Atpūta laukos
Nr 50212
Ceļojums ar auto Autobusu braucieni Ceļojums ar sabiedrisko transportu
Ceļojums ar auto Ceļo pats Latvija

Gaismas ceļš

1.diena Alūksne un tās apkārtne

Apskates objekti

  • Glika ozoli - vācu mācītājs Ernsts Gliks, dzīvodams Alūksnē, paveicis vienu no sava mūža nozīmīgākajiem darbiem – latviešu valodā iztulkojoa Bībeli.
  • Ernsta Glika Bībeles muzejs - vienīgais muzejs Latvijā un Baltijā , kas savā krājumā glabā latviešu valodā tulkotās Bībeles pirmizdevumu.
  • Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca -  celtnei ir raksturīgs krāsaino, kalto laukakmeņu raksts. Dievnama torņa augstums ir 55 metri.
  • Alūksnes Livonijas ordeņa pilsdrupas - Alūksnes ezera lielākajā salā – Pilssalā – skatienu piesaista no milzīgiem laukakmeņiem būvētas cietokšņa drupas.
  • Tempļa kalns - iepretim Pilssalai paceļas ap 30 m augstais un stāvais Tempļa kalns - ar sānu gravām norobežots sens latgaļu pilskalns.
  • Gulbenes – Alūksnes mazbānītis - šaursliežu dzelzceļa līnijas posms ar sliežu platumu 750 mm, kas savieno Alūksni un Gulbeni ir daļa no kādreizējā Stukmaņu – Valkas dzelzceļa līnijas.
Naktsmītnes Krodziņi
 
 

 

Attālumi ar automašīnu 10 km

Šī diena veltīta Alūksnes apskatei. To var darīt ar auto, kājām vai divriteni. Interesenti var izbraukt ar mazbānīti.


2.diena Stāmeriena - Vecgulbene - Druviena

Apskates objekti

Naktsmītnes

 Krodziņi

 
Attālumi ar automašīnu 70 km

Jūs varat apskatīt četrus vai piecus objektus no minētajiem. Pirtslietu darbnīcas apskate jāpiesaka iepriekš un tā aizņems vismaz vienu stundu.


3.diena Jaunpiebalga - Vecpiebalga

Apskates objekti

Naktsmītnes

Krodziņi

 
 
 
Attālumi ar automašīnu 35 km

Jūs varat apskatīt piecus no minētajiem objektiem.


4.diena Jaunpiebalga - Vecpiebalga

Apskates objekti

Naktsmītnes

Krodziņi

 
Attālumi ar automašīnu 10 km

Šodien tiks apskatīta Vecpiebalga un tās apkārtne.


5.diena Cesvaine - Madona

Apskates objekti

  • Cesvaines pils - viena no skaistākajām Latvijas pilīm (eklektisma stils), ko pils saimnieks Ādolfs fon Vulfs dāvinājis savai sievai.
  • Biksēres muiža - Biksēres muižas agrākais nosaukums ir Libes muiža, kuras tagad redzamās ēkas piederējušas muižkungam Magnusam. 
  • Keramiķis Jānis Seiksts - apmeklētāji var iepazīt keramiķa darbnīcu, vērot meistaru darbībā, veidot paši, kā arī iegādāties māla izstrādājumus
  • Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs - viens no vecākajiem Vidzemes muzejiem, kura interesantākie eksponāti ir atradumi no vidējā un jaunākā dzelzs laikmeta, kas daļa ir nākuši no Lubānas ezera apkārtnes.
Naktsmītnes Krodziņi
 
Attālumi ar automašīnu 20 km

Keramiķa J. Seiksta apmeklējums ir iepriekš jāpiesaka, un tas aizņems vismaz 1 h.