Dārzi un stādi

Dārzi ar interesantiem un neparastiem augiem, Latvijā selekcionētas puķu šķirnes, daiļdārzi - dažādu konkursu balvu ieguvēji, stādu audzētavas.

  • Dārzu apmeklējumu sezona atkarīga no gadalaika, ieteicams tos apmeklēt ziedu laikā.
  • Saimnieki piedāvā ekskursijas savā dārzā, padomus dārza ierīkošanā un kopšanā, pārdod apmeklētājiem stādus, puķu sīpolus un citu stādāmo materiālu.
  • Stādu audzētavas piedāvā iegādāties puķu, dekoratīvo augu un koku stādus, sniedz padomus to kopšanā.
  • Dažās saimniecībās apskatāmi arī dārzeņu un garšaugu dārzi, kas vienlaikus ir gan dekoratīvi, gan praktiski.
Pārskats Detaļas
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Liepas"

Z/s „Liepas”, kas atrodas Dobelē ir dinamiski augoša stādaudzētava, kas specializējas augļu koku, ogulāju un rožu stādu audzēšanā. Piedāvājumā pašu audzēts, kvalitatīvs, Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērots augļu koku, rožu un ogulāju stādāmais materiāls plašā šķirņu sortimentā. Apmeklētājiem dārzā izrāda gan stādus konteineros, gan iepazīšanās dārzu, kur dabā var ieraudzīt, kā mazais augļkociņš izskatās jau pieaudzis. Pavasarī dārzā var izbaudīt ziedoņlaiku, vasarā un rudenī garšot ķiršus, plūmes, ābolus, bumbierus. Stādus iespējams arī iegādāties. Katru gadu jūlija sākumā bezmaksas pasākums visai ģimenei dārza svētki "Redzi pasauli ziedam", kad iespējams apskatīt rozariju, saņemt konsultācijas, iegādāties stādus un piedalīties atrakcijās.

Attālums no valsts galvaspilsētas73 Aktīvie sezonas mēneši4-10 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Gida pakalpojumiPiknika vietaPiknika vieta Tuvākā dzelzceļa stacija 1500mTuvākā autobusa pietura1500mTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

"Zilver" dzērienu darītava

Zilver dzērienu darītava ir ģimenes uzņēmums, kurā strādā visa Zilveru ģimene. Darītava savu darbību uzsāka 2009. gadā, bet ar augļkopību, ābeļu un bumbieru audzēšanu ģimene nodarbojas jau kopš 90. gadu sākuma. Uzņēmumā tiek ražoti vairāk kā 10 dažādu ogu, augļu un pat ziedu vīni. Tāpat tiek gatavots bezalkoholiskais svētku dzēriens "rabarber", ir atjaunots arī reģiona vēsturiskais dzēriens "Allažu ķimelis". Uzņēmuma īpašais produkts ir "Ābols gūsteknis" - pudelē izaudzēts ābols, kas tiek apliets ar ābolu brendiju. Tiek organizēts arī pasākums "Ābolu gūstīšana", kurā var piedalīties ikviens interesents.

Tiek piedāvātas ekskursijas un degustācijas. Vasaras sezonā ir iespēja aplūkot “Ābolu gūstekņus” kokos. Uz vietas iespējams iegādāties gan dzērienus, gan arī augļkoku un ogulāju stādus.

Produkciju iespējams iegādāties uz vietas, un kafejnīcās kā Mīkla bakery, Chomsky, Zivju Lete un citās.

Attālums no valsts galvaspilsētas45 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus
Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Vilki dendrārijs

Zemnieku saimniecība ''Vilki'' ir dendrārijs, kokaudzētava Zemgales labības lauku vidū Svētes pagastā. Šeit iespējams doties izzinošā pastaigā pa dendrāriju un saimniecības teritoriju, iepazīstot ap 1000 dažādu - gan Latvijas ainavai raksturīgu, gan pavisam savdabīgu -  augu. Audzē dekoratīvo koku un krūmu stādus, ziemciešu stādus, ārstniecības augu un garšaugu stādus. Ir vecs ābeļdārzs ar senām ābeļu un citu augļu koku šķirnēm. Piedāvā konsultācijas apstādījumu ierīkošanā. Saimniecībā sastopamas arī Latvijas zilās govis. Apmeklētājiem pieejama piknika vieta un saimniecībā gatavotu sezonālu produktu degustācijas. 

Vēsturiskie dārzi Attālums no valsts galvaspilsētas55 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām
Piknika vieta
N/A
Latvija

Silezeru peonijas

Apskates dārzs „Silezeru peonijas” atrodas ainaviskā vietā Valmieras novadā, Kocēnu pagasta ‘Silezeru” mājās.

Pašreiz dārzā aug ap 800 dažādām šķirnēm – sākot no ļoti agri ziedošajām sugu peonijām, pienziedu, intersekciju peonijām līdz krūmpeonijām. Pirmās trīs šķirnes peonijas tika iegādātas 2015. gadā. Ar tām aizsākās peoniju kolekcijas dārza veidošana. Jaunās škirnes pakāpeniski vispirms  tika iegādātas no Latvijā zināmiem peoniju kolekcionāriem, pēc tam arī no ārzemju audzētavām Anglijā, Nīderlandē, Vācijā, Austrijā, Beļģijā,Francijā, Itālijā, Zviedrijā un Polijā.

Iepriekš piesakoties, saimniece rīko ekskursijas un iepazīstina ar Mīlestības puķi - peoniju.

