Atpūta laukos
EU

"Lauku ceļotājs" gatavojas Jāņu svinībām

13.06.2017

Tuvojas gada krāšņākie latviešu gadskārtas svētki - Jāņi! Tiem rūpīgi gatavojamies arī mēs, "Lauku ceļotājs", un esam sarūpējuši divus jaunumus, lai iepazīstinātu ar šo svētku nozīmīgumu un tradīcijām.

1)  Mūsu mājas lapā www.celotajs.lv tapusi jauna sadaļa – veltīta Jāņu svinēšanai, kur īsumā iepazīstinām ar šo svētku tradīcijām, ticējumiem un ēdieniem - īpaši Jāņu sieru. Apkopojam arī informāciju par Līgo pasākumiem visā Latvijā – sākot no saulgriežu rituāliem līdz ciema zaļumballēm, kā arī viesu mājām, kuras iespējams īrēt svinēšanai draugu lokā: http://www.celotajs.lv/lv/c/wrth/traditions/events/midsummer

 

 


2) Lai ārvalstu viesiem skaidrotu, kas ir Jāņu siers un ar ko tas mums nozīmīgs, kur to nogaršot un iemācīties pagatovot, mēs, „Lauku ceļotājs”, sadarbībā ar Daugavpils Universitāti esam izdevuši jaunu brošūru latviešu un angļu valodā “Jāņu siers”. Brošūra pieejama gan elektroniski, gan drukātā veidā  “Lauku ceļotāja” birojā Rīgā, Kalnciema ielā 40.  Kā arī brošūras būs pieejamas Kalnciema ielas kvartāla "Suitu tirgū", kas norisināsies 22. jūnijā.

Abas aktivitātes tapušas projekta "Gardā siera ceļš" ietvaros, un šīs ir projekta noslēdzošās aktivitātes. Projekts tika īstenots Spānijā, Slovēnijā, Maltā, Itālijā, Latvijā un Bulgārijā, un partneru kopīgais mērķis bija popularizēt sierus, kuri iekļauti Eiropas Savienības Garantēto Tradicionālo Īpatnību reģistrā. Šajās valstīs pusotra gada laikā notika visdažādākie reģionālo sieru šķirnēm veltīti pasākumi – tirdziņi, siera meistarklases un savstarpējā pieredzes apmaiņa siera kultūras tradīcijās. Pateicoties šim projektam, mūsu Jāņu sieru tagad pazīst pat Kanāriju salās.


Skatīt citas ziņas ...

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības COSME programma