Ar slēpēm

Pirmais sniegs Baltijas valstīs parasti uzsnieg novembrī, bet īstā slēpošanas sezona sākas tikai ap Ziemassvētkiem un turpinās līdz pat marta beigām. Vidējā gaisa temperatūra ziemā ir -2 C0, aukstākais mēnesis – janvāris. Vissniegotākā Baltijā ir Igaunijas Dienvidu un Latvijas Ziemeļaustrumu daļa – tur atrodas arī populārākie slēpošanas kalni un apvidus slēpošanas trases. Šajos apvidos ir labiekārtotas dažādas sarežģītības pakāpes slēpošanas trases ar pacēlājiem, apgaismojumu un sniega lielgabaliem. Netālu atrodas kafejnīcas un inventāra nomas punkti, kur iespējams izīrēt gan slaloma, gan distanču slēpes, zābakus un sniega dēļus, kā arī slēpošanas apģērbu.
 

Kas ir ceļo pats?

Slēpošanas brīvdienas

Distanču slēpošanas trases un vietas Latvijā

Tabulā ir iekļautas tās vietas, kur distanču slēpošanas trases ir bijušas iepriekšējās ziemās. Pirms došanās uz konkrēto trasi, vēlams noskaidrot, vai attiecīgajā reģionā ir sniegs, vai trases konkrētajā nedēļas nogalē ir sagatavotas un atvērtas. Maksas trasēm ir jānoprecizē cenas un informācija par citiem pakalpojumiem. Priecāsimies arī par konstruktīviem ieteikumiem un precizējumiem. Atceramies, ka slēpot var arī citās piemērotās vietās, ievelkot pašiem savu špūri. Lai labi slēpojas!

 

Kurzeme

Slēpošana pa lībiešu ciemiem Lībiešu krastā Trase kā tāda nav izveidota, bet tad, kad uzsnieg sniegs, var doties ceļojumā cauri Slīteres nacionālā parka lībiešu ciemiem pa veco meža ceļu. Atpakaļceļā var slēpot gar jūras malu - Jūrtaku. Reljefs – līdzens, nelielas kāpas. Ainava – interesanta piekrastes kultūrainava ar lībiešu mantojuma elementiem. Klasiskais stils.

Maršruta apraksts šeit 

Plašāka informācija par ceļojumu maršrutiem Slīteres nacionālajā parkā šeit

www.coastalhiking.eu

Talsu pauguraine

Talsu pauguraines slēpošanas un biatlona trasi iecienījuši gan sportisti, gan iesācēji, jo šeit pieejamas dažādas grūtības pakāpes maršruti. Trase vijas pa Talsu pauguraini, kur ar nelieliem kāpumiem un nobraucieniem slēpojot, var izbaudīt dabas krāšņumu ziemā. Garākā apļa garums ir 6 km, lielākais kāpums ir 200 m, un augstākais stāvums ir 15 %. Vienlaikus ir iespējams slēpot gan klasiskajā, gan brīvajā stilā. Nedēļas nogalē pieejama inventāra noma. visittalsi.com/ko-redzet/aktiva-atputa-aktiva-atputa/talsu-pauguraine/apvidus-sleposana-talsu-pauguraine/
Trase pie kempinga „Sveikuļi” Distanču slēpošanas trase izmantojama diennakts gaišajā laikā, pieejama inventāra noma. Nomas inventāru drīkst izmantot tikai ar sniega rulli veidotajās trasēs.Slēpošanas trasi drīkst izmantot slēpotāji ar savu slēpošanas inventāru (samaksa Eur 2,- no personas).

www.sveikuli.lv

Pieejama inventāra noma.

Milzukalna trase Distanču slēpošanas trase atrodas iebraucot Milzkalna teritorijā pa kreisi, ir aptuveni 600 m gara, vakarā ir apgaismota un ir bez maksas. Tāpat kā kalnu slēpošanas trases, arī distanču slēpošanas trase tiek līdzināta un sagatavota, ievelkot špūri gan klasiskajam solim, gan blakus atstājot pietiekoši platu joslu slidsolim. Inventāra nomā ir pieejams arī distanču slēpošanas inventārs.

www.milzkalns.lv

Pieejama inventāra noma.
No Jaunķemeriem līdz Klapkalnciemam Ap 15 km gara iespēja noslēpot Ķemeru nacionālā parka jūras krastu – Jūrtaku, kad ir izveidojusies noturīga sniega sega. Reljefs – līdzens, nedaudz virs jūras līmeņa. Ainava – skaists jūras krasts ar Lapmežciema sedumu un bijušajiem zvejniekciemiem.

Maršruta apraksts šeit

Plašāka informācija par ceļojumu maršrutiem Ķemeru nacionālajā parkā šeit

www.coastalhiking.eu

 

Pierīga, Rīga, Jūrmala 

Beberbeķu dabas parks Ja ir noturīga sniega sega, parkā var atrast piemērota garuma slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Teritoriju šķērso Nordeķu – Kalnciema kāpu grēda ar izteiktiem kāpumiem un kritumiem. Ainava – g.k. skaists priežu mežs. Klasiskais stils.  
Kleistu mežs (Rīga/Babītes novads) Kleistu mežā var atrast dažāda garuma slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Reljefs – dažāda augstuma un stāvuma kāpas, kāpu vaļņi, Nordeķu – Kalnciema kāpu grāda. Ainava – g.k. skaists priežu mežs. Klasiskais stils.  
Golfa klubs Viesturos 3 km gara trase klasiskajam un brīvajam stilam. Reljefs – līdzens. Ainava – skaists skujkoku mežs. No 9:00 bez laika ierobežojuma. www.golfsviesturi.lv
Uzvaras parks Dažādu garumu sagatavotas trases klasiskajam un brīvajam stilam. Uzvaras parka ziemeļdaļā - sniega pūtējs. Reljefs – līdzens. Trase - apgaismota. Blakus darbojas slidotava.

www.rigaslepo.lv

Pieejama inventāra noma.

Lucavsala

Klasiskā un brīvā stila trase, kuras garums 1400 m. Reljefs – līdzens, Daugavas un Rīgas skati.

Darba laiks: katru dienu no 10-21

www.rigaslepo.lv

Pieejama inventāra noma.
Purvciems (84.vsk.)
Lielvārdes iela 141

Dabīgā sniega trase, 1800 m.
Darba laiks: katru dienu no 10-21
Slēpju noma no 16.01.

www.rigaslepo.lv

Pieejama inventāra noma.
Biķernieku trase Ap 12 km gara trase klasiskajam un brīvajam stilam. Atrodas Biķernieku autotrasē. Reljefs - līdzens. Ainava – priežu mežs. Blakus esošajā Biķernieku mežā var meklēt arī alternatīvās – slēpotāju pašu veidotās špūres.

www.bksb.lv

Pieejama inventāra noma, ko nodrošina  "Burusports".

Šmerļa mežs

Juglas mežs
Kad ir noturīga sniega sega, Šmerļa un Juglas mežā var izvēlēties piemērota garuma slēpotāju špūres. Reljefs – nelielas kāpas. Ainava – g.k. skujkoku mežs.  
Brīvdabas muzejs Muzeja teritorijā iespējams slēpot vai vizināties ar ragaviņām.  Reljefs – nelieli kāpumi un kritumi (lēzenas kāpas). Ainava – priežu mežs ar vēsturiskajām ēkām no dažādiem Latvijas novadiem.

www.brivdabasmuzejs.lv

Vecāķi, Jūrtaka Piemērotā laikā, kad ir ilgstoša sniega sega, jūras krastā ir slēpotāju ievilktas špūres gan Daugavas molu, gan Carnikavas virzienā. Skaistās ziemas dienās šeit pavērsies lieliskas piekrastes ainavas. www.coastalhiking.eu
Piejūras dabas parks Liela, priežu mežiem, kāpām un kāpu vaļņiem klāta teritorija, kuru no vienas puses ieskauj Vidzemes jūrmala, - no otras – Rīgas – Saulkrastu dzelzceļš. Pie noturīga sniega segas parasti parku, īpaši jūras krastu (Jūrtakas Vecāķu – Garciema posms) caurvij pašu slēpotāju ievilts špūru tīkls klasiskam solim. Katram jāizvēlas slēpošanas garums atbilstoši fiziskajām iespējām. Carnikavas – Garciema posmā iepriekšējās ziemās bija 15 km gara izveidota trase klasiskajam solim. Šeit gan nebūs nekādu pakalpojumu! www.coastalhiking.eu
Jūrmala, Jūrtaka Kad liedagā izveidojusies noturīga sniega sega, vairāk vai mazāk – visā Jūrmalas garumā klasiskā soļa slēpotāji ievelk špūres. Atkarībā no vēja virziena un vēlmēm, var doties dažāda garuma slēpojienos. www.coastalhiking.eu

 

Zemgale, Sēlija 

Aktīvās atpūtas komplekss "Riekstukalns" pie Baldones

Trase atrodas skujkoku mežā un mežam pieguļošos laukos ar paugurainu reljefu un lēzeniem kāpumiem no 25 līdz pat 60 m. Pieejami šādi varianti: Mācību aplis - 300 m, apgaismota trase - 1650 m, garākais aplis (ar dabīgā sniega līkumu) - 1850 m, trase ar dabīgo sniegu - 5000 m. Klasiskais un brīvais stils.

riekstukalns.lv

Inventāra noma
Tautas sporta bāze "Ceļa ēzeļi" Slēpošanas trase  piemērota