Esam izveidojuši jaunu apmācību kursu “Kā veidot videi draudzīgus lauku tūrisma pakalpojumus mazajos uzņēmumos”. Tas veidots kā praktisks padomdevējs, atbildot uz jautājumiem par to, kas ir ilgtspēja lauku tūrismā un kādēļ mūsdienīgam lauku tūrisma uzņēmējam ieviest ilgtspējīgas attīstības principus savā uzņēmumā. Šis apmācību kurss būs noderīgs uzņēmējiem, kā arī kā palīgs mācību procesā.
Kurss izstrādāts, balstoties uz rokasgrāmatu "Kā veidot videi draudzīgus lauku tūrisma pakalpojumus mazajos uzņēmumos".
Piektā un pēdējā partneru tikšanās notika 27. maijā Rīgā. Sākotnēji šī tikšanās bija plānota 31. martā kā seminārs ar aptuveni 100 dalībnieku - MVU - piedalīšanos, informējot viņus par sasniegtajiem rezultātiem. Bija plānots uzaicināt lauku tūrisma un apmācību nozaru pārstāvjus, kā arī vides aizsardzības un ilgtspējīgas lauku attīstības interesentus. Taču COVID-19 vīrusa izraisītās ārkārtas situācijas pasaulē dēļ tikšanās notika LLTA birojā, tiekoties tikai projekta partneriem un rezultātus izplatot tiešsaistē. Tikšanās laikā tika izvērtēti visi sasniegtie rezultāti (izdrukājamas rokasgrāmatas, tiešsaistes apmācību rīki un tiešsaistes pārbaudes saraksti visās trīs partneru valodās). Tāpat tika pārrunātas aktivitātes, kas jau veiktas, lai izplatītu projekta rezultātus, budžets un nākamā projekta idejas.
Šī Rokasgrāmata izstrādāta Nord+ ADULT Programmas Projekta (NPAD-2018/10114) “Ilgtspējīgas zināšanas mazajiem un vidējiem uzņēmējiem lauku tūrismā, stiprinot saikni starp pieaugušo izglītību un profesionālo darbību lauku mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) nozarē” ietvaros, kura mērķis ir radīt un popularizēt tiešsaistes apmācību programmu “Videi draudzīgu lauku tūrisma pakalpojumu dizains MVU".
Rokasgrāmata sastāv no 9 nodaļām un ietver šādas tēmas - ko nozīmē būt ilgtspējīgam lauku tūrisma uzņēmumam; ilgtspējīga lauku tūrisma uzņēmējdarbības veidi; resursu ilgtspējīga izmantošana; kā izmantot vietējās zināšanas un veidot sadarbību; mārketings un komunikācija; ekonomika - kā panākt, lai zaļā saimniekošana būtu finansiāli ilgtspējīga; noderīgi instrumenti un palīdzība ilgtspējīgai lauku tūrisma attīstībai; tūrisma ētikas kodekss.
Pieejama latviešu valodā, tikai elektroniski (PDF). >>> ROKASGRĀMATA
Šo publikāciju finansē Ziemeļvalstu Ministru padomes Nordplus programma.
No 8. - 9. novembrim projekta partneri tikās Norvēģijā, Vestfoldā, kur HANEN ir biedrs - aktīvā tūrisma sniedzējs un labās prakses piemērs. Tikšanās laikā tika apspriestas projekta rezultātu izplatīšanas aktivitātes, apmeklēti vairāki videi draudzīgi uzņēmumi, no kuriem daži tika iekļauti rokasgrāmatā kā labās prakses piemēri.
Programma >>>
No 30.-31. augustam Latvijas un Igaunijas Nord Plus projekta partneri tiekas Hiijumā salā, lai diskutētu par padarītajiem darbiem un veiktu plānu atlikušajiem projekta pasākumiem.
Pasākuma programma >>>
Foto galerija >>>
Lauku Ceļotājs prezentācija >>>
Rokasgrāmatas " Zaļā saimniekošana lauku tūrismā un praktiski padomi lauku tūrisma pakalpojumu sniedzējiem"
satura rādītājs:
No 12.-15. maijam projekta partneri tikās Lofoten salās Norvēģijā, lai apmainītos un gūtu pieredzi par ilgtspējīga Eko tūrisma veidošanu un veicināšanu.
Vizītes laikā apmeklējām:
Pasākuma PROGRAMMA.
2018.gada 16. novembrī Lauku Ceļotāja birojā notika pirmā projekta Nord Plus tikšanās ar projekta partneriem no Latvijas, Igaunijas un Norvēģijas. Projekta mēŗķis ir radīt un popularizēt tiešsaistes apmācību programmu "Videi draudzīgu tūrisma pakalpojumu dizains lauku mazajos un mikro uzņēmumos", kas stiprinātu saiti starp pieaugušo izglītību un profesionālo darbību MVU lauku tūrisma nozarē.