Atpūta laukos

Distanču slēpošanas trases un vietas Latvijā

21.12.2018

Esam apkopojuši informāciju par vairāk nekā 50 distanču slēpošanas vietām un trasēm visos Latvijas vēsturiskajos novados, lai jūs varētu sameklēt savai gaumei un iespējām atbilstošāko un dotos baudīt ziemas priekus! Esam aktualizējuši informāciju par jaunām trasēm, gan arī iekļāvuši tās vietas, kur distanču slēpošanas trases bija iepriekšējās ziemās, gan arī tām vietām, kas plāno darboties šoziem. Protams, gadījumā, ja šī ziema mūs lutinās ar bagātīgu sniega segu.

Pirms došanās uz konkrēto trasi, ir jānoskaidro, vai attiecīgajā reģionā ir sniegs, vai trases konkrētajā laikā ir sagatavotas un atvērtas. Maksas trasēm ir jānoprecizē cenas un informācija par citiem pakalpojumiem, piemēram, - inventāra īri. Priecāsimies arī par konstruktīviem ieteikumiem, precizējumiem un papildinājumiem. Un, atceramies, ka slēpot var jebkurā piemērotā vietā, ievelkot pašiem savu špūri. Lai labi slēpojas!


Kurzeme

Slēpošana pa lībiešu ciemiem Lībiešu krastā Trase kā tāda nav izveidota, bet tad, kad uzsnieg sniegs, var doties ceļojumā cauri Slīteres nacionālā parka lībiešu ciemiem pa veco meža ceļu. Atpakaļceļā var slēpot gar jūras malu - Jūrtaku. Reljefs – līdzens, nelielas kāpas. Ainava – interesanta piekrastes kultūrainava ar lībiešu mantojuma elementiem. Klasiskais stils.

Maršruta apraksts šeit 

Plašāka informācija par ceļojumu maršrutiem Slīteres nacionālajā parkā šeit

www.coastalhiking.eu

Talsu pauguraine

Distanču slēpošanas un biatlona trase vienā no ainaviskākajām Ziemeļkurzemes vietām – Talsu pauguraines dabas parkā. Garākā apļa garums ir 6 km, lielākais kāpums ir 200 m, augstākais stāvums - 15 %. Klasiskais un brīvais stils. http://www.talsitourism.lv/lv/kurp-doties/aktiva-atputa/ziemas-prieki/apvidus-sleposana-talsu-pauguraine/
Trase pie kempinga „Sveikuļi” Kad izveidojusies dabiskā sniega sega, pieejamas vairākas dažādas grūtības trases klasiskajam stilam. Reljefs – paugurains. Ainava – pievilcīga.

www.sveikuli.lv

Pieejama inventāra noma.

„Jaunūdru” trase Dažāda garuma trases klasiskajam solim Reljefs – kā jau Milzkalnes apkaimē – izteikts ar skaistu pauguraiņu ainavu. jaunudri@gmail.com
Milzukalna trase 600 m gara apgaismota trase klasiskajam un brīvajam stila,. Reljefs – ar nelieliem pacēlumiem un nobraucieniem. Ainava – skaista, ar skujkoku mežiem apauguši pauguri.

www.milzkalns.lv

Pieejama inventāra noma.
No Jaunķemeriem līdz Klapkalnciemam Ap 15 km gara iespēja noslēpot Ķemeru nacionālā parka jūras krastu – Jūrtaku, kad ir izveidojusies noturīga sniega sega. Reljefs – līdzens, nedaudz virs jūras līmeņa. Ainava – skaists jūras krasts ar Lapmežciema sedumu un bijušajiem zvejniekciemiem.

Maršruta apraksts šeit

Plašāka informācija par ceļojumu maršrutiem Ķemeru nacionālajā parkā šeit

www.coastalhiking.eu
Līkā meža trases, Saldus, Līkais mežs Līkajā mežā izveidotas vietējo iedzīvotāju vidū iecienītas trases distanču slēpošanai - 3 un 5 kilometru garumā. Trases ir marķētas dabā, bet nav apgaismotas, reljefs - ar nelieliem pauguriem. Trases sākas Meža un Irbenieku ielu krustojumā, kur atrodas arī atpūtas vieta.

29455360

 

Pierīga, Rīga, Jūrmala 

Beberbeķu dabas parks Ja ir noturīga sniega sega, parkā var atrast piemērota garuma slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Teritoriju šķērso Nordeķu – Kalnciema kāpu grēda ar izteiktiem kāpumiem un kritumiem. Ainava – g.k. skaists priežu mežs. Klasiskais stils. -
Kleistu mežs (Rīga/Babītes novads) Kleistu mežā var atrast dažāda garuma slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Reljefs – dažāda augstuma un stāvuma kāpas, kāpu vaļņi, Nordeķu – Kalnciema kāpu grāda. Ainava – g.k. skaists priežu mežs. Klasiskais stils. -
Golfa klubs Viesturos 3 km gara trase klasiskajam un brīvajam stilam. Reljefs – līdzens. Ainava – skaists skujkoku mežs. www.golfsviesturi.lv
Uzvaras parks Dažādu garumu sagatavotas trases klasiskajam un brīvajam stilam. Uzvaras parka ziemeļdaļā - sniega pūtējs. Reljefs – līdzens. Trase - apgaismota. Blakus darbojas slidotava.

www.rigaslepo.lv

Pieejama inventāra noma.

Purvciems Dažādu garumu sagatavotas trases klasiskajam un brīvajam stilam. Lielvārdes ielā 141. Reljefs – līdzens. Ainava – Purvciema daudzstāvenes.

www.rigaslepo.lv

Pieejama inventāra noma.
Mežaparks Sagatavota trase parasti ir pie Mežaparka Lielās estrādes Ostas prospektā 11. Taču visā Mežaparka teritorijā ir slēpošanas entuziastu pašu iebrauktas trases – špūres. Reljefs – nelielas kāpas. Ainava – g.k. priežu mežs.

www.sniegaparks.lv

www.liveriga.com
Biķernieku trase Ap 12 km gara trase klasiskajam un brīvajam stilam. Atrodas Biķernieku autotrasē. Reljefs - līdzens. Ainava – priežu mežs. Blakus esošajā Biķernieku mežā var meklēt arī alternatīvās – slēpotāju pašu veidotās špūres.

www.bksb.lv

Pieejama inventāra noma, ko nodrošina  "Burusports".

http://www.burusports.lv/distancu-slepju-noma-bikerniekos/

Šmerļa mežs

Juglas mežs
Kad ir noturīga sniega sega, Šmerļa un Juglas mežā var izvēlēties piemērota garuma slēpotāju špūres. Reljefs – nelielas kāpas. Ainava – g.k. skujkoku mežs. -
Brīvdabas muzejs Muzeja teritorijā piemērotos apstākļos ir izveidota trase klasiskajam solim. Reljefs – nelieli kāpumi un kritumi (lēzenas kāpas). Ainava – priežu mežs ar vēsturiskajām ēkām no dažādiem Latvijas novadiem.

www.brivdabasmuzejs.lv

Lucavsala Klasiskā un brīvā stila trase, kuras garums 1400 m. Reljefs – līdzens, Daugavas un Rīgas skati.

www.rigaslepo.lv

27053257
Pieejama inventāra noma
Imanta Klasiskā un brīvā stila trase, kuras garums 1400 m. Atrpdas Dumbrāja ielā 27.

www.rigaslepo.lv

28396310

Pieejama inventāra noma
Vecāķi, Jūrtaka Piemērotā laikā, kad ir ilgstoša sniega sega, jūras krastā ir slēpotāju ievilktas špūres gan Daugavas molu, gan Carnikavas virzienā. Skaistās ziemas dienās šeit pavērsies lieliskas piekrastes ainavas. www.coastalhiking.eu
Piejūras dabas parks Liela, priežu mežiem, kāpām un kāpu vaļņiem klāta teritorija, kuru no vienas puses ieskauj Vidzemes jūrmala, - no otras – Rīgas – Saulkrastu dzelzceļš. Pie noturīga sniega segas parasti parku, īpaši jūras krastu (Jūrtakas Vecāķu – Garciema posms) caurvij pašu slēpotāju ievilts špūru tīkls klasiskam solim. Katram jāizvēlas slēpošanas garums atbilstoši fiziskajām iespējām. Carnikavas – Garciema posmā iepriekšējās ziemās bija 15 km gara izveidota trase klasiskajam solim. Šeit gan nebūs nekādu pakalpojumu! www.coastalhiking.eu
Jūrmala, Jūrtaka Kad liedagā izveidojusies noturīga sniega sega, vairāk vai mazāk – visā Jūrmalas garumā klasiskā soļa slēpotāji ievelk špūres. Atkarībā no vēja virziena un vēlmēm, var doties dažāda garuma slēpojienos. www.coastalhiking.eu

 

Zemgale, Sēlija 

Aktīvās atpūtas komplekss "Riekstukalns" pie Baldones

Trase atrodas skujkoku mežā un mežam pieguļošos laukos ar paugurainu reljefu un lēzeniem kāpumiem no 25 līdz pat 60 m. Pieejami šādi varianti: Mācību aplis - 300 m, apgaismota trase - 1650 m, garākais aplis (ar dabīgā sniega līkumu) - 1850 m, trase ar dabīgo sniegu - 5000 m. Klasiskais un brīvais stils.

riekstukalns.lv

Inventāra noma

Ozolnieku mežaparka slēpošanas trase

Kad ir sniegs, var doties slēpot pa 2,5 km garo, izgaismoto distanču slēpošanas trasi, kas ved cauri mežam. Trase ir brīvi pieejama jebkuram slēpot gribētājam, slēpes gan jāņem līdzi pašiem. Trases sākums pie Uzbērtā kalna (Ozolnieki, Skolas iela).

 

Bebrenes pagasta “Zeltlapas”

SSK Bebra slēpošanas bāzē ir sagatavots 2 km aplis slēpošanai brīvajā stilā. Labvēlīgos sniega apstākļos tiek sagatavota špūre klasiskajam solim, kā arī pagarināts aplis.

9470508, bebra@bebra.lv

Pieejama inventāra noma.

 

Vidzeme 

 

Gulbenes slēpošanas-biatlona trase Gulbenē, Dzirnavu ielā 3. Trase apgaismota līdz pulksten 20:00, trases garums - 3 km. www.gulbenessportacentrs.lv
Gulbenes stadions O.Kalpaka iela, 1,500 m distances klasiskajā stilā, apgaismojums līdz pulksten 22:00.

www.gulbenessportacentrs.lv

Vecgulbenes muižas parks 0,5-1 km garš apgaismots aplis klasiskajā un brīvajā stilā.

www.gulbenessportacentrs.lv

Ziemas sporta centrs “Mežinieki” Alūksnē

Veselīgai un aizraujošai slēpošanai pieejamas kvalitatīvas slēpošanas trases slēpošanai kā brīvajā, tā klasiskajā solī. Šobrīd trases garums aptuveni 7,5km. Slēpotājiem tiek piedāvāta iespēja sekot līdz norādēm un pašiem izvēlēties dažāda garuma un grūtības trases.  Iesācēju rīcībā ir slēpošanas stadionā noblietēts aplis bez kāpumiem.
No otrdienas – sestdienai 3km aplis izgaismots no krēslas iestāšanās līdz pulksten 20.

Slēpotāju rīcībā ir pārģērbšanās namiņš, bet slēpošanas inventāra noma gan ir jāsagādā katram individuāli.

Ziemas sporta centrs, kontaktinformācija - tālr. 29273114


Slēpju sagatavošana Alūksnē, tālr. 28338565
www.visitaluksne.lv
 

Atpūtas komplekss “Slīpi”

Meklējams Smiltenes pagastā. Slēpošanas trase ar līdzi paņemtām slēpēm.

