Nr 50200
Ceļojums ar auto Autobusu braucieni Ceļojums ar sabiedrisko transportu
Ceļojums ar auto Ceļo pats Latvija

Daugavas ceļš

Koknese - Krustpils

Apskates objekti

  • Kokneses pilsdrupas - atrodas uzpludinātās Daugavas un Pērses satekas vietā. To cēla Rīgas bīskapijas vajadzībām 1209. g. bijušās senlatviešu koka pils vietā.
  • Radošā māja “Baltaine” - radošajā mājā biedrība „Baltaine” organizē seminārus, kursus un nodarbības par latviešu gadskārtu svētkiem, ģimenes godiem, rīko kulinārā mantojuma meistarklases, kā arī mūzikas instrumentu spēli un rāda dažādus rokdarbus.
  • Likteņdārzs - fundamentālā brīvdabas objekta izveides mērķis ir to Latvijas iedzīvotāju piemiņa, kas ir cietuši no totalitāriem režīmiem.
  • Piemiņas vieta Staburagam - 2003. gadā uzstādītā, tēlnieces Solveigas Vasiļevas darinātā piemiņas zīme atrodas vietā, kur pēc Pļaviņu HES ūdenskrātuves izveides tika appludināts viens no interesantākajiem Latvijas ģeoloģiskajiem dabas pieminekļiem.
  • Vikingu kuģis - Daugava jau izsenis ir bijusi nozīmīgs pārvietošanās koridors ne tikai daudzām augu un dzīvnieku sugām, kas pa to „ienāca” tagadējā Latvijas teritorijā, bet arī cilvēkiem un ciltīm, kas dzīvoja Daugavas un Baltijas jūras krastos.
  • Piemiņas vieta Daugavas plostniekiem - apkaimē ir izvietoti informatīvi stendi ar fotogrāfijām, kas stāsta par Daugavas plostnieku ikdienas smago darbu, pārvarot upes krāčainos posmus.
  • Krustpils pils - Krustpils pils pirmsākumi ir meklējami 1237. g. Šajā laikā Rīgas bīskaps Nikolajs de Magdeburgs uzcēla Kreicburgas pili, kas bija pirmā krustnešu nocietinātā pils Latgalē.

Naktsmītne

Krodziņi
 
Attālumi ar automašīnu 70 km

Šajā dienā var paspēt iepazīt 4 - 5 no minētajiem objektiem. Radošās mājas izglītojošās programmas jāpiesaka iepriekš. Tās aizņems 1 - 2 h. Izbrauciens ar Vikingu kuģi jārezervē savlaicīgi. Piemiņas vietu Staburagam, kas atrodas pretējā Daugavas krastā, var apskatīt atpakaļceļā, braucot pa Daugavas kreiso krastu.