vai parastā rīta pastaigā pa mežu, lai satiktu stirnas un citus meža iemītniekus. 

PIEDĀVĀJUMI
 

SPA laukos   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Iespējams pasūtīt maltītes SPA Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

PIENA MUIŽA - BERGHOF PIRTIS

Piena muiža – Berghof pirtis. Piena muižas kompleksā izveidota Brīvdienu pirts māja ar lauku pirti un īstu pirtnieka svētnīcu - melno akmens pirti. Pirtnieka rituāls ilgst vairākas stundas – pēriens ar pašu sietām slotiņām, masāžas, skurbis, uzlējumi, Sieksātes zāļu tēja. Muižas Kungu mājā ir pirts komplekss ar mitro saunu, tvaika pirti, baseinu ar pretstraumi un kamīnzāli. Rožu krodziņā iespēja pasūtīt gardas maltītes, bet Piena Spa – veldzēties piena vannās. Skatīt naktsmītni Nr. 917.

Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas156   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

GRAVAS

Gravas lauku atpūtas komplekss atrodas gleznainā priežu meža ielokā 70 km no Rīgas, bet no Bauskas tikai 6 minūšu braucienā. 

Piedāvā Zāļu pirts rituālu, Mīlestības pirts rituālu, Līgavas pirts rituālu profesionālas pirtnieces pavadībā, kazas piena vannu, masāžas, kas radīs Jums un Jūsu ķermenim neatkārtojamas baudas sajūtas, kā arī naktsmītnes, peintbolu, loka šaušanu. Visa pirts rituāla garumā pirtniece ar Jums dalīsies zināšanās par pirts iedarbību, pirts izmantotajiem dabas materiāliem un citiem ierosinājumiem.

Kopš 2012. gada Gravas uzsāka ekoloģisko produktu ražošanu: Zāļu tējas, Pirts gariņš, pašgatavotu skrubi, kazas pienu, kazas sieru, kazas biezpienu, kazas piena ziepes.

SPA laukos   Bērniem un jauniešiem   Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Čiekuru pirts

Pirtnieki Latgalē, kuriem pirtošanās ir sirdslieta kopš bērnības, sniedz neaizmirstamas izjūtas pirtiņā, burvīga priežu meža ielokā. Labsajūtas gūšanai tiek izmantoti tikai apkārtnē augošo koku un augu valsts produkti. Pirts rituālos tiek pielietotas Seno Baltu zīmju sistēmas enerģijas.

Piedāvājumā arī apmācības, naktsmītne, brokastis un vakariņas.

Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

LEJASMĀRTIŅI

Saimnieki Inese un Juris ir sertificēti pirtnieki, kuri ir pārliecinājušies, ka pirts ir kas vairāk par patīkamu relaksāciju. Pirts pēriens atjauno zudušo enerģiju, harmonizē fizisko ar garīgo „Es”.  Tā ir atpūta un relaksācija caur sajūtām. Pirtnieki izmanto gan skaņu, gan vārdus, gan vibrāciju. Visas slotiņas tiek sietas pašu rokām. Tāpat savā pļavā un pirts dārziņā pirtnieki lasa arī augus tējām un skrubīšiem, kas pašu rokām tiek žāvēti un gatavoti. 

Piedāvājumā: latviskā pirts, dīķis, naktsmājas 4 personām.

Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas37   Sezona1-12  
N/A
Latvija

LIELZEMENES

Lielzemenes ir tradicionāla lauku sēta Zemgales reģionā, kurā iespējams iegūt zināšanas par latviskajām dzīves ziņām un pirts tradīcijām. Saimnieki ir profesionāli pirtnieki, kas izveidojuši 'Pirts skolu', lai dalītos savās zināšanās un prasmēs. Tiek piedāvāts arī pirts rituāls pirtnieku vadībā, latviskā pirts un procedūras pirtī.

Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas47   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība CĒRPI

Viens no pirtnieku autoritātēm un skolotājiem Ziedonis Kārkliņš rituālos izmanto daudzu dažādu pirts slotu enerģētisko iedarbību, vienā pirts reizē tiek izmantotas 12 un vairāk dažādu augu slotas, dabiskā kosmētika un dabas materiāli (māls, dzintars, dūņas, akmeņi u.c). Pirtnieks pielieto senās Baltu enerģētiskās zīmes. 

Piedāvājumā: apmācības par ārstniecības augiem, Baltu zīmēm, reiki.

Pirts procedūras   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas54   Sezona5-9   Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Pirts muzejs

Pirts Muzejs ir privāts brīvdabas muzejs, kas dibināts 2008. gadā. Tas atrodas 40 km no Rīgas pie Murjāņu - Saulkrastu ceļa. Pirts Muzeja ekspozīcija sastāv no sešām vēsturiskām un vienas jaunuzceltas pirts. Tās visas darbojas, taču saimnieki īpaši iesaka izbaudīt melno pirti.

Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas40   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Pirts zeme

Pirts zeme ir kā atsevišķs ciemats, kur uz savas ādas varēsiet izbaudīt dažādas pirtis un to savdabību. Brīnišķīga iespēja novērtēt katras pirts garu un krāt zināšanas par to vēsturi.
Jūsu izvēlei: alas pirts, somu pirts, indiāņu pirts, igauņu pirts un čigānu pirts.

Attālums no valsts galvaspilsētas266   Sezona1-12  
N/A
Latvija

RAUDIŅI

Pirts un atpūtas vieta „Raudiņi” ir vieta, kur atpūsties mājīgā un klusā vietā starp jūru un mežu. 

Varēsiet izbaudīt īstas ar malku kurinātas pirts relaksāciju, pērties ar zaru slotiņām, baudīt pilnu pirts rituālu ar zāļu tēju. Pēc pēriena atveldzēties dīķī pie ūdensrozēm un pilnīgai baudai pirts noslēgumā piedāvājam šokolādes vai medus masāžu.

Šeit iespējams atpūsties kopā ar ģimeni un draugiem (nelielā kompānijā), gatavot gardu maltīti āra terasē uz īstas malkas plīts vai kamīnā. Vakarā vērot saules lēkta atspīdumu koku galotnēs. Iespējams izmantot nakšņošanai telts  vietas un pie jūras sagaidīt saullēktu. Klusums, miers un dabas veldzējums.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Atpūtas komplekss “Bejas”

Atpūtas komplekss atrodas mākslīgi veidotas ūdenskrātuves krastā, un teritorijā ir divas pirtis - Lielā pirts un Mazā pirts. Lielās pirts ēkā ir iespējams rīkot svinības un dažādus pasākumus līdz 40 cilvēkiem un vasaras sezonā pat līdz 60, Mazajā pirtī - līdz 20 cilvēkiem.

Bez pirtīm tiek piedāvātas 20 dažādas atpūtas vietas ar galdiņiem, grilu un telšu vietām, volejbola laukumi, laivu un ūdensriteņa noma.

Svinības   Attālums no valsts galvaspilsētas22   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

PIRTS NAMIŅŠ STĀRĶU LIGZDA

Netālu no Latvijā lielākās balto stārķu kolonijas pirts namiņš ģimenei vai mazām svinībām draugu lokā. Piedāvā dažādas pirts SPA procedūras.

Attālums no valsts galvaspilsētas138  
N/A
Latvija

Arnitas labsajūtu darbnīca

Saimniece piedāvā sertificēta pirtnieka pakalpojums, organizē latviskos pirts rituālus, vada izglītojošas programmas par augu spēku izmantošanu savai labsajūtai. Apvienojot pirtnieka pakalpojumus un pašas ražoto produkciju, saimniece radījusi zīmolu - “Arnitas labsajūtu darbnīca”. Kā mājražotāja piedāvā pašceptu maizi, zāļu tējas un augu sīrupus, kā arī meistardarbnīcas kulinārā mantojuma jomā. 

Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Melnā pirts Mooska

Mooskas pieredzes pārgājieni ir lieliska iespēja, kā iepazīties ar Veru apriņķa tautas kultūras mantojumu: melnā pirts, pēršanās tradīcijas, ziemā tradicionālā gaļas kūpināšana pirts dūmos, vasarā – ar akmeņiem izliktā kūpināšanas bedre. Ar dienvidigaunijas iedzīvotāju dzīves stilu un ciešo dabas izjūtu iepazīstinās pārgājiens uz Vellameģi. Turpat organizējam elpošanas pastaigas, orientēšanās spēles, nūjošanu un pārgājienus ar sniega kurpēm. Ieteicamais grupas lielums ir līdz 12 personām.

Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas268   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība "Lejas Kāķupi"

Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvā zāļu tēju iegādi un degustāciju, to lieliski apvienojot ar dziedniecisko pirti.

Daba veselībai   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Pirts "Šalkas"

Pirts rituāli, kuru laikā pirtnieks ar dažādu augu pirtsslotiņām un tējām palīdz uzlabot veselību, atbrīvoties no noguruma un stresa, uzlādēt organismu ar jaunu enerģiju. Ķermenis tiek atsvaidzināts un norūdīts. Piedāvāti dažādu masāžu veidi, attīrošie pīlingi un maskas.

Piedāvājumā: Baltā un Melnā pirts, apsildāms kubls, kalēja darbnīca, kur var izmēģināt savas amata prasmes.

Pirts procedūras   Attālums no valsts galvaspilsētas56   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Saimniecība "Jaunzvirgzdiņi"

Piedāvā pirts rituālus ar sildīšanu un pēršanu ar slotām, kontrasta procedūrām, dažādām maskām un augu skrubjiem. Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvājumā dažādas zāļu tējas. Atkarībā no gadalaika, iespējams baudīt un iegādāties dažādus augu sīrupus. Izgatavo zāļu paklājus pirtij.

Attālums no valsts galvaspilsētas186   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Pirts “Elkšņi”

Iespēja atpūsties un relaksēties pirtiņā, baudot latviskos pirts rituālus. Sildīšanās un pēršanās ar pirtsslotām, augu skrubji un maskas, kāju vanniņas un zāļu tējas. Pēc pēriena – veldze dīķī. Pirts tā ir svētnīca miesai, garam un dvēselei. Piedāvājumā arī izglītojošā programma par augu spēku un to izmantošanu savai labsajūtai. Apmeklējums noteikti iepriekš jāpiesaka! Vietu skaits ierobežots!

Attālums no valsts galvaspilsētas230   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Energy Farm

The farm on the banks of the River Navesti is Estonia's largest company engaged in the cultivation and processing of organic medicinal herbs. The farm has an education and health path of medicinal herbs, open from May to September.

Farm has a tea house completed in 2010 which is suitable for holding seminars, relaxing and in the summertime also for having meals. Herb presentations are held there - first on the field and then in the tea house. There is also a 13-metre viewing tower by the river from which you can get a good overview of the lands of the farm.

Energy Farm also offers accomodation and Eco-Spa with sauna.

Pirts procedūras   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12