Apkopojot Latvijas, Igaunijas un Norvēģijas uzņēmumu praktisko pieredzi, tapusi zaļās prakses rokasgrāmata mazajiem un mikro uzņēmējiem – pārtikas un dzērienu ražotājiem, kuri mārketinga nolūkā iesaistās tūrismā. Rokasgrāmatu papildina tiešsaistes apmācību kurss.
Esam izveidojuši jaunu apmācību kursu “Zaļākas nākotnes prakses. Padomi tūrismā iesaistītajiem uzņēmējiem - vietējās pārtikas, dzērienu ražošanas un pakalpojumu sniedzējiem.”. Tas veidots kā praktisks padomdevējs MVU esošās darbības pilnveidei. Ikvienam uzņēmējam jāizprot galvenie biznesa elementi, jāizstrādā uzņēmuma un produkta vai pakalpojuma vērtības piedāvājums saviem klientiem un jāizprot, kā kļūt efektīvākiem augošās konkurences apstākļos.
Kurss izstrādāts, balstoties uz rokasgrāmatu "Zaļākas nākotnes prakses. Padomi tūrismā iesaistītajiem uzņēmējiem - vietējās pārtikas, dzērienu ražošanas un pakalpojumu sniedzējiem.".
No 16. līdz 18. septembrim Olustverē, Igaunijā notika ceturtā projekta "Nordplus Adult" tikšanās. Tās laikā tika apspriesti tādi uzdevumi kā rokasgrāmatas dizains un tajā ietvertie testa jautājumi, mācību platformas izmantošana, projekta rezultātu pārbaude un izplatīšana. Tika pārrunāts arī projekta ilgums un tā beigu datums. Tāpat partneri apmeklēja vietējo skolu un pārtikas gadatirgu, kā arī vēroja aršanas sacensības.
No 23. līdz 26. maijam Rorosā, Norvēģijā notiks trešā projekta "Nordplus Adult" tikšanās, kuras laikā tiks pārrunāts jau gatavais mācību materiāls latviešu un igauņu valodās. Tāpat tiks apspriesti labās prakses piemēri, bildes un video. Kad materiālam tiks pievienoti piemēri un ilustratīvais materiāls, tas tiks sūtīts dizaina veidošanai. Tikšanās laikā plānots iepazīt Rorosas un Tronheimas apkārtni un apmeklēt vietējos mājražotājus.
7. aprīlī pēc vairāk kā divu komunikācijas elektroniski atkal klātienē notika asociācijas "Lauku ceļotājs" biedru kopsapulce. Tās laikā asociācijas prezidente Asnāte Ziemele dalībniekiem stāstīja arī par projektu "Zaļāka nākotnes prakse vietējā pārtikas un dzērienu ražošanā un pakalpojumu sniedzēju MVU nozarē - inovatīva un uz labiem prakses piemēriem balstīta pieaugušo apmācība", tajā plānotajiem darbiem un sasniedzamajiem rezultātiem.
Otrā projekta "Nordplus Adult" partneru tikšanās bija plānota no 4. līdz 6. decembrim Kuldīgā, Latvijā, taču Covid-19 pandēmijas dēļ notika tiešsaistē. Tikšanās laikā bija plānotas viesošanās Abavas vīnadarītavā, strausu fermā "Nornieki" un lauku labumu veikaliņā "Kuldīgas labumi", piedzīvojot Ziemassvētku tirdziņu un gūstot pieredzi no vietējiem pārtikas izplatītājiem. Tā vietā tiešsaistē tika pārrunāti jau izdarītie un turpmāk plānotie darbi, kā, piemēram, tika apspriests topošais mācību materiāls un tā saturs.
No 14. līdz 16. septembrim Bergenā, Norvēģijā notika pirmā projekta “Nordplus Adult” tikšanās ar projekta partneriem no Latvijas, Igaunijas un Norvēģijas. Projekta mērķis ir veicināt pieaugušo izglītību MVU nozarē. Tiešsaistes apmācību programma "Zaļāka nākotnes prakse vietējiem pārtikas un dzērienu ražotājiem un piegādātājiem” būs mācību līdzeklis, lai izglītotu MVU pārtikas un dzērienu nozarē, padarot viņu uzņēmējdarbības praksi "zaļāku" un konkurētspējīgāku.