Atpūta laukos
ERDF Interreg CB

"Mājas kafejnīcu diena" Aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene" 28. augustā!

Nav skaistākas vietas kā ainaviskā malēniešu pasaule Latvijas - Igaunijas pierobežā, kur vienuviet savijas dabas unikalitāte, malēniešu čaklums un kultūras daudzveidība. Veclaicenes apkārtne ir lieliska pašmāju alternatīva Skandināvijas un Alpu cienītājiem, jo šeit vienuviet satiekas Alūksnes augstiene ar izteiksmīgu reljefu, ziemeļnieciskā savdabība un pierobežas šarms. 

“Mājas kafejnīcu dienās” šī apvidus viesmīlīgākie ļaudis deviņās vietās atvērs savus pagalmus un dārzus, lai galdā celtu gardas pašu gatavotas maltītes. Apvidum un malēniešiem raksturīgajā gaisotnē būs iespējams baudīt šova “Lauku sēta” atmosfēru, Čukstu karjera noslēpumu, viesoties muižu parkos un gleznainos mežu ielokos. Saimnieki piedāvās pašu audzētu, gardu un rūpīgi gatavotu ēdienu - pontāgu, šarmuli, kartupeļus ar zosti, vietējo ezeru zivju zupu, kā arī daudz citus pēc senām malēniešu receptēm gatavotus vai ģimenes lokā iecienītus gardus ēdienus. Tāpat katras kafejnīcas saimnieks padomājis par īpašu noskaņu un aktivitātēm, kuras papildinās maltīti.

Malēniešiem rūp vide ap sevi un viņi lepojas ar aizsargājamo ainavu apvidu “Veclaicene”, tāpēc pasākums veidots ievērojot videi draudzīga pasākuma principus – izmantota videi draudzīgi mazgāšanas līdzekļi, pārdomāta atkritumu šķirošana un dalībniekus aicinām kafejnīcu apmeklējumu apvienot ar velo izbraucieniem un dabā ejot ievērot principu: Ko atnesi to aiznes!

Lai ikviens apmeklējums būtu īpašs un drošs, kafejnīcu apmeklējums obligāti jāpiesaka. Tāpat jāņem vērā, ka norēķini būs tikai ar skaidru naudu. Un laikapstākļi pie mums ir mainīgi, tāpēc aicinām labai atmosfērai un noskaņai sagatavojieties tiem laikus.

Tāpat atgādinām, ka esot Eiropas izcilākajā tūrisma galamērķī aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” nedrīkst palaist garām iespēju uzkāpt stāvajā Drusku kalnā, lai saskatītu Baltijas augstāko virsotni Lielo Munameģi, iemācīties malēniešu vārdus Jaunlaicenes muižas muzejā un izbaudīt ainavisku pastaigu vairāk kā 1 km garajā Ziemeru ozolu dubultalejā.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā "Mājas kafejnīcas" vai "Karte".

"Mājas kafejnīcu dienas" Aizsargājamo ainavu apvidū "Veclaicene" - ►BUKLETS 


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene"  www.visitaluksne.lv


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Lielākajā daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
This publication reflects the views of the author(s). The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein