Interreg BSR BASCIL

Sidra ceļš

„Sidra ceļš” aicina ceļojumā, lai iepazītos ar daudzveidīgo sidra pasauli Latvijā – sidra stiliem, sidra baudīšanas tradīcijām un sidra gatavošanas niansēm. Tas vedina paviesoties dārzos un sidra darītavās no ābeļziedu skaistuma pavasarī līdz ābolu smaržai rudenī, iegriezties pie saimniekiem, kas īsto Latvijas ābolu sidru ceļ galdā savās viesu mājās, vai to aicina izgaršot sidra svētkos. Sidra darīšana ir dzīvesveids, un sidrdarus vieno pārliecība, ka šis spirgtais dzēriens ir pelnījis gan reprezentēt mūsu valsti svinīgās pieņemšanās, gan bagātināt un izcelt ēdiena garšu vakariņās.

Latvijā radīts sidrs - vēsture un tradīcijas

Latvijas sidrs - tā vēsture, ražošana, specifika un tradīcijas.

Sidra pasākumi Latvijā

Sidra pasākumu kalendārs Latvijā.

"Sidra ceļš" brošūra un karte

Sidra ceļš jūs aizvedīs uz dažādām Latvijas sidra darītavām, kā arī restorāniem un krodziņiem, kas ceļ to galdā. Sidra ceļš ļaus izprast Latvijas sidra specifiku, iepazīstinās ar kulinārajām tradīcijām un kultūras mantojumu dažādos reģionos. Jums būs iespēja tikties ar pašiem sidrdariem, kas vada nelielas saimniecības, rūpējas par dārzu, pastāstīs par savu darbu vai pat ļaus tajā piedalīties.

Iniciatīva Sidra ceļa veidošanai Latvijā radusies Latvijas lauku tūrisma asociācijai ’’Lauku ceļotājs” un sidra darītājiem – savas lietas entuziastiem - Abavas ģimenes vīndarītavai, sidra darītavai “Abuls”, Mr. Plūme sidra darītavai, Naukšēnu vīna darītavai, Tālavas sidram un Turkalnes muižas darītavai, kas apvienojušies kopīgā projektā, lai izveidotu un popularizētu sidru kā jaunu, nacionālās identitātes tūrisma produktu.Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests Projekta nosaukums: Tūrisma produkta "Sidra ceļš" izveide un mārketings. Projekta numurs: 19-00-A01630-000001. Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "Turkalnes muižas klēts", SIA "Bauņu sēta", SIA "Jumpravas sidrs", SIA "Tālavas sidrs", SIA "Abavas dārzi", SIA "URTICA" Vairāk informācijas par projektu “Sidra ceļš” Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē

Co-funded by the European Union