Krodziņi

Krodziņi, kafejnīcas un citas vietas laukos un mazpilsētās, kur piedāvā garšīgus, no svaigiem vietējiem produktiem un arī pēc tradicionālām latviešu virtuves receptēm gatavotus ēdienus, kas katrā Latvijas novadā ir atšķirīgi.

  • Piesaistot apmeklētāju grupas, tiek izstrādātas īpašas programmas, kuru laikā ne tikai pasniedz ēdienu, bet arī stāsta ar to saistītās svētku un ikdienas tradīcijas, dzied dziesmas. Dažkārt programma paredz apmeklētāju iesaistīšanu ēdiena gatavošanā.
  • Ēdienkartē tiek izmantoti vietējie ēdienu nosaukumi ar paskaidrojumiem, vietējais dialekts.
  • Piedāvājot latvisko virtuvi, arī interjerā tiek izmantots etnogrāfisks stils vai vietējo meistaru darinājumi – trauki, mēbeles, tekstils, utt.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Vaidelotes"

Apskates saimniecība, kur popularizē latvisko dzīves ziņu, piekopj tradicionālos rituālus un cienā ar lauku labumu ēdieniem - putru, virteņiem, pīrāgiem, plātsmaizēm, kas gatavoti no pašu audzētiem graudiem un rupja maluma miltiem. Tēju, garšvielu un lauku labumu iegāde.

Latviešu virtuve: Zupas, graudu putras, saldie ēdieni, pīrādziņi, plātsmaizes un lauku tortes.

Īpašais ēdiens: Virteņi no rupja maluma pilngraudu miltiem ar biezpienu un speķi.

Agro   Svinības   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas70   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Sklandraušu cepšana "Ūši"

Viena no pirmajām mājvietām Kolkā pašā jūras krastā netālu no Kolkasraga, iepretī pareizticīgo baznīcai. Saimniece demonstrē Ziemeļkurzemes tradicionālā ēdiena - sklandrauša gatavošanas procesu. Piedāvā ekskursiju kājāmgājējiem „Pastaiga industriālās Kolkas vēsturē” ar teatralizētiem elementiem un Latvijas labāko šprotu degustāciju.

Pie jūras   Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms   Attālums no valsts galvaspilsētas160   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Spēlmaņu krogs

"Spēlmaņu krogs" atrodas Alsungas centrā pie Dižgabalkalna. Krogā var nobaudīt sklandraušus un uz vietas ceptu suitu skābmaizi. Vasarās tūristu grupas uz āra kamīna var piedalīties suitu ēdienu (ķiļķēni, žāvētas ribas u.c.) gatavošanas procesā vai mieloties jau pie klātiem galdiem suitiskā garā, kā arī baudīt Suitu sievu (unikālais burdona dziedājums) iespaidīgo priekšnesumu.

Attālums no valsts galvaspilsētas195   Sezona1-12   Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Igates pils Dzirnavu krodziņš

Igates pils "Dzirnavu krodziņš" atrodas klusā un gleznainā vietā, 76 km attālumā no galvaspilsētas Rīgas. Šeit ir viegli nokļūt gan ar sabiedrisko, gan arī ar personīgo transportu.
Pils teritorijā uz veco dzirnavu pamatiem izveidots Dzirnavu krodziņš, kurā joprojām griežas dzirnavu rats, samaldams graudus, no kuriem pavāri gatavo gardus senlatviešu ēdienus.

Attālums no valsts galvaspilsētas72   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Lauku māja „Lantus”

Lauku māja "Lantus" atrodas vienā no gleznainākajām Latvijas vietām netālu no Burtnieku ezera, Bērzaines pagastā. Latviska lauku sēta, kuras pagalmā un ēkās veiksmīgi ir apvienots vēsturiskais ar mūsdienīgo. Gatavo latviskus lauku ēdienus un organizē kāzas senu tradīciju garā. Sadarbojas ar vietējiem zemniekiem un mājražotājiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas115   Sezona1-12   Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Kafejnīca "Liepājas virziens"

Kafejnīca "Liepājas virziens" atrodas Liepājas šosejas (A9) 0,5. kilometrā.

Attālums no valsts galvaspilsētas18   Sezona1-12  
N/A
Latvija

Restorāns „Lauču akmens”

Restorāns atrodas pašā jūras krastā, stāvkrasta malā ar fantastisku skatu no vasaras terases, īpaši – saulrieta laikā. Sadarbojas ar zvejniekiem un specializējas zivju ēdienos. "Lauču akmens" piedāvājumā ir vietējo zvejnieku lomi, kas ir tradicionāli pagatavoti. Piedāvā arī naktsmītnes, svinību organizēšanu un seminārus. Daļa no Viesu nams/Kempings "Lauču akmens".

Pie jūras   Attālums no valsts galvaspilsētas61   Sezona1-12   Pieņem tūristu grupas Piedāvā naktsmītni Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Kafejnīca "Liepas"

Kafejnīca-viesu nams "Liepas" atrodas Aknīstē. Viesiem piedāvā ieturēt gardu maltīti no pašu un kaimiņu zemnieku saimniecībās audzētiem produktiem (bioloģiski audzēti dārzeņi, jēra gaļa un piena produkti). 

Piedāvā apskatīt, pabarot un samīļot bioloģiskās zemnieku saimniecības "Liepas" dzīvnieciņus, tiek sniegtas arī konsultācijas par aitkopību, pienkopību un lauksaimniecību.

Otrajā stāvā pieejami arī 4 numuriņi nakšņošanai.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, jēra gaļas un svaigu kāpostu zupa, vietējo dārzeņu krēmzupa, cūkgaļas karbonādes, kartupeļu pankūkas, zemeņu zupa, „Selgas” cepumu kūka.

Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Lauku māja "Aizupmājas"

Lauku māja "Aizupmājas" atrodas Pildas upītes krastā. Lauku māja, kur var doties latgaļu melnajā pirtī, pērties ar liepu un ozolu zaru slotiņām, baudīt zāļu tējas un nodoties citiem lauku darbiem. Nakti var pavadīt atjaunotajā klētī. Bioloģiskā saimniecība, kuras produkcija – augļi, ogas, dārzeņi un medus - tiek gatavoti un likti galdā, godinot Latgales novada tradīcijas.

Latviešu virtuve: Aukstā zupa, skābētu kāpostu zupa latgaliešu gaumē, plānās pankūkas, krāsnī cepti kartupeļi, sutināta līdaka, mājas kotletes, rabarberu debesmanna, bērzu sulas, pļavu tējas.

Īpašais ēdiens: Rupji rīvētas kartupeļu pankūkas ar krējumu un brūkleņu ievārījumu.

Attālums no valsts galvaspilsētas275   Sezona1-12   Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Lauku māja "Donas"

Donās maizes cepšana notiek pēc sentēvu tradīcijām: abrā  plaucēta, ar rokām mīcīta, mīļota mīkla un uz kļavu lapām veidoti kukulīši, kas tiek cepti īstā ar malku kurināmā krāsnī. Ciemiņiem ir iespēja veidot kukulīti un aizvest mājās paša gatavotu ciemakukuli. Nekas nevar būt garšīgāks kā silta maizes doniņa ar pienu un medu. Piedāvā baudīt arī citus latviskus lauku labumus, - žāvētas kotletes, putraimdesas. Ja vajag, būs arī 17 sieru veidi!

Latviešu virtuve: Grūbu biezputra, šķovēti kāposti, lauku kotletes, 21 siera šķirne, piens, medus, zāļu tējas, lauku maize.

Īpašais ēdiens: Donu saldskābā maize.

Bērniem un jauniešiem   Attālums no valsts galvaspilsētas120   Sezona1-12   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana Piedāvā naktsmītni Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem tūristu grupas