Nr 20827
Dzērieni
Dzērieni Latvija, Kurzeme, Talsu novads

Sabiles Sidrs

Specializācija

Tips Apraksts
Vietējais dzīvesveids
Vietējais dzīvesveids

“Sabiles Sidra” ražotne atrodas teju pašā Sabiles centrā. Šeit katru rudeni Kurzemes saimnieki nodod savos dārzos audzētos ābolus, lai ražotnē varētu no tiem izspiest sulu un raudzēt sidru. “Sabiles Sidra” ražotne kļuvusi par sabiedrisku vietu. Vasarās kopā ar Sabiles pilsētas pašvaldību rūpnīcas telpās iesākts rīkot koncertus un kultūras pasākumus.

Rīdzinieku Baibas un Alda Circeņu stāsts Sabilē sākās pirms vairāk nekā 20 gadiem, netālu iegādājoties savu “miera ostu” starp liepām un ozoliem. Tur svinētas latviešu gadskārtas, iepazīti lauku darbi un, prātojot, ko iesākt ar bagātīgo ābolu ražu, pēc daudziem eksperimentiem tapis pats pirmais Sabiles sidrs. Ideja par sidra darītavu ir izauklēta iekoptajā piemājas dārzā ar vecajām, lielajām ābelēm, gan iepazīstot senās sidra baudīšanas un ražošanas tradīcijas sidra lielvalstīs Anglijā un Francijā.

Apmeklētājiem piedāvā ekskursiju ražotnē, stāstu par sidra ražošanas procesu, un saimnieces stāstu par to, kā viņa, mainot nodarbošanos, izlēma kļūt par sidra meistari. Produkciju iespējams degustēt un iegādāties blakus ražotnei esošajā Sabiles Sidra namā.

PROGRAMMA:

  • Ierašanās "Sabiles Sidra" ražotnē, tikšanās ar ražotnes pārstāvi.
  • Iepazīšanās ar sidra pasaules vēsturi, fakti un stāsti, ieskats Sabiles Sidra ražotnes vēsturē.  Sidra ražošanas tehnoloģija pasaulē un Latvijā.
  • Ekskursija pa ražotni, ražošanas iekārtu apskate – kā tās darbojas. Iespēja redzēt sidra ražošanas procesu no ābola līdz dzēriena pudeles korķim.
  • "Sabiles Sidra nama" apmeklējums (atrodas ~300 m attālumā no ražotnes): iepazīšanās ar  Sabiles Sidra darītavas ražoto produkciju, degustācijas mājīgā un atbrīvotā atmosfērā. Sarunas par sidru, to daudzveidību, Sabili, sidra dzeršanas kultūru un ēdieniem, kas sader ar sidru.
  • Iespēja iegādāties Sabiles Sidru. 

Sertifikāti

Logo Sertifikāta nosaukums Apraksts
Profesionālā
LC biedrs
23.03.2023

Piederība zīmolam

Logo Zīmols Apraksts
Sidra ceļš - Sidra darītājs
01.01.2020

Tiek ražoti pārsvarā intensīvi, taču svaigas garšas dzērieni, dzirkstošie sidri ar un bez piedevām, karstie (sildīšanai paredzētie) negāzētie sidri un sidra kokteiļi. Ar zīmolu GARDENER’S tiek ražoti vieglāki, ikdienas lietošanai paredzēti sidri ar un bez piedevām.