Atpūta laukos

Zīmi "Latviskais mantojums" saņēma 14 lauku tūrisma uzņēmēji

27.11.2015

2015. gada 27. novembrī Kultūras ministrijā tika pasniegta kultūras zīme „Latviskais mantojums” 14 lauku tūrisma uzņēmējiem kā pateicība par līdz šim paveikto kultūras mantojuma daudzināšanā.  Zīmi pasniedza Kultūras ministre Dace Melbārde,  Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, LLTA "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele, klātesot kultūras mantojuma komisijas ekspertiem.


Uz zīmes saņemšanu bija ieradušies gan uzņēmēji ar savām ģimenēm un draugiem, gan pašvaldību pārstāvji, kas velējās sveikt savējos šajā svinīgajā brīdī. Zīme tika pasniegta sekojošiem uzņēmējiem:

Kā arī LLTA "Lauku ceļotājs" prezidentei Asnātei Ziemelei tika pasniegts atzīnības raksts par aktīvu latviskā mantojuma daudzināšanu un iedzīvināšanu Latvijas lauku tūrismā un sabiedrībā. Atzinības rakstu pasniedza Latvijas Republika kultūras ministre Dace Melbārde.

Kultūras zīme "Latviskais mantojums" tiek pasniegta Latvijas tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem. Zīme izveidota pēc „Lauku ceļotāja” iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu, kas dzīvo mūsdienās. Pēc šīs zīmes varat pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus.

Latviskā mantojuma zīmi saņem saimnieki – naktsmītnes, lauku saimniecības, amatnieki, lauku krodziņi, latvisko tradīciju pasākumu rīkotāji un vadītāji, muzeji, kolekcijas, prasmju un arodu zinātāji. Latviskā mantojuma zīme tiek piešķirta kopš 2013. gada sadarbībā ar LR Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

Tā kalpo arī kā mārketinga zīme, kas norāda apmeklētājam, ka šajos objektos var iepazīt latvisko mantojumu. Kopumā nu jau 54 saimniecības Latvijā saņēmušas šo kultūras mantojuma ekspertu atzinību. 

Visas 54 saimniecības atrodamas arī tūrisma izdevumā "Latviskā mantojuma karte". Karte pieejama elektroniski un "Lauku ceļotāja" birojā.

 

Vairāk par zīmi "Latviskais mantojums".

Pasākuma fotogalerija pieejama šeit: 

http://galerija.celotajs.lv/en_US/f/Events/2015/151127_latviskaismantojums_pasniegshana


Skatīt visas ziņas par "Kultūras zīme "Latviskais mantojums""

Skatīt citas ziņas ...