Atpūta laukos
Nr 20883
Dzērieni
Dzērieni Latvija, Vidzeme, Smiltenes novads

Birzī

Specializācija

Tips Apraksts
Ēdiens
Ēdiens

Programme:

  • an introduction from the hosts about birch sap including a video and photos showing birch sap harvesting in springtime;
  • tasting diferent kinds of birch sap from fresh to sparkling with various favours, and the unique birch sap syrup, as well as wines from birch sap and dandelion.
Labsajūtas tūrisms Daba veselībai
Daba veselībai

Sertifikāti

Logo Sertifikāta nosaukums Apraksts
Profesionālā
LC biedrs
12.02.2016
Vides aizsardzība
Zaļais sertifikāts
06.11.2018... -06.11.2021

Saimnieki iegūst Bērzu sulas, no kurām ražo bezalkoholiskos dzirkstošos dzērienus. Tām pievieno piparmētras u.c. tradicionālās latviešu garšvielas, izmantojot vevecāku receptes. Saimnieki izvadā ekskursijā pa saimniecību, piedāvā produkcijas degustāciju un iegādi. Zaļo sertifikātu saņem pirmo reizi.

Kultūra un vesture
Latviskais mantojums
01.11.2018

Par latvisko tradīciju mūsdienīgu attīstību – bērzu sula

Bērzu sulu tecināšana ir raksturīga latviešiem un tuvākajiem kaimiņiem. Saimnieks Ervins Labanovskis stāsta un rāda - kā tas tika darīts senos laikos. Arī raudzēšanas procesā tiek pielietotas tradicionālās zināšanas. Kā pamatrecepte dzirkstošo bērza sulu izgatavošanā tiek izmantota savu vecāku pārbaudīta recepte, kas pilnveidota uz tradicionālās receptes bāzes. Apmeklētāji var degustēt un iegādāties produkciju.

Piederība zīmolam

Logo Zīmols Apraksts
Livonijas garša - Ražotājs

Ražo tradicionālas latviešu bērzu sulas ar novatorisku piegājienu. Ražotnes apmeklētājiem iespējams apskatīt ražošanas telpas ar pagrabu, kur tiek izgatavotas un glabātas dzirkstošās bērzu sulas, klausīties stāstījumu par bērzu sulām, kas tiek bagātināts ar video projekcijām par sulu tecināšanu pavasarī. Svaigu bērza sulu, dzirkstošo dzērienu un bērza sulu sīrupa degustācija. Iespējams baudīt arī pieneņu vīnu. “Birzī” produkcija ir bioloģiski sertificēta.