Pirtis

Pirts rituāli veselības uzlabošanai un skaistumkopšanai, pirtnieka pakalpojumi.

  • Daudzi lauku pirtnieki ir mācījušies Latvijā populārās pirts skolās un piedāvā pirts rituālus jeb noteiktu pēršanās praksi. Katram pirtniekam ir sava specifika, pēršanas un pirtī iešanas paņēmieni.
  • Pirts un pēršanas piedāvājums ir attiecīgi sagatavots – ar dažādām zāļu un zaru slotām, uzlējumiem gara mešanai, nepieciešamajiem pirts piederumiem, utt.
  • Skaistumkopšanai tiek izmantoti no dabīgiem materiāliem gatavoti skrubji, eļļas, utt., ko nereti gatavo pati saimniece vai saimnieks no saimniecībā audzētām vai iegūtām izejvielām.
  • Parasti pirts ir ezera vai dīķa krastā, vai arī tiek piedāvāts kubls vai baseins.
  • Pirtnieki pārzina arī dažādu ārstniecības augu un tēju iedarbību, piedāvā un iesaka tās viesiem.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Lauku māja "Aizupmājas"

Lauku māja "Aizupmājas" atrodas Pildas upītes krastā. Lauku māja, kur var doties latgaļu melnajā pirtī, pērties ar liepu un ozolu zaru slotiņām, baudīt zāļu tējas un nodoties citiem lauku darbiem. Nakti var pavadīt atjaunotajā klētī. Bioloģiskā saimniecība, kuras produkcija – augļi, ogas, dārzeņi un medus - tiek gatavoti un likti galdā, godinot Latgales novada tradīcijas.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, skābētu kāpostu zupa latgaliešu gaumē, plānās pankūkas, krāsnī cepti kartupeļi, sutināta līdaka, mājas kotletes, rabarberu debesmanna, bērzu sulas, pļavu tējas.

Īpašais ēdiens: Rupji rīvētas kartupeļu pankūkas ar krējumu un brūkleņu ievārījumu.

Attālums no valsts galvaspilsētas275 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Vietas atpūtai ar bērniem
N/A
Latvija

Kurzemnieku Pirts

“Kurzemnieku pirts” atrodas Priekules pagastā un piedāvā izbaudīt sertificēta pirtnieka vadītu latviskās pirts rituālu individuāli, pāriem vai nelielām pirtsmīļu grupām. Latviskās pirts rituāls Kurzemnieku pirtī raisīs patīkamas emocijas gan pieredzējušiem pirtī gājējiem, gan tādiem, kas tikai gatavojas iepazīt pirti.
Pirts rituāls notiek mierpilnā gaisotnē. Tā laikā tiek attīrīta miesa un prāts, tas palīdz atbrīvoties no liekā un sagatavoties nākamajam dzīves cēlienam.
Pirts rituāls tiek personalizēts atbilstoši katra pirtsmīļa vēlmēm.

Labsajūtas tūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas185 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Saimniekapirts & SarmaSpa

Pirts "Pie saimnieka" piedāvā relaksējošu atpūtu draugiem, ģimenēm, neformālām biznesa tikšanās reizēm. Pirtī iespējams izbaudīt attīrošas procedūras mierīgā lauku vidē.

Pieejami pirts rituāli pie sertificēta pirtnieka Mārča Kronberga, kā arī tiek piedāvāta pirts noma ar ērtu pēršanai un skrubēšanai paredzētu guļamo lāvu, karstā zāļu kubla noma. Viss ir paredzēts, lai relaksētos, attīrītu ķermeni un garu!

Pirts procedūras Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturāPirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

CELMI

Pie dīķa koka namiņš ar pirti, atpūtas telpu, guļamistabu, piknika vietu un terasi. Dīķis ar peldvietu. Slēpošana Žagarkalnā. Skatīt naktsmītni Nr. 41.