Attālums no valsts galvaspilsētas105 Aktīvie sezonas mēneši6-7
N/A
Latvija

Zīļu Peonijas

Zīļu peonijās varēsiet gūt priekšskatu par peoniju daudzveidību. Dārzā ir vairāk kā 800 šķirnes, kas pārsteigs ar savu krāsu un formu daudzveidību. Katrs varēs atrast savai gaumei piemērotāko. Tiek piedāvāti arī ziedi līdzņemšanai. Dārzs atrodas Tukuma novada Slampes pagastā.

Attālums no valsts galvaspilsētas65 Aktīvie sezonas mēneši6-8
N/A
Latvija

Romju Pojenes

Sajūtu dārzs, kur smaržo peonijas, dzied putni un sirds gavilē! "Romju pojenes" dārzā aug aptuveni 730 dažādu šķirņu peonijas, kas ikvienu apmeklētāju priecēs ar savu smaržu, krāsu un formu dažādību. 

Atrodas Tukuma novadā, Irlavas pagastā, ~1 km attālumā no Viesatas upes loku dabas takas.

Dārzs pieejams peoniju ziedēšanas laikā (jūnijā) no plkst. 09:00 - 20:00.

Attālums no valsts galvaspilsētas90 Aktīvie sezonas mēneši6-6
N/A
Latvija

Ķesterciema Peonijas

Peoniju kolekciju dārzs Ķesterciemā, kurš atrodas 300 metrus no jūras. Kolekcionē peonijas jau daudzus gadus. Kolekcijā ietilpst peonijas, kas selekcionētas gan 18 gadsimtā, gan pavisam jaunās šķirnes. Katru gadu peoniju klāsts tiek papildināts. Šobrīd šķirņu skaits ir mazliet pāri 800. Peoniju īstais ziedēšanas laiks sākas ap jūnija vidu. 

Attālums no valsts galvaspilsētas68 Aktīvie sezonas mēneši6-7
N/A
Latvija

Kolekcijas dārzs "ROZĪTES"

Kolekcijas dārzs „Rozītes” atrodas Kurzemē, Sēmes pagastā, tā platība ir nepilni 3ha. Dārzā ir apskatāma plaša rožu kolekcija, kurā ir pāri par 3000 rožu stādi no 300 šķirnēm. Bez rožu kolekcijas ir ierīkoti ziemciešu un retu kokaugu kolekcijas stādījumi. Apmeklētājus  priecē trīs dīķi, katrs ar savu pievilcību un zivīm, vairāk gan kā skaistumam un relaksācijai. Interesanti ir vērot zivis no dīķa terases, izstaigāt ziedu salu un amfiteātrī paklausīties relaksējošu mūziku. Karstā vasaras dienā var atpūsties pie ”ūdens akmens”, klausoties burbuļojošās ūdens skaņās. Daila un Bruno Trubiņi ekskursijā pa dārzu iepazīstinās ar kolekcijas augiem un to kopšanu. Šeit  var arī iegādāties rožu un ziemciešu stādus. Katru vasaru jūlija mēnesī rīkojam Rožu svētkus ar plašu programmu ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Dārza apmeklētājiem  piedāvājam nogaršot rožu ievārījumu un rožu ziedlapiņu dzērienus. Rīkojam seminārus, koncertus, kāzu ceremonijas, fotosesijas. Dārzs ir atvērts no maija līdz septembra beigām, bet visvairāk gaidām apmeklētājus, kad sāk ziedēt rozes. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka pa tālr. 26469604

Attālums no valsts galvaspilsētas68 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Ārītes"

Saimniecībā, kura atrodas pašā Sēlijas novada centrā, aug un zied vairāk nekā 400 dažādu rožu šķirnes, kā arī siltumnīcās tiek audzēti dažādi dārzeņu un puķu stādi. Iegādei tiek piedāvāti dažādi viengadīgie augi, vairāki simti rožu stādi un ēdamaugu stādi siltumnīcai un dārzam. 

Vietējais dzīvesveids Attālums no valsts galvaspilsētas120 Aktīvie sezonas mēneši4-9
N/A
Igaunija

Polli Dārzkopības pētniecības centrs

Attālums no valsts galvaspilsētas189 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Strūbergu ģimenes daiļdārzs

Vietai vairākkārt piešķirts Latvijas izcilākā daiļdārza un paraugdārza goda nosaukums. Saimnieki piedāvā ekskursiju un savus padomus daiļdārzu veidošanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas50 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
Grills Piknika vieta Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Dārzniecība "Ratnieki"

Viengadīgo krāšņumaugu, ēdamaugu dēstu audzēšana. Dažādu krāsu un formu tomātu audzēšana segtajās platībās. Ar 2021. gadu tomātu pārstrāde - sulas un pulvera ražošana.

Attālums no valsts galvaspilsētas131 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Blīdene"

Stādaudzētava piedāvā rožu, skujeņu, dižstādu, ūdensaugu, lapu krūmu un dzīvžogu materiāla iegādi un konsultācijas.
Attālums no valsts galvaspilsētas82 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Vārnavas vīna kalns "Rudzīši"

Aptuveni kilometru rietumos no bijušās Vārnavas skolas meklējami “Rudzīši”, kuros saimnieko Ēvalds Pūpols ar ģimeni. Ēvalds Pūpols lielāko savas dzīves daļu ir nodarbojies ar vīnogu audzēšanu un jaunu šķirņu veidošanu. Paugurainā Sēlijas vaļņa mežu skautā ielokā ir izveidota skaista, ainaviska un iekopta vide dažādu siltummīlošo vīnogu audzēšanai dabā, kur gandrīz hektāru lielajā vīnkoku dārzā aug ap 80 dažādu šķirņu vīnogas. Šis dārzs (nogāzes vērstas pret dienvidaustrumiem) ir viens no Latvijā lielākajiem un šķirnēm bagātākajiem vīnogu stādījumiem ziemeļu platuma grādos. Apmeklētājiem ir izveidota autostāvvieta, atpūtas un piknika vietas. Pa daudzajām tākām var iepazīt dārzu, no kura paveras skaists Sēlijas skats. Saimnieks piedāvā gida pakalpojumus un interesenti var iegūt informāciju par vīnogu audzēšanu un selekciju, iegādāties stādus, kā arī, ja bijis ražīgs gads, - degustēt pašas vīnogas. “Rudzīšos” tiek organizēti ražas svētki un citi pasākumi.

Vēsturiskie dārzi Attālums no valsts galvaspilsētas130 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
Piknika vieta
N/A
Latvija

"Lejnieki" (Cimdu adītāja Skaidrīte Bauze)

Skaidrīte Bauze ir viena no čaklākajām Latvijas cimdu adītājām, kuras kolekcijā ir vairāk nekā 185 cimdu pāru – dūraiņu, kas parāda latvisko cimdu rakstu dažādību un krāsu bagātību. Rokdarbnieces stāsts ir iekļauts japāņu žurnālistes Sanajes Nakatas grāmatā par latviešu cimdu adīšanas tradīcijām un rakstiem. Apmeklētāji var apskatīt cimdu kolekciju, noklausīties stāstu, kā arī aplūkot augu šķirnēm bagātīgo dārzu, kurā izvietotas saimnieka – Haralda Bauzes veidotās koka skulptūras. Lauku sēta „Lejnieki” atrodas Bērzes upes krasta līkumā.

Agro Vēsturiskā mantojuma agrotūrisms Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete) Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
Dārza kamīns Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta
N/A
Latvija

Višķu dendroloģiskie stādījumi

Višķi kā apdzīvota vieta izveidojās uz Višķu muižas zemes. 19. gs. tie ieguva miestu statusu. 1921. g. Višķos atklāja lauksaimniecības ziemas skolu, bet 1926. - viengadīgo mājturības skolu. Otrā pasaules kara laikā - 1943. g. nodibināja Višķu dārzkopības un biškopības skolu, bet pēc kara - Višķu dārzkopības (vēlāk - lauksaimniecības) tehnikumu. Ar izglītbu saistītās aktivitātes bija arī iemesls, kādēļ Višķu centrs nelīdzinās “tipiskam” lauku ciematam. Šeit plašā teritorijā ir apskatāmi ainaviski kopti stādījumi, dendroloģiskais parks (no 1936. g.), ābeļdārzi, kas tiek kopti joprojām. Iespējams sarunāt vietējo gidu, kas lieliski pārzina parku. Višķus var izstaigāt arī individuāli.

Vēsturiskie dārzi Attālums no valsts galvaspilsētas220 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Klūgu ģimenes dārzs

Klūgu ģimenes ainavu dārzu, kas ir atzīts par vienu no skaistākajiem dārziem Latvijā, ir noteikti jāieplāno vasaras ceļojumu listē. Vislabāk izbaudīt dārza daudzveidīgo ainavu paši saimnieki iesaka jūlija mēnesī, kad viskrāšņāk sazied dažādās vasaras puķes. Saimnieces Ženijas mīļākie ziedi ir begonijas, kuras dārzā ir sastopamas gan puķu dobēs, gan sastādītas īpašos puķu podos. Lai klātienē piedzīvotu Klūgu ģimenes sapni – dzīvot parkā, ir jāredz Latvijas ainavai raksturīgo lielo lapu koku, dažādo skujkoku un krāšņumkrūmu parku, kas ir tapis vairāku gadu garumā, pašu saimnieku – Ženijas un Aivara roku darbs un lepnums.

Attālums no valsts galvaspilsētas77 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
Piknika vieta
N/A
Latvija

Puķu lauki

Ziemciešu audzētava „Puķu lauki” ir ģimenes uzņēmums, kurā audzē un piedāvā dekoratīvos stādus. Saimniecība ir specializējusies konkrētu augu grupu audzēšanā. Tās laukos bagātīgi zeļ ziemcietes, graudzāles (zāļveida ziemcietes) un dažādas cirpto bukšu formas. Turklāt, šejienes augu šķirnes ir pielāgotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem. Apmeklētāji var izstaigāt skaisti iekopto un ainavisko paraugdārzu, kā arī iegādāties stādus plastmasas konteineros visas sezonas garumā. 

Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Gliemji"

Saimniecībā audzē un piedāvā dārzeņu un viengadīgo puķu stādus, daudzgadīgās puķes apstādījumiem, kā arī dekoratīvo krūmu un koku stādus. Izstrādā dārzu un apstādījumu projektus, piedāvā dēstus, pieņem pasūtījumus dēstu audzēšanai.

Svinības Skaisti skati1km Semināri Sēņošana60m Attālums no valsts galvaspilsētas273 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Piedāvā naktsmītni Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Lauku pirtsTelpas svinībām50pers.Pirts slotiņasTelpas semināriemBaseins Galda spēles, u.c.Sēņošana un ogošanaGida pakalpojumiVelomaršrutsDabas taka Tuvākā dzelzceļa stacija Tuvākā autobusa pieturaTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviskiCitas valodasSagaidīšana tuvākajā pieturāPirtnieka pakalpojumi
N/A
Lietuva

Japāņu dārzs

Lielākais japāņu dārzs Eiropā (16 ha) sāka veidoties 2007. gadā. Dārzu izveidoja japāņu meistars Hajime Watanabe un ārsts Šarūns Kasmauskas, apvienojot reliģiju, mākslu un godbijību dabai.

Vēsturiskie dārzi Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Nepieciešama iepriekšēja pasūtīšana
N/A
Latvija

Daiļdārzs "Gundegas"

Daiļdārzs meklējams Daudzevas ciema ziemeļdaļā, aptuveni 0,3 km ziemeļrietumos no Daudzevas dzelzceļa stacijas. „Gundegu” māju saimniece savā īpašumā ir izveidojusi skaistu un ainavisku daiļdārzu, kurš izplānots vairākās, savstarpēji telpiski nošķirtās daļās, kurās aug krāšņumaugi, skujeņi, ogulāji un augļkoki. Savukārt, siltumnīcās gatavojas arbūzi, tomāti, paprikas un citi dārzeņi. Apmeklētāji saimnieces pavadībā var iepazīt dārzu, atpūsties lapenē, bet īpaši interesenti – saņemt vērtīgu padomu un kādu stādu.

Aktīvie sezonas mēneši4-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Piedāvā naktsmītni
Lauku pirts PeldvietaPiknika vieta
N/A
Igaunija

Kaasiku sētas košumdārzs, dabas taka un mežģīņu istaba

Viens no Vīlandes apriņķa skaistākajiem košumdārziem. Muzeja istabās ir izlikti senos laikos izmantotie lauksaimniecības darbarīki, sadzīves priekšmeti, vecvecmāmiņu smalkās rokdarbu mežģīnes un tehniskie zīmējumi. Papildus dažādiem mežģīņu tehnikas paraugiem mežģīņu istabā apskatāma bijušās saimnieces kāzu kleita.

Attālums no valsts galvaspilsētas170 Aktīvie sezonas mēneši5-9
N/A
Latvija

Sēlijas dārzi

Kokaudzētavas „Sēlija” apmeklējums un tās saimnieka Mendriķa aizrautīgais stāstījums par ābeļu audzēšanu. Ekskursija pa ābeļdārzu, ābolu noliktavām un ražošanas cehiem. Ābolu sulas baudīšana un vīndaru dzīvesstāstu klausīšanās pie vīna glāzes.  Arī mūsdienās Berķeneles pusmuižā ir daudz ābeļu. Pēc ekskursijas pa ābeļdārzu un Raiņa bērnu dienu māju, muzeja darbinieki aicinās pie tradicionālā latgaliešu galda, kurā goda vietā būs ābolu ēdieni un dzērieni – ābolu pīrāgs, ābolu debessmanna, cepti āboli un ābolu sula.

Attālums no valsts galvaspilsētas230 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Daiļdārznieces Zentas Skrastiņas dārzs

Vienu no skaistākajiem Latvijas daiļdārziem var iepazīt ne tikai tās autores pavadībā, iegūt vērtīgus padomus, bet arī iegādāties koku, krūmaugu, ziemciešu, dienziežu, ārstniecības augu u.c. stādus, kā arī ēdamās puķes! Florista pakalpojumi.

Attālums no valsts galvaspilsētas130 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Lietuva

Lietuvas lauksaimniecības un meža zinātņu centra augļkopības institūts

Lietuvas augļkopības un dārzkopības institūts 1992. gadā ieguva valsts zinātniskā institūta statusu. Tas pilda ne vien zinātniecisku, bet arī eksperimentālās ražošanas darbību. Šajā institūtā audzē lietuviešu augļus un dārzeņus, no  tiem ražo augstākās kvalitātes, veselīgus un dabiskus produktus.

Vēsturiskie dārzi Aktīvie sezonas mēneši5-9 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Jaunmoku dārzi

Jaunmoku dārzi ir Kalēju ģimenes uzņēmums, kas audzē kvalitatīvus Latvijas augļus jau gandrīz 20 gadus pie Jaunmoku pils. Jaunmoku sidrs, 100% no pašu dārzos audzētajiem augstākās kvalitātes āboliem, ir viens no retajiem Latvijā, kas darināts pēc tradicionālās champenoise metodes. Vasaras sezonā pēc iepriekšējas pieteikšanās iespējama ekskursija grupām Jaunmoku dārzā un degustācija, kā arī saimnieka stāstījums par sidra darīšanas procesu ar otrreizēju fermentāciju pudelēs.

N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Jaunbomji"

Saimniece audzē petūnijas, pelargonijas, fuksijas, balzamīnes, asteres, lauvmutītes un citus augus, veido skaistus krāšņumpodus. Organizē seminārus par bioloģisko saimniekošanu un lauksaimniecību. Krāšņumstādu iegāde, upenes no krūma, tomāti no dobes. Degustācijas. Trušu apskate.

Attālums no valsts galvaspilsētas150 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Aizliegts ņemt līdzi mājdzīvniekus Piedāvā naktsmītni Iespējams pasūtīt maltītes Interneta pieslēgums Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
GrillsTelšu vietasTelpas semināriemAizliegts smēķēt mājā MakšķerēšanaZemledus makšķerēšanaVietas atpūtai ar bērniemGida pakalpojumiPiknika vieta Tuvākā autobusa pietura400mTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiCitas valodas
N/A
Latvija

Paula Sukatnieka dārzs un mājas "Apsītes"

Atrodas nepilnu kilometru ziemeļrietumos no Dvietes pie dabas parka “Dvietes palienes” robežas. “Apsītēs” dzīvojis un strādājis Latvijā pirmais vīnogu selekcionārs Pauls Sukatnieks (1914 - 1989). Šobrīd dzīvojamā ēka ir atjaunota, tajā apskatāmi sadzīves un citi lauku sētā lietojamie priekšmeti, kā arī P. Sukatnieka bibliotēka un darbistaba. Ap “Apsītēm” plešas labiekārtots dārzs, kurā apskatāmas gan vietējās, gan introducētās krāšņumaugu, krūmu un kokaugu sugas, t.sk. arī reti sastopamas. Apskatāmas un iepazīstamas P. Sukatnieka selekcionētās vīnogu šķirnes un vīnogu dārzs. Pie mājām izvietots informācijas stends par putnu vērošanu Dvietes palienēs. Interesenti var iepazīt gan dārzu, gan “Apsītes” vietējā gida pavadībā. Dārzā izveidota atpūtas un piknika vieta, tiek organizētas talkas un izglītojoši pasākumi.

Vēsturiskie dārzi Attālums no valsts galvaspilsētas208 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
Telšu vietasTelpas semināriem Gida pakalpojumiPiknika vieta
N/A
Latvija

ZIEDOŅI

Viena no lielākajām Latvijas peoniju kolekcijām, kur peoniju šķirņu skaits ir gandrīz sasniedzis četrus simtus. Augu kolekcionāre un audzētāja Dagnija Voika ir izveidojusi dārzu, kurā ir ap 30 šķirņu krūmpeonijas, lielziedu bārdainie īrisi, Sibīrijas īrisi, dienziedes, kā arī mazāk pazīstami košumaugi - jukas un eremūri. Pieņem viesus peonijas ziedēšanas laikā  - jūnijā, rīko Peoniju ziedu svētkus, un vada ekskursijas. Apmeklētāji var iegādāties peoniju stādus un dāvanu kartes. Jaunais stādu katalogs ir pieejams no 1. marta.

 

Botāniskā Attālums no valsts galvaspilsētas150 Aktīvie sezonas mēneši5-9 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
Gida pakalpojumi
N/A
Latvija

Kolekciju dārzs "Cīruļi"

”Cīruļi” atrodas 5 km attālumā no Rūjienas, Jeru pagastā. Īpašums ir pārmantots no paaudzes paaudzē, īpašniekiem vienojoties kopīgā mīlestībā uz ziediem, dažādu augu audzēšanai pārvēršoties arī par vaļasprieku. 

Dārzā atrodamas arisēmas, ramondas, magnolijas, knifofijas, rodžersijas, ligularijas, rožainā radiola, ehinācijas un vēl daudz vairāk pazīstamu, skaistu augu. Pavasaris iesākas ar sniegarožu un daudzo sīpolpuķu plaukšanu, vēlāk - krāsainie īrisu ziedi un trauslās astilbju skaras. Daudz skaistuma un krāsainības puķu dobēm piedod heihēras un hostas, kas priecē līdz pat vēlam rudenim. Dārzā aug arī skujeņi, vīteņaugi un katru gadu ražojoši vīnogulāji, kas veido pašu dārza telpu.

 

Attālums no valsts galvaspilsētas175
N/A
Latvija

"Amales" (Laimīgo ķirbju zeme)

Reta galda vīnogu kolekcija un degustācija, ainaviska dārza apskate un stāstījums par ķirbjaugu, čilli un tomātu šķirņu kolekciju. Kolekcijā ir 120 šķirņu tomātu, 20 šķirņu paprikas un aso piparu, 140 šķirņu ķirbjaugu. Degustācijas galds - sukādes, čilli, interesanti ievārījumi un pašu fermentētas tējas.

Botāniskā Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Štelmaheru akmens dārzs

Lilijas un Alfrēda Štelmaheru radītais dārzs Bērzes upes krastā tiek dēvēts gan par akmens pasaku, gan brīnumdārzu. Tas daudzkārt godalgots daiļdārzu konkursos. Akmeņu kolekcija ir veidota vairāku desmitu gadu laikā. Dārzā ir ievietoti dažādu formu un lieluma akmeņi, dzirnakmeņi, verstu stabi un pagastu robežstabi. Akmeņu kolekcionēšana ir bijusi Alfrēda Štelmahera vaļasprieks. Akmeņu ekspozīciju papildina dekoratīvie stādījumi un augu kompozīcijas, par kurām rūpējas dārza saimniece. Akmens dārzs ir zaļa un mājīga vide ikvienam dārza apmeklētājam.

Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Skaisto un praktisko ideju dārzs

Skaisto un praktisko ideju dārzā krāšņie puķu stādījumi un plašā skujeņu kolekcija priecē acis visu gadu. Aiz mājas saimnieciskajā zonā ir sakņu dārzs un siltumnīcas. 

Attālums no valsts galvaspilsētas75 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Deko Dobe

Saimniecība specializējas uz dažādu dekoratīvo stādu audzēšanu nelielos apjopmos.

Sezonas laikā pieejamas arī svaigas krūmmellenes, smiltsērkšķi, cidonijas, augļi un ogas.

Attālums no valsts galvaspilsētas100
N/A
Latvija

Kokaudzētava "Bētras"

Saimniecībā audzēto stādu (ābeles, bumbieres, ķirši, plūmes, upenes, jāņogas, ērkšķogas, avenes, krūmcidonijas, aronijas un saldie pīlādži) iegāde. Saimnieki dod padomus par augļu dārzu veidošanu un augļkoku audzēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas48 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Zaļenieku kokaudzētava

Viena no bagātākajām un ainaviski skaistākajām Latvijas kokaudzētavām. Tās piedāvājumā ir ~ 1000 dažādu kokaugu sugu, šķirņu un formu. Spēcīga ražošanas bāze. Moderns aprīkojums- trīs podojamās mašīnas, laistīšanas sistēmas, augu transports, liela izmēra koku rakšanas tehnika, liela siltumnīcu saimniecība utt.
Efektīgs dendrārijs, kur piedāvā ekskursijas, kokaugu kolekciju apskati, pašas kokaudzētavas apskati. Lapu un skuju koku, košumkrūmu, stādu dzīvžogiem, vīteņaugu, dižstādu, izcilu potēto koku un krūmu konteinerstādu (no 1- 200 litriem) iegāde.  Fotosesijas, pasākumu rīkošana, konsultācijas.

Attālums no valsts galvaspilsētas68 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Tīrumjānēni

Skaistā, sakoptā un mākslinieciski iekārtotā viensēta atrodas Jaunpiebalgas pagastā. Viensēta iekļaujas apkārtējā ainavā, vecā kūts ir mūsdienīgi atjaunota un tās augšstāvā iekārtota saimnieces, kura ir tekstilmāksliniece, darbnīca un izstāžu zāle. Atjaunota arī veca guļbūve un no jauna uzbūvēta pirtiņa. Sētai cauri tek upīte, un teritorijā atrodas arī Tulejas pilskalns, kas ir valsts mēroga aizsargājamais dabas objekts.

Attālums no valsts galvaspilsētas150 Aktīvie sezonas mēneši1-12
Piknika vieta
N/A
Latvija

Viestardi

Saimniecības pamatnodarbošanās ir tulpju audzēšana, kolekcijā ir gandrīz 400 dažādu tulpju sīpoli. Pavasarī notiek Tulpju svētki, bet rudenī iegādei pieejami tulpju sīpoli. Neliels dzīvnieku dārzs - ponijs, kaziņas, truši. Kūku, kliņģeru, pīrādziņu un citu gardumu cepšana.

Attālums no valsts galvaspilsētas75 Aktīvie sezonas mēneši4-8 Pieņem tūristu grupas Iespējams pasūtīt maltītes Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Piknika vieta
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Mucenieki"

Saimniecībā audzē ābolus, zemenes, upenes, jāņogas u.c. ogas un augļus, ir plašs klāsts ar pārstrādes produktiem - dabīgas sulas, nektāri un sīrupi. Piedāvā ābeļu, zemeņu, jāņogu, ērkšķogu, smiltsērkšķu un aroniju stādus, konsultē par komercdārzu ierīkošanu un kopšanu. Ekskursijas pa komercstādījumiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas135 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Vīna darītava "Vējkalnietis"

Saimnieks no Latvijā audzētām izejvielām ražo un piedāvā > 20 dažādus (t.sk. eksotisko ziedu) vīnus. Šeit var nobaudīt un iegādāties vīnus, kas darināti no ogām, augļiem, dārzeņiem un ziediem, t.sk. no baltajiem ceriņiem, melnā plūškoka, pienenēm, dižbrūklenēm u.c. Blakus esošajā dienliliju dārzā (lielākais Austrumeiropā) var iegādāties stādus.

Dienliliju dārzā ir apskatāmas un nopērkamas gan pasaulē slavenu dienliliju selekcionāru šķirnes, gan dienliliju dārza aizsācēja V. Baņģiera, gan arī jaunās selekcionētās dienliliju šķirnes. Kopumā dārzā vara apskatīties un iegādāties vairāk kā 1000 dažādas dienliliju šķirnes! Dārzs apmeklētājiem ir brīvi pieejams, dienliliju ziedēšanas laikā, jūlijā un augustā, katru dienu no 9-19. Piedāvā majas vīna “Vējkalnietis” degustācijas.

Botāniskā Skaisti skati Svinības Attālums no valsts galvaspilsētas100 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Sausā tualete (ja mājā ir tikai sausā tualete)
Telpas svinībām Gida pakalpojumiSuvenīru veikals Tuvākā autobusa pietura700mTuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā vāciskiSaimnieki runā krieviskiSagaidīšana tuvākajā pieturā
N/A
Lietuva

Tada Ivanauska saimniecība - parks "Obelynė"

Tada Ivanauska ābeļdārza saimniecība – memoriālais muzejs strādā Ringaudosā, Kauņas rajonā. Šobrīd memoriālā saimniecība sastāv no dzīvojamās ēkas – muzeja, dārznieka nama un putnu kūts, kā arī aptuveni 4 ha liela dārza un parka. Vietas nosaukums cēlies no bagātīgi ziedošām un auglīgajām lauka ābelēm un vilkābelēm.

Vēsturiskie dārzi Aktīvie sezonas mēneši4-9 Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Bērziņi"

Stādu audzētavas "Bērziņi" pamatdarbība ir daudzgadīgo puķu, tajā skaitā zāļveida ziemciešu, paparžu un peoniju stādu audzēšana. Saimniecībā veido peoniju kolekcijas stādījumus. Pēc pasūtījuma pieaudzē  puķu traukus un piramīdas ar vasaras puķēm. Saimniecība piegādā un uzstāda moduļu ''zaļās sienas'' vertikālai apzaļumošanai. Ziemā gatavjam Ziemassvētku dekorus un materiālus floristikai.

Bērniem un jauniešiem Attālums no valsts galvaspilsētas168 Aktīvie sezonas mēneši4-10 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Peoniju dārzs "Galdnieki"

Andra Berkina izveidotais peoniju dārzs Tērvetes novada Kroņaucē. Peoniju kolekcionārs pavasaros ne tikai atver savu dārzu apmeklētajiem, bet arī popularizē un daudzina Tērvetes vārdu, nesot skaistos ziedu stāstus pasaulē, piedāvājot stādus iegādāties interesentiem arī sava dārza skaistumam. 

Kā zied peonijas var apskatīties peoniju ziedēšanas laikā. Dārza apmeklējums bezmaksas.

Attālums no valsts galvaspilsētas76 Aktīvie sezonas mēneši6-6 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
N/A
Latvija

Zemnieku saimniecība "Ezerlīči"

Sakoptajos un ainaviskajos saimniecības laukos zied lilijas, peonijas un dienziedes. Izveidots skaists akmeņdārzs un top dendroloģiskais parks. > 100 bišu saimes ievāc medu. Saimniece vada ekskursijas, piedāvā stādu un medus produkcijas iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas253 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Dārzkopības Institūts un P. Upīša dārzs un muzejs

Dārzkopības institūts ir vadošais augļkopības un dārzeņkopības pētniecības centrs Latvijā, kas ne tikai nodarbojas ar Baltijas agroklimatiskajiem apstākļiem piemērotu augu sugu selekciju un introdukciju, bet arī ražo ar augstu uzturvērtību, šķiedrvielām bagātus pārtikas produktus no institūta dārzos izaudzētā. Dobeles viesiem pavasara ziedoņa laikā ir iespēja izstaigāt takas vienā no lielākajiem ceriņu dārziem Eiropā, kurā aug 240 dažādi ceriņi. Maijā/jūnijā Dārzkopības institūta dārza viesi var priecāties par aprikožu, ķiršu, plūmju, ābeļu, bumbieru, cidoniju ziedu kupenām.

Vēsturiskie dārzi Svinības Botāniskā Semināri Attālums no valsts galvaspilsētas70 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Interneta pieslēgums Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus
Telpas semināriemAizliegts smēķēt mājā EkrānsTāfeleKodoskopsMultimediju projektorsTV, videoDatorsKopētājs Gida pakalpojumiVelomaršrutsDabas takaDabas vērošanaSuvenīru veikals Tuvākā sabiedriskās ēdināšanas vieta Tuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta Saimnieki runā angliskiSaimnieki runā krieviski
N/A
Latvija

Valmieras muzeja ārstniecības un garšaugu dārzs

Ārstniecības un garšaugu dārzs, apskates un degustācijas programmas. Maizes, piparkūku cepšanas programmas. Piena ceļa programma. Tradicionālā siera gatavošanas programma. Papildus praktiskajām lietām, iespējams iepazīties arī ar muzejā esošajiem darba rīkiem un sadzīves priekšmetiem, kas saistīti ar konkrēto tēmu. Plašas tradicionālās kultūras zināšanas.

Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
N/A
Latvija

Kiršteina daiļdārzs - Tūjas kaskāde

Šajā vietā var izjust dabas skaistumu, tās spēku, enerģiju, būt harmonijā ar dabu, kā arī izjust ne tikai akmeņu, augu, latvju zīmju un āderu enerģiju, bet akmeņi te ir kā rota dārzam. Daiļdārzs ir ar skatu uz jūru un ūdenskritumu kaskādi, kura priecē pavasarī un rudenī, bet vasarā tā ir akmens upe. Tas atrodas 1 km uz ziemeļiem no Tūjas autobusa pieturas. Dārzā apskatāmas 28 skujeņu, 14 dekoratīvo krūmu, kā arī 13 rododendru šķirnes, alpenārijs un ziemcietes. Ir interesanta akmeņu kolekcija, iespējama to enerģētiskā lauka noteikšana, dārzs ar ezotēriku. Apskatāma Vidzemes akmeņainā jūrmala. Daiļdārzs daudzkārt godalgots Salacgrīvas novada un Latvijas valsts mērogā.

Attālums no valsts galvaspilsētas76 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

KRISTAPI

Viens no skaistākajiem Nīcas un plašākas apkaimes dārziem, kas guvis nozīmīgas nominācijas Nīcas un Latvijas mēroga skaistāko daiļdārzu konkursos. Augi, kas stādīti atsevišķās grupās ir telpiski nodalīti viens no otra. Īpaši bagāta ir hostu kolekcija, kurā ir vairāk nekā 130 šķirņu. Arī bagāta kļavu sķirņu kolekcija (25). Dārza ainaviskumu papildina izraktais un labiekārotais dīķis. Apmeklētāji saimnieces pavadībā var iepazīt dārzu un noklausīties stāstu par dažādām augu sugām, šķirnēm, kā arī iegūt vērtīgus padomus dārza veidošanā.

