Atpūta laukos

Ogas, augļi, dārzeņi

Zemenes, lielogu dzērvenes, krūmmellenes, arbūzi, vīnogas, tomāti, gurķi, kabači, kartupeļi, kaņepju un citas sēklas.

  • Sezonas laikā var iegādāties ogas un augļus, paši salasot tieši no lauka, siltumnīcā vai ābeļdārzā.
  • Saimnieki stāsta par dažādām šķirnēm un audzēšanu, piedāvā nogaršot un iegādāties dažādus kārumus no saimniecībā izaudzētā.
  • Dažās saimniecībās audzē arbūzus, melones, vīnogas, ko iespējams iegādāties.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Dēseles dārzi

"Dēseles dārzos" sezonā piedāvā ekskursijas, kā arī iegādāties un nogaršot pašu audzētās zemenes, avenes, krūmmellenes, ķiršus, upenes, kazenes, plūmes un ābolus. Tāpat piedāvā akskursijas dārzoz un nogaršot vietamīniem bagātus ogu smūtijus un augļu desertus. 

Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Very Berry

Vieni no pirmajiem lielogu dzērveņu un melleņu audzētājiem Latvijā (kopš 1997. g). Kalna purvā, kurā savulaik tika iegūta kūdra, plešas dzērveņu, melleņu, aveņu un zemeņu lauki. Apmeklētāji var doties ekskursijā, apskatīt ogu laukus, iepazīties ar sulu ražošanas procesu, kā arī iegādāties Very Berry produkciju. Ieteicams apmeklēt „Very Berry” ražotni (ap 3 km attālumā – Dārzciemā), kur ražo sulas, sīrupus un morsus!

 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Bērziņi" ("Labirinti")

Izdevīga apmešanās vieta, apceļojot Baltijas valstis. Zemnieku saimniecībā ierīkots kempinga laukums 32 karavānām. Elektrības pieslēgums - 220V. Dušas - karsts/auksts ūdens, WC, virtuve, veļas mašīna, ugunskura vieta, grils, spēļu laukums bērniem atrakcijas un bumbu spēles, izbraucieni ar laivu. Ekskursija - pieredzes apmaiņa 200 ha zemnieku saimniecībā, seno darba rīku kolekcija.

Bērniem un jauniešiem   Agro   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

BIO Zemnieku saimniecība "Ošenieki"

Bioloģiska saimniecība (Bio 05-049-2008), kurā tiek audzētas ogas kā piem., zemenes, vasaras un rudens avenes, dārzeņi un graudaugi. Tiek piedāvāta ogu ēšana, ogu lasīšana un stādījumu apskate.  Saimniecības zeme atrodas starp Grenčiem un Zemīti, Tukuma – Kuldīgas šosejas malā. Ņemot vērā izdevīgo atrašanās vietu, atvērta pašu uzbūvētā dārzeņu tirgotava – veikaliņš ar nosaukumu “LV-BIO-02”, kas jau liecina par iespēju iegādāties bioloģiskus produktus. Veikaliņā tirgo visu saimniecībā izaudzēto produkciju, kā arī saimnieces gatavotos konservējumus, kas top no pašu izaudzētā un dažādu krāsainu burciņu veidolā nonāk tirgotavas plauktā.

Saimnieki nodarbojas arī ar lopkopību.

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Ģinas

"Ģinas" atrodas Saldus novada Nīgrandes pagastā.  Saimniecībā ražo gaļu un audzē dārzeņus. Interesenti var doties ekskursijā un iegādāties saražoto saimniecības produkciju. Iespējams izbaudīt masāžu un ieiet pirtī. 

Pirts procedūras   Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Dzintarlāči"

Sākot no augusta beigām piedāvā pašiem lasīt un degustēt smiltsērkšķu ogas, kā arī nopirkt veselīgo ogu sulu. Laikā no aprīļa beigām līdz jūnija sākumam var apskatīt tulpju kolekciju (> 200 šķirņu) un iegādāties to sīpolus.

Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona4-10   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

„Baltās anemones”

„Baltās anemones” atrodas ļoti ainaviskā vietā – Lielupes labajā krastā pie Mežotnes. No upes palienes, kur atrodas brīvdienu māja, paveras skaists skats uz Ziedoņu atsegumiem upes kreisajā krastā un Mežotnes parka dolomīta klintīm – labajā krastā. Lielupes krastu nogāzēs iekārtoti lauki, kur audzē dažādus dārzeņus – ķirbjus, gurķus, salātus, tomātus, galda bietes, kartupeļus,  kā arī garšaugus.  Izveidots arī augļu un ogu dārzs. Saimniece piedāvā produkcijas iegādi un izzinošu ekskursiju pa saimniecības laukiem. 

Attālums no valsts galvaspilsētas76   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Ataugas

Saimniecībā audzē avenes un zemenes, kuras (ogas, stādi) var lasīt un iegādāties. Ekskursija pa saimniecību, konsultācijas. Grupām (ne mazāk kā 10 cilvēki) piedāvā maizes (lauku saldskābā u.c.) cepšanu, kur katrs var mīcīt mīklu, izveidot kukulīti, sakult sviestu un nogaršot pašceptu maizi.

Attālums no valsts galvaspilsētas172   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

PIESAULE

Pēc kūdras ieguves izstrādātajā Sārāju purvā ap 7 ha platībā audzē vairāku šķirņu lielogu dzērvenes. Apmeklētāji saimniecībā var lasīt ogas, degustēt iecienītākos lielogu dzērveņu produktus – svaigu sulu, rīvētas dzērvenes, kompotu, ievārījumu un kaltētas dzērvenes, iegādāties stādus un saņemt informāciju par audzēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona6-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kaņepju sēta "Adzelvieši"

"Adzelvieši" atrodas 28 km no Valmieras, netālu no Burtnieku ezera. Saimniecībā audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu, aizdara rupjo malumu un kaņepju eļļu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Te var degustēt un iegādāties gardu produkciju, kā arī doties aizraujošā pagātnes ceļojumā, kas saistīts ar kaņepju audzēšanas vēsturi.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vecpāpani"

Saimniecībā audzē augļu kokus un avenes. No dažādām ogām un augļiem (avenes, upenes, āboli) taisa mājas vīnus. Piedāvā produkcijas iegādi un interesentu grupām (līdz 25 cilvēki) - mājas vīnu degustāciju iekārtotā zālē.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

ZELT Smiltsērkšķu dārzs

2015. gadā SIA ''Zeltlejas'' sāka veidot pirmos smiltsērkšķu stādījumus, bet 2018. gadā platība, kurā tiek audzēti smiltsērkšķi ogu ieguvei, bija 24 hektāri. Dārzā tiek audzēti tikai vienas šķirnes smiltsērkšķu koki, kuru ogām ir paaugstināts eļlas un karotinoīdu saturs. Savukārt zemenes tiek audzētas plēves seguma siltumnīcās, tāpēc ogas nogatavojas jau pavasarī.

Tiek organizēti arī dažādi pasākumi par veselīgu uzturu, kulināriju, dārza ierīkošanu un citiem tematiem.

 

N/A
Latvija

Embūtes garšaugi

Saimnieki ražo žāvētu garšaugu maisījumus un vitamīnu tējas pilnā ciklā – no sēklas līdz garšvielu paciņai. Saimniecības dobēs un siltumnīcās aug plašs dārzeņu un garšaugu klāsts - dilles, sīpoli, ķiploki, maurloki, piparmētras, salvija, timiāns, koriandrs, izops, estragons, pupumētra, čili, baziliks. Izmanto arī savvaļas augus - nātres, gārsas, vībotnes, pienenes, pelašķus, raudenes.
Garšaugus audzē pēc bioloģiskās lauksaimniecības principiem, žāvē uz malkas plīts īpašā žāvējamā skapī un gatavo nelielos daudzumos. Produkti nesatur sāli un konservantus, tiek izmantoti dabiskie skābinātāji – aličas,  sarkanās jāņogas, rabarberi, irbenes.
Ar produkciju var iepazīties un to iegādāties izbraukuma prezentācijās un degustācijās Embūtes TIC telpās vai citur pēc vienošanās. Specializētas programmas bērniem un skolēniem, senioriem, ģimenēm, ēdināšanas nozares profesionāļiem, ārvalstu tūristiem. Programmā: stāstījums par saimniecību, ražošanas procesu, uzdevumi/spēles viesiem un balvas, degustācija, iespēja iegādāties produkciju. Embūtes garšaugi iegādājami arī mājražotāju tirdziņos Kurzemē, mājražotāju veikalos Grobiņā, Saldū, Brocēnos, Liepājā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas173   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Amatas mellenes

Saimniecībā audzē 6 dažādu šķirņu krūmmellenes. Saimniece izvadās pa apkaimes laukiem, pastāstīs par krūmmelleņu audzēšanu, kā arī pacienās un piedāvās iegādāties vērtīgās ogas. Bērni novērtēs saskarsmi ar mājdzīvniekiem – trušiem un kazām.

