Country Holidays

Augu un sēņu maršruti


Kapēc Latvijā ir liela augu daudzveidība?
Latvijas augu valstī ietilpst aļģes, sūnas, staipekņi, kosas, papardes un sēklaugi. Kā atsevišķas organismu valstis mūsdienās izdala sēnes un dažkārt - arī ķērpjus. Iepriekš minēto grupu konstatētais sugu skaits Latvijā tuvojas desmit tūkstošiem. Latvija atrodas daudzu augu sugu areālu (izplatības robežu) krustpunktā: te ir sastopamas dažādas „ziemeļu”, „dienvidu”, „rietumu” un „austrumu” sugas.
Latvija atrodas uz robežas starp ziemeļu boreālajiem mežiem un dienvidu lapu koku mežiem, tādēļ šeit sastopamas gan vieniem, gan otriem mežiem raksturīgās sugas. Mēs atrodamie mērenā klimata zonā, kur nokrišņu daudzums pārsniedz iztvaikotā ūdens daudzumu, tādēļ ir pietiekami daudz ūdens, lai veidotos ūdeņiem bagātas upes, ezeri un dažādi mitrāji - purvi, seklie piejūras ezeri, mitrie meži un mitrās pļavas. Latvijā ir relatīvi daudz 
mazskartu teritoriju un liela biotopu daudzveidība – jūras piekraste ar kāpu biotopiem, meži, pļavas, jau minētie mitrāji, pamatiežu atsegumi u.c. Katram no tiem ir savs raksturīgais sugu klāsts. Latvijā ir relatīvi daudz pļavu, bet pļavu un atklāto vietu augi sastāda ~1/3 no Latvijas augu sugu skaita.
Iepriekš nosauktie apstākļi veido mozaīkveida ainavu, kas arī ir viens no priekšnoteikumiem lielākai sugu daudzveidībai. Augi, sēnes, to sēklas un sporas ir mūsu ikdienas pavadoņi. Tie ir mums visapkārt, bet cik no tiem mēs atpazīstam? Taču bez sugu daudzveidības pārsteidz arī dažādu sugu formu dažādība!

Individuālie augu un sēņu maršruti 

Botāniskā tūre Ziemeļvidzemes piekrastē Latvija, Ziemeļvidzeme 1 diena 
Augi Abavas upē Latvija, Abavas senlejas dabas parks 2 dienas
Kurzemes un Zemgales augu tūre Latvija 4 dienas
Vidzemes augu tūre Latvija 3 dienas
Kurzemes un Zemgales dižkoku tūre Latvija 2 dienas
Vidzemes sēņu tūre Latvija 5 dienas
Kurzemes un Zemgales sēņu tūre Latvija 4 dienas

Ja vēlaties, lai iesakām piemērotākās naktsmītnes Jūsu izvēlētajā maršrutā un rezervējam tās, sazinieties ar mums. Pēc pieprasījuma izstrādājam arī individuālus ceļojumu maršrutus pa Latviju, Lietuvu un/vai Igauniju. Maršruta izstrādes cena - 15-40 Ls, atkarībā no tā garuma un specifikas. Ja savu ceļojumu tomēr labprātāk organizējat pats, noderīgu informāciju atradīsiet mūsu ceļvežos un kartēs.


Informācija & rezervēšana - tel: +371 67617600, e-pasts: lauku@celotajs.lv