Iepriekšēja pieteikšanās. +371 28830522, slipi@slipi.lv, www.slipi.lv

Slēpošanas trase “Būdaskalns”

Pie atbilstošiem sniega apstākļiem tiek veidota un labā kvalitātē uzturēta distanču slēpošanas trase "Būdaskalnā", Launkalnes pagastā. Atrodas 6 km no Smiltenes, autoceļa Smiltene - Veclaicene malā. Trase ir veidota ar atbilstošu tehniku un izmantojama slēpojot gan klasiskajā solī, gan brīvajā stilā.

budaskalns.lv/
Mazsalacas aplis

Netālu no Valtenberģu muižas pils - virzienā uz Skaņokalnu piemērotās ziemās ir vietējo entuziastu izveidota trase klasiskajam stilam. Reljefs – gan stāvi kāpumi, gan ātri nobraucieni, ainava – skujkoku meži mijas ar apkaimes lauksaimniecības zemēm.

www.mzaplis.lv

Kocēni

Kocēnu ciema centrā, pļavā starp alejām. Trases izgaismota arī diennakts tumšajā laikā.

www.visit.valmiera.lv
Atpūtas parks “Avoti” pie Valmieras

Apmēram 2 km gara trase, kas izgaismota arī diennakts tumšajā laikā.  Apmeklētāju ērtībām blakus trasei atrodas bistro "Valdeko".

www.visit.valmiera.lv
Valmieras Atpūtas parks

Plašs un ainaviskas meža masīvs, kurā zemi noklājot biezākai sniega kārtai, meža takās ir iebrauktas špūres. Trases garumu katrs pats var izvēlēties atbilstoši saviem spēkiem.

www.visit.valmiera.lv
Slēpošanas un biatlona centrs "Cēsis

Šobrīd pieejamas jau vairāk nekā piecas trases ar kopējo garumu līdz pat 5 km. Ļoti labas kvalitātes apgaismota trase klasiskajam un slidsolim. 1 km aplis ar mākslīgo sniegu. Turpinās mākslīgā sniega ražošana, būs pieejama 2,5 km sežģītas konfigurācijas un reljefa (viscaur stāvi kāpumi un kritumi) trase ainaviskā skujkoku mežā.  Iespējama grupu rezervācija.

www.occesis.lv

https://www.facebook.com/cesuolimpiskaiscentrs/

Pieejama inventāra noma.

Centra pārvaldnieks Agris Žurevskis - +371 26433500 

Vanagkalns

Meklējams starp Vecpiebalgu un Jaunpiebalgu. Atkarībā no ziemas – dažāda garuma trase. Piedāvā pārgājienus ar slēpēm, nakts slēpošanu. Skaista Vidzemes augstienes paugurainu ainava.

skiriver.lv/vanagkalns

Pieejama inventāra noma.
Vecpiebalgas novads

No Smeiļu pļavas  var sākt slēpot un var aizslēpot uz Smetēm, kur ir 2,5 km garš distanču slēpošanas aplis, kas būs savienots ar “Apkārt Alaukstam” trasi.  

Kontaktpersona: Vecpiebalgas novada sporta organizators Toms Praulītis 28204453 

toms.praulitis@vecpiebalga.lv
Vecpiebalgas novads, Dzērbene

Dzērbenē pie Vecpiebalgas novada pamatskolas  ir aptuveni 1,5 km garš distanču slēpošanas aplis. 

Kontaktpersona: Vecpiebalgas novada sporta organizators Toms Praulītis 28204453 

toms.praulitis@vecpiebalga.lv
“Apkārt Alaukstam”

Tiek sagatavota piemērotos sniega apstākļos ikgadējam tautas slēpojienam. Garums – 15 – 22 km. Izcila Vidzemes augstienes ainava ar Alaukstu centrā. 

www.alauksts.lv 

Pasākums notiek 23.02.2019.

Ērgļu trase

Trases sākums ir Oškalna ielā 10, Ērgļos. Trase veidota ar iespēju slēpot dažāda garuma distances no 0,5 km līdz 5 km garumā. Klasiskais un brīvais stils. Ieteicamais braukšanas virziens pretī pulksteņa rādītāja virzienam. Vakaros īsā trase tiek apgaismota.

www.ergli.lv

Pieejama inventāra noma
Līgatnes dabas takas

Uz autoapļa bāzes piemērotās laikā iepriekšējās ziemās bija sagatavota ap 5,5 km gara trase – t.s. „Lielā cilpa” ar četriem stāviem kāpumiem un diviem kārtīgiem nobraucieniem abiem slēpošanas stiliem. Reljefs – ļoti izteikts, ainava – skaisti skujkoku meži ar zvēru brīvdabas aplokiem.

www.visitligatne.lv

Fischer slēpošanas centrs

Vienīgā Austrumeiropā trase (1,25 km), kas darbojas āra vidē ar saldējamo sistēmu. Meklējama Puķu ielā 4. Apgaismota. Reljefs – nelieli kāpumi un kritumi. Atrodas blakus Gaujas senlejai ar izcilu ainavu.

www.siguldassports.lv

Darbojas slēpju noma, instruktori.

Reiņa trase

1,1 km gara distanču slēpošanas trase abiem stiliem ap 1 km rietumos no Turaidas. Apgaismota. Reljefs – kāpumi/kritumi. Blakus – kalnu slēpošanas trase. Ainava – kā jau Gaujas nacionālā parka teritorijā.

www.reinatrase.lv

Pieejama inventāra noma.

Silciema meži

Plašs mežu masīvs apmēram 2 km rādiusā ap Silciema dzelzceļa staciju un Silciema karjera tuvumā, kur siguldieši noturīgas sniega segas gadījumā paši iebraukā špūres. Reljefs – nelieli kāpu masīvi. Ainava – g.k. skujkoku meži.

-

Atpūtas komplekss “Turbas”

Sniega un sala apstākļos distanču slēpošanas trase tiek veidota "Turbu" apkārtnē. Mierīgs reljefs, piemērots tiem, kam kalni nepatīk.

www.turbas.lv
Ogres Zilie kalni

Labas kvalitātes sagatavotas trases klasiskajam un brīvajam stilam. Atrodas Ogres Zilo kalnu dabas parkā. Trase izlokas pa vienu no lielākajām osu grēdām ar izteiktiem pacēlumiem un kāpumiem. Ainava – skaists skujkoku mežs ar stāvām osa nogāzēm. Trase apgaismota 8 km garumā. Apgaismojums ieslēdzas ar sensoru un tiek izslēgts plkst 22.00.

www.ziliekalni.lv

www.visitogre.lv

Pieejama slēpju noma.

Atpūtas komplekss “Viešūra kalns”

Piedāvā 3 km garu distanču slēpošanas trasi. Tā ved pa Gaiziņkalna, Viešūra kalna un Kaķīša ezera ainavisko apkārtni. Trase ir samērā pauguraina, bet pievarama arī iesācējiem. Atpūtas kompleksa piedāvājumā arī slaloma slēpošana, slidotava un kafejnīca.

www.viesurakalns.lv

Pieejama inventāra noma
Viesu māja “Šubrakkrasti”

1-5 km garas distanču slēpošanas trases, kas ierīkotas ainaviskā apkārtnē. Trases raksturojums: miers, klusums un dabas skaistums. Viesu māja piedāvā arī ragaviņas, kameras.

arakalnozols.lv

Pieejama inventāra noma
Smeceres sils

Ar retraku sagatavotas trases abiem slēpošanas stiliem. Garums 1 – 25 km. 2,5 km gara apgaismota trase ar mākslīgo sniegu. Reljefs – izteikts, stāvi kāpumi/kritumi, ainava – ar skujkoku mežiem apauguši pauguri.

www.smeceressils.lv

Pieejama inventāra noma.
Atpūtas komplekss “Gaiziņš”

Distanču slēpošanas trase ļauj iepazīt Latvijas augstāko kalnu – Gaiziņkalnu. Tā ved gan pa kalna pakāji, gan pa lēzenākajām vietām uzved pašā kalna virsotnē, no kuras paveras tālas ziemas skatu panorāmas. Atpūtas kompleksa piedāvājumā arī slaloma slēpošana, kamertase un kafejnīca.

www.gaizins.lv    

Pieejama inventāra noma

Lubāna

Trase dabas takā "Aiviekstes ozoli" 3 - 8 km garumā. Silta tēja un slidotava baznīcas dīķī pie slēpju nomas.

