Nr 20568
Lauku gardumi
Lauku gardumi Latvija, Zemgale, Viesītes novads

Kafeja Alīda

Specializācija

Tips Apraksts
Vietējais dzīvesveids
Vietējais dzīvesveids

Uzņēmums gatavo cigoriņu kafeju no 2009. gada. Par pamatu ņemta saimnieces Jolantas vecmammas Alīdas gatavotā recepte un process. Ražošanā izmanto pašu audzētus cigoriņus, burkānus, labību iepērk no apkārtējiem saimniekiem, zīles ievāc no dižākajiem Sēlijas ozoliem. Sēļu kafejas receptei ir piešķirta Kulinārā mantojuma zīme.

Jolanta Kovnacka atgriezusies dzimtajā Viesītes novadā pēc izglītības un darba pieredzes uzkrāšanas. Ideja par cigoriņu kafejas fabriku bija atbilde finansu krīzei. Jolanta strādā ar prieku par darbu, kurš patīk, un kuru novērtē klienti, tādēļ ir atvērusi sava uzņēmuma durvis apmeklētājiem.

Apmeklējums iepazīstina ar ražošanas procesu, izejvielām, vēsturi, saimniecību, dārzu un siltumnīcu, piedāvā pašiem pagatavot savu kafejas maisījumu. Pēc kafejas darbnīcas vai talkas viesiem ir iespēja pavadīt laiku pie kafejas tases pagalmā, doties nelielā pastaigā vai pa apkārtni, iegādāties produkciju. Papildu iespējams piedalīties zīļu lobīšanas talkā, sagatavojot izejvielas kafejai.

PROGRAMMA:

  • Ekskursija saimniecībā ar stāstījumu par cigoriņu kafejas vēsturi, ražošanas procesu, izejvielām, gatavo produkciju.
  • Kafejas izejvielu izvēle, savas receptes sastādīšana, svara aprēķināšana.
  • Izejvielu sagatavošana, sajaukšana, kafejas grauzdēšana, dzesēšana.
  • Paciņu noformēšana, nosaukuma izvēle, svēršana, aizpakošana.
  • Savas pagatavotās kafejas uzvārīšana, degustēšana, cienasts pie kafejas.
Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms
Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms

Pēc senām receptēm gatavo kafiju no miežiem, cigoriņiem, ozolzīlēm, kaņepēm un burkāniem. Stāsta un rāda gatavošanas procesu, kā arī piedāvā degustācijas.

Bērniem un jauniešiem
Bērniem un jauniešiem

Sertifikāti

Logo Sertifikāta nosaukums Apraksts
Profesionālā
LC biedrs
22.11.2018
Kultūra un vesture
Latviskais mantojums
01.04.2014

Saimnieki pēc senām receptēm ražo smaržīgu cigoriņu kafiju – īstu vietējo ražojumu no Latvijas lauku veltēm. Visas cigoriņu kafijas izejvielas iegūst uz vietas, no apkaimes laukiem un mežiem. Apmeklētājiem tiek rādīts ražošanas process un stāstīts par kafejas ražošanas vēsturi un lietošanas tradīcijām. Kafeju var arī degustēt un iegādāties.

 

ZĪME PIEŠĶIRTA PAR: Par latviskiem dzērieniem – cigoriņu kafija

Piederība zīmolam

Logo Zīmols Apraksts
Rudzu ceļš - Ražotājs / audzētājs
01.01.2020

Piedāvā grauzdētu cigoriņu kafeju "Paulīne" (rudzi, cigoriņi, burkāni, ozolzīles), grauzdētu rudzu, cigoriņu un kaņepju kafeju "Sēlija" (rudzi, cigoriņi, burkāni, kaņepju lapas), rudzu iesala, cigoriņu un apiņu kafeju "Viesīte" (rudzu iesala graudi, cigoriņi, apiņi). 

Apmeklētāji var doties ekskursijā pa ražotni, kuras laikā piedāvā iepazīt ražošanas procesu, degustēt un iegādāties produkciju. Tāpat tiek piedāvāta kafejas darbnīca ar iespēju pagatavot kafeju pēc pašu izvēlētas receptes.