LVAF

Kā saņemt vides kvalitātes zīmi "Zaļais sertifikāts"?

Pieteikums, kritēriji un to skaidrojums, pašnovērtējums, komisija

Iepazīsties ar Zaļā sertifikāta kritērijiem naktsmītnēm, ražojošām saimniecībāmēdinātājiem, kempingiem un kemperu parkiem. Tie pieejami gan dokumenta formātā, gan tiešsaistē, aizpildot pašnovērtējuma formu un pārbaudot, kurās jomās nepieciešami uzlabojumi. Tiešsaistē atradīsiet arī pie katra kritērija skaidrojumu un padomus, kā to ieviest savā saimniecībā.

Ja esi izlēmis - nosūti pieteikumu  uz „Lauku ceļotājs” lauku@celotajs.lv. Pēc pieteikuma vēstules saņemšanas tas tiks iekļauts apskatāmo sarakstā un inspektors vienosies par apsekošanas laiku, lai novērtē atbilstību sertifikācijas kritērijiem. Inspektors sagatavo dokumentāciju par apsekošanas rezultātiem un prezentē to vērtēšanas Komisijas sēdē. Par Zaļā sertifikāta piešķiršanu, atteikšanu vai atlikšanu tūrisma uzņēmumam lemj Zaļā sertifikāta Komisija. Komisija pieņem lēmumu:  piešķirt vai pagarināt Zaļo sertifikātu tūrisma mītnei un atļaut Zaļā sertifikāta zīmola izmantošanu; atteikt Zaļā sertifikāta piešķiršanu, pamatojot atteikuma iemeslus; vai atlikt lēmuma pieņemšanu par Zaļā sertifikāta piešķiršanu, ja ir nepieciešama papildus informācija vai nepieciešams novērst neatbilstību Zaļā sertifikāta piešķiršanas kritērijiem. Komisijas lēmumu nosūtīta pieteicējam un publisko www.celotajs.lv.

Zaļā sertifikāta derīguma termiņš ir 36 mēneši. Lai to pagarinātu, veicama atkārtota saimniecības apsekošana atbilstoši Zaļā sertifikāta piešķiršanas kārtībai un kritērijiem.

Sertifikācija ir brīvprātīga.

Zaļā sertifikāta pašnovērtējums - tiešsaistē

Šajā sadaļā ir iespēja veikt pašnovērtējumu Zaļā sertifikāta saimniekiem - nereģistrētam lietotājam, tas ļauj veikt pašnovērtējumu arī saimniecībām, kas nav piereģistrētas kā lietotāji LC sistēmā. Vietne paredzēta kā iespēja pārbaudīt savu saimniecības atbilstību katram Zaļā sertifikāta kritērijam. Vērtējumu saimnieks var saņemt, tomēr datus saglabāt var tikai tad, ja saimnieks pieslēdzas LC sistēmai un kļūst par reģistrētu lietotāju. Pieslēgties iespējams dodoties uz lapu: /lv/user/home vai izvēloties iespēju Pieslēgties no lapas www.celotajs.lv. Sistēmas lietošanas instrukcija ir atrodama šajā saitē: /cont/prof/files/sistemas_instrukcija/Instrukcija_www_LC.pdf.  Tādejādi šī iespēja vairāk paredzēta kā informatīva un izglītojoša funkcija pretendentiem vai tiem, kas apgūst līdzsvarotu saimniekošanu – dodot vērtējumu, bet nesaglabājot rezultātu.

Kā saņemt Vides kvalitātes zīmi "Zaļais sertifikāts"
Semināru vada Zaļā sertifikāta" inspektors - komisijas loceklis Juris Smaļinskis.