Pieejama inventāra noma

https://www.facebook.com/lubana.lv/
Mailes

Dažādu garuma (1 – 5 km) apļi abiem slēpošanas stiliem Vietalvas apkaimē. Reljefs – paugurains. Ainava – lauksaimniecībā izmantojamās zemes mijas ar mežiem.

www.mailes.lv

Pieejama inventāra noma.

Jaujas

Dažādu garumu trases (atkarībā no dabiskā sniega segas biezuma) abiem slēpošanas stiliem. Paugurains, ar nelieliem kāpumiem un kritumiem. Ainava – mežaina.

www.jaujas.lv
Saulkrasti

Saulkrastu pludmalē piemērotā laikā ir špūres, pa kurām var aizslēpot līdz Baltai kāpai. Starp Inčupi un Pēterupes rajonā tiek sagatavota trase klasiskajam un un brīvajam stilam. Reljefs – jūras krastā līdzens, kāpās – izteikti kāpumi un nobraucieni. Ainava – saulainās dienās – fantastiska!

www.visitsaulkrasti.lv

www.coastalhiking.eu
Vidzemes jūras krasts, Jūrtaka

Atkarībā no ziemas, sniega segas biezuma un snigšanas, jūras krastā, īpaši - iepretim lielākām apdzīvotām vietām ir pašu slēpotāju ievilkta špūre. Reljefs – līdzens. Ainava – vienreizējas jūras krasta ainavas, īpaši Vidzemes akmeņainās jūrmalas posmā no vecā krasta ceļa.

www.coastalhiking.eu

 

Latgale

 

Stropu distanču slēpošanas trase Daugavpilī

Garums no 1,1 – 2,8 km (1,1 km - kalna aplis, 2,8 km - līdzenums). Trase - līdzena (šķembu segums), tiek iebraukta 6-8 m platumā ar sniega motociklu "Buran". Papildus tiek iebraukta arī slēpošanas trase orientieristiem 1,5m platumā. Trase ir pilnībā izgaismota, tādēļ slēpot var arī vēlā vakarā. Trases shēma:

http://www.bildites.lv/images/m4dukul5h2oa0tz3t8p.jpg

Trasi iebrauc un uztur orientēšanās klubs "Stiga". Par trases stāvokli un slēpošanas iespējām: J. Gaidelis, 28885241.

www.okstiga.com

Grīvas aktīvās atpūtas parks Grīvas mežā

1,8 km gara slēpošanas trase ziemā (aplis). Katru gadu, kad ir sniegs, no 17:00 līdz 21:00 tiek ieslēgts apgaismojums. Organizē sacensības. Atrodas Rīgas – Daugavpils šosejas malā, izbraucot no Līvāniem Daugavpils virzienā.

Facebook @Grivastrase

Dabas parks "Balkanu kalni"

Dabas parks „Balkanu kalni” ir ainaviski skaista vieta ar izteiktu reljefu. Ziemā aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvā distanču slēpošanas trasi, - viens aplis stiepjas 5 km garumā pa līdzenumu un pauguriem. Diennakts tumšajā laikā pieejama 1,5 km gara, apgaismota trases daļa. Darbojas slēpošanas inventāra noma. Atrodas Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Vilkovā.

www.vilaka.lv , vilaka.lv/index.php?page=sleposana

29132664 (Vija Kuļša),
vijakulsa@inbox.lv

Slēpošanas un nūjošanas trase Preiļu parkā

Daļēji apgaismota, 2 km gara trase.

pbjss.edu.lv

Inventāra noma Preiļu Bērnu un jauniešu skolā

Slēpošanas trase Preiļu stadionā

400 m garš, apgaismots aplis.

pbjss.edu.lv

Inventāra noma Preiļu Bērnu un jauniešu skolā

 


Skatīt citas ziņas ...