Maizes diena un sidra svētki Āraišu vējdzirnavās - foto galerija

01.08.2022

Aizvadīti skaisti svētki - Maizes diena un sidra svētki Āraišu vējdzirnavās. (FOTO galerija).
Paldies visim Rudzu ceļa partneriem par svētku kuplināšanu - Santa Rubene un Jānis Rubenis no "Caunītēm" par Rudzu ceļa izstādi un rudzu saldskābmaizes degustāciju, Malnavas "Dzīļu" maiznīcas saimniecei Ainai par rudzu saldo ēdienu meistarklasi un degustāciju - nemainīgi gardi! Paldies "Kukaburras" saimniekam Jānim par 3 veida rudzu rupjmaizes cepšanu šiem svētkiem, īpašs paldies Zirgu sēta Klajumi kuplajai saimei, kas šogad svētkiem sniedza īpašu dāvanu - zirgu dejas un rudzu uzkodu meistarklasi kopā ar šefpavāru Tomasu Godiņu.

Paldies arī visiem Sidra ceļa dalībniekiem - Abavas vīna darītava, Mr. Plūme, Naukšēnu vīna darītava, Sidra darītava Abuls, Tālavas sidrs un Turkalnes Muižas klēts, kas šajā gadā ļāva svētkiem patiešām dzirkstīt ar Latvijas ābolu sidru. 

Paldies Dabas aizsardzības pārvaldei par līdzdalību svētku organizēšanā. Un, protams, sirsnīgs paldies Āraišu Vējdzirnavas saimniecei Vinetai Cipei ar komandu par svētku organizēšanu un šo skaisto tradīciju godināt Jēkabus, jauno rudzu maizi un šogad arī ābolu sidru. 


Lauku Ceļotājs pateicas par atbalstu šī pasākuma līdzfinansēšanā Zemkopības ministrijai un Lauku atbalsta dienestam. 
Projekti "Rudzu ceļš" (Nr.19-00-A01630-000002) un „Sidra ceļš” (19-00-A01630-000001) tiek īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu. „Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai – Eiropa investē lauku apvidos”.


Skatīt citas ziņas ...

ELFLA

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Projekta nosaukums: Kulinārā tūrisma produkts "Rudzu ceļš". Projekta numurs: 19-00-A01630-000002.
Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "JS Caunītes" Vineta Cipe IK "Dzīles", z/s "Bērziņi", z/s "Buliņi", z/s "Klajumi".
Vairāk informācijas par projektu “Rudzu ceļš”
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē