Nr 50188
Aktīvā atpūta
Aktīvā atpūta Ceļo pats Igaunija, Latvija

Vietējās specialitātes, skaistā daba Latvijā un Igaunijā

Rīga - Garciems - Carnikava - Saulkrasti - Salacgrīva (~110 km)

Pastaiga pa piekrastes dabas taku Garciems - Carnikava (8 km, 2-3 stundas): Izveidotās koka laipas un takas ved caur priežu mežiem, piekrastes kāpām un smilšainu pludmali. Automašīnu ir iespējams novietot Garciema dzelzceļa stacijā, un vēlāk, pēc pastaigas un pieturvietas Carnikavā, pēc tās atgriezties. 

Nēģu zvejošana un pārstrāde Carnikavā "SIA Krupis" - Iespējama produkcijas degustācija (grilēti nēģi, nēģi želejā, nēģu suši) un produktu iegāde, kā arī ekskursija, kuras laikā ir iespēja izzināt vairāk par nēģu zvejošanu Gaujas upē, kā arī to pagatavošanu.

Pēc ekskursijas, dodieties atpakaļ uz Garciemu, lai atgūtu savu automašīnu.

Pusdienas Saulkrastu kafejnīcā “Cietais Rieksts” www.facebook.com/cietierieksti

Saulrieta taka (aptuveni 3.6 km, 1-2 stundas) - Ainaviska taka, kas ved caur smilšainām piekrastes kāpām. Skaistus skatus paver Inčupe un Pēterupe. Pēc pastaigas ir iespējams atgriezties Saulkrastu pludmalē. 

Mājas saldējums “Gogelmogels” - Receptē lietotās olas (olu dzeltenumi) nāk no šīs pašas saimniecības kūts, kurā tiek turētas 250-300 dējējvistas. Mājās pieņem gan ekskursijas, gan pircējus. Ekskursantiem piedāvā iepazīties, kā tiek audzētas vistas, kas dod garšīgas olas komplektā ar saldējuma degustāciju un stāstījumu par saldējuma vēsturi.

Krodziņš "Sidrabiņi" - Ģimenes uzņēmums. Krodziņš iekārtots, atjaunojot vēsturisku koka ēku. Blakus tam ir izveidots gaļas pārstrādes cehs, kurā top pašu kūpināti gaļas izstrādājumi, kurus ir iespējams arī nogaršot ēdienkartē.

Veczemju klintis - Iespaidīgākā un krāšņākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar seklām abrāzijas alām, nišām, grotām un citiem veidojumiem.

Vakariņas un nakšņošana viesnīcā “Kapteiņu Osta” Salacgrīvā www.kapteinuosta.lv.