Interreg BSR BSF

Ar 2 semināriem pārtikas audzētājiem, ražotājiem un to apvienojošajām organizācijām noslēdzas projekts Baltijas jūras reģiona ēdiens

15.02.2021

Šobrīd, kad svarīgi ir rūpēties par savu un tuvo cilvēku veselību, aizvien svarīgāk ir ikdienas uzturā lietot kvalitatīvus vietējos pārtikas produktus, ar zināmu izcelsmi. Šobrīd vērojams, ka atbildot pieprasījumam, strauji attīstījušies tiešās pirkšanas pulciņi, mājražotāju kooperatīvi un dažādas pirksšanas platformas - cilvēki meklē drošus ražotājus, no kā iegādāties ikdienas produktus – pienu, maizi, gaļu, dārzeņus, u.c. Katrs Latvijas produkts, kuru izvēlamies ārvalstu importēto preču vietā, ir atbalsts mūsu vietējiem pārtikas ražotājiem un audzētājiem – mūsu pašu lauku saimniekiem. 


Projektā “Baltic Sea Food” skatījām izaicinājumu kopīgā projektā 10 Baltijas jūras reģiona valstīm, kā pēc iespējas ātrāk un lētāk nogādāt vietējo ražotāju produktu līdz pircējam. To esam centušies risināt  projekta “Baltic Sea Food” ietvaros 3 gadu periodā, veicinot sadarbību tieši starp mazajiem uzņēmumiem, ipašu uzmanību pievēršot B2B izplatīšanas modelim un kooperatīvu tīkliem. Latvijā pilota partneris bija Kuldīgas lauku labumu kooperatīvs, kas saņēma gan konsultācijas, gan marketingu, gan apmācību un padziļinātu darbības analīzi un ieteikumus tās uzlabošanai un paplašināšanai nākotnē. 

Projekts noslēdzas noslēdzas ar sekojošiem semināriem:

1. „Lauku ceļotājs” un LOSP aicina 11. martā, plkst.14.00 – 15.30 uz on-line diskusiju par Latvijas uzņēmēju pieredzi – kā veicas ar savas saražotās produkcijas realizāciju: tiešajiem apmeklētājiem, B2B, cik nozīmīgs ir interneta veikals un sociālie tīkli, kā produkcijas izplatībā palīdz kooperatīvi. Parādīsim arī mūsu jauno platformu vietējās produkcijas reklāmai.

>>> PROGRAMMA (PDF, 640 KB)

Lūdzu, aizpildiet pieteikšanās formu, lai saņemtu saiti dalībai. Pieteikšanās līdz 7. martam.

2. Pārtikas produktu audzētāji, ražotāji, izplatītāji, tirgotāji un to apvienojošas organizācijas aicinātas uz projekta "Baltic Sea Food" noslēguma konferenci, kas notiks 25. martā, plkst. 10:30-15:00.

Konference notiks Igaunijā un tajā dzirdēsiet projekta pieredzes apkopojumu 10 valstīs, vīziju un perspektīvu kurp virzās Eiropas kulinārais tūrisms, un kādas ir ekspektācijas kulinārajam tūristam ceļojot. Konference notiks angļu valodā.

>>> PROGRAMMA (PDF, 2.24 MB)

Lūdzu, aizpildiet pieteikšanās formu, lai saņemtu saiti dalībai. Pieteikšanās līdz 7. martam.


Skatīt citas ziņas ...