Atpūta laukos

Latvijas stends Berlīnē vēl tikai trīs dienas gaida apmeklētājus Berlīnes starptautiskajā izstādē „Zaļā nedēļa”

22.01.2016

Vēl tikai trīs dienas Vācijas apmeklētāji varēs priecāties par Latvijas piedāvāto Latvijas stendā izstādē-gadatirgū “Zaļā nedēļa 2016”. Starptautiskās pārtikas izstādes- gadatirgus “Internationale Gruene Woche Berlin 2016” Latvijas nacionālo kopstendu arī šogad organizē Latvijas Valsts Agrārās ekonomikas institūta Starptautisko pārtikas izstāžu projekta īstenotāji sadarbībā ar LR Zemkopības ministriju un Latvijas Lauku konsultāciju centru (LLKC), un tas atrodas hallē 8.2, stenda numurs 102.


Kaut arī Berlīni arī apciemojusi ziema un aukstums, tas neliedz baudīt gastronomiskos priekus gadatirgū “Zaļā nedēļa”. Ik dienu apmeklētāji plūst no vienas halles uz citu, baudīdami, pirkdami, izbaudīdami un atgriežoties arī atkārtoti Latvijas stendā, lai nobaudītu gardo alu un lieliski pagatavotās uzkodas, svaigi ceptās karašiņas un Latvijas uzņēmumu sarūpētās pārtikas veltes.

Stenda senlatviešu stūrīti katru dienu apmeklētājus sagaida kūku karalienes Ilzes Briedes ceptā karašiņa ar medu, var iegādāties dažādus amatnieku ražojumus, kurus vienkopus atvedis Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs.

Tūrisma sadaļā cītīgi rosās „Lauku ceļotājs”, gatavojot gardas tējas no Latvijas ārēm, dodot iespēju tās arī iegādāties un nodrošinot ar informāciju par tūrisma iespējām Latvijā.

Stenda apmeklētājiem tiek dota iespēja nosūtīt Latvijas skatu pastkartes uz jebkuru pasaules valsti ar „Latvijas pasta” atbalstu.

Kā jaunums, Latvijas stendā ir arī nepārtikas preces- saimniecībā noderīgas lietas- skalgriezis un dārza kultivators, kuri atvieglo darbus īstiem saimniekiem. Ar skalgriezi itin viegli var pagatavot iekuru kamīnam, krāsnij, bet dārza kultivators lieliski tiek galā ar nezālēm, uzirdina augsni un ir neatsverams rīks katrā dārziņā un saimniecībā. Šos rīkus prezentē www.ražojam.lv.

Latvijas stenda viesi var malkot iecienītās alus šķirnes- SIA „Brāļu Alus”, SIA „Ilgezeem” Iļģuciema medalus, klāt piekožot „Cannelle Bakery” pīrādziņus, „Rēzeknes gaļas kombināta” alkšņu desiņas, mednieku odziņas, brūkleņu servelādi, pirtnieka speķi, kā arī iegādājoties SIA „Lāči” un SIA „Dona” daudzveidīgās maizes, SIA „Transhemp” kaņepju eļļu, A/S „Brīvais vilnis” un SIA „Gamma-A” šprotes un citus zivju konservus, SIA „Kurzeme GB” nēģus želejā, SIA „RĀNDA” mencu aknu, ikru un krabju krēmus, SIA „Karavela” siļķi matje, siļķes filejas marinādē, kūpināta siļķes eļļā, a/k laša filejas un skumbrijas, anšovus, SIA „Antaris” konfektes īriss un cepumi, A/S „Smiltenes piens” Krievijas un Holandes sieri, A/S „Latvijas piens”, Trikātas siera bumbas, dažādu mājražotāju produkciju- Puzes āboli, Usmas tējas, Ziru maize, Piltenes cepumi, Ugālesvīns, Tārgales medus, Dienliliju dārza vīns.
SIA "Rozīne" Skrīveru mājas saldējums, SIA "Mandor" dzērvenes pūdercukurā un šokolādē, Z/s "Kalnu medus" medus, mājražotājas Ilzes Gothardes sukādes, trifeles, sīrupi, SIA "Kurzemnieku ražojumi" žāvēti āboli, ābolu čipsi, SIA "Sula" Libertu bioloģiski ražota bērzu sula, dzirkstvīns, sīrups, , SIA "Skrīveru pārtikas kombināts"- konfektes „Gotiņa”, LPKS "Kuldīgas labumi" sukādes, sīrupi, medus, vīni, cepumi, garšvielas u.c., Skrīveru mājas svaigie un kūpinātie sieri, Oga Berry Honey Powder dažādu ogu-medus pulveri, dārzeņu pulveri, SIA "Baltic Wild" medījumu konservi, vītināti izstrādājumi.

Šogad stendā ar LLKC, Zivsaimniecības tīkla, Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda atbalstu ir zivrūpnieku produkcija (Brīvais Vilnis, Rānda, Karavela, Gamma-A, Kurzeme GB), kuru īpašās uzkodas izstādes apmeklētājiem gatavo restorāna „36.līnija” pavārs Roberts Krasiļņikovs.

 

Foto galerija.

 

Informāciju satavoja: Andra Ūdre

Starptautisko pārtikas izstāžu projekts


Skatīt citas ziņas ...