Atpūta laukos

Kvalitāte


Asociācijai "Lauku ceļotājs" kopš 1993. gada ir sava lauku tūrisma mītņu kvalitātes vērtēšanas sistēma.

Tajā ir 4 kvalitātes kategorijas, kuru apzīmējuma simbols ir taurenis -  garantija noteiktam kvalitātes līmenim, kas klientam ir svarīgi, izvēloties atpūtas vietu. Kvalitātes taureņi kalpo kā papildu mārketinga iespēja.

2012. gadā atjaunotas:

Kvalitātes prasības lauku, ciema, un viesu mājām (pdf, 859 kb)
lauku majas Lauku māja – zemnieku saimniecība vai ģimenes māja laukos. Viesiem piedāvā istabas vai atsevišķu mājas daļu. Parasti nakšņosanas cenā ir iekļautas arī brokastis un saimnieku ģimene piedāvā papildu pakalpojumus (ēdināšana, pirts, laivas, zirgu izjādes, slēpju noma, utt.) un iesaka vietas, ko vērts redzēt apkārtnē.
ciema maja Ciema māja – māja ciemā, mazpilsētā vai citā apdzīvotā vietā, kur relatīvi tuvu ir citas dzīvojamās mājas vai sabiedriskas ēkas. Viesiem piedāvā mājas daļu vai atsevišķas istabas un brokastis, kas parasti ir iekļautas cenā. Papildu pakalpojumi (ēdināšana, pirts, utt.).
viesu maja Viesu māja – naktsmītne laukos, ciemā vai pilsētā lielākam viesu skaitam. Viesu mājās ir ne mazāk kā piecas telpas nakšņošanai, lielāka kopēja atpūtas telpa un dažādas izklaides iespējas.

Kvalitātes prasības brīvdienu mājām (pdf, 843 kb)
brivdienu
               maja Brīvdienu māja – atsevišķa māja ar nošķirtu pagalmu vai plašāku teritoriju, kas domāta tikai konkrētās brīvdienu mājas viesiem. Brīvdienu mājās parasti ir dzīvojamā istaba, guļamistabas, virtuve, kurā ir ēdiena pagatavošanai nepieciešamās ierīces un galda klāšanas piederumi, labierīcības. Dvieļi un gultas veļa tiek iekļauta cenā. Saimnieki var piedāvāt papildu pakalpojumus, piemēram, ēdināšanu, dažāda veida aktīvo atpūtu, inventāra nomu, ekskursijas vai tml.

Eurogites_logo "Lauku ceļotāja" kvalitātes prasības saskaņotas ar EUROGITES - Eiropas lauku tūrisma federācijas kvalitātes standartiem. Standarti, rokasgrāmata un piemēri fotoattēlos no lauku tūrisma mītnēm Eiropā šeit.
EUROGITES virtuālā kvalitātes sistēma izveidota 2008-2010 gadā ar EK Leonardo da Vinci programmas atbalstu.