Attālums no valsts galvaspilsētas85 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Brantu muiža

Brantu muiža atrodas Smiltenes novada Brantu pagastā. Muiža celta 19. gadsimtā, šobrīd te saimnieko Ilze Briede, kas ir Latvijā pazīstama maizes cepēja un Nauris Zutis - "Pirts skolas" saimnieks.
Muižā tiek piedāvātas meistarklases ar saimnieču riktēm, ekskursijas, latviskās pusdienas un "Pirts skolas" meistarklase, kurā ietilpst pirtiņa, augu ABC, augu skrubju, tēju meistarklases, meistarklase ,,Pirtsslota''.
Brantu muižā tiek piedāvātas arī dažādas nometnes visai ģimenei par latvisko dzīvesziņu un pasaules uztveri.

N/A
Latvija

PIENA MUIŽA - BERGHOF PIRTIS

Piena muiža – Berghof pirtis. Piena muižas kompleksā izveidota Brīvdienu pirts māja ar lauku pirti un īstu pirtnieka svētnīcu - melno akmens pirti. Pirtnieka rituāls ilgst vairākas stundas – pēriens ar pašu sietām slotiņām, masāžas, skurbis, uzlējumi, Sieksātes zāļu tēja. Muižas Kungu mājā ir pirts komplekss ar mitro saunu, tvaika pirti, baseinu ar pretstraumi un kamīnzāli. Rožu krodziņā iespēja pasūtīt gardas maltītes, bet Piena Spa – veldzēties piena vannās. Skatīt naktsmītni Nr. 917.

Pirts procedūras Attālums no valsts galvaspilsētas156 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Abulkrastu pirts

Klusā skaistā lauku viensētā, 12 km no Valmieras iespējams izbaudīt latvisko pirts rituālu, dažādas SPA pirts procedūras, masāžas (klasisko, ārstniecisko, medus u.c.) Procedūras laikā ir iespējams klausīties relaksējošu mūziku. Pēc procedūras piedāvā, piemājas teritorijā vāktas, ekoloģiski tīras augu tējas. Pieejams apkurināms āra kubuls, šūpoles, bērniem rotaļu laukums un radošās darbnīcas atbilstoši gadalaikam.

Skaisti skati Pirts procedūras Klusums un miers SPA laukos Attālums no valsts galvaspilsētas125 Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Lauku pirtsSaimniecībā ir mājdzīvniekiTelšu vietas Saimnieki runā krieviskiMasāžaPirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

PIEKŪNI, pirts rituāli un latviskā dzīvesziņa

Piekūnos piedāvā latviskos pirts rituālus, kur pēršanās process apvienots ar tautas dziesmām un zāļu tējām. Pēcāk atpūtu var baudīt senlatviešu stilā no apaļkokiem veidotās gultās. Kopā ar saimniekiem var doties pārgājienos un uzzināt - kā mūsu senči ir sadzīvojuši ar dabu - augiem, akmeņiem, enerģijām.

Pirtniece Anita Ločmele Gaiziņkalna pakājē ar moto: “Ejam labvēlīgajā un gudrajā dabas enerģētiskajā plaukstā.” Skatīt naktsmītni Nr. 147.

Attālums no valsts galvaspilsētas160 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

GRAVAS

Gravas lauku atpūtas komplekss atrodas gleznainā priežu meža ielokā 70 km no Rīgas, bet no Bauskas tikai 6 minūšu braucienā. 

Piedāvā Zāļu pirts rituālu, Mīlestības pirts rituālu, Līgavas pirts rituālu profesionālas pirtnieces pavadībā, kazas piena vannu, masāžas, kas radīs Jums un Jūsu ķermenim neatkārtojamas baudas sajūtas, kā arī naktsmītnes, peintbolu, loka šaušanu. Visa pirts rituāla garumā pirtniece ar Jums dalīsies zināšanās par pirts iedarbību, pirts izmantotajiem dabas materiāliem un citiem ierosinājumiem.

Kopš 2012. gada Gravas uzsāka ekoloģisko produktu ražošanu: Zāļu tējas, Pirts gariņš, pašgatavotu skrubi, kazas pienu, kazas sieru, kazas biezpienu, kazas piena ziepes.

SPA laukos Bērniem un jauniešiem Pirts procedūras Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
Lauku pirtsPirts slotiņasBaseins Peintbols MasāžaPirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

Čiekuru pirts

Pirtnieki Latgalē, kuriem pirtošanās ir sirdslieta kopš bērnības, sniedz neaizmirstamas izjūtas pirtiņā, burvīga priežu meža ielokā. Labsajūtas gūšanai tiek izmantoti tikai apkārtnē augošo koku un augu valsts produkti. Pirts rituālos tiek pielietotas Seno Baltu zīmju sistēmas enerģijas.

Piedāvājumā arī apmācības, naktsmītne, brokastis un vakariņas.

Pirts procedūras Attālums no valsts galvaspilsētas240 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

LIELZEMENES

“Lielzemenēs” pirtnieki un veselības prakses skolotāji sniedz dzīvesprieka, veselības un enerģijas veidošanas integrālu konceptu caur relaksējoši-uzmundrinošu atmosfēru pie dabas sirds. Piedāvājumā ietilpst pirts skolas, pirts rituāli, procedūras, masāžas un viss pārējais, kas saistīts ar pirts relaksāciju. 2019. gadā iegūta nominācija Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu EDEN (European Destinations of Excellence) nacionālajā konkursā “Veselības un labjūtes tūrisms 2019”. Pieejama pirts īre, kā arī naktsmītne labiekārtotās istabiņās ar ērtībām – sīkākai informācijai nepieciešams sazināties ar saimniekiem.

Pirts procedūras Attālums no valsts galvaspilsētas47 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

LEJASMĀRTIŅI

Saimnieki Inese un Juris ir sertificēti pirtnieki, kuri ir pārliecinājušies, ka pirts ir kas vairāk par patīkamu relaksāciju. Pirts pēriens atjauno zudušo enerģiju, harmonizē fizisko ar garīgo „Es”.  Tā ir atpūta un relaksācija caur sajūtām. Pirtnieki izmanto gan skaņu, gan vārdus, gan vibrāciju. Visas slotiņas tiek sietas pašu rokām. Tāpat savā pļavā un pirts dārziņā pirtnieki lasa arī augus tējām un skrubīšiem, kas pašu rokām tiek žāvēti un gatavoti. 

Piedāvājumā: latviskā pirts, dīķis, naktsmājas 4 personām.

Pirts procedūras Attālums no valsts galvaspilsētas37 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Igaunija

Pirts zeme

Pirts zeme ir kā atsevišķs ciemats, kur uz savas ādas varēsiet izbaudīt dažādas pirtis un to savdabību. Brīnišķīga iespēja novērtēt katras pirts garu un krāt zināšanas par to vēsturi.
Jūsu izvēlei: alas pirts, somu pirts, indiāņu pirts, igauņu pirts un čigānu pirts.

Attālums no valsts galvaspilsētas266 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Zāļu un pirts sala

Pirtnieka pakalpojumi, dažādi pirts rituāli. 

Viesiem ir iespēja iegādāties produktus no ārstniecības augiem - tējas, sīrupus, ziedes, salātus; tāpat arī piedalīties radošajās meistarklasēs tinktūru, masāžas eļļu gatavošanā. Informatīvā lekcija par augiem un pirti, pirts rituāliem. 

Klusā meža ielokā pieejamas telts vietas, piedāvājumā arī kubla noma un pārvietojamās pirts mucas noma.

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas152 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Melnā pirts Mooska

Mooskas pieredzes pārgājieni ir lieliska iespēja, kā iepazīties ar Veru apriņķa tautas kultūras mantojumu: melnā pirts, pēršanās tradīcijas, ziemā tradicionālā gaļas kūpināšana pirts dūmos, vasarā – ar akmeņiem izliktā kūpināšanas bedre. Ar dienvidigaunijas iedzīvotāju dzīves stilu un ciešo dabas izjūtu iepazīstinās pārgājiens uz Vellameģi. Turpat organizējam elpošanas pastaigas, orientēšanās spēles, nūjošanu un pārgājienus ar sniega kurpēm. Ieteicamais grupas lielums ir līdz 12 personām.

Pirts procedūras Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas268 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Iespējams pasūtīt maltītes
Sauna Dabas taka Citas valodas
N/A
Latvija

Saimniecība "Jaunzvirgzdiņi"

Piedāvā pirts rituālus ar sildīšanu un pēršanu ar slotām, kontrasta procedūrām, dažādām maskām un augu skrubjiem. Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvājumā dažādas zāļu tējas. Atkarībā no gadalaika, iespējams baudīt un iegādāties dažādus augu sīrupus. Izgatavo zāļu paklājus pirtij.

Attālums no valsts galvaspilsētas186 Aktīvie sezonas mēneši1-12
Lauku pirts Pirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

Pirts "Šalkas"

Pirts rituāli, kuru laikā pirtnieks ar dažādu augu pirtsslotiņām un tējām palīdz uzlabot veselību, atbrīvoties no noguruma un stresa, uzlādēt organismu ar jaunu enerģiju. Ķermenis tiek atsvaidzināts un norūdīts. Piedāvāti dažādu masāžu veidi, attīrošie pīlingi un maskas.

Piedāvājumā: Baltā un Melnā pirts, apsildāms kubls, kalēja darbnīca, kur var izmēģināt savas amata prasmes.

Pirts procedūras Attālums no valsts galvaspilsētas56 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Ziedlejas

"Ziedlejas" piedāvā pirts kūres un pasākumus laikmetīgā dizainā veidotajā Stikla pirtī, Sirmās egles dūmu pirtī un melnajā pirtī, kas atrodas neskartā meža nostūrī. Rituālajā pirts kūrē ietilpst sildīšana, augu kompreses, augu skrubis, lielā pēršana, peldināšana dīķī, masāža ar ārstniecisko eļļu un medu, ievibrēšana ar skaņu, tējas, pašu cepta maize. Pirts kūre ilgst četras līdz piecas stundas, un to vada pirts meistars.

Iespējamas dažādas meistarklases saistībā ar pirts rituāliem un augu izmantošanu dziedniecībā un skaistumkopšanā un atbilstošu preperātu izgatavošanu. Tiek piedāvāta velo noma, kurā ietilpst pieeja Ziedleju xc/enduro takām, velo treniņi un velo gida pakalpojumi. Tāpat iespējama komandu saliedēšanās pasākumu organizēšana un vadīšana, kā arī kolektīvu komunikācijas treniņi.

Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Lauku pirtsPirts slotiņas Pirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība CĒRPI

Viens no pirtnieku autoritātēm un skolotājiem Ziedonis Kārkliņš rituālos izmanto daudzu dažādu pirts slotu enerģētisko iedarbību, vienā pirts reizē tiek izmantotas 12 un vairāk dažādu augu slotas, dabiskā kosmētika un dabas materiāli (māls, dzintars, dūņas, akmeņi u.c). Pirtnieks pielieto senās Baltu enerģētiskās zīmes. 

Piedāvājumā: apmācības par ārstniecības augiem, Baltu zīmēm, reiki.

Pirts procedūras Daba veselībai Attālums no valsts galvaspilsētas54 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Vārves pirtiņa

Atpūtas vieta ģimenes īpašumā Vārvē, kurā tiek piedāvāti pirts rituāli. Tāpat ir iespēja pārnakšņot namiņā un atpūsties pie dabas un Ventas upes.

Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Pirts “Elkšņi”

Iespēja atpūsties un relaksēties pirtiņā, baudot latviskos pirts rituālus. Sildīšanās un pēršanās ar pirtsslotām, augu skrubji un maskas, kāju vanniņas un zāļu tējas. Pēc pēriena – veldze dīķī. Pirts tā ir svētnīca miesai, garam un dvēselei. Piedāvājumā arī izglītojošā programma par augu spēku un to izmantošanu savai labsajūtai. Apmeklējums noteikti iepriekš jāpiesaka! Vietu skaits ierobežots!

Attālums no valsts galvaspilsētas230 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Lauku pirtsPirts slotiņas Pirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

Upītes

Piedāvājumā relaksācija pirtī - sildīšanās, skrubēšanās, enerģiskais pēriens, kā arī dažādas masāžas.

Attālums no valsts galvaspilsētas194
N/A
Latvija

Arnitas labsajūtu darbnīca

Saimniece piedāvā sertificēta pirtnieka pakalpojums, organizē latviskos pirts rituālus, vada izglītojošas programmas par augu spēku izmantošanu savai labsajūtai. Apvienojot pirtnieka pakalpojumus un pašas ražoto produkciju, saimniece radījusi zīmolu - “Arnitas labsajūtu darbnīca”. Kā mājražotāja piedāvā pašceptu maizi, zāļu tējas un augu sīrupus, kā arī meistardarbnīcas kulinārā mantojuma jomā. 

N/A
Latvija

Bumbieri

Latviskais pirts rituāls ozola ieskautā lauku pirtiņā. Pirts procedūrās tiek izmantoti dabīgi un pašgatavoti materiāli (augu un zaru slotiņas, skrubīši, lāvas paklājiņi, tējas u.tml.), skaņu instrumenti (sajūtu bunga, zvanga, lietus koki, zvaniņi u.c.), klūgu slotiņas, latviešu tautas dziesmas, labi un stipri vārdi.

N/A
Latvija

MĀKOŅMALAS

Meža vidū, klusumā atrodas „Mākoņmalas”. Maģiska vieta , kur var baudīt SPA procedūras un pirts rituālus, iegūt zināšanas maģiskās un netradicinālās praksēs, kā arī pabūt vienatnē ar dabu, uzlabot veselību, izbaudīt „īso atvaļinājumu steidzīgajiem un aizņemtajiem”. „Mākoņmalās”saņemsiet restartu gan miesai, gan dvēselei.

Pēc procedūrām ir iespēja izbaudīt dziļo naktsmiegu mūsu mājās un izgaršot agrās brokastis uz terases, vērojot meža dzīvnieku rīta rituālus un dabas skaistumu. Rītu izbaudīt var dodoties nūjot vai parastā rīta pastaigā pa mežu, lai satiktu stirnas un citus meža iemītniekus. 

 

SPA laukos Attālums no valsts galvaspilsētas80 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Interneta pieslēgums Iespējams pasūtīt maltītes SPA Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
Lauku pirts Dabas vērošana MasāžaPirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

Pirts muzejs

Pirts Muzejs ir privāts brīvdabas muzejs, kas dibināts 2008. gadā. Tas atrodas 40 km no Rīgas pie Murjāņu - Saulkrastu ceļa. Pirts Muzeja ekspozīcija sastāv no sešām vēsturiskām un vienas jaunuzceltas pirts. Tās visas darbojas, taču saimnieki īpaši iesaka izbaudīt melno pirti.

Pirts procedūras Attālums no valsts galvaspilsētas40 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus
Pirtnieka pakalpojumi
N/A
Latvija

Atpūtas komplekss “Bejas”

Atpūtas komplekss atrodas mākslīgi veidotas ūdenskrātuves krastā, un teritorijā ir divas pirtis - Lielā pirts un Mazā pirts. Lielās pirts ēkā ir iespējams rīkot svinības un dažādus pasākumus līdz 40 cilvēkiem un vasaras sezonā pat līdz 60, Mazajā pirtī - līdz 20 cilvēkiem.

Bez pirtīm tiek piedāvātas 20 dažādas atpūtas vietas ar galdiņiem, grilu un telšu vietām, volejbola laukumi, laivu un ūdensriteņa noma.

Svinības Attālums no valsts galvaspilsētas22 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni
N/A
Igaunija

Energy Farm

The farm on the banks of the River Navesti is Estonia's largest company engaged in the cultivation and processing of organic medicinal herbs. The farm has an education and health path of medicinal herbs, open from May to September.

Farm has a tea house completed in 2010 which is suitable for holding seminars, relaxing and in the summertime also for having meals. Herb presentations are held there - first on the field and then in the tea house. There is also a 13-metre viewing tower by the river from which you can get a good overview of the lands of the farm.

Energy Farm also offers accomodation and Eco-Spa with sauna.

Pirts procedūras Daba veselībai Attālums no valsts galvaspilsētas130 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Vides veselības saimniecība "Kāķupi"

Saimniecībā ražo un popularizē ārstniecības augu lietošanas tradīcijas. Piedāvā zāļu tēju iegādi un degustāciju, to lieliski apvienojot ar dziedniecisko pirti.

Daba veselībai Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas155 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus