Atpūta laukos

Sēnes

Šitaki, austersēnes, meža sēnes un sēņošana, degustācija, produkcijas iegāde, pagatavošanas receptes.

  • Sēņu audzētāji piedāvā ekskursijas gan brīvā dabā, gan telpās, stāstot par sēņu audzēšanu, to vērtīgajām īpašībām, izmantošanu pārtikā. Interesenti var saņemt arī konsultācijas sēņu audzēšanā.
  • Apmeklētāji var iegādāties sēņu izstrādājumus, piemēram, kaltētas sēnes.
  • Dažās saimniecības piedāvā ne tikai degustācijas, bet arī maltītes no saimniecībā audzētajām sēnēm. Ja ar ēdināšanu saimnieki nenodarbojas paši, ir iespējama sadarbība ar kādu no tuvējiem ēdināšanas uzņēmumiem, kur apmeklētājiem ir iespēja baudīt saimniecībā audzēto sēņu karbonādes, mērces un citus interesantus ēdienus.
  • Ir saimniecības, kas piedāvā viesiem sēņošanu mežā – savās īpašajās sēņu vietās. Saimnieki kopā ar viesiem dodas sēņot, pārzina sēņu sugas, atšķirot ēdamās no mazvērtīgajām vai indīgajām.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Garīkas

Pirmā saimniecība, kas Latvijā uzsāka šitaki sēņu audzēšanu. Piedāvā izzinošu ekskursiju, dalās ar padomiem un cienā ar „Imperatora sēņu” mērci vai zupu. Interesenti var pasūtīt arī citus ēdienus, kuru sastāvā ir šitaki sēnes, kā arī iegādāties tās kaltētā veidā vai sēņu pulveri. Saimnieks gatavo dzērienu „Ponšo”, kas Latvijā degustējams tikai "Garīkās".

Var izstaigāt "Garīku" apkaimi, kur izvietoti melnalkšņu stabiņi, no kuriem aug (dažādās stadijās esošas) šitakē sēnes, kā arī ābeļdārzu un dīķi ar plašu skatu uz apkaimi. Saimnieks atjaunojis vēsturisko muižas trieci.

Svinības   Semināri   Attālums no valsts galvaspilsētas150   Sezona1-12   Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Iespējams pasūtīt maltītes Piedāvā naktsmītni Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Viesu māja "Iecavnieki"

Sēņotājiem piedāvā doties līdzi mežā un iepazīt mūsu sēnes un to augšanas vietas. Saimniece māca sēņu gatavošanas un konservēšanas noslēpumus. Pavasarī – kopīga murķeļu un bisīšu ievākšana.

Semināri   Svinības   Sēņošana   Attālums no valsts galvaspilsētas80   Sezona4-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Interneta pieslēgums Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Lielgravas"

Saimniecībā audzē aitas, trušus, zirgus, Āfrikas strausus un citus mājputnus, kā arī šitaki sēnes. Šeit var pasūtīt un iegādāties sēnes, suvenīrus no strausu spalvām u.c. lauksaimniecības produkciju.

Attālums no valsts galvaspilsētas100   Sezona5-9   Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Imants Urpens, šitaki sēņu audzētājs

Diplomēts mežsaimnieks Imants Urpens Alojas novada "Ošlejās" audzē šitaki sēnes.  Šī ir arī mācību saimniecība, uz kuru brauc mācīties pārsvarā ārzemnieki. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta. Pieņem ekskursijas un pasūtījumus sēņu audzēšanai un micēlija iegādei.

Attālums no valsts galvaspilsētas132  
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Dulbeņi"

Saimnieki audzē šitaki sēnes un piedāvā ekskursiju ar stāstījumu par sēņu audzēšanu un to labajām īpašībām. Sēņu iegāde, konsultācijas. Piedāvā bioloģiskā veidā ražotu lauksaimniecības produkciju, medu.

Attālums no valsts galvaspilsētas125   Sezona5-10   Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka