Country Holidays

Putnu un zvēru vērošana


Par putniem
Latvija atrodas uz viena no trim pasaulē nozīmīgākajiem putnu migrāciju ceļiem, tāpēc pavasara un rudens migrāciju laikā redzami lielu putnu baru pārvietošanās uz daudzajām atpūtas vietām. Lēzenais reljefs un klimats, kurā nokrišņi pārsniedz iztvaikošanu Latvijā, īpaši jūras piekrastē ir veidojušies daudzi tieši ūdensputnu atpūtai piemēroti mitrāji — seklie lagūnu ezeri un augstie purvi. Lielie piejūras ezeri, purvi un citi mitrāji ir iekļauti Natura 2000 teritoriju tīklā.

Par zvēriem
Latvija, pateicoties tās ģeogrāfiskais novietojumam un biotopu daudzveidībai, nodrošina bagātu zīdītājdzīvnieku faunu. Iemācoties izturēties klusi un piesardzīgi, uzzinot par meža iemītnieku dzīvesveidu un paradumiem, ir visas iespējas sadzirdēt stirnu buku rējienus un vilku balsis naktī, saost jenotu, sastapt uz meža ceļa stirnu ar kazlēniem, skatīties, kā bebrs būvē māju un kā briežu bars rīta miglā peldas ezerā. Zvēru vērošana ieteicama gida pavadībā, nelielās grupās (1 – 5 cilvēki, ieteicamais vecums: 15 gadi un vairāk), izmantojot īpašus torņus un pavadot tajos vairākas stundas – šī iemesla dēļ zvēru vērošana paredzēta siltā laikā (temperatūra virs 0ºC). Nepieciešami ūdensnecaurlaidīgi, ērti apavi iešanai, silts un „kluss” apģērbs (nečaukst, nešvīkst, nav spilgtās krāsās). Ieteicams ņemt līdzi binokli un fotokameru.

Individuālie putnu un zvēru vērošanas maršruti 

Zvēru vērošana Slīterē
Latvija, Slīteres NP 1 diena (~4 h)
Putni Slīterē
Latvija, Slīteres NP 1 diena (~4 h)
Putni Ķemeros
Latvija, Ķemeru NP 1 diena
Putni Vidzemes piekrastē
Latvija, Ziemeļvidzeme 1 diena
Spāres Dvietes palienē
Latvija, Dvietes paliene 2 dienas
Putni Dvietes palienē
Latvija, Dvietes paliene 1 - 2 dienas
Dzīvnieki upes krastos
Latvijas, Abavas senleja 2 dienas

Ja vēlaties, lai iesakām piemērotākās naktsmītnes Jūsu izvēlētajā maršrutā un rezervējam tās, sazinieties ar mums. Pēc pieprasījuma izstrādājam arī individuālus ceļojumu maršrutus pa Latviju, Lietuvu un/vai Igauniju. Maršruta izstrādes cena - 15-40 Ls, atkarībā no tā garuma un specifikas. Ja savu ceļojumu tomēr labprātāk organizējat pats, noderīgu informāciju atradīsiet mūsu ceļvežos un kartēs.


Informācija & rezervēšana - tel: +371 67617600, e-pasts: lauku@celotajs.lv