Augu maršruti


Kurzemes un Zemgales augu tūre

Latvija, 4 dienas

Sastādītais augu maršruts piedāvā iespēju apceļot Latvijas vēsturiskos novadus, ietverot arī no botāniskā viedokļa interesantākās vietas. Piemērotākais laiks maršrutu veikšanai ir jūnijs – jūlijs, kad vērojama lielākā augu daudzveidība. Maršrutu var veikt individuāli, līdzi ņemot detālāka mēroga (1: 100 000, 1 cm – 1 km) karti.
Maršrutā iekļauto dabas taku, dižkoku u.c. objektu aprakstus sk. sadaļā „Vērts redzēt”. Maršrutu „pielāgot” savām interesēm palīdzēs Lauku ceļotāja izdevumi – Ceļojumu karte „Skatu vietas Latvijā”, „Pārgājienu karte” u.c.

Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām - vairāk par tām lasiet šeit.

Praktiska informācija:
  • Naktsmītnes: iepriekš rezervējot, iespējama izvēle: viesnīca pilsētā, lauku māja (brokastis cenā), vai atsevišķa brīvdienu māja ar virtuvi.
  • Maršrutu iespējams papildināt un mainīt pēc jūsu interesēm.


1. diena 
Ķemeru nacionālais parks – veidots mitrāju – jūras piekrastes, seklo piejūras ezeru (Kaņieris, Slokas ezers, Duņieris u.c.), purvu (Lielais Ķemeru tīrelis, Zaļais, Raganu u.c. purvi), mitro mežu, sēravotu izplūdes vietu, kā arī augu un dzīvnieku sugu daudzveidības aizsardzībai. Dumbrāju takas, Slokas ezera pastaigu takas, nacionālā parka pļavu un putnu vērošanas torņa pie Kaņiera ezera (Riekstusalas pussala), kā arī Meža mājas – Ķemeru administratīvi – informatīvā centra apmeklējums.
Ķemeru vēsturiskā kūrorta un Ķemeru parka apskate. Ķemeru nacionālā parka teritorijā ir izveidoti pārgājienu un velomaršruti.
Engures ezera dabas parks – veidots seklā Engures ezera un tajā ligzdojošo putnu un augu aizsardzībai. Dzīvei savvaļā pielāgoto mājlopu aploka, putnu vērošanas torņu (kopā – 3 torņi Engures ezera krastos) un Mērsraga piejūras pļavu apmeklējums. Pēdējās tāpat kā Randu pļavas izceļas ar lielu sugu daudzveidību.


2. diena 
Slīteres nacionālais parks – veidots piekrastes kāpu biotopu, nogāžu mežu, kangaru – vigu kompleksa, citu biotopu, kā arī bagātīgas floras daudzveidības aizsardzībai. Kolkasraga apkārtnes, Kolkasraga priežu takas, Pēterezera dabas takas (kangaru un vigu – mitru starpkāpu ieplaku ainava) apmeklējums. Arī Slīteres nacionālā parka teritorijā ir izveidoti pārgājienu, velomaršruti, kā arī piedāvājums putnu un dzīvnieku vērotājiem.
Dundagas pils un parka apskate. Parkā apskatāmi izcili dižkoki. Dundagas dižliepu alejas apmeklējums (gar Pāces ielu).
Stiklu purvi – viens no lielākajiem Kurzemes purvu masīviem. Vasenieku purvā izveidota dabas taka (~ 4 km) ar laipām sūnu purvā, uzcelts skatu tornis.



3. diena 
Užavas dabas liegums. Dabas liegumā atrodas vienas no Latvijas un Baltijas lielākajām pelēkajām kāpām, kas stiepjas līdztekus Baltijas jūrai vairāku kilometru garumā. Ieteicamais maršruts ir Baltijas jūras krasta posms starp Vendzavām un Silmalām (4 – 5 km).
Ventas ielejas dabas liegums - veidots mazskartās Ventas ielejas un to krastu faunas un floras aizsardzībai. Pie vecā ķieģeļu tilta pār Ventu uzcelts skatu tornis, no kura visaptverošs skats. Ventas rumbas apmeklējums. Ūdenskrituma apskate no vecā ķieģeļu tilta un skatu platformas.

4.diena
Abavas senlejas dabas parks - veidots ledāja kušanas ūdeņu veidotās Abavas senlejas ainavas, sugu un kultūrvēstures pieminekļu aizsardzībai. Sabiles Vīna kalns – vieta, kur Eiropā vistālāk ziemeļos audzē vīnogas un ražo vīnu. Skatu platforma Greiļu kalnā. Drubazu botānikas takas apmeklējums.
Kaives ozols – viens no resnākajiem Eiropas ozoliem, kas pārsniedzis 10 m apkārtmēru.
Cenas tīreļa taka. Laipu takas un skatu torņa apmeklējums.


Ar šo simbolu atzīmēta NATURA 2000 teritorija (arī īpaši aizsargājama dabas teritorija). NATURA 2000 teritorijas ir Eiropas Savienības valstu radīts īpaši aizsargājamo dabas teritoriju (ĪADT) tīkls, kas Latvijā veidots uz jau esošo ĪADT bāzes ar mērķi aizsargāt Eiropā retas un apdraudētas augu un dzīvnieku sugas un to dzīves vietas (biotopus). Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 336 NATURA 2000 teritorijas.

Informācija & rezervēšana - tel: 67617600, e-pasts: lauku@celotajs.lv