ERDF Interreg CB

Satiec Bauskas novadu! vai Bauska, kur satiekas…

Bauskas reģionu var dēvēt par Latvijas kultūrtūrisma metropoli. Te koncentrētā veidā var iepazīt galvenos mākslas un arhitektūras posmus, sākot no viduslaikiem, renesanses, baroka, rokoko, klasicisma līdz pat mūsdienu lauku sētai. 10 km rādiusā ap Bausku apskatāmas Latvijas krāšņākās pilis un muižas kā Rundāles un Bauskas pils, Mazmežotnes un Bruknas muiža, Mežotnes pils, senie pilskalni, kā Mežotne pilskalns un Vīna kalns. Vairākās pilīs un muižās iekārtotas viesnīcas.

Bauskas apkārtne izsenis ir bijusi Latvijas maizes klēts, tāpēc novada specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde. Likumsakarīgi, ka daudzi uzņēmumi piedāvā apskatīt savu saimniecību vai ražotni un nodegustēt ražotos produktus vai izrādīt senās tehnikas krājumus. Tāpēc Bauskas reģionā ir iespējams nodegustēt gan alu, gan vīnu, nogaršot dažādu šķirņu sierus, saldumus, apskatīt senos auto kolekcijas.

Sava lomu Bauskas reģionā ir spēlējusi Kaucmindes Mājturības skola, no kuras izaugusi vesela paaudze izglītotāko un labāko Latvijas saimnieču, kuru slava un receptes saglabājušās vēl līdz mūsdienām. Tāpat Lietuvas tuvums, noteicis savas īpatnības kulinārajā mantojumā. Iepazīt un nobaudīt Zemgalei raksturīgos ēdienus  - virteņus, kuģeli un citus gardumus var vairākās Bauskas novada saimniecībās.

"Mājas kafejnīcu dienās" no 23.-24. jūlijam ciemos gaidīs 5 kafejnīcas, kas saviem viesiem galdā cels Zemgales un Kaucmindes skolas ēdienus labākajās tradīcijās.

Visus pasākuma dalībniekus var atrast sadaļā ► "Mājas kafejnīcas" vai ► "Karte".


Seko līdzi jaunumiem un uzzini visu par pasākumu pirmais!

 Visit Bauska   www.visit.bauska.lv    VisitBauska


 Lauku celotajs   Atklāj Latviju no jauna


► Kas ir "Mājas kafejnīcu dienas"?
Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas - kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu u.c.
► Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā, no jūlija līdz oktobrim >>> celotajs.lv/majaskafejnicas.


Ceļotāju ievērībai: 

  • Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu! Kontaktinformāciju atradīsiet sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem! Aktuālajai informācijai par epidemioloģisko situāciju seko līdzi www.spkc.gov.lv un covid19.gov.lv.
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras varēs atrast sadaļās "Mājas kafejnīcas" vai "Karte", atverot konkrēto piedāvājumu, vai sazinoties ar dalībniekiem.
  • Daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Vēlam visiem pasākuma apmeklētājiem aizraujošus garšas piedzīvojumus!


"Mājas kafejnīcu dienas" visā Latvijā organizē:

  


Banera foto autors: Zemgales plānošanas reģions.

Daļēji finansēts ar Eiropas Savienības un Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas atbalstu
Šī informācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.