Attālums no valsts galvaspilsētas87   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Piesta Kuusikaru

Piesta Kuusikaru saimniecība atrodas Vändra mežā, Pärnumaa. Ciemos tiek gaidīti visi, kuriem būs interesanti uzklausīt stāstu, kā šī ģimene uzsāka saimniekot laukos un nu ražo brīnumgardus produktus no āboliem. Saimniecībā var nogaršot visus produktus un to, kas iegaršojies, nopirkt līdzņemšanai. Šeit var arī lieliski atpūsties kopā ar ģimeni.

N/A
Latvija

Krūmmelleņu ogu audzētava ''Arosa-R''

SIA „Arosa-R” ir ģimenes uzņēmums, kurš nodarbojas ar lielogu krūmmelleņu un to stādu audzēšanu, arī stādu tirdzniecību.

Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Strēlnieki"

Saimniecībā nodarbojas ar lielo dzērveņu un melleņu audzēšanu un pārstrādi. Piedāvā produktu degustāciju un iegādi vietējā veikaliņā, kā arī 2 stundu garu ekskursiju pa saimniecību.

Attālums no valsts galvaspilsētas20   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Upeņu dārzs "Bānīši"

Saimniecība atrodas 4 km ziemeļrietumos no Sunākstes, - vietā, kur savulaik atradies šaursliežu dzelzceļš. Tagadējā dzīvojamā māja – „Bānīši” ir bijusī šaursliežu dzelzceļa stacijas ēka. Apkaimes laukos 3 h platībā tiek audzētas upenes, kuras apmeklētāji var paši novākt savām vajadzībām, kā arī garšaugi, dārzeņi un augļkoki. Dārzā pacelts saimnieku dzimtas karogs. Nelielām interesentu grupām piedāvā pirti, stāsta par apkaimes vēsturiskajiem notikumiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas117   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kangari

No pašu izaudzētiem dārzeņiem un augļiem gatavo garšīgus ievārījumus, sīrupus, džemus un čatnijus, kā arī žāvē augļus. Produkcijas degustācija un iegāde. Piedāvā vīngliemežu fermas apskati un gliemežu degustāciju, kas sagatavoti burgundiešu gaumē. Organizē bērnu nometnes.

Attālums no valsts galvaspilsētas95   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Vizbuļi

Saimniecībā audzē gaļas liellopus un dārzeņus. Interesentiem sniedz konsultācijas, pārdod sēklas un dārzeņus.

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kurzemnieki

Saimniecība atrodas ļoti skaistā vietā - Talsu pauguraines rietumu nogāzē, no kuras paveras skats uz Talsiem un to apkaimi. Atvērta saimniecība, kurā audzē un pārstrādā ābolus (žāvēti, ābolu čipsi, sulas). Viesus gaida izzinoša ekskursija, produkcijas iegāde un degustācija. Atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā– Talsu pauguraines dabas parkā. Vasaras sezonā ceļotājiem piedāvā telšu vietas. Rāda, kā veidot augļkoku vainagu. Audzē vīngliemežus. Saimniecības dārzos, kas plešas Talsu pauguraines nogāzēs ir savāktas dažādas abeļu šķirnes - saimniece veido un attīsta vietējo šķirņu kolekciju. Pie saimniecības uzstādīts arī informatīvs stends, kas iepazīstina ar Talsu pauguraines dabas parka nozīmīgākajām vērtībām.

Aktīvā atpūta   Vēsturiskie dārzi   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas108   Sezona7-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Lietuva

Giedriķu saimniecība

Progresīvā bioloģiskā saimniecība audzē ap 50 dažādus bioloģiskos dārzeņus un zaļumus. Lauksaimniekiem pieder 10 hektāri zemes, kur viņi audzē no seniem laikiem Biržu reģionā izplatītus dažādu sugu āra un siltumnīcu dārzeņus.

Vēsturiskie dārzi   Sezona5-9  
N/A
Latvija

Sutru ogu dārzs

"Sutru ogu dārzs" atrodas Līvānu novada Sutru pagastā. Saimniecībā tiek audzētas krūmmellenes. Tās audzē tuneļos, tāpēc ir gatavas daudz ātrāk nekā citviet Latvijā. Ogas ir iespējams iegādāties uz vietas un izbraukumos. 3 ha platībā tiek audzētas mellenes.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona5-8   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Šķirnes trušu saimniecība "Priedes"

Saimniecībā audzē ~ 400 trušu, kā arī zemenes. Vaislas trušu, trušu gaļas, zemeņu stādu (3 – 4 šķirnes) un ogu iegāde. Pavasaros piedāvā salātus, bet rudeņos – dārzeņus. Izvadās pa saimniecību un dalīsies padomos ar truškopjiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Eglāji"

Viens no skaistākajiem Latvijas ābeļdārziem (~ 10 ha un 30 ābolu šķirnes), kas iekārtots iespaidīga paugura nogāzēs, no kura augšdaļas skaidrā laikā var redzēt Rīgas jūras līča ūdeņus. Īpaši skaisti šeit ir ziedošu ābeļu laikā. Piedāvā ābolus un degustācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Absolūts ēd

Bioloģiski sertificēta zemnieku saimniecība. Ražo zaļumus, dārzeņus, mikrozaļumus, dārzeņus un ogu pulveri (gārsa, balanda, pienenes, nātres, virza). Audzē visu cauru gadu. Piedāvā produktu piegādi Rīgā, Valmierā, Cēsīs un Siguldā.

Attālums no valsts galvaspilsētas62   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Zīles"

Saimniecības plašajās pļavās Aiviekstes upes krastos ganās Latvijā lielākais Latvijas tumšgalves aitu ganāmpulks (~ 400 dzīvnieki). Saimniecības apskate, šķirnes aitu, gaļas, vilnas, ādu un dārzeņu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas210   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Stūrīši"

Saimniecībā zeļ bagātīgs ābeļu dārzs, bet laukos aug kartupeļi un zemenes. Piedāvā ābolu iegādi un zemeņu degustāciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona6-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Rīvēni"

Zemnieku saimniecība "Rīvēni" nodarbojas ar augļkopību un augļkopības pārstrādes produktiem - kaltētiem āboliem, ābolu sulu.

Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mucenieki"

Saimniecībā audzē ābolus, zemenes, upenes, jāņogas u.c. ogas un augļus, ir plašs klāsts ar pārstrādes produktiem - dabīgas sulas, nektāri un sīrupi. Piedāvā ābeļu, zemeņu, jāņogu, ērkšķogu, smiltsērkšķu un aroniju stādus, konsultē par komercdārzu ierīkošanu un kopšanu. Ekskursijas pa komercstādījumiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Mežvidi

"Mežvidi" (SIA „Latgales dārzeņu loģistika”) savu darbu uzsāka jau 2007.gadā, un šobrīd piedāvā garšīgus un veselīgus sarkanos ķekaru tomātus. "Mežvidu" saimnieki arī turpmāk plāno tomātus audzēt un piegādāt pircējiem tieši ziemas mēnešos, kad veselīgi un vitamīniem bagāti dārzeņi ir vajadzīgi visvairāk. Siltumnīcās uzņēmums izmanto mūsdienīgas fotosintēzes tehnoloģijas, kuru dēļ baudāms iespaidīgs skats – no siltumnīcām staro violeta un spilgti sarkana gaisma. Tomātus apputeksnē ar dabisku metodi – izmantojot kamenes. Uzņēmuma darbības stils ir atvērts aktīvai dārzeņu nozares pārstāvju sadarbības veicināšanai un sabiedrības iepazīstināšanai ar tomātu audzēšanas procesu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas268   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Eicēni"

Bioloģiskā lauksaimniecība nodarbojas ar dārzeņu audzēšanu un to pārstrādi. Graudu produkti - milti, putraimi, grūbas. Pieejami arī dārzeņu un puķu stādi, puķes.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Abullāči"

Saimnieks Abula upes krasta nogāzē pirmoreiz Latvijā (1996.g.) uzsāka krūmmelleņu audzēšanu. Tagad šeit zeļ plaši krūmmelleņu lauki. Ogu un stādu tirdzniecība, ekskursija ar degustāciju un konsultācijas, dārzu projektēšana un apzaļumošanas darbu plānošana.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Triinu

Patiesi garda ābolu sula. Ābolu un smiltsērkšķu bioloģiskā saimniecība. Apmeklētāji var apskatīt saimniecību, dārzus, ražošanas telpas un iekārtas, kā arī degustēt un iegādāties sulas.

N/A
Igaunija

Kadarbiku sēta

Kadarbiku sēta atrodas Harjumā, pagastā Saue, ciemā Tūla (Tuula). Ar lauksaimniecību šeit sāka nodarboties jau 1989. gadā, savukārt ģimenes uzņēmums Kadarbiku Köögivili OÜ tika izveidots 2004. gadā. Kadarbiku sēta ir specializējusies dārzeņu audzēšanā un apstrādē. Saimniecība izmanto 500 ha zemes, kurā audzē burkānus, kāpostus, bietes un dažādas vasaras kultūras.

Attālums no valsts galvaspilsētas30   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Purmalas"

Saimniecībā audzē kazas un dārzeņus. Piedāvā ekskursiju, dalību kazu slaukšanā un lauku labumu – siera, maizes un pīrādziņu degustāciju un iegādi. Līdzdalība siera siešanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas180   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Polieši"

Saimniecība specializējusies gaļas liellopu, kazu un dārzeņu audzēšanā. Stāsta par bioloģiskās saimniekošanas metodēm un piedāvā produkciju. Atrodas ļoti ainaviskā vietā.

Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Brūveri-Grīvas"

Zemnieku saimniecība, kas nodarbojas ar lielogu dzērveņu audzēšanu un pārstrādi. Piedāvā ogas, dzērveņu sulu, sīrupu. Piektdienās Dundagas tirgū no plkst. 7:00 - 11:00 arī iespējams iegādāties produkciju.

Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mauriņi"

Saimniecībā audzē trušus, kazas, cūkas, govis, zirgus t.sk. svežzemju – Kamerūnas aitas un baibakus. Piedāvā ekskursiju, savvaļas zirgu un dzīvnieku apskati un bioloģiskās produkcijas iegādi, kā arī pirts kūri pēc Latgales melnās pirts celtniecības tradīcijām būvētā pirtī.

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

ZS "Galiņi"

Zemnieku saimniecībā audzē kvalitatīvus dārzeņus un kartupeļus, ko pierāda visiem produktiem piešķirtā kvalitātes zīme "Zaļā karotīte". No "Galiņu" noliktavām un laukiem dārzeņi un kartupeļi aizceļo uz vairāk kā 250 veikaliem, bērnudārziem, skolām, augļu un dārzeņu bāzēm un pārstrādes uzņēmumiem visā Latvijā. Ražošana notiek 3 apakšvienībās: "Dārzeņu noliktava" – noliktavu saimniecība 6 000 t, dārzeņu šķirošana, mazgāšana, fasēšana, realizācija un loģistika, kā arī pieguļošie lauku masīvi. "Galiņi"- noliktavas 1 000 t, siltumnīcas 6 000 kv.m, siltumnīcu produkcijas realizācija, pieguļošie lauku masīvi. "Rembate"- noliktava 2 500 t un pieguļošie lauku masīvi.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona5-10  
N/A
Latvija

Edmunda Būmaņa Vīna dārzs

Apmeklētājiem tiek piedāvāta vīna dārza apskate un stāstījums par vīnogu šķirnēm, kā arī izzināt vīndarīšanas noslēpumus. Ekskursijas laikā apmeklētāji var iepazīt vīnogu audzēšanas tradīcijas Latvijā, apskatīt un nobaudīt jaunākos sasniegumus vīnogu selekcijā, kā arī saņemt padomu vīnogu audzēšanā un kopšanā. Iespējams arī iemalkot paštaisītu mājas vīnu un iegādāties vīnogu stādus.

Attālums no valsts galvaspilsētas48   Sezona5-10   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jāņkalni"

Skaistā vietā netālu no Kāla ezera pauguru nogāzēs audzē avenes, zemenes, dzērvenes un krūmmellenes. "Jāņkalni" izveidoti 1992. gadā un ir ģimenes saimniecība. Sezonas laikā var novākt ogas, iegādāties un degustēt produkciju, kā arī pieteikties izzinošā ekskursijā. Iespējams arī pasūtīt produktus.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

SIA "BestBerry"

Bioloģiskā saimniecība nodarbojas ar Irbeņu ogu audzēšanu un dažādu to produktu ražošanā kā pulverus, sulas, tinktūras, eļļas, sejas maskas un kapsulas. Irbene ir vērtīgs ārstniecības augs, kur izmantojamas ir pilnīgi visas tā daļas – lapas, ogas, sēklas, stumbrs, miza, sakne un ziedi.

N/A
Lietuva

Tomo Skaizgirio saimniecība

Saimniecība audzē dažādus dārzeņus, lapu salātus, gurķus, dilles, ķiplokus, brokoļus, ziedkāpostus, sīpolus, ķirbjus, bietes utml. Vasarā un rudenī pieejamas avenes. Pārdošanā svaigi dārzeņi un augļi.

Attālums no valsts galvaspilsētas150  
N/A
Lietuva

Mindaugo Šlapkausko saimniecība

Ogu un augļu dārzs, dažādu ievārījumu, sulu, sīrupu ražošana un tirdzniecība.

 

Agro  
N/A
Latvija

Bioloģiskā ogu z/s "Stūri"

Bioloģiskā saimniecība, kurā sezonas laikā iespējams lasīt un nogaršot zemenes tieši no lauka. Ir arī īstas meža zemenes. Audzē arī smiltsērkšķus, var lasīt un nogaršot septembrī. Nelielā apjomā pārstrāde (sulas, sīrupi, saldēta produkcija, ievārījumi) - mājražotāja statuss.

Sezona6-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Arbūzu audzētāji "Arāji"

Arbūzu audzēšanu saimnieki uzsāka 1997. g., izmantojot šķirnes, kas piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Saimniecības „odziņa” ir arbūzi ar dzelteno mīkstumu. Lielākais izaudzētais arbūzs svēris 11 kg. Sezonas laikā – arbūzu iegāde un saimnieka padomi.

Attālums no valsts galvaspilsētas220   Sezona6-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Cukuriņi"

Laidzes pagasta zemnieku saimniecība "Cukuriņi" nodarbojas ar smiltsērkšķu audzēšanu. Saimniecībā  6 hektāru platībā aug ap 10 000 smiltsērkšķu. Lauki apstrādāti ar datorizētu laistīšanas sistēmu. Izaudzētās ogas saimnieki gan pārdod, gan pārstrādā paši, iegūstot smiltsērkšķu sulu, eļļu un saldētas ogas.

Agro   Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Liepkalni – Vēži"

Saimniecības dārzos audzē ābolus, bumbierus un ārstniecības augus (piparmētras, kliņģerītes u.c.). Vāc arī savvaļas ārstniecības augus. Novadīs interesantu ekskursiju. Produkciju var nopirkt uz vietas vai arī iegādāties Latvijas Eko Produktu veikalā, Rīgā, Barona ielā 45 - 47.

Slēpošana   Ar kājām   Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Tamme saimniecības garšaugu dārzs

Tammes dārzniecība ir alternatīvās ražošanas saimniecība, kurā var iepazīties ar ārstniecības augu un garšaugu paraugdārzu. Šeit audzē arī neparastus dārzeņus un kulinārijā izmantojamos dekoratīvos augus. Ja pieteiksieties iepriekš, pēc izglītojošas pastaigas saimniece pacienās ar aromātisku zāļu tēju un pīrādziņiem. Tepat veikalā var nopirkt garšīgus ievārījumus, dārzeņu un garšaugu konservus, garšaugu un drogu maisījumus, kā arī citus savdabīgus produktus.

Attālums no valsts galvaspilsētas138   Sezona5-10   Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
N/A
Igaunija

Epi

Saaremaa salas saimniecībā Epi ražo augļu un ogu kečupus, dažādus ievārījumus, audzē garšaugus un tējas. Produkti tiek gatavoti tikai no vietējām – Saaremaa un Muhu salas – izejvielām. Produktus var nopirkt tieši no saimniecības.

N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunbomji"

Saimniece audzē petūnijas, pelargonijas, fuksijas, balzamīnes, asteres, lauvmutītes un citus augus, veido skaistus krāšņumpodus. Organizē seminārus par bioloģisko saimniekošanu un lauksaimniecību. Krāšņumstādu iegāde, upenes no krūma, tomāti no dobes. Degustācijas. Trušu apskate.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona5-9   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Gaidas"

Saimniecības pamatnodarbošanās ir augļkopība - tomāti, āboli, bumbieres, avenes, zemenes u.c. Pavasarī iespējams apskatīt ziedošus bumbieru dārzus, ābeļdārzus, aveņu laukus, savukārt rudenī apmeklētājiem iespējams piedalīties lielajās rudens vākšanas talkās ar speciālām ābolu lasīšanas "ķengursomām" un konteineru vilcieniņiem - vagoniņiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Niedras"

Saimniecībā audzē tomātus, gurķus, zemenes, pelēkos zirņus, garšaugus, ķirbjus un kabačus, kā arī vistas, kas ganās brīvā dabā. Piedāvā iegādāties saražoto produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona6-8   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Satori Alfa, smiltsērkšķu audzēšana

Saimniecībā iespējams apskatīt smiltsērkšķu audzes, augustā un septembrī var piedalīties smiltsērkšķu novākšanā. Apmeklētājiem pastāstīs par smiltsērkšķi, tā audzēšanu un novākšanu, dziednieciskajām spējām un produktiem. Ir iespēja apskatīt smiltsērkšķu produktu ražotni un nodegustēt pašus produktus.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Dulbeņi"

Saimnieki audzē šitaki sēnes un piedāvā ekskursiju ar stāstījumu par sēņu audzēšanu un to labajām īpašībām. Sēņu iegāde, konsultācijas. Piedāvā bioloģiskā veidā ražotu lauksaimniecības produkciju, medu.

Attālums no valsts galvaspilsētas125   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Svitkas"

Saimniecībā plašajos laukos audzē ābolus, bumbierus un zemenes. Piedāvā ekskursiju un produkcijas iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas110   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Gaiķi"

Saimniecībā audzē avenes (6 ha), garšaugus un ārstniecības augus (vairāk nekā 100 šķirnes), dārzeņus (paprikas, gurķi, tomāti, čilli pipari, sīpoli, ķiploki) un bites. No izaudzētā taisa salātus, ievārījumus, lečo, čatnijus. Apmeklētāji var iegādāties augu pārstrādes produkciju, paši lasīt avenes un zemenes, degustēt tēju, nopirkt medu un iegūt vērtīgas konsultācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona5-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Smilškalni"

"Smilškalnu" dārzos audzē upenes, kazenes, avenes, smiltsērkšķus u.c., no kuriem ražo mājas vīnu. Degustācijas rīko savā vīna darītavā, bet tās iespējams noorganizēt arī Padures Muižā.

Attālums no valsts galvaspilsētas156   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jumari"

“Jumari” atrodas Dundagas pagasta Valpenē - ciemā, kurā bērnību un jaunību aizvadījis  Krišjānis Barons. “Jumaros” saimnieko šīs dzimtas ļaudis jau septītajā paaudzē. Saimniecībā audzē augļus, ogas t.sk. krūmmellenes un dārzeņus. Skaistumu dāvā puķes un košumkrūmi. Ciemiņi var apskatīt saimniecību, iepazīties ar krūmmelleņu audzēšanu un bioloģiskās saimniekošanas metodēm, nobaudīt zāļu tējas. Saimniece gatavo zāļu spilventiņus, austas grāmatzīmes, cep sklandraušus. “Jumari”  ir iekļauti kā viens no apskates objektiem Dundagas novada velomaršrutā “Barona bõgans”.

Vēsturiskie dārzi   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona5-10   Interneta pieslēgums Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Latvijas zemenes - SIA Lubeco

SIA "Lubeco" audzē zemenes un cidonijas 7 ha platībā Talsu novadā, pie ciematiņa Lubezere, kas atrodas netālu no Valdemārpils. Uzņēmums jau gadu ir mājražotājs. Sezonas laikā zemenes pārdod svaigas, bet rudenī un ziemā pārstrādātas dažādos produktos. Cidonijas tiek pārstrādātas sukādēs, sīrupos un sulā.
Visiem interesentiem sniedz zemeņu audzēšanas tehnikas pakalpojumus, konsultē zemeņu audzēšanā, piedāvā zemeņu stādus, plēves, mēslojumu un laistīšanas iekārtas.
Iepriekš piesakoties, aicina braukt ekskursijā un apskatīt saimniecību, kā arī nodegustēt SIA "Lubeco" gardumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Daibes

Piemājas saimniecība nodarbojas ar augļkopību un biškopību!

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mazvasaraudži"

Audzē dārzeņus, ārstniecības augus un ražo medu. Saimniecības laukos ganās Šarolē šķirnes gaļas liellopi. Produkcijas iegāde. Saimniece dalās pieredzē un pastāstīs arī par citām apkaimes bioloģiskajām saimniecībām.

Attālums no valsts galvaspilsētas178   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Lejasvagaļi"

Saimniecība piedāvā ķirbju apskates ekskursiju. Saimniece pastāstīs par katru ķirbju šķirnes pielietojumu. Iespēja redzēt un iegādāties ~ 80 šķirņu ķirbjus - dekoratīvos, sulas, ārstnieciskos u.c. Kā arī iegādāties ķirbju pārstrādes produktus - sukādes, nektārus, biezeņus un citus gardumus. Apskates laiks no 10.augusta līdz 25. oktobrim.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona8-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Dzirnas"

Zemnieku saimniecība "Dzirnas" nodarbojas ar bioloģisko putnkopību, audzē zemenes un dārzeņus. Saimniecība apsaimnieko 11 ha zemes. Tajā iegūtās olas ar zīmolu "Vistu olas", sīpoli un ķiploki tiek pārdoti veikalos "Klēts" Rimi hypermārketos Rīgā. Savukārt zemenes pārdod dzimtajā Alsungā, kā arī pēc pieprasījuma piegādā Rīgā. Iespējams arī apmeklēt un apskatīt saimniecību, taču nepieciešmaa iepriekšēja pieteikšanās.

Attālums no valsts galvaspilsētas175   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kooperatīvā saimniecība "Poceri"

Plašās teritorijās (dienvidos no Lones centra) audzē ābolus, bumbierus, plūmes, ķiršus, zemenes un upenes. Ābolus uzglabā visas ziemas garumā. Produkcijas iegāde un iespēja piedalīties ražas novākšanā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas131   Sezona6-8   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vīnogu dārzs

Viens no lielākajiem Latvijas vīnogu dārziem, kurā audzē > 50 vīnogu šķirnes. Saimnieks novadīs ekskursiju ar stāstu un konsultācijas par vīnogu audzēšanu, degustācijas un stādu iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas75   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Sidrabi"

Saimniecība atrodas Pļaviņu HES labajā krastā, netālu no vietas, kur vēsturiski atradās bijušās Aizelkšņu dzirnavas un appludinātā Beģēnu klints. Daugavas krastā apskatāmas vērtīgas sausās pļavas ar lielu sugu daudzveidību un skatiem uz bijušo Daugavas ieleju. Saimniecībā audzē kaņepes un piedāvā iepazīties ar šī auga vēsturi, pielietojumu uzturā un pirtī. Gatavo kaņepju sviestu, kaņepju tēju, kaņepju pienu un saldējumu. Ekskursija ar degustāciju. Šī ir viena no retajām vietām Eiropā, kur var nogaršot saimnieces pašas sagatavoto kaņepju pienu.

 

Skaisti skati   Makšķerēšana   Svinības   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas106   Sezona5-11   Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Tahkuranna

Tahku piekrastes māju saimnieces vada gurķu marinēšanas un skābēšanas darbnīcas, kurās valda priecīgs gars. Gurķu festivāls Tahkuranna notiek katru gadu 20. augustā, tur var nopirkt arī konservētus gurķus, vietējo pārtiku un rokdarbus, piedalīties meistarklasēs, kā arī darināt rokdarbus.

N/A
Latvija

Piemājas saimniecība "Zīlāni"

Saimniecībā audzē dārzeņus – tomātus, gurķus, papriku, zemenes un augļus – ābolus, plūmes, ķiršus. Piedāvā izaudzētās produkcijas iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona6-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Meža Lielgalvji"

Lauku sētā, kas atrodas Daugavas krastā, audzē dažādas ogas, ābolus un bumbierus. Viesi var iet dārzā, cienāties un iegādāties izaudzēto produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona6-9   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemeņu krastiņi

Geraņimovas Ilzas ezera krastā atrodas „Zemeņu krastiņi”, kur lielās platībās audzē, pārstrādā (ap 10 šķirnes). Saimniecei ir piedāvājums - sešu dienu ilga zemeņu kūre veselības uzlabošanai. Zemeņu lasīšana, degustācija un iegāde svaigā un apstrādātā veidā, zemeņu maskas, ēdieni no zemenēm, māla maskas un kompreses pret locītavu sāpēm, floristikas iemaņu apguve, brauciens pa ezeru u.c.

Attālums no valsts galvaspilsētas245   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Pētnieciskā jaunsaimniecība "Gundegas"

Laugas purvā pirmoreiz Latvijā (1992.g.) sāka audzēt lielogu dzērvenes. Šobrīd te zeļ 6 Latvijā izveidotas dzērveņu šķirnes, t.sk. dižbrūklene - Amerikas lielogu dzērvenes un Latvijas brūklenes krustojums. Piedāvā lekcijas, konsultācijas, ekskursiju pa Laugas purvu, dzērveņu un to pārstrādes produktu un ražojošu dzērveņu velēnu iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas55   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes