Atpūta laukos

Krodziņi

Krodziņi, kafejnīcas un citas vietas laukos un mazpilsētās, kur piedāvā garšīgus, no svaigiem vietējiem produktiem un arī pēc tradicionālām latviešu virtuves receptēm gatavotus ēdienus, kas katrā Latvijas novadā ir atšķirīgi.

  • Piesaistot apmeklētāju grupas, tiek izstrādātas īpašas programmas, kuru laikā ne tikai pasniedz ēdienu, bet arī stāsta ar to saistītās svētku un ikdienas tradīcijas, dzied dziesmas. Dažkārt programma paredz apmeklētāju iesaistīšanu ēdiena gatavošanā.
  • Ēdienkartē tiek izmantoti vietējie ēdienu nosaukumi ar paskaidrojumiem, vietējais dialekts.
  • Piedāvājot latvisko virtuvi, arī interjerā tiek izmantots etnogrāfisks stils vai vietējo meistaru darinājumi – trauki, mēbeles, tekstils, utt.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Kafejnīca „Pūteļkrogs”

Ģimenes uzņēmums, kas atrodas Jelgavas – Tērvetes ceļa malā (3 km no Tērvetes) – vēsturiskajā un mūsdienās atjaunotajā Pūteļu krejotavā.

Latviešu virtuve: Kazas siers, auksta biešu zupa, pelēkie zirņi ar speķi, siļķe ar kartupeļiem un lauku biezpienu, cūkas cepetis, teļa gaļa ar meža sēņu mērci, viršu medū ceptā cūkgaļa, plānās pankūkas ar viršu medu, rudzu maize, bērzu sula, dzērveņu morss, degvīns, vietējais alus.

Īpašais ēdiens: Cepelīni „Pūteļkroga” gaumē. Pasniedz ar meža sēņu mērci. Ar tomātiem, kazas sieru un vītinātiem tomātiem pildīta vistas fileja.

Attālums no valsts galvaspilsētas65   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Zvejnieku sēta "Dieniņas"

Saimnieki nodarbojas ar zvejniecības arodu jau trešajā paaudzē. Ikviens garāmbraucējs var iegādāties kūpinātas vietējās zivis. Tūristu grupas var piedalīties aktīvās atpūtas un kultūras pasākumā ar sātīgu zivju smeķēšanu (zābaka mešana pie jūras, zvejnieku sievu stāstījums un teatrāls priekšnesums, zivju kūpināšanas process, degustācijas).

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas82   Sezona6-12   Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Spēlmaņu krogs

"Spēlmaņu krogs" atrodas Alsungas centrā pie Dižgabalkalna. Krogā var nobaudīt sklandraušus un uz vietas ceptu suitu skābmaizi. Vasarās tūristu grupas uz āra kamīna var piedalīties suitu ēdienu (ķiļķēni, žāvētas ribas u.c.) gatavošanas procesā vai mieloties jau pie klātiem galdiem suitiskā garā, kā arī baudīt Suitu sievu (unikālais burdona dziedājums) iespaidīgo priekšnesumu.

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Meke

Kopš 2011. gada 21. jūnija Tallinas un Rīgas šosejas piecdesmit pirmajā kilometrā atvērts MEKES KROGS. Krogi mēdza atrasties ceļmalas krogus mājās, pilīs, rijās un dzirnavās - šis krogs ierīkots 110 gadus vecā kūtī. Blakus krodziņam atrodas lepnais, 1907. gadā no Tūjas sarkanajiem ķieģeļiem celtais pagastnams.

Piedāvā nakšņošanu viesnīcā "Meke".

Attālums no valsts galvaspilsētas51   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Interneta pieslēgums
N/A
Latvija

Kaņepju sēta "Adzelvieši"

"Adzelvieši" atrodas 28 km no Valmieras, netālu no Burtnieku ezera. Saimniecībā audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu, aizdara rupjo malumu un kaņepju eļļu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Te var degustēt un iegādāties gardu produkciju, kā arī doties aizraujošā pagātnes ceļojumā, kas saistīts ar kaņepju audzēšanas vēsturi.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Restorāns „Valguma pasaule”

Restorāns atpūtas kompleksā "Valguma pasaule", kas atrodas Valguma ezera dienvidu krastā. Vēsturiska vieta, kur no sešdesmito gadu beigām atradās PSRS valdības bāze. Mūsdienās tā pārveidota par iecienītu vietu aktīvās un mierīgās atpūtas baudītājiem. Piedāvā gan izsmalcinātus ēdienus stikla zālē, gan uz ugunskura vārītu zupu.

Attālums no valsts galvaspilsētas60   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kafejnīca „Zemnieka cienasts”

Kafejnīca "Zemnieka cienasts" atrodas pie Jelgavas apvedceļa starp Lielupi un Vircavas upi. Piedāvā latviskus ēdienus no Zemgalē ražotiem gaļas un piena produktiem, gan „Līču” laukos audzētiem dārzeņiem. Sadarbojas ar briežu dārzu „Rudiņi”, ir bērnu rotaļu laukums ar dažādām atrakcijām un skaisti puķu dārzi.

Latviešu virtuve: Cūkgaļas filejas medaljoni bekonā ar sīpolu marmelādi, mežacūkas šķiņķis ar sīpoliem saldā krējumā, sutināta brieža gaļa ar kartupeļu un ziedkāpostu biezeni, kartupeļu pankūkas ar lasi saldā krējumā.

Īpašais ēdiens: Cepts ābols mīklā, ogu plātsmaizes.

Attālums no valsts galvaspilsētas44   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Elektroautomobiļu uzlāde iespējama
N/A
Latvija

Lauku māja „Lantus”

Lauku māja "Lantus" atrodas vienā no gleznainākajām Latvijas vietām netālu no Burtnieku ezera, Bērzaines pagastā. Latviska lauku sēta, kuras pagalmā un ēkās veiksmīgi ir apvienots vēsturiskais ar mūsdienīgo. Gatavo latviskus lauku ēdienus un organizē kāzas senu tradīciju garā. Sadarbojas ar vietējiem zemniekiem un mājražotājiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vaidelotes"

Apskates saimniecība, kur popularizē latvisko dzīves ziņu, piekopj tradicionālos rituālus un cienā ar lauku labumu ēdieniem - putru, virteņiem, pīrāgiem, plātsmaizēm, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.

Latviešu virtuve: Zupas, graudu putras, saldie ēdieni, pīrādziņi, plātsmaizes un lauku tortes.

Īpašais ēdiens: Virteņi no rupja maluma pilngraudu miltiem ar biezpienu un speķi.

Agro   Svinības   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Kalnmuižas restorāns

Kalnmuižas restorāns atrodas gandrīz pusceļā no Sabiles un Kandavas, Kalnmuižas pilī. Kalnmuižas restorāna ēdienkartes lepnums ir muižas dārzos augušie zaļumi, augļi un dārzeņi, medījumi un sēnes no Kurzemes mežiem, gaļa, vēži, foreles un kazas siers no novada saimniecībām un restorāna virtuves krāsnīs ceptā maize. Ēdienkarte atkarīga no gadalaika, piedāvā sezonai raksturīgus ēdienus.

Muižas un pilis   Attālums no valsts galvaspilsētas105   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš