Projektā "Pārmaiņu veidotāji. Inovatīvi biznesa modeļi radošajām nozarēm mazapdzīvotās vietās." esam izveidojuši rokasgrāmatu par tajā pieredzēto. Šī rokasgrāmata ietver unikālu, radošu cilvēku pieredzi, kas īstenota astoņās Eiropas mazapdzīvotās vietās, kas atrodas ārpus pilsētām. Tajā iekļautas metodes, materiāli un labās prakses piemēri. 18 mēnešu laikā ir veikts darbību kopums, eksperimentējot ar biznesa un auditorijas attīstības modeļiem, mainot astoņu iesaistīto testēšanas vietu – Pārmaiņu veidotāju – darba veidu.
Mēs ceram, ka šis materiāls ar oriģinālo metožu un rīku komplektu būs palīgs un iedvesmas avots visu līmeņu lauku apvidu attīstītājiem.
Rokasgrāmata angļu valodā pieejama ŠEIT.
Rokasgrāmata latviešu valodā pieejama ŠEIT (drīzumā).
Projekta "Pārmaiņu veidotāji" ietvaros tiek izsludināta pieteikšanās apmācību kursam "Vietējā kultūras mantojuma izmantošana tūrismā" 6. martā. Tajā stāstīsim par:
Apmācību kurss ir paredzēts radošo kultūras vietu pārstāvjiem mazapdzīvotās vietās un lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri vēlas izmantot pieejamo kultūras mantojumu tūrismā un vēlas to piedāvāt apkārtējiem.
>> Kursa programmu skatīt šeit.
>> Pieteikšanās kursam, rakstot uz e-pastu ruta@celotajs.lv.
"Lauku ceļotājs" aicina visus interesentus uz semināru "Radošās kultūras vietas mazapdzīvotās vietās - izaicinājumi un iespējas" 26. februārī Abgunstes muižā. Pasākums tiek rīkots projekta "Pārmaiņu veidotāji" ietvaros, kura galvenais mērķis ir stiprināt radošās kultūras vietas mazapdzīvotās teritorijās Eiropā. Semināra laikā stāstīsim par projektā paveikto, klausīsimies pieredzes stāstos par organizāciju darbību mazapdzīvotās vietās Latvijā un diskutēsim par tiem, kā arī iepazīsim Abgunstes muižu - vietu, kur ikvienam ir iespējams radoši izpausties.
>>> PROGRAMMA
Pieteikšanās līdz 21. februārim, rakstot uz e-pastu ruta@celotajs.lv.
Projekta "Pārmaiņu veidotāji" ietvaros tiek izsludināta pieteikšanās konsultācijām radošām kultūras vietām. Konsultācijas ir paredzētas par šādām tēmām: "Vietējā kultūras mantojuma izmantošana tūrismā" un "Kā apvienot uzņēmējdarbību ar projektu finansējumu". Tām var pieteikties radošas kultūras vietas mazpadzīvotās vietās, kuras grib iegūt jaunas zināšānas un pieredzi par kādu no šiem tematiem un/vai kurām ir kādi izaicinājumi šajās jomās.
>> Pieteikšanās līdz 1. feburārim, rakstot uz e-pastu ruta@celotajs.lv.
25. maijā Kaldabruņā notiks Sēlijas kopienu forums, kas šogad ir veltīts mākslai, kas maina. Programmā - trīs izstāžu atklāšanas, kormūzikas cikla pirmatskaņojums, lekcijas, pieredzes stāsti, darbnīcas un darba grupas.
Suiti aicina uz suitu sadraudzības un erudīcijas spēli "Es mīlu Tevi, Suitija!" 3. maijā pl. 19:00 Alsungas kultūras namā. Aicināts ikviens, kas vēlas pavadīt vakaru interesantā un arī izglītojošā atmosfērā. Ieeja bez maksas.
"Jaunas zināšanas, jautrība, draudzība un nedaudz arī sacensību gars, lai piepilda šo satikšanos!"
Vairāk info: https://www.facebook.com/EKCsuiti
Biedrība “Ūdenszīmes” ir dibināta 2007. gada 20. jūnijā. Tās galvenie darbības virzieni ir vides aizsardzība un ilgtspējīga attīstība, pilsoniskās sabiedrības attīstība, māksla un kultūra, bērnu un jauniešu izglītība un attīstība. Savu darbību biedrība uzsāka ar vēlmi darboties tieši lauku apvidū - Sēlijā, kas ir ļoti attālināts no lielajām pilsētām. Reģionā, kas ir bagāts ar dabas vērtībām, kultūrvēsturisko mantojumu un sirsnīgiem un apņēmīgiem cilvēkiem. Paralēli biedrības dibināšanai tika uzsākta arī piemērotu telpu meklēšana reģionā. Tika apskatītas dažādas ēkas, taču īstā izrādījās 2003. gadā slēgtā Kaldabruņas skola. Biedrības biedru vidū ir pedagogi, vides aizsardzības, finansu un projektu menedžmenta speciālisti, mākslinieki, lauksaimnieki, tūrisma gidi, pensionāri – gan no reģiona iedzīvotāju vidus, gan citām vietām Latvijā.
Suiti ir viena no krāšņākajām un savdabīgākajām kultūras tradīcijām bagātākajām kopienām ne tikai Kurzemē, bet arī visā Latvijā. Kā apliecinājums tam ir 2009. gada 1. oktobrī Suitu kultūrtelpas iekļaušana UNESCO Pasaules Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, kam nepieciešama neatliekama glābšana. Suitu kultūrtelpa ir iekļauta arī Latvijas Kultūras kanonu tautas tradīciju sarakstā. Izpausmes, kas raksturo suitu nemateriālās kultūras mantojumu, ir tradicionālie svētki, tautas parašas, mutvārdu tradīcija, tradicionālās dziedāšanas un muzicēšanas prasmes, tradicionālā tautas tērpa darināšana un ēdiena gatavošanas tradīcijas.
25. oktobrī piedalījāmies Latvijas Lauku foruma rīkotajā Viedajā trešdienā, lai iepazīstinātu ar vienu no mūsu jaunākajiem projektiem "Pārmaiņu veidotāji. Inovatīvi biznesa modeļi radošajām nozarēm mazapdzīvotās vietās". Tā galvenais mērķis ir sekmēt mazapdzīvotās vietās esošo alternatīvo kultūras un radošo vietu ilgtspējību, inovāciju ieviešanu un noturību pret pārmaiņām, atklājot, pārbaudot un ieviešot jaunus biznesa modeļus un auditorijas attīstības modeļus.
Tiešsaistes tikšanās laikā informējām par projekta ideju, mērķiem, plānotajiem darbiem un jau paveiktajiem uzdevumiem. Tāpat dalījāmies ar secinājumiem un ieteikumiem, kas radās nacionālā pētījuma laikā, aptaujājot un intervējot alternatīvās kultūras un radošās vietas Latvijā.
No 21. līdz 22. septembrim projekta "Pārmaiņu veidotāji. Inovatīvi biznesa modeļi radošajām nozarēm mazapdzīvotās vietās" komanda tikās Itālijā, Askoli Pičeno. Tā bija otrā partneru tikšanās, lai pārrunātu jau projektā izdarīto un vēl plānoto.
Esam uzsākuši darbu projektā "Pārmaiņu veidotāji. Inovatīvi biznesa modeļi radošajām nozarēm mazapdzīvotās vietās." Tā mērķis ir sekmēt mazapdzīvotās vietās esošo alternatīvo kultūras un radošo vietu inovācijas, ilgtspējību un noturību, atklājot, testējot un ieviešot jaunus biznesa modeļus un auditorijas attīstības modeļus. Projektā kopā sanākuši partneri no četrām valstīm: Polijas, Zviedrijas, Itālijas un Latvijas.