Atpūta laukos

2014. gadā Baudi laukus Latvijā!

03.02.2014

Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs” 2014. gadā aicina visus ceļotgribētājus uz mūsu stendu 21. Starptautiskajā tūrisma izstādē – gadatirgū „Balttour”, kas notiks no š. g. 7. līdz 9. februārim, Ķīpsalā. Šogad mūsu stendā, „Lauku Labumu” sētā, būs viss par un ap lauku labumiem, iedrošinot pilsētniekus iepazīt un baudīt laukus. Lauku labumu stends šogad tapis projekta ietvaros: „Mārketinga kampaņa lauku tūrisma popularizēšanai un lauku tūrisma produktu izveide visos Latvijas reģionos” ar Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA), Zemkopības ministrijas un lauku atbalsta dienesta atbalstu.


Izstādē mūsu „Lauku Labumu” sētā saimniekos un turpmāk „Lauku Labumus” pārstāvēs un slavēs gailis, kuram pagaidām vēl gan nav vārda, taču „Balttour” izstādes laikā ar visu mūsu palīdzību viņam pie tā jātiek. Gailis ir gan skaists, gan prot valodas un aicina ciemos uz laukiem, saucot „Baudi laukus!”, „Go rural!”,„Geniesse das Landleben!”, „Махнем в деревню!”. Kā jums tas patīk? Nāciet uz mūsu stendu un dalieties viedoklī!

Ko piedāvā 283 ražojošas „Lauku Labumu” saimniecības Latvijas laukos?
Esam izdevuši jaunu „Lauku Labumu” ceļvedi, kur apkopotas tās saimniecības, kas uzņem apmeklētājus un piedāvā savus ražojumus. Tas ir labākais veids, kā ceļojot iepazīt un izbaudīt mūsdienu lauku dzīvi:

  • Parādīt bērniem, kā aug truši, jēri, teļi un citi lauku lopiņi, ļaut pacienāt tos ar burkānveidīgiem našķiem un paglaudīt.
  • Iekosties svaigi ceptā maizes rikā ar biezu medus kārtu, salasīt pļavā piparmētras un atgriežoties mājās, piekraut pilnu grozu ar visādiem lauku labumiem – mājas sieriem un desām, kūpinātām butēm, kādu mājas miestiņa vai vīna pudeli.
  • Uztaisīt pašu rokām dažnedažādas sadzīvē noderīgas lietas – zupas bļodu vai alus kausu no māla, koka karoti, kārtīgu dzelzs pakaramo un īstu lupatu deķi. 
  • Papildināt savas mājas interjeru ar amatnieku darbiem: linu galdautu, vilnas zeķēm, māla tējas servīzi, u.c. 
  • Un piedzīvot vēl daudz citas interesantas lietas laukos savai labsajūtai – baudīt krietnas lauku pusdienas, pērienu pirtī vai piedalīties īstā siena talkā!

6 lauku labumu maršruti ērtākai ceļošanai
Lai ceļotāji varētu ērtāk iepazīt lauku labumu saimniecības, esam izveidojuši 6 maršrutus Zemgalē, Centrālā Vidzemē, A-Vidzemē, Latgalē, Z-Kurzemē, D-Kurzemē. Maršruti ir veidoti tā, lai ceļotāji var viegli orientēties un paši izplānot savu braucienu. Katra maršruta pamatā ir aplis, kas sākas un beidzas kādā no Latvijas pilsētām un ved pa lielākajiem auto ceļiem. Maršrutā sagrupētas tās „Lauku Labumu” saimniecības, kuras ērti sasniedzamas no maršruta loka, variējot savu braucienu atkarībā no laika un interesēm. Katra maršruta aprakstā ir shematiska karte, norādes par ceļa segumu un attālumiem, „Lauku Labumu” saimniecību apraksti, GPS koordinātes, saimnieku kontaktinformācija, kā arī tuvākie tūrisma informācijas centri un naktsmītnes.

Lauku labumu prezentācija
Aicinām visus interesentus uz lauku labumu prezentāciju izstādes Balttour pirmajā dienā, 2014. gada 7. februāri, plkst. 14.00 Lauku ceļotāja stendā. Prezentācijas laikā iepazīstināsim ar jauno Lauku labumu ceļvedi un 6 lauku labumu maršrutiem, baudīsim dažādus Latvijas lauku labumus, un, bez šaubām – iepazīsimies ar mūsu lauku Gaili un dosim tam vārdu.

Baudiet Latvijas laukus!


Skatīt citas ziņas ...