Attālums no valsts galvaspilsētas236 Aktīvie sezonas mēneši5-10 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem tūristu grupas Vieta ar konkrētu darba laiku, kas jānoskaidro iepriekš
N/A
Latvija

Stādu audzētava "Sprogas"

Zemnieku saimniecība "Sprogas" ir Tīcu ģimenes dārzkopības uzņēmums, kura saknes veidojušās 90-to gadu sākumā, bet strauju attīstību tas ieguvis pēdējo desmit gadu laikā. Jau iepriekš "Sprogās" saimniekots ar vērienu – audzētas zemenes, narcises, lefkojas. Saimniecības vadītājs Ivars Tīcs darbošanās prieku dārzniecības jomā mantojis vairākās paaudzēs. "Sprogas" nodarbojas ar vasaras puķu stādu, augļu koku, dekoratīvo stādu,  augļu un ogu audzēšanu.

Attālums no valsts galvaspilsētas196 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Vecpiebalgas ūdensrozes

Vecpiebalgas centrā, Bērzkroga – Madonas ceļa malā redzams dīķis, kurā audzē dažādu šķirņu un krāsu ūdensrozes. Te var noklausīties saimnieka stāstā par to, kā radusies tik populārā „tautas dziesma” par Vecpiebalgas ūdensrozēm. Stādu iegāde un praktiski padomi. Kamēr vecāki klausās stāstus, bērni var pabarot karūsas, kas ēd no rokas.

Attālums no valsts galvaspilsētas128 Aktīvie sezonas mēneši6-12 Apmeklējums iepriekš jāpiesaka Pieņem individuālus apmeklētājus Pieņem tūristu grupas
N/A
Latvija

Māra Lindes dendroloģiskie stādījumi

Nedaudz vairāk kā kilometru no Aizputes centra - pilsētas dienvidrietumdaļā meklējami aizputnieka Māra Lindes dendroloģiskie stādījumi. Tie atrodas vietā, kur ir blīva privātmāju apbūve. Neskatoties uz to, koku pavēnī ir izveidots košumdārzs, kurā ir apskatāmas retas kokaugu un ziedaugu sugas, par kurām saimnieks Māris var dalīties ar stāstiem.  Interesenti var iegādāties stādus un iepazīties ar Māra sarakstītajām grāmatām. Māris Linde pēc specialitātes ir inženieris mehāniķis, kurš visu mūžu kopis un papildinājis ģimenes eksotisko augu dārzu, kurā tagad ir 230 šķirņu krāšņumaugi. Pirmie eksotiskie augi 2000m2 lielajā dārzā tika iestādīti 1953. gadā, kad M. Lindes tēvs no Sočiem atveda aprikožu kauliņus. 60. gados tika uzsākta daiļdārza izveide. Pats dārznieks lepojas arī ar izciliem eksemplāriem, kā piemēram, dārzā aug jukas, kuru sēklas ir atvestas no Taškentas botāniskā dārza.

Attālums no valsts galvaspilsētas175 Aktīvie sezonas mēneši1-12 Pieņem tūristu grupas Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Gida pakalpojumiPiknika vieta
N/A
Latvija

Biohumusa ražotne "BioEC"

2012. gadā tika izveidots ģimenes uzņēmums "Bioorganic earthworm compost", kurš nodarbojas ar organiskā mēslojuma - sliekkomposta jeb biohumusa ražošanu. Ir izveidota moderna sliekkomposta ražotne, kura ir viena no lielākajām Baltijas valstīs. Pieaugot cilvēku interesei par zaļo saimniekošanu un iespējami kvalitatīvāku ekoproduktu iegūšanas iespējām, tiek piedāvātas ekskursijas pa ražotni, lai parādītu, kā tiek ražots viens no visefektīvākajiem organiskajiem mēslojumiem - sliekkomposts.

Attālums no valsts galvaspilsētas60 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

Stādaudzētava "Dimzas"

Piedāvā ekskursiju pa bagātīgo un ainavisko audzētavu, kurā ir ~ 3000 augu sugu, šķirņu un formu. Plašs ūdensaugu klāsts, katru gadu organizē „Ūdensaugu dienu”, kuras laikā var iegādāties stādus, saņemt konsultācijas un izmēģināt ūdensrožu kopšanas un stādīšanas metodes. Piedāvā apzaļumošanas pakalpojumus, dekoratīvo koku un krūmu stādu iegādi.

Attālums no valsts galvaspilsētas58 Aktīvie sezonas mēneši2-11 Pieņem tūristu grupas Pieņem individuālus apmeklētājus Apmeklējums iepriekš jāpiesaka
Telpas svinībām Gida pakalpojumiPiknika vieta
N/A
Latvija

"Krogzeme"

Upeņu komercdārzi – upeņu stādu audzēšana lielos apjomos, upeņu komercdārzu ierīkošana un kopšana, augļkopības tehnikas tirdzniecība un noma, ogu realizācija, konsultācijas un biznesa plānu izstrāde upeņu audzētājiem.

Attālums no valsts galvaspilsētas100 Aktīvie sezonas mēneši1-12
N/A
Latvija

KATLEJA - orhideju kolekcija un eksotiskie dzīvnieki

Astoņus kilometrus no Kroņauces, saimnieks izveidojis lielāko orhideju kolekciju Latvijā. Interesanti apskatīt arī eksotiskos dzīvniekus - iguānas, sarkanausainie bruņurupuči, pitons un šņācējtarakāni, kuri šeit atraduši mājvietu. Saimniecībā ir arī Šetlandes poniji, ar kuriem var jāt bērni.Piedāvā makšķerēšanu zivju dīķos un teltsvietas.
Attālums no valsts galvaspilsētas90 Aktīvie sezonas mēneši1-12
Saimniecībā ir mājdzīvniekiGrillsTelšu vietas Komercmakšķerēšana Tuvākais veikalsTuvākā apdzīvotā vieta/pilsēta