Atpūta laukos

Kaktusu izstāde Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

16.04.2013

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā sāk ziedēt kaktusi. No 17. līdz 28. aprīlim notiks izstāde „Kaktusi”, kur būs apskatāma Botāniskā dārza kolekcija, ko papildinās Kaktusu un citu sukulentu biedrības entuziastu augi.

LU Botāniskajā dārzā par pavasara sākumu vēsta kaktusu un citu tuksnešu un pustuksnešu augu ziedēšanas sākšanās. Pamazām plaukst mamilārijas, rebūcijas, plāksnīšu ehinofosulokaktusi, hatioras, pumpuri riešas astrofītiem, kā arī citiem sukulentiem augiem – mirdzošajai eiforbijai, gastērijai. Pavisam kolekcijā ir apmēram 900 dažādu nosaukumu sausumu mīloši augi, no kuriem aptuveni 400 ir kaktusi. No 17. līdz 28. aprīlim izstādi „Kaktusi” kuplinās Kaktusu un citu sukulentu biedrības entuziastu kolekcijas. Starp dažādiem kaktusiem īpaši tiks izcelti astrofīti, kuru ģints nosaukumā ir apvienoti divi vārdi, kas tulkojumā no grieķu valodas nozīmē zvaigzne un augs. Astrofīti dabā ir sastopamu Meksikas tuksnešos. Būs apskatāmi arī litopši – sukulenti, kurus to izskata dēļ, dēvē arī par dzīvajiem akmeņiem. Dabā tie aug Namībijas un Dienvidāfrikas līdzenumos un kalnu rajonos. Izstādē būs iespēja izjautāt kaktusu audzētājus, kā arī nelielos daudzumos iegādāties augus. 


Dārza apmeklētājiem vēl būs iespēja apskatīt vēlu ziedošās acālijas un Mihala Korecka (Čehijas Republika) fotoizstādi „Arī mana Latvija”, bet 27. aprīlī aicinām uz Pavasara svētkiem, kur būs stādu tirdzniecība un Ūsiņdienas svinēšana.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Aprīlī apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.


Skatīt citas ziņas ...