Atpūta laukos
Interreg BSR
01.10.2017 - 30.09.2020 (B2B distribution model supporting local food secto)

B2B izplatīšanas modelis, lai atbalstītu vietējos pārtikas ražotājus Baltijas jūras reģiona lauku teritorijās

Projekta mērķi

Vietējie pārtikas ražotāji un zemnieki Baltijas jūras reģiona lauku teritorijās galvenokārt ir mazi ģimenes uzņēmumi, kas priekšroku savas produkcijas tirdzniecībai dod, izmantojot komunikāciju klātienē vai pa telefonu. Tāpat arī produkcijas izplatīšanas teritorija visbiežāk ir tuvākā apkārtne.  Vairākos reģionos vietējie pārtikas ražotāji ir nodibinājuši kooperatīvus, lai sadarbotos mārketinga un informācijas apmaiņas jomā. Vietējās produkcijas tīkli Baltijas jūras reģiona lauku teritorijās ir izgaismojuši nepieciešamību pēc izmaksu un cilvēkresursu saudzējoša risinājuma savas produkcijas izplatīšanai šo produktu piedāvātājiem gala patērētājam. Dalība projektā sniegs lielisku iespēju mācīties no citiem Baltijas jūras reģiona pārtikas kooperatīviem par sadarbības veidošanu un savas produkcijas pārdošanu citiem uzņēmējiem.

Projekta plānotie rezultāti

Projekta ietvaros pārtikas kooperatīviem un individuāliem pārtikas ražotājiem, būs iespēja piedalīties apmācībās par savas produkcijas atpazīstamības veicināšanu un tirgošanu, izmantojot projekta ietvaros izstrādātu e-tirdzniecības modeli, radītu B2B (bizness-biznesam) tirdzniecības veicināšanai konkrēti pārtikas produktu jomā, ievērojot tādus priekšnoteikumus, kā laika un finanšu resursu optimizācija. Tāpat projekta ietvaros īstenotās mārketinga aktivitātes veicinās mazo un vidējo pārtikas ražotāju produkcijas atpazīstamību un interesi gan citu uzņēmēju vidū, gan sabiedrībā kopumā.
Projekta rezultātā uz kafejnīcu un restorānu galdiem, veikalu plauktos un interneta veikalos mājražotāju, pārtikas amatnieku, mazo un vidējo uzņēmēju ražotā produkcija būs sastopama arvien biežāk un produkcijas ceļš uz to būs laiku, finanses un cilvēkresursus saudzējošāks. 

 

Plašāk par projektu šeit.

 

Projekta budžets: kopā 2 436 479 EUR, ko veido ERAF līdzfinansējums1 624 240,15 EUR, Norvēģijas līdzfinansējums 144 454 EUR un ENI līdzfinansējums 45 239,55 EUR.
Projekta periods: 01.10.2017 – 30.09.2020
Kontaktpersona: Veronika Stāvause, projekta koordinatore, veronika@celotajs.lv, 28888760


Projekts tiek īstenots Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros un to īsteno 15 partnerorganizācijas no 10 Baltijas jūras reģiona valstīm. Latviju projektā pārstāv LLTA “Lauku Ceļotājs” un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP).

Interreg BSR