Atpūta laukos

14 lauku tūrisma uzņēmējiem piešķirta kultūras zīme "Latviskais mantojums"

30.10.2015

2015. gada 27. novembrī Kultūras ministrijā tiks pasniegta kultūras zīme „Latviskais mantojums” 14 lauku tūrisma uzņēmējiem kā pateicība par līdz šim paveikto kultūras mantojuma daudzināšanā.  Zīmi pasniegs Kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Pasākuma PROGRAMMA.

 


Zīme piešķirta 16. septembrī, plašā kultūras  ekspertu komisijā  sekojošiem lauku tūrisma uzņēmējiem:

Kultūras zīme "Latviskais mantojums" tiek pasniegta Latvijas tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem. Zīme izveidota pēc „Lauku ceļotāja” iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu, kas dzīvo mūsdienās. Pēc šīs zīmes varat pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus.

Latviskā mantojuma zīmi saņem saimnieki – naktsmītnes, lauku saimniecības, amatnieki, lauku krodziņi, latvisko tradīciju pasākumu rīkotāji un vadītāji, muzeji, kolekcijas, prasmju un arodu zinātāji. Latviskā mantojuma zīme tiek piešķirta kopš 2013. gada sadarbībā ar LR Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

Tā kalpo arī kā mārketinga zīme, kas norāda apmeklētājam, ka šajos objektos var iepazīt latvisko mantojumu. Kopumā nu jau 54 saimniecības Latvijā saņēmušas šo kultūras mantojuma ekspertu atzinību.

Vairāk par zīmi "Latviskais mantojums".


Skatīt visas ziņas par "Kultūras zīme "Latviskais mantojums""

Skatīt citas ziņas ...