Atpūta laukos

Amatnieki

Keramiķi, akmeņkaļi, kokgriezēji, pinēji, audēji, mucinieki, kalēji, ādas apstrādātāji, rotkaļi, instrumentu meistari. Darbnīcu apskate, suvenīru veikaliņi, iespēja darboties pašiem un iegādāties ražojumus.

  • Amata meistari gan stāsta, gan rāda, gan ļauj apmeklētājiem pašiem iemēģināt roku un, ja iespējams, saņemt līdzi pašu gatavoto lietu.
  • Ir arī iespējams iegādāties meistaru ražojumus.
  • Daudzi amatnieki strādā etnogrāfiska stila tradīcijās, citi ir izkopuši savu īpatnēju rokrakstu, ir arī tādi, kuru darbi iederas mūsdienīga stila interjeros.

Informācija apkopota projekta "Kultūras mantojuma tūrisms" ietvaros.

Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Pētera Tutāna pinēju darbnīca

Pētera pinēju darbnīca "Kalndaķi" atrodas ainaviskā vietā netālu no Milzukalna. Darbnīcas pirmsākumi meklējami pagājušā gs. astoņdesmito gadu vidū kā kopīga ģimenes aizraušanās, kas kopš 1999. gada pārauga reālā uzņēmējdarbībā, izveidojot vienu no lielākajiem mūsdienu pinēju uzņēmumiem Latvijā - Pinumu Pasaule. Šobrīd Rīgas uzņēmumu Pinumu Pasaule pārvalda sieva Lolita, bet Pēteris darbojas savā radošajā darbnīcā "Kalndaķos".
Kā izejmateriāli pinumiem tiek lietotas mizotas un nemizotas pašu audzētas kārklu klūgas. Viss process no klūgu audzēšanas līdz gatavam produktam ir roku darbs. Pēteris pin grozus, virtuves piederumus, interjera priekšmetus, dārza mēbeles, kā arī bērnu spēļu mantas un dažādus suvenīrus. Apmeklētāji var iepazīt darbnīcu, klūgu audzēšanu, iegādāties gatavo produkciju, kā arī piedalīties pīšanas meistarklasēs.
Pieejama naktsmītne.

Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Rakstu raksti

Kaltenē izveidota Andra Kārkliņa, kurš pazīstams kā pirmais latviešu izcelsmes starptautiski atzītais flamenko ģitārists, komponists, dzejnieks, rakstnieks, fotogrāfs Andres El Leton piemiņas māja. Apmeklētājus sagaida stāsti par mākslinieka dzīvi un daiļradi, audio un video ieraksti.

Ēkas 2. stāvā vietu atradusi neliela radoša darbnīca (SIA "Rakstu raksti"), kur tiek izgatavoti tautas lietišķās mākslas izstrādājumi kā piem. tautas tērpi, lina izstrādājumi, aksesuāri, suvenīri u.c., šūti lina un citu dabīgo materiālu apģērbi un mājas tekstils, veidoti floristikas izstrādājumi. Tiek pieņemti pasūtījumi šūšanas, adīšanas, tamborēšanas pakalpojumiem u.c., kā arī piedāvātas meistarklases.

Papildus iespējama Rojas novada mājražotāju produkcijas degustācija (zivis, vīns, siers, konservi, ievārījumi, tējas u.c.), kā arī rokdarbu un suvenīru iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Šubrakkrasti (ARA Kalnozols)

Uzņemums “ARA Kalnozols, Ltd.” atrodas vienā teritorijā ar viesu māju "Šubrakkrasti", kas atrodas Madonas novadā, Bērzaunes pagastā, 8 km attālumā no Kāla ezera, klusā, dabas ieskautā vietā. "Šubrakkrasti" ir gan viesu māja, gan nestandarta lauku saimniecība, kas piedāvā ekskursijas, kuru laikā varēsiet iepazīties ar mājas vēsturi (agrāk šeit bija pienotava), mājas saimnieka Raimonda Aizstrauta - rūpnīcas iekārtu ražošanas darbnīcu, viņa motosporta gaitām (četrkārtējs PSRS čempions motosportā) un darbiem, kas tapuši uz CNC un lāzergravēšanas iekārtām. Pastaiga pa iekopto lauku teritoriju, kas ietver kalnu ar serpentīna ceļu, daiļdārziem, dīķiem u.c. Tiek piedāvātas arī radošās darbnīcas - ziepju vārīšanas darbīca vai dāvanu kastīšu gatavošana. 

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Kalējs Dainis Mežancis, darbnīca un salons Straupē

Aicina bērnu, skolēnu grupas, individuālos ceļotājus un jaunlaulātos kalēja darbnīcā jeb smēdē. Kalējs demonstrē dzelzs kalšanu, rūdīšanu un stāsta dzelzs apstrādes vēsturi. Apmeklētāji var piedalīties kalšanas procesā un savas laimes liešanā no alvas. Atvērts gatavo izstrādājumu salons, kur var aplūkot un iegādāties dažādus kalumus.
Jaunlaulātajiem: kalējs asistēs jauno pāri ģimenes laimes pakava vai tautiskas saktas izgatavošanā. Ir iespēja iekalt jaunlaulāto vārdus un kāzu datumu. Fotosesija pie strūklakas "Staburags", Karaļa vārtiem, Akmens ziediem un Dzelzs putniem.
Piedāvājumā: zupas vārīšana ugunskurā, grils, skatuve (5x3m) ar skatītāju galdiem un soliem, volejbola laukums, basketbola grozs, badmintons, velosipēdu noma, naktsmītne.

Attālums no valsts galvaspilsētas72   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Podniece Ineta Dzirkale

Izgatavo dažādus māla izstrādājumus – svečturus, traukus, svilpauniekus, kurus var iegādāties darbnīcā, kā arī veic pasūtījuma darbus. Ikviens var pats darboties ar mālu un savu darinājumu paņemt līdzi.

Attālums no valsts galvaspilsētas183   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Laima Ceramics

Bērnības mājās Laima ir nolēmusi dot savu artavu cilvēku ikdienas izdaiļošanā ar tik ierastām dzīves sastāvdaļām kā traukiem. Laima tic, ka lietām mums apkārt jābūt skaistām, ērtām un cilvēku rokām darinātām.

Laima taisa gan  Latvijas māla traukus, kuri tiek apdedzināti tradicionālajā svēpētajā malkas ceplī, gan porcelāna traukus. Gandrīz visi trauki ir virpoti uz podnieka ripas, tādejādi katrs ir unikāls, un iespējamas visdažādākās formas un funkcijas - sākot no bļodām un krūzēm līdz pat vīna traukiem, citronspiedēm un unikālām tējkannām.

Papildu Laima darina arī porcelāna rotas un suvenīrus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Ādas izstrādājumi un zirglietas, "Apkalnmājas"

Izgatavo zirga aizjūga piederumus, siksnas, jostas, ādas maisiņus u.c. Piedāvā ekskursiju ar ekspozīcijas zāles apskati, iepazīšanos ar ādas veidiem, rokas iemēģināšanu un darbu iegādi. Saimniece dalās pieredzē par latgalisko dzīvesveidu.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Svinības   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Lauku sēta "Ķeveiti"

Neliela ģimenes saimniecība Vidzemes sirdī ar pašu izaudzētu un izlolotu bioloģiskās lauksaimniecības produkciju aitkopībā, putnkopībā un mājražošanā. Saimniecībai piešķirts bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts. 

Labsajūtas tūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Ludzas Amatnieku centrs

Apskatāmi un iegādājami > 40 Latgales amatnieku darbi. Te piedāvā senlatgaļu tērpā ģērbta gida stāstījumu Suprādku istabā par seno baltu cilšu dzīvi, amatniecības rašanos un attīstības vēsturi, senajiem ētikas un darba likumiem, tradīcijām, arī arodu demonstrējumus un seno amatu iemaņu apgūšanu. Grupas var ieturēt pusdienas ar latgaļu ēdienu, maizes un dzērienu gatavošanas prasmju skolu Latgaļu kukņā. LAC ir piešķirta Latviskā mantojuma kultūras zīme.

Latviešu virtuve: Pelēkie zirņi ar škvarkām, asuškas krējuma mērcē, Latgales barankas un šmakovka.

Īpašais ēdiens: Vucena (jēra) pauti un kāposta zupa ar jēra gaļu.

Svinības   Bērniem un jauniešiem   Semināri   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas270   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Jaunpils Amatu māja

2015. gada 10.maijā durvis vēra Jaunpils Amatu māja. Šeit darbojas Jaunpils audēju kopa (dibināta 1970. gadā) un biedrība „Dzīpars”. Kopas vadītāja ir audēju amatu meistare Velga Pavlovska, kura savas zināšanas nodod 18 kopas dalībniecēm, organizē biedrības rokdarbnieču darbu, vada ekskursijas un radošas darbnīcas. Apmeklētāji var iepazīt audēju un citu amata meistaru darbu, piedalīties un mācīties meistarklasēs, doties ekskursijās un iegādāties dažādus suvenīrus.

Attālums no valsts galvaspilsētas85   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Dzirnupes

Tradicionāla Vidzemes lauku sēta 15 km attālumā no Limbažiem. Viesiem tiek piedāvāta nakšņošana tradicionālā klētī, kas piemērota viesu uzņemšanai. Apskatāmi dažādi senie darba rīki un iespējams uzzināt par to pielietojumu sendienās. Saimnieki izgatavo unikālas celma bungas, stāsta par to izgatavošanu un ļauj viesiem ieribināt sētu. Atbraucot ciemos iespējams arī izkalt savu laimes naglu un iemēģināt roku loka šaušanā. Tiek svinēti tradicionālie latviešu gadskārtas svētki.

Vietējais dzīvesveids   Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

DUDU ligzdas - kalēja brīvdabas smēde un monētu kalšana

Kalēja smēdes apmeklējums allaž bijis kas īpašs. Vai tas ir aktuāls arī mūsdienās? Varbūt kāds jautās, kas vispār ir kalējs? Uz šiem jautājumiem gūsiet atbildes, apmeklējot "DUDU ligzdas" brīvdabas smēdi vai pasūtot kalēja smēdi uz savu pasākumu. Pie kalēja varēsiet uzzināt, kā karsē, kaļ un stiepj dzelzi, kādi instrumenti un materiāli ir nepieciešami kalšanas procesam, kādas ir tradīcijas, un ko kalējs dara mūsdienās. Varēsiet paši izkalt nagliņu vai "čiku", tā izmēģinot kalēja smago darbu. Kalēju iespējams ataicināt uz pašu rīkotu pasākumu, uz kuru viņš labprāt izbrauks ar savu brīvdabas smēdi. Smēde pieejama dažādām auditorijām un jomām - kāzām, precībām, svētkos, sporta spēlēm, skolēniem, bērniem, jaunlaulāto svinībām un individuāliem apmeklētājiem.

Vēl smēdē var izkalt vara DUDU monētu. Kaltas monētas vienmēr piesaistījušas cilvēku uzmanību! Tāpat iespējams individuāli pasūtīt monētu kalšanu savā pasākumā. Monētu izgatavošanai nepieciešamas izgatavot klišejas pēc jūsu vai kalēja vizuālā materiāla.

Ja smagais smēdes āmurs ir par smagu un dzīve par grūtu, noderēs DUDU smēdes radošā metāla darbnīca. Tajā labi jutīsies gan pieaudzis cilvēks, gan pavisam  mazs. Darbnīcas vada gan uz vietas novadā, gan izbraucam uz pasākumiem pa visu Latviju. 

Biosfēras rezervāts Bērniem un jauniešiem   Pie jūras   Attālums no valsts galvaspilsētas74   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Skalu pinumi

Skalu pinumu darbnīca atrodas Jelgavas novada, Sesavas pagastā. Amatniece izgatavo dažāda veida skalu grozus un pinumus no priedes, liepas, apses un melnalkšņa, kā arī dažāda veida un izmēra piknika grozus, grozus sēņošanai vai ogošanai, paliktņus un paplātes, malkas un veļas grozus, sīpolu, ķiploku grozus, bērnu groziņus un dažāda veida groziņus sadzīves lietošanai. Uz pinumiem tiek veidoti arī dažādi uzraksti un zīmējumi. Pieņem pasūtījumus un izgatavo pinumus pēc individuāliem pasūtījumiem.

Darbnīcā var redzēt sena aroda - skalu grozu pīšanas procesu. Ir iespēja katram iemācīties uzpīt savu groziņu.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Podnieks Valdis Pauliņš

Atraktīvais podnieks aicina ciemos, piedāvā ekskursiju, darba demonstrāciju, apmeklētāju līdzdalību keramikas izstrādājumu tapšanas procesā, kā arī aicina interesentus uz cepļa atvēršanu. Podnieka izstrādājumu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas270   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Lietuva

Radošuma nams "Kūrybos ir užimtumo Stuba"

Darbība uzsākta 2014. g. pavasarī. Atpūtas pasākumi un brīvā laika pavadīšanas iespējas visa vecuma cilvēkiem. Radošās darbnīcas, dažādas lekcijas, izglītojošas un attīstošas nodarbības, ārpusskolas aktivitātes bērniem. Ģimenēm draudzīgi. 

Iestādē notiek atpūtas un brīvā laika nodarbības dažāda vecuma cilvēkiem. Radošās darbnīcas un dažādās lekcijas ir orientētas uz ģimenēm un veicina to radošumu. Pūķu palaišanas process noris rituāla veidā – bērni debesīs palaiž savus sapņus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Pūralāde

Amatnieku biedrība un dāvanu veikals “Pūralāde” atrodas Kandavas vecpilsētā, blakus promenādei.  Veikaliņš piedāvā iegādāties Latvijas meistaru un mākslinieku radītos darbus gan dāvanām, gan savām mājām. Amatnieku biedrība organizē dažādu amatu apmācības un radošās darbnīcas.

Sezona1-12  
N/A
Igaunija

Amatu māja Heltermaa

Amatu māja Heltermaa ir vietējo Hiiumaa pārtikas ražojumu un rokdarbu veikals, atvērts vasaras sezonā. Izvēle ir ļoti plaša, sākot no keramikas traukiem un beidzot ar Hiiumaa limonādēm.

N/A
Latvija

Latvijas keramika

Baltijā lielākā keramikas fabrika. Tūristu grupām piedāvā ekskursiju pa ražotni. Blakus atrodas veikals, kurā var iegādāties keramikas izstrādājumus – gan praktiskas lietas, gan interjera priekšmetus un suvenīrus.

Attālums no valsts galvaspilsētas40   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Lenga Līsu (Lõnga Liisu) rokdarbu darbnīca un veikaliņš

Lenga Līsu rokdarbu darbnīcā uzzināsiet, kā senos laikos no vilnas tapa dzija, un, kā top adījumi mūsu dienās.Katrs varēs pārbaudīt savas prasmes vilnas kāršanas, dzijas šķeterēšanas darbos un izmēģināt lupatu paklāju aušanu uz stellēm.Rokdarbu veikalā piedāvā dažādus izstrādājumus visai ģimenei.Lenga Līsu darbnīcu var apmeklēt arī lielākā grupā.

Attālums no valsts galvaspilsētas108   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Pētera Grauduļa muzejs „Daiļamatnieka sēta”

Darbnīcā apskatāmi koka šķīvji u.c. izstrādājumi (izmanto daudzas vietējo koku sugas), kas veidoti neparastā tehnikā, atsedzot koka īpatnējo tekstūru. Gatavajos traukos meistarīgi integrēts dzintars, kauls un brieža ragu materiāls. Greb karotes ar etnogrāfiskām zīmēm. Meistara darbu iegāde, pasūtīšana un koka mēbeļu restaurācija.

Attālums no valsts galvaspilsētas79   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Podnieks Anatolijs Vituškins

Savos darbos iemieso tradicionālās podniecības tradīcijas. Taisa svečturus un divžuburu gaismas turētājus. Darbu tapšanas laikā izmanto arī pienu! Piedāvā ekskursiju, darbu iegādi, aicina uz cepļa atvēršanu.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Ģitāru darbnīca

Netālu no augstākā Latgales augstienes paugura – Lielā Liepukalna atrodas zemnieku saimniecība, kuras darbnīcā amatnieks Jānis Kuzminskis taisa mūsdienīgas ģitāras u.c. mūzikas instrumentus. Apmeklētāji var iepazīt Jāņa veidoto ekspozīciju, vērot amatnieka darbošanos, pasūtīt sev jaunu instrumentu, kā arī muzicēt pie bagātīgajā kolekcijā savāktajiem instrumentiem. Saimniece stāsta par Latgales kulinārā mantojuma ēdieniem un rāda, kā gatavo gulbešnīkus.

Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Kokapstrādes meistars Staņislavs Geida

Amatnieka darbnīcā (izstāžu zāle „Sapņu namiņš) apskatāmi no koka virpotie izstrādājumi – svečturi, servīzes, alus kausi, puķu vāzes, glāzītes, piestas, cibiņas, koka gleznas u.c. izstrādājumi. Darbu iegāde, pasūtīšana un koka virpošanas mākslas demonstrējumi.

Attālums no valsts galvaspilsētas213   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Beverīnas Amatnieku namiņš

Pēc Beverīnas amatnieku biedrības iniciatīvas atjaunotajā namiņā piedāvā gan novada, gan plašākas apkaimes amatnieku produkciju, radošās darbnīcas un pasākumus dažādu rokdarbu tehniku apguvē. Namiņš ir gan apmācību centrs, gan amatniecības izstrādājumu tirgotava, gan arī Beverīnas novada kultūras, folkloras un latviskās dzīvesziņas popularizēšanas centrs.

Attālums no valsts galvaspilsētas108   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Tekstilmāksliniece Baiba Rītere

Mākslinieces darbnīca atrodas ļoti skaistā viensētā. Auž gobolēnus un piedāvā vērot darbu tapšanas gaitu, pasūtīt, kā arī iegādāties gatavos izstrādājumus. Daudzi no tiem ir praktiski suvenīri un izmantojami kā labas dāvanas.

Attālums no valsts galvaspilsētas121   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Tāšu pinēji Vizma un Pēteris Zvirbuļi

Vieni no retajiem Latvijas tāšu pinējiem piedāvā iepazīt darbnīcu, apskatīt no tāsīm darinātus priekšmetus un dalīties pieredzē. Ikviens interesents ar meistaru palīdzību no bērzu tāss var izgatavot vienkāršus priekšmetus, kas noderēs kā lieliski suvenīri.

Skaisti skati   Sēņošana   Attālums no valsts galvaspilsētas65   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Podnieks Viktors Ušpelis

Silajāņu podniecības tradīciju uzturētājs. Darbnīcā top glazētie un neglazētie izstrādājumi – trauki, svečturi u.c. Apmeklētājiem atraktīvā veidā pastāstīs par podnieka darbu, ļaus pamīcīt mālus un darboties ar virpu. Izveidota ekspozīcijas zāle ar gadu laikā tapušajiem darbu paraugiem. Izstrādājumu pasūtīšana un iegāde.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas241   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Uģa Daiņa keramikas darbnīca "Upmalnieki"

Darbnīcā taisa šķīvjus, bļodas, krūzes, citus traukus un dekoratīvus izstrādājumus. Apmeklētāji var darboties ar podnieka virpu, piedalīties malkas cepļa atvēršanā, vērot paraugdemonstrējumus, pasūtīt un iegādāties svēpētās keramikas tehnikā tapušos darbus.

Attālums no valsts galvaspilsētas77   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Līgatnes Karošu darbnīca

Karošu darbnīcā top noderīgas lietas – koka karotes, virtuves dēlīši, sviesta naži, pannas lāpstiņas u.c. Interesenti no speciālas sagataves var izveidot savu koka karoti, kā arī apskatīt jau gatavas karotes no vairāk nekā 17 Latvijā augošām koku sugām. Vasarās piedāvā „Pankūku ekskursijas” ar gardiem ievārījumiem. Karošu un mājas vīnu iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas68   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Galdniecības darbnīca “Straumēni”

Galdniecības darbnīcā Jūrkalnē meistars Guntis Niedoliņš gatavo koka rotaslietas, mēbeles, interjera priekšmetus, karotes, lāpstiņas u.c. koka izstrādājumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas191   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Ozolkalna klēts

Atrodas netālu no Biksēres muižas, blakus muižas parkam. Ozolkalna klēts saimniece Līga Kuba aušanas prasmes pirms pāris gadiem apguvusi Sarkaņu amatu skolā. Šeit radusies iecere par privātas aušanas darbnīcas izveidi, kas arī īstenota. Saimniece savas aušanas prasmes nodod jebkuram interesentam. Apmeklētāji var iegādāties šeit darinātos suvenīrus.

Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Staiceles lībiešu muzejs "Pivalind"

Vairākas ēkas, kurās var iepazīt Vidzemes lībiešu vēsturi un kultūras mantojumu, izbaudot novadam kādreiz raksturīgos ēdienus un dzērienus – bukstiņbiezputru un škaļiku, kas ir pēc senām receptēm darināts stiprs alkoholisks dzēriens. Tūristu grupas īstā lauku krāsnī var izcept rupjmaizi, bet audēju namiņā – vērot audēju darbošanos un iegādāties no dabīgiem materiāliem (t.sk. meldriem) darinātas praktiskas lietas un suvenīrus.

Latviešu virtuve: Putraimu putra ar gruzdumiem (sacepti gaļas kriksīši ar sīpoliem) un dzērveņu - brūkleņu zapti vai mērci, zāļu tēja ar dzērveņu sīrupu, škaļiks - alkoholisks dzēriens.

Attālums no valsts galvaspilsētas132   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Igaunija

Avinurmes dzīves veida centrs

Avinurmes dzīves veida centrā ir izstādīta izzinoša ekspozīcija par apkārtnes kultūras vēsturi, atvērtas kokapstrādes un rokdarbu darbnīcas. Kokapstrādes darbnīcā iespēja strādāt uz vecmodīga ēvelsola. Rokdarbu darbnīcā varēsiet izmēģināt dzijas šķeterēšanu un auduma aušanu. Grupām ir sagatavotas īpašas 1 - 3 stundu ilgas programmas.

Attālums no valsts galvaspilsētas154   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Keramiķis Jānis Seiksts

Apmeklētāji var iepazīt darbnīcu, vērot meistaru darbībā, veidot paši, kā arī iegādāties māla izstrādājumus (t.sk. dārza keramiku) un apskatīt skaisto dārzu.

Attālums no valsts galvaspilsētas165   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Amatu centrs "Mazā kāpa"

Darbnīcā ādas apstrādes meistares gatavo jostas, somas, rotas (piekari, sprādzes, aproces), vākus, iesien grāmatas un izgatavo suvenīrus. Piedāvā ekskursijas (līdz 50 cilvēku grupām), ļauj darboties pašiem, cienā ar tēju un vāra uz ugunskura zupas.

Attālums no valsts galvaspilsētas101   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Radošā darbnīca "RADADA"

RADADA ir radošā darbnīca, kura ierīkota senā ugunsdzēsēju depo. Audumu apdrukas ar saviem orģināliem zīmējumiem rokas sietspiedes tehnikā. Apdrukā apģērbu ar rakstiem un simboliem, kas simbolizē Latvijas dabu, latviešus un to spēku.

Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Keramikas darbnīca "Enkuri"

Amatnieks piedāvā stāstījumu par podniecības vēsturi, demonstrē amatu darbībā. Keramikas darbus var pasūtīt un iegādāties. Vienreiz gadā (jūlijā) kurina kambarkrāsni (t.s. naborigama), kas atrodas pie Salacgrīvas Mākslas skolas.

Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Spieķu darbnīca

Spieķu darbnīca Siguldā aicina izdzīvot spieķa izgatavošanas procesu, kam ir vairāk kā 200 gadu sena vēsture. Darbnīcā ir iespējams pašiem apgleznot savu spieķīti, vai iededzināt rakstu zīmes un vārdus. Spieķīši ir atpazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījies līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām senlejas takām, kļūstot par gājēja neatņemamu ceļabiedru. 

Attālums no valsts galvaspilsētas54   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Gleznotāja Laila Kelle

Bijušās Lamiņu pusmuižas ēkā mākliniece piedāvā zīmēšanas un gleznošanas nodarbības – ainavas un kluso dabu eļļas tehnikā. Dabas taka (3km).

Attālums no valsts galvaspilsētas85   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Piebalgas Porcelāna fabrika

Mākslinieka Jāņa Roņa izlolotā Piebalgas Porcelāna Fabrika ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Sākotnēji tika izveidota Porcelāna mākslas galerija Vecrīgā, darbnīca Kalnciema ielā un apgleznošanas studija Majoru kultūras namā. 2007. gadā aizsākas porcelāna ražošana Piebalgā, un šobrīd „baltais zelts” kļuvis par vienu no Piebalgas simboliem. Nelielā ražotne bijušajā Vecpiebalgas pienotavas ēkā attīstījusies par veiksmīgu uzņēmumu ar zīmolu Piebalgas Porcelāna Fabrika, kas ar neparastiem un oriģināliem mākslas priekšmetiem ieinteresējusi gan Latvijas, gan ārzemju tirgus.  Rūpīgs roku darbs rada smalkus traukus, suvenīrus un īpašas dāvanas. Apmeklētāji aicināti paviesoties ražotnē, izzināt trauslā porcelāna tapšanas noslēpumu un izmēģināt porcelāna apgleznošanu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas133   Sezona1-12   Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Audēja Anita Lukača

Darbnīcā, kas izveidota lauku sētā, auž segas, paklājus, grīdas celiņus, galdautus, spilvenus, pin grozus, paplātes un suvenīrus, pēc pasūtījuma taisa tautas tērpus, demonstrē aušanas un klūgu pīšanas procesu.

Attālums no valsts galvaspilsētas290   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Krēslinieku sēta "Lejas Bregži"

Latvijai unikāla Vaidavas apkārtnē pīto krēslu, krēslinieku instrumentu, fotogrāfiju u.c. ar krēslniecības tradīcijām (no 18. gs. beigām - 20. gs. vidum) saistītu priekšmetu kolekcija. Keramiķe Īrisa Vainovska stāsta par podniecības meistarmākslu un piedāvā dekoratīvos šķīvjus, interesantas vēja stabules un suvenīrus.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Interneta pieslēgums Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Dundenieku keramikas darbnīca

Darbnīcā top brīnišķīga Latgales keramika. Apmeklētāji var noskatīties podniecībai veltītu videofilmu, kurā uzskatāmi parādīts, kā no māla pikas top trauks. Ekskursija, iespēja darboties pašiem un gatavo darbu iegāde.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas233   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Dzīvesprieka akadēmija „Liela muiža!”

Amatnieks taisa mucas, karstos kubulus, mēbeles, kāpnes, durvis u.c. saimniecībā noderīgus priekšmetus. Vada ekskursiju, dalās ar savām amata prasmēm un pieredzi, kā arī piedāvā kopīgi uztaisīt kādu no saimniecībā noderīgām lietām. Apmeklētāji var vērot mucas izgatavošanas procesu no sākuma līdz gatavam produktam, kā arī izmēģināt senos darba rīkus.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Namdara darbnīca

Namdara darbnīcā piedāvā īpašas ekskursijas un pasākumus pieaugušajiem un bērniem, ir izveidotas tematiskas programmas. Meistaru vadībā var darboties ar tradicionālajiem kokapstrādes instrumentiem un apgūt senās spēles, noslēgumā cienāties ar spēka tēju un piknikot romantiskajā Ugunskura namā. Var iegādāties koka suvenīrus un veikt pasūtījumus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas27   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Radošā māja "Latvietes pūrs"

Radošajā mājā Latvietes pūrs var apgūt praktiskās iemaņas rokdarbu veidos, kas nepieciesami latviešu tautas tērpu darināšanai – baltie un krāsainie darbi, zīļu vainagu darināšana, adīšana, tamborēšana, tilla izšuvumi, pīto un austo jostu darināšana u.c.

Saimniece pati pārzina dažādus rokdarbu veidus un to tehnikas, nepieciešamības gadījumā tiek pieaicināti sava aroda meistari. Ir zināšanas par latviešu tautas tērpa novadu īpatnībām, saimniece labi zina tautas tērpu attīstības vēsturi un pielietojumu

 

N/A
Latvija

Vogulu keramika

Darbnīcas apmeklētāji var uz virpas izveidot krūzīti, iegravēt savu vārdu un atgriezties pēc darba, kad tas ir apdedzināts ceplī. Šeit gaida stāsts par podniecības vēsturi, var iegādāties darbus, kā arī pacienāties ar garšīgām augu tējām.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Keramikas darbnīca "Klapatas"

Amatnieces darina māla traukus, vāzes, svečturus, lukturus, dārza keramiku un sīkplastikas izstrādājumus. Interesanti ir māla trauki ar koka osām. Piedāvā ekskursiju, podnieka darba vērošanu, iespēju pašam sēsties pie virpas, kā arī iegādāties jau gatavo produkciju.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas146   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Kettas dzīvojamā rija un smēde

Kalējs labprāt pastāstīs par amata prasmi, parādīs dažādus darba paņēmienus un izkals kādu dzelzs priekšmetu. Te var uzzināt par ogļu dedzināšanu, apskatīt 1887. gadā celto dzīvojamo riju, rijas apkurināšanas sistēmu, un noklausīties stāstus par labības žāvēšanu, kulšanu un vētīšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas236   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Rūjienas amatnieku biedrība "Rūzele"

Amatnieku biedrībā apvienojušies 65 Rūjienas un tās apkārtnes amatnieki. Piedāvā maizes cepšanu, ievārījuma vārīšanu, siera siešanas, rotu taisīšanu, ādas izstrādājumu, tamborēšanas un kulinārijas meistarklases. Piedāvā arī ,,Ražots Rūjienā" degustācijas (maize, kūpinājumi, kulinārijas izstrādājumi, ievārījumi, svaigas sulas, ķirbju produkcija, sezonas ogas un augļi, katrā sezonā citi ēdieni) un iepirkšanos.

Vietējais dzīvesveids   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Lejas Varicēnu senā amatu māja

Saimnieki atjauno vairāk kā 100 gadus vecu koka klēti, kurā jaunajai paaudzei organizēs radošās darbnīcas ar kalēja, galdnieka un citu amatnieku piedalīšanos. Saimniece māca pīt zedeņu žogu. Piedāvā iepazīt un rast saskarsmi ar lauku dzīvniekiem – trušiem, vistām, pīlēm kazām u.c. Amatu māja savu darbu plāno uzsākt 2014. gada maijā.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas140   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Podnieks Pēteris Gailums

Rada skaistus darbus melnajā (svēpētā) tehnikā. Apmeklētāji var sēsties pie virpas un piedalīties cepļa atvēršanā. Keramikas darbu pasūtīšana un iegāde. Līdztekus var apskatīt daiļdārzu un saņemt floristikas pakalpojumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Keramiķe Linda Romanovska

Interesentiem piedāvā iespēju pašiem iemēģināt roku podnieka darbā un piedalīties cepļa atvēršanās pasākumā. Keramikas darbu pasūtīšana un iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas94   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Skulptūru parks un darbnīca "Mednieki"

Koktēlnieka paša veidotā ainaviskā saimniecībā top darbi, kas apvieno koku un akmeni. Irlavas ciemā ir izvietots amatnieka darbs – 6,2 m augstā karote. Ekskursija un dažādu koka izstrādājumu pasūtīšana un iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas67   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kalējs Indars Ābele

Kalēja smēdē apmeklētāji var vērot kalēju darbībā. Šeit var pasūtīt no metāla darinātus dekoratīvos elementus, žogus un citus izstrādājumus pēc individuālas vienošanās.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Seno rotu kalve

Kalve meklējama Cēsu viduslaiku pils kompleksa teritorijā. Te var iepazīt, pasūtīt un iegādāties seno rotu atdarinājumus, vērot meistara darbu un noklausīties ļoti atraktīvu stāstu par rotu izgatavošanas vēsturi, pašiem izbaudot to „uz savas ādas”.

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Mākslinieku Maijeru mūzikas instrumentu darbnīca

Amatnieki no dabiskiem materiāliem izgatavo grabuļus, vēja zvanus un citus mūzikas instrumentus, bet bērniem māca taisīt niedru stabules. Aleksandrs demonstrē ap 100 dažādu instrumentu lielo kolekciju un spēlē tos. Interesenti var pasūtīt un iegādāties amatnieku darinājumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas272   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Igaunija

Avinurmes kokdarbu klēts

Avinurmes kokdarbu klētī draudzīgi blakus sadzīvo tūrisma centrs un Avinurmes galdnieku darbnīca. Kokdarbu klētī atradīsiet Igaunijā bagātāko skalu ražojumu klāstu, daudz pirtij nepieciešamu priekšmetu un ikdienā mājsaimniecībā izmantojamu koka trauku. Šeit tiek organizētas dažādas radošās darbnīcas: grozu pīšana, filca velšana, maizes cepšana, sveču liešana, galošu apgleznošana u.tml. 

Šeit atrodas arī tūrisma informācijas centrs, kur iespējams iepazīties ar vietējiem koka izstrādājumiem. Pieejama arī kafejnīca, kurā tiek piedāvāti Peipusa apkārtnes ēdieni, kas tiek pasniegti uz koka izstrādājumiem, turklāt šeit pieejama arī pašcepta rupjmaize. Veikalā ir plaša koka izstrādājumu izvēle. 

Daba veselībai   Attālums no valsts galvaspilsētas154   Sezona1-12   Iespējams pasūtīt maltītes
N/A
Latvija

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs

Muzeja 11 ēkās vienkopus atrodas Latvijas brīvvalsts laikā darbinātā lauku tehnika, zirglietas, vairāki desmiti iekšdedzes motori, amatnieku u.c. lauku darba rīki. Ik gadus muzejā rīko Pļaujas svētkus ar bukstiņputras gatavošanu, kas pulcē lielu apmeklētāju skaitu. Grupām piedāvā „Maizes programmu”, kuras laikā apmeklētāji var izsekot maizes tapšanas gaitu no mīklas līdz kukulītim.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas201   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Ugāles ērģeļbūves darbnīca

Vienīgā vieta Latvijā, kur atjauno vecās un būvē jaunās ērģeles, kā arī izgatavo leijerkastes. Meistari interesentu grupām stāsta par ērģeļbūves vēsturi, principiem, instrumentu darbības mehānismu. Darbnīca iekārtota 2004. gadā bijušajā Mācītājmuižas stallī. Tās īpašnieks un vadītājs ir Jānis Kalniņš.

Attālums no valsts galvaspilsētas149   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Pāces Vilnas pārstrādes fabrika

Vienīgā vieta Kurzemē, kur vēl pārstrādā vilnu un, cik zināms, tad arī vienīgā vieta Latvijā, kur veic pilnu vilnas pārstrādes procesu. Vilnas pārstrādes tradīcijas Pācē ir kopš 19.gs. beigām. Pirmās Latvijas Republikas gados te velta vadmala, bet padomju gados Pācē bija otrs lielākais sadzīves pakalpojumu sistēmas cehs Latvijā, kas pārstrādāja aitu vilnu.
Vilnas segu un spilvenu šūšanas darbnīca (no dabīgi apstrādātas 100% Latvijas aitu vilnas) Dundagā (tel. 26311838).

Attālums no valsts galvaspilsētas154   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Liepājas Amatnieku nams

Vienreizēja iespēja vērot vienkopus dažādus amatniekus (dzintara apstrādātāji, rotkaļi, audējas, šuvējas u.c.) darbībā un iegādāties meistaru darbus. Apskatāmas pasaules garākās dzintara krelles (123 m, 19 kg!), kas taisītas no pilsētas iedzīvotāju dāvinātajiem dzintara gabaliņiem. Bērniem organizē radošās darbnīcas.

Attālums no valsts galvaspilsētas217   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Tirgotava-radošā darbnīca “Pūralāde”

Maretas Petrovičas radošajā aušanas darbnīcā top krāšņi suitu audumi un tiek organizētas meistarklases. Te var iegādāties arī uz vietas tapušos suvenīrus. Tiem, kas vēlas piedalīties meistarklasēs, iepriekš ir jāpiesakās.

Attālums no valsts galvaspilsētas177   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Uģa Puzuļa keramikas darbnīca

Izkopj Vidzemei raksturīgās podniecības formas ar Latgales krāsu gammu, kas lieliski harmonē ar skaisto Racupkalna ainavu. Piedāvā ekskursiju, demonstrē amata prasmes un piedāvā iespēju darboties ar mālu. Aicina uz Latgales bedres tipa cepļa atvēršanu. Var pasūtīt un iegādāties podnieka izstrādājumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas190   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Rokdarbnieku kopa "Paukers"

Kopā darbojas jau no 1996. gada. Tās dalībnieki ada zeķes, cimdus, šalles, džemperus, izšuj  dīvāna spilvenus, sedziņas, galdautus, apglezno šalles, kaklasaites, auž segas, dvieļus, grīdas celiņus, grāmatzīmes, tamborē rotaļlietas, apģērbu, sedziņas, kā arī darina pinumus un koka izstrādājumus, demonstrē sklandraušu cepšanas procesu un gatavo tējas. Paukeriešu adītājas darināja cimdus NATO samita viesiem Rīgā. Apmeklētāji var apskatīt izstrādājumus, mācīties rokdarbus, cept sklandraušus un paši gatavot tēju maisījumus. Piedāvā ekskursiju pa atjaunoto Ances muižas pili.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Keramikas darbnīca „Saules ceplis”

Viena no retajām amatniecēm, kas darba procesā neizmanto podnieka virpu, bet strādā „gliemeža” vai „desiņas” tehnikā (līdzīgi kā to darīja bronzas laikmetā), veidojot darbus, kas izceļas ne tikai ar formu daudzveidību, bet ar savu funkcionalitāti. Visi interesenti var darboties meistarklasēs. Ekskursija, cepļa atvēršana un svēpētās keramikas darbu iegāde. Blakus esošajā ēkā darbojas Rinalds Dundurs- Namdaris, kas darbojas ar masīvkoku mēbelēm (Saules Koks).

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas55   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Tāšu meistars Jurijs Ivanovs

Tāšu meistars Jurijs Ivanovs ar lielu centību un degsmi  pēc seniem paraugiem cenšas atjaunot labākās Zilupes novada tāšu apstrādes tradīcijas. Top novadam raksturīgi autentiski tāšu trauki ķiploku, putraimu, saldumu, sāls uzglabāšanai, paliktnīši kafijas krūzei vai pannai. Īsts meistarstiķis ir darbarīku rokturu izgatavošana. Darbnīcā varēsiet izgatavot tāšu glezniņu, tāšu tauri, uzrakstīt īpašu vēstuli kādam ļoti mīļam cilvēkam.

Attālums no valsts galvaspilsētas302  
N/A
Latvija

Podnieks Viktors Pankovs

Jūsu pašu radītais alus kauss, svečturis vai tējas krūze ar vārda ierakstu nonāks ceplī līdzās meistara darbiem, tiks apdedzināti un gaidīs autora atgriešanos. Māla trauku iegāde, darbošanās ar mālu, cepļa atvēršana, ekskursija un stāstījums par Latgales podniecību.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Karošu grebējs Arvīds Sietkovskis

Apskatāma ~ 2000 karošu kolekcija no 70 koku un krūmu sugām, kas tapusi > 30 gadu laikā. Mazākā karote ir taisīta no krūkļa, lielākās - „Eiropas karotes” izmēri pārsniedz cilvēka augumu. Meistars no koka gatavo gleznas. Karošu grebšanas procesa vērošana, karošu iegāde un muzeja apskate.

Attālums no valsts galvaspilsētas190   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Podniece Līga Mergina

Darbnīcā var iepazīties ar dažādu vēstures posmu keramikas trauku, sadzīves priekšmetu izgatavošanu un pielietojumu. Iepazīstama arheoloģiskā keramika, Viduslaiku pārvietojamā  māla maizes krāsns, cepamā panna, dzeramie kausi, svētceļnieku ūdens trauki. Visi darbi tiek veidoti bezripas tehnikā un dedzināti malkas ceplī.

Attālums no valsts galvaspilsētas125   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Saules Koks

Namdaris Rinalds Dundurs būvē, atjauno un restaurē vecās koka ēkas. Veido nestandarta masīvkoka mēbeles, bērnu rotaļlietas un  lampas. Darbus veic sadarbojoties ar Latvijas dizaineriem.

Sezona1-12  
N/A
Latvija

Beverīnas koka skulptūru parks un labirinti

Atpūtas vietā ir apskatāmas 370 no koka veidotas skulptūras. Ir izveidoti 5 labirinti- 630 m garš pikants labirints ar “pipariņu” tikai pieaugušajiem, tulpju meditatīvais labirints, “Šausmu labirints”mežā, bērniem- 25 m garš labirints ar maldīšanos upenēs  “Tracis”, zaru labirints “Dižputna ligzda”. 60 dažādas lielformāta brīvdabas spēles un atrakcijas. Dabas taka “Putnu iela”, kurā apskatāmi Latvijas dobumperētāju putnu būrīši.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas121   Sezona5-10  
N/A
Latvija

Alsungas keramiķu darbnīca

Alsungas keramiķu darbnīca atrodas Alsungas muzeja ēkā un darbojas jau no 2009. gada, ierādot, kā top dažādi keramikas darbi no māla. Iespēja gan darboties, gan vērot keramikas darbu tapšanas procesu no veidošanas un virpošanas līdz pat pēdējam posmam – glazēšanai.

Attālums no valsts galvaspilsētas177   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Akmeņkaļa darbnīca "Dimantas"

Amatnieks pēc pasūtījuma taisa kapu pieminekļus, piemiņas plāksnes un veic akmens tēlniecības darbus. Piedāvā stāstījumu un demonstrē akmeņkaļa darbu.

Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Akmeņkaļa Aināra Zelča darbnīca

Amatnieks veic darbus pēc iepriekšēja pasūtījuma – g.k. pieminekļus un kapu piemiņas plāksnes.

Attālums no valsts galvaspilsētas202   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Heltermā rokdarbu nams

Bijušajā Heltermā ostas krogā – tējnīcā (18. gs.) ir atvērtas Heltermā rokdarbu darbnīcas, kur var iegādāties vietējo meistaru garadarbus un visu vasaru piedalīties daudzos un dažādos radošos pasākumos (piem. ziepju vārīšana, filca velšana, apdrukāšana ar augiem un koka klucīšiem utt.).

Attālums no valsts galvaspilsētas130   Sezona5-8  
N/A
Latvija

Regīna Kalniņa, audēja, cimdu adītāja

Nīcas „Agri” atrodas 1,5 km dienvidos no Nīcas ciema centra. Regīna Kalniņa apmeklētājiem piedāvā iepazīt pašas šūto Nīcas un Pērkones un arī Rucavas tautas tērpu kolekciju, stāstot par to, kā tie tapuši, kā jāģērbj un jāvalkā. Īpaši unikāls no tiem ir Pērkones tautas tērps. Mantojuma skapī, kurā glabājās tautas tērpi, atrodami arī pašas darināti dvieļi, palagi un segas. Amatniece ada cimdus un zeķes, kuri šeit ilgi nepaliek, jo „aizceļo” uz dažādām pasaules valstīm. To paraugi apskatāmi biezos fotoalbumos. Apskatāmas arī stelles. Apmeklētāji var iepazīt aušanas un adīšanas procesu, kā arī noklausīties aizraujošā stāstā par Lejaskurzemes novadu tautas tērpu un rakstu tradīcijām.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Staiceles audēju darbnīca

Atjaunotā koka namiņā var vērot un piedalīties audēju darbā, kas no dabīgiem materiāliem darina jaukus suvenīrus un mājsaimniecībā noderīgas lietas. Apskatāmas 9 stelles. Var noklausīties stāstījumu par aušanas procesu. Auž lakatus un krāso tos ar dabiskām krāsvielām.

Attālums no valsts galvaspilsētas135   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Igaunija

Atlas muiža un Muižas keramika

Pirmās ziņas par muižu ir datētas ar 1422. gadu. Vēlākos laikos muižā ir apmetušies karavīri, šeit ir bijis zirgu nomāšanas punkts, traktoru stacija un veikals. Pašlaik muižā atrodas keramikas ceplis, turpat var iegādāties gatavos ražojumus. Keramikas darbnīcā ir pieejams māls mīcīšanai un veidošanai, pēc savas gaumes varat apgleznot / glazēt jēlizstrādājumus. Muižas galdnieku darbnīcās varat iepazīties ar kokapstrādes procesiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas55   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Keramikas darbnīca "Vilki"

Stāsta un demonstrē – kā no māla top dažādi izstrādājumi, kā arī mudina apmeklētājus darboties pašiem. Šeit tapušos darbus var iegādāties, kā arī pasūtīt jaunus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas155   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Keramiķe Velga Melne

Durbes pils saimniecības ēkā var vērot keramiķes darbu, pašiem iemēģināt roku, pasūtīt darbus un iegādāties suvenīrus no māla. Apskatāms Durbes pils komplekss, kurā šobrīd (2013. g.) norit restaurācijas darbi.

Attālums no valsts galvaspilsētas65   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Galdnieks Andris Prikulis

Pēc individuāliem pasūtījumiem taisa elegantus interjera priekšmetus – koka mēbeles (skapji, gultas), trepes u.c. saimniecībā noderīgas lietas. Dalīsies zināšanās un pieredzē. Vairāku koka altāru autors.

Attālums no valsts galvaspilsētas300   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Biedrība "7 balles"

Biedrība ikvienam interesentam piedāvā praktiskas nodarbības ar taustāmiem rezultātiem - darbošanos ar savām rokām īstā darbnīcas vidē - koka amatniecība, rokdarbi, sveču liešana. Darbošanās patstāvīgi ar iespējamu palīdzību visos līmeņos, ko sniedz pieredzējuši meistari. Iepriekšējas iemaņas nav nepieciešamas. 

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas88   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Kalēja Laimoņa Bāliņa darbnīca

Smēdē taisa žogus, vārtus, vēja rādītājus, lustras, sadzīvē izmantojamus priekšmetus un suvenīrus. Interesentiem stāsta par kalēja darbu un demonstrē prasmes.

Attālums no valsts galvaspilsētas201   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Šūnakmens apstrādes darbnīca „Sutras”

Vienīgā šūnakmens apstrādes darbnīca Latvijā. Izejmateriālu iegūst turpat netālu (Vecsaules pagastā), kur atrodas viena no retajām Latvijas šūnakmens ieguves vietām. Ražo dekoratīvos apdares materiālus. Apmeklētāji var apskatīt darba procesu un enerģētisko piramīdu.

Semināri   Svinības   Slēpošana   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Vaidava Ceramics

Keramikas ražotnē (strādā kopš 1980. g.) no Latvijas sarkanā māla ar rokām veido dažādus saimniecības traukus un interjera priekšmetus. Te gaida gan tūristu grupas, gan individuālus ceļotājus, kuriem piedāvā ekskursiju ar stāstījumu un ražotnes apskati un iespēju pašiem iemēģināt roku keramikas suvenīru izveidē.

Attālums no valsts galvaspilsētas99   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kokamatnieks Viesturs Kļaviņš

Daiļamata meistars no koka taisa karotes (no liepas, bērza koka) un pirtsslotas (ar āboliem). Darba vērošana, iespēja pašiem izgatavot karoti, gatavās produkcijas iegāde un karošu kolekcijas apskate. Aplūkot vērtas ir vecās saimniecības ēkas.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīca "Cepļi"

Amatniece no māla, akmens masas u.c. materiāliem veido traukus un dažādus interjera priekšmetus, apdedzinot tos atklātā uguns ceplī. Apmeklētāji var doties izzinošā ekskursijā, vērot amatnieci darbībā un paši pamēģināt roku krūzītes izvirpošanā. Aicina uz cepļa atvēršanu.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas50   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Makašāni

Koktēlnieks no koka veido politiķu, kultūras darbinieku un populāru cilvēku saržus, kurus var iegādāties. Var pasūtīt no koka darinātus brīvdabas dekoratīvus priekšmetus. Mākslinieks taisa arī krucifiksus. Māksliniece eļļas tehnikā glezno kluso dabu, meistarīgi izmantojot gaismas un ēnu spēles. Darbu iegāde.
Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Ķoņu dzirnavas

Darba kārtībā saglabājušās 19. gs. Latvijas mašīnfabrikā „Šūberts Rudzīts & b-dri” ražotā vilnas plucināmā un kāršamā iekārta, Vācijā ražota unikāla vērpšanas iekārta un graudu malšanas dzirnavas. Izsekojama vilnas pārstrādes gaita uz 100 gadus senām iekārtām, kur darina segas un spilvenus, kas pildīti ar aitas vilnas polsterējumu (roku darbs) un suvenīrus, ko var pasūtīt un iegādāties. Piedāvā ekskursijas, cep maizi.

Svinības   Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas157   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Amatniecības centrs – keramikas darbnīca Svētē

Amatniecības centrā, kas atrodas bijušās Svētes muižas teritorijā, organizē radošās darbnīcas. Te var iegādāties jau gatavus keramikas izstrādājumus, gan veikt individuālos pasūtījumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas56   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Radošā māja "Baltaine"

Radošajā mājā biedrība „Baltaine” organizē seminārus, kursus un nodarbības par latviešu gadskārtu svētkiem, ģimenes godiem, rīko kulinārā mantojuma meistarklases, kā arī mūzikas instrumentu spēli un rāda dažādus rokdarbus – pīšanu, adīšanu, tamborēšanu un šķeterēšanu. Saimnieces gatavo gardas putras, zupas, zāļu tējas, cigoriņu kafiju un cep plātsmaizes un pīrāgus. Te var mācīties dančus, iet rotaļās un dziedāt. Piedāvā kāzu uzvedumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas99   Sezona1-12  
N/A
Lietuva

Meniškas kaimas

Tradicionālo amatu centrs, turpinot keramikas amata tradīcijas, ik gadu organizē radošās bērnu nometnes, rīko keramikas darbu izstādes, organizē izglītojošas programmas par tradicionālajiem svētkiem.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Latgales mākslas un amatniecības centrs Līvānos

Moderns un mūsdienīgs centrs apvienojumā ar vēsturisku klēts ēku veido unikālu kompleksu, kurā ir vēsturiska ekspozīcija par amatniecību, līvānu stikla muzejs, izstāžu zāle, garākā josta Latvijā, iznomājama konferenču zāle, ūdens galerija. Radošajās keramikas, stikla darbnīcās darbojas novada amatnieki, kurus var vērot darbībā un līdzdarboties. Latgales Mākslas un amatniecības centra telpās izveidota un darbojas vienīgā Latvijā publiski pieejamā stikla pūtēju darbnīca.

Semināri   Bērniem un jauniešiem   Svinības   Skaisti skati   Attālums no valsts galvaspilsētas177   Sezona1-12   Interneta pieslēgums Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Suitu amatniecības un mākslas telpa "Rija"

Alsungas vecajā muižas rijā ir iekārtots suvenīru veikals, kur var iegādāties Suitu novadā ražotus praktiskus suvenīrus „Tapis Suitos” un citas noderīgas lietas: lakatus, cimdus, zeķes, traukus, zāļu tējas u.c. Bērniem te organizē radošās darbnīcas. Rijā var satikties (iepriekš piesakoties) ar Suitu sievām, uzzināt par suitu tradīcijām, dziedāt un iet rotaļās. „Rijai” piešķirta kultūras zīme „Latviskais mantojums”. 

Svinības   Vietējais dzīvesveids   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas185   Sezona4-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Hiiu Gourmet

Hiiu Gourmet ir mazs uzņēmums, kura mērķis ir piedāvāt produktus no vietējām izejvielām Hījumā. Izstrādājumi tiek izgatavoti ar rokām mazos daudzumos. Produktu klāstā ir mājās gatavoti sīrupi, piedevas, sinepes utt. No augiem un ogām, kas novāktas Hījumā mežos.

Saimniece Heli padāvā Hījumā tradicionālā ēdiena gatavošanas meistarklases. 

N/A
Latvija

Podnieku Dumpju darbnīca

Podnieki nodarbojas gan ar dažādu laikmetu tradicionālo podniecību, gan mēģina izzināt senās formas, materiālus un metodes, ar kurām darbojušies senči iepriekšējos gadsimtos. Ekskursija, cepļa apskate, darbošanās ar mālu, keramikas darbu iegāde, seno darbarīku un keramikas kolekcijas apskate. Aicina uz cepļa atvēršanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas190   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kalējs Kaspars Auza, muzejs un darbnīca

Kalēja darbnīcā apskatāmi darbi – lukturi, svečturi, eņģes, kamīna rīki, kāpņu margas, vārti, kā arī eksponāti no 18. gs. Skolēnu un tūristu grupām piedāvā ekskursiju un stāstu par senlietām un kalēju darbu. Apmeklētāji var paši izkalt naglu. Jauno pāru „pārbaudes” pie kalēja un sava laimes pakava kalšana. Pieņem pasūtījumus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas66   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

"Lejnieki" (Cimdu adītāja Skaidrīte Bauze)

Skaidrīte Bauze ir viena no čaklākajām Latvijas cimdu adītājām, kuras kolekcijā ir vairāk nekā 185 cimdu pāru – dūraiņu, kas parāda latvisko cimdu rakstu dažādību un krāsu bagātību. Rokdarbnieces stāsts ir iekļauts japāņu žurnālistes Sanajes Nakatas grāmatā par latviešu cimdu adīšanas tradīcijām un rakstiem. Apmeklētāji var apskatīt cimdu kolekciju, noklausīties stāstu, kā arī aplūkot augu šķirnēm bagātīgo dārzu, kurā izvietotas saimnieka – Haralda Bauzes veidotās koka skulptūras. Lauku sēta „Lejnieki” atrodas Bērzes upes krasta līkumā.

Agro   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Šūšanas salons "Iveta"

Lina, vilnas apģērbu šūšana, galdautu, dvieļu, jostu u.c. tekstilizstrādājumu šūšana. Tērpu darināšana nav tikai darbs, bet arī aicinājums. Tas palīdz izgatavot vissarežģītākās tērpu konstrukcijas. Nemitīgā zināšanu papildināšana kursos ļauj veiksmīgi dzīvot līdzi mainīgajām modes prasībām. Paralēli individuālajiem pasūtījumiem tiek izgatavoti gan apģērbi, gan citi šūtie izstrādājumi tirdzniecībai.

Attālums no valsts galvaspilsētas128   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Stradiņa meistardarbnīca

Dabiska koka formu apstrādes meistars savās mēbelēs un interjera elementu  dizaina izstrādē  izmanto koku no saknes līdz galotnei. Katrā darbā tiek akcentēta koka forma, tekstūra un faktūra. Meistardarbnīcā piedāvā neparastu redzējumu par koku un cilvēku. Organizē izglītojošus pasākumus, izgatavo dāvanas un suvenīrus.

Attālums no valsts galvaspilsētas201   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Limbažu Tīne

SIA "Limbažu Tīne" ir vilnas pārstrādes uzņēmums ar senām mājas tekstila tradīcijām, kas dibināts jau 1914. gadā. Šobrīd uzņēmumā tiek ražota vilnas dzija, austi augstvērtīgi vilnas un linu audumi, segas, parklāji, pledi, galdauti, dvieļi, lakati un citi tekstilizstrādājumi. Limbažu Tīne ražo etnogrāfiskos audumos pēc autentiskajām Baltijas reģiona kultūrvēsturiskā mantojuma paraugiem.  

Attālums no valsts galvaspilsētas82  
N/A
Latvija

Podnieks Juris Krompāns

Darbnīcā var iegādāties keramikas izstrādājumus, vērot podnieku darbībā, kā arī piedalīties māla apstrādes procesā. Aicina uz cepļa atvēršanu.

Bērniem un jauniešiem   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Keramikas darbnīca "Virzas"

No māla veido interesantas krūzes ar uzrakstiem, zīmējumiem un dzīvnieku figūriņām to iekšpusē. Piedāvā ekskursiju, darba vērošanu, sīkplastikas un uzrakstu veidošanu uz traukiem. Interesenti ar ģipša formu var izspiest mazus dzīvnieciņus, darboties ar virpu un iegādāties suvenīrus, kā arī veikt individuālos pasūtījumus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas204   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Podnieka nams

Podnieks piedāvā plašu darbošanās klāstu – darbnīcas apskati, māla trauku virpošanu, zīmēšanu, bungu un leļļu taisīšanu. Tapušo darbu iegāde. Demonstrē bungu spēli.

Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
N/A
Latvija

Rucavas tradīciju nams "Zvanītāji"

19. gs. beigās celtajā koka ēkā var iepazīt dzīves vidi (sadzīves priekšmeti, tautastērpi u.c.), kādā cilvēki mituši pirms > 100 gadiem. Rucavas sievas šeit organizē vakarēšanas, dziedāšanas un spēlēšanas pasākumus, dančus, auž noderīgas lietas, kā arī piedāvā kultūrizglītojošu programmu “Vakarēšana” un “Rucavas goda mielasts” ar Lejaskurzemnieku ēdieniem – kukulīšiem, skābputru, laukos ceptu maizi, medu u.c.

Attālums no valsts galvaspilsētas259   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Amatnieka Harija Buliņa darbnīca

Amatnieks no koka grebj dažāda lieluma karotes. Demonstrē un piedāvā gatavo produkciju. Katrs var pasūtīt karotes pēc savām vēlmēm.

Attālums no valsts galvaspilsētas190   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Raunas ceplis

Vecajā ķieģeļu ceplī sagatavo mālu, kuru izmanto daudzi Latvijas keramiķi. Turpat ražotnē taisa (roku darbs) saimniecībā noderīgas lietas un dizaina priekšmetus. Vada ekskursijas, atraktīvi stāsta, organizē radošās darbnīcas un pieņem individuālos pasūtījumus.

Attālums no valsts galvaspilsētas110   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Pirtslietu darbnīca

Amatnieku darbnīcā taisa jaukas, ļoti noderīgas un praktiskas pirtslietas – bļodas, ķipīšus, kubulus, vannas un vannītes, pirtsslotas, linu izstrādājumus un pirts guļbūves. Piedāvā darbnīcas apskati, līdzdalību amatnieka darbā, pirtslietu iegādi un pasūtījumus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas200   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Mucenieks Dins Sumerags

Piektajā paaudzē (kopš 19. gs sākuma) – Latvijā vecākās mucinieku dzimtas tradīciju turpinātājs, kas darina ozola un oša mucas. Stāstījums, mucu vārīšanas, savilkšanas, stīpošanas un galdniecības darba procesa vērošana. Mucu un koka kubulu, pirts ķipīšu pasūtīšana un iegāde.

Attālums no valsts galvaspilsētas90   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Intas Luses keramikas darbnīca

Amatniece praktiskās nodarbībās aicina izjust saikni ar mālu, darboties ar podnieka virpu un attīstīt ikviena tā radošās spējas. Pēc apdedzināšanas keramikas krāsnī, darbus var ņemt līdzi kā labu suvenīru un savu jauniegūto prasmju apliecinājumu. Audzē garšaugus un tējas. Tēju degustācija.

Attālums no valsts galvaspilsētas65   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Rotkalis Harijs Jaunzems

Amatnieks, izmantojot eksperimentālās arheoloģijas metodes, darina senās baltu cilšu rotas un stāsta par to simboliku, nozīmi un nēsāšanas tradīcijām. Piedāvā darbnīcas apskati un gatavoto izstrādājumu iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas110   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Podnieks Staņislavs Viļums

Māla darbus apdedzina melnā (svēpētajā) tehnikā un strādā ar Latgalē rakto mālu. Darbu tapšanas procesā neizmanto industriālās iekārtas, cepli kurina ar malku. Demonstrē trauku tapšanu uz kājminamās podnieka ripas un stāsta par apdedzināšanas procesu. Apmeklētāji var darboties ar mālu un iegādāties darbus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona4-10   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Keramikas darbnīca "Sproģi"

Amatnieki piedāvā ekskursiju, keramikas tapšanas procesa vērošanu un iespēju pašiem darināt savus suvenīrus, izmantojot veidošanas, virpošanas un gravēšanas tehniku uz iepriekš sagatavotām veidnēm. Keramikas izstrādājumu pasūtīšana un iegāde. Vietu iecienījuši bērni un kāzinieki.

Attālums no valsts galvaspilsētas40   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Lietuva

Antano Česnulio skulptūru parks

Mākslinieka un koktēlnieka Antano Česnulio koka skulptūru parks atrodas Naujasodė ciematā, aptuveni 3 km attālumā no Druskininku pilsētas. Ekspozīcija tiek regulāri atjaunota ar jauniem darbiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas129   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Rokdarbu lāde

"Rokdarbu lādes" veikaliņā ir apskatāmi un iegādājami Sabiles sievu darinājumi – adījumi un tamborējumi – cimdi, zeķes, cepures, šalles un citas noderīgas lietas, kas kalpos kā lieliskas dāvanas un suvenīri.

Attālums no valsts galvaspilsētas109   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Uzvaraskalns"

Amatnieks no klūgām taisa krēslus, galdus, bet no koka – dažādas saimniecībā noderīgas un praktiskas lietas. Ekskursija, koku skulptūru un sakoptās saimniecības apskate.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Igaunija

Rokdarbu sēta "Jānioja"

Pašā Lahemā nacionālā parka vidū atrodas savdabīga vieta – Jānioja rokdarbu sēta. Ar akmeņiem apmalotais ceļš aizvedīs līdz dzeltenai saimnieku mājai, kur netālu atrodas telšu laukums un ugunskura vieta, savdabīga lauka virtuve, veca, liela baļķu māja, pirts un smēde.Rokdarbu sētā tiek rīkotas radošās nometnes, rokdarbu kursi, pasaku iestudējumi, gadskārtu ieražu svētki un meistarošana visai ģimenei.Pārdošanā ir tepat darinātās lupatu lelles mirdzošām acīm, mamzeles Janikas lupatu vamži un citi savdabīgi rokdarbi.

Attālums no valsts galvaspilsētas79   Sezona6-9  
N/A
Latvija

Salmu muzejs - darbnīca "Salmu lietas"

Vienīgais Salmu muzejs Latvijā (~ 370 salmu/sienu skulptūras/lelles). Salmu radošā darbnīcā ikviens (īpaši – bērni) pēc īpaši izstrādātas metodikas var iegūt pamata prasmes darbā ar salmiem un sienu. Sagatavotos darbiņus var ņemt līdzi. Saimnieki no salmiem gatavo svētku noformējuma un dizaina elementus, kā arī atraktīvus suvenīrus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas66   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Daugavpils Māla mākslas centrs

Centrā darbojas vienpadsmit, t.sk. „Pūdnīku skūlas” podnieki. Šeit tiek organizētas nodarbības, meistarklases, podnieka darba demonstrējumi, apskatāmi tapušie darbi. Var pasūtīt un iegādāties gatavo produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas222   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Keramiķis Valdis Jaunskungs

Darbnīcā top saimniecībā noderīgas lietas – terīnes, gurķu skābējamie podi, cukura un sāls trauki, bļodas u.c. Apmeklētājus iepazīstina ar podniecības tradīcijām un aicina uz cepļa atvēršanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas170   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

VIENKOČU PARKS

Vienkoču parks atrodas Gaujas Nacionālajā parkā, Līgatnes novadā pie Līgatnes upes, un tā platība ir 9.25 ha. Vienkoču parka pamatkoncepcija ir balstīta uz koka amatniecības un vienkoču izstrādājumu popularizēšanu. Šī parka izveides pamats balstās uz iespējami maksimālu dabas materiālu pielietošanu. Vienkoču parkā ir izveidotas vairākas zonas: muzeja teritorija, ainaviskā vide, neskartā daba, klasiskais dārzs, modernais dārzs, saimniecības zona. Staigājot pa takām, var aplūkot dažādas koka skulptūras. Tie ir gan dažādi dzīvnieki, gan pasaku un teiku tēli vai arī pēc vēstures avotiem veidoti objekti. Parkā ir iespēja vērot ne tikai mākslīgi veidotus objektus, bet arī pašu dabu. Ja parka apmeklējuma laikā būsiet gana klusi un vērīgi, tad varēsiet novērot dažādus savvaļas dzīvniekus.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas66   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Seno Amatu darbnīca Balvos

Seno Amatu darbnīcā var vērot amatnieku – galdnieka, kalēja darbu, darboties pašam (virpot, zāģēt, kalt) un piedalīties vafeļu cepšanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas219   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Vidzemes podnieka darbnīca "Zelmeņi"

Amatnieka darbiem raksturīgas lakoniskas formas, atturīgs rotājums un tie pielietojami praktiskām ikdienas vajadzībām. Ekskursija pa darbnīcu, cepļa apskate, demonstrācijas un iespēja darboties ar mālu pašiem. Gatavo darbu iegāde, bišu dravas apskate, medus degustācija un iegāde.

Skaisti skati   Svinības   Dzīvnieku vērošana   Aktīvā atpūta   Attālums no valsts galvaspilsētas62   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus
N/A
Latvija

Radošā darbnīca "Austuve"

Atrodas Alsungas novada muzeja ēkā, kur apmeklētāji var apskatīt, kā top suitu tautas tērpi un to elementi, plašāk izzināt suitu novada aušanas tradīcijas un iepazīt krāšņo suitu pūru. Interesenti pieredzējušu meistaru vadībā var darboties arī paši. Blakus „Austuvei” atrodas „Suitu ķēķis”, kurā var iepazīt suitu kulināro mantojumu, darbojoties kopā ar saimniecēm.

Vietējais dzīvesveids   Attālums no valsts galvaspilsētas177   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Vaives Amatu māja

Seno un mūsdienīgo amatu prasmju popularizēšana, izkopšana un tālāknodošana.

Attālums no valsts galvaspilsētas86   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Kokapstrādes darbnīca "Amatnieki"

Darbnīcā ražo visu saimniecībā nepieciešamo – solus, galdus, pakaramos, virtuves piederumus, pirts baļļas, mucas, lieliskus suvenīrus no koka u.c. Darbus var iegādāties, kā arī veikt savu pasūtījumu. Ekskursijas. Skalu grozu pīšanas demonstrēšana, var mācīties paši pīt grozus, iepriekš piesakoties.

Bērniem un jauniešiem   Makšķerēšana   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Briežuciema aušanas darbnīca

Darbnīcā top skaisti darbi – lupatu deķi, somas, spilveni ar Latgalei raksturīgām krāsu gammām un kombinācijām. Apmeklētājus iepazīstina ar aušanas tehniku un gatavajiem darbiem. Katrs pats var noaust savu lupatu deķi, iegādāties un pasūtīt darbus.

Attālums no valsts galvaspilsētas251   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Studija "Stella"

Studijā iespējams pirkt un pasūtīt dažādus daiļamatniecības izstrādājumus, kā arī iepazīt daiļamatniecības darba procesu. Studijā nodarbojas ar tautas tērpu darināšanu, aušanu un visu veidu rokdarbiem, rotu darināšanu, tekstilmozaīku, šūšanu un zīda apgleznošanu. Pieejama darinājumu ekspozīcija un suvenīri.

Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Keramiķis Jānis Zviedris

Amatnieks strādā svēpētās (melnās) keramikas tehnikā. Aicina apmeklētājus uz cepļa atvēršanu, radošajām darbnīcām, piedāvā keramikas izstrādājumu pasūtīšanu un iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas47   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kalējs Jānis Ļubka

Taisa darbus (praktiskas un saimniecībā noderīgas lietas) latviešu etnogrāfiskā stilā un turpina vecās latviešu kalējmākslas tradīcijas. Apmeklētāji var izkalt naglu vai pakaviņu.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas265   Sezona1-12   Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Kokļu meistars Andris Roze

Viens no retajiem Latvijas kokļu meistariem, kas pats taisa kokles un palīdz tās izgatavot citiem, organizējot meistarklases. Izgatavo arī citus latviešu tradicionālos mūzikas instrumentus, stāsta par tiem, demonstrē, konsultē, kolekcionē un vāc vēsturisku informāciju. Darbojas Drabešu Amatu mājā, kur interesenti var apgūt tradicionālos amatus – aušanu, ādas apstrādi, filcēšanu, podniecību, mūzikas instrumentu būvi.

Attālums no valsts galvaspilsētas81   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Podnieks Ilmārs Vecelis

Viens no Latvijas Kultūras fonda kopas ‘’Pūdnīku skūla’’ dalībniekiem, kas pielieto senās un gadsimtos pārbaudītās Latgales podniecības metodes. Piedāvā darbnīcas apskati, dalību cepļa atvēršanā, iespēju darboties pašiem un keramikas darbu pasūtīšanu un iegādi.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas250   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Podnieks Aivars Ušpelis, gleznotāja Vēsma Ušpele

Atraktīvais amatnieks ir viens no "Pūdnīku skūlas" podniekiem, kas izmanto senču uzkrātās zināšanas. Darbnīcā "Malny Wylky" var redzēt tradicionālo darbu tapšanas procesu no virpošanas ar kājminamo virpu līdz to apdedzināšanas bedres tipa malkas ceplī svēpējuma tehnikā. Darbu apskate un iegāde. Vēsma Ušpele savukārt glezno eļļas tehnikā un parādīs savus darbus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas240   Sezona5-10   Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Lietuva

Molio virtuve

Keramiķe piedāvā izglītojošas nodarbības, kuru laikā paši var veidot māla izstrādājumus un tos izdedzināt. Studijā tiek gaidītas gan bērnudārzu audzēkņu un skolēnu grupas, gan pieaugušie un senjori. Keramiķei ir pieredze strādāt ar cilvēkiem, kam ir īpašās vajadzības. Studijā var iegādāties jau gatavus māla izstrādājumus.

Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Natālijas Rutules darbnīca veselībai un skaistumam

Natālijas Rutules darbnīca atrodas Alsungas muzeja ēkā. Darbnīcā norit meistarklases dažādu veselības un skaistuma produktu pagatavošanā, kā arī skaņu darbnīca, kurā var gremdēties gongu, zvaniņu un dažādu citu instrumentu nomierinošajās skaņās.

Attālums no valsts galvaspilsētas177   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Sveču ražotne "Anima Candles"

"Anima Candles" sveces ir roku darbs. Svecēm pieejami vairāki dizaini, kas variē gan krāsās, gan izgatavošanas metodē. Krāsu un smaržu klāsts ir plaši pieejams. Tās izgatavotas no pārtikas rūpniecībā izmantojamā parafīna vai ekoloģiskās sojas. Sveču ražotnē tiek piedāvātas sveču liešanas meistarklases.

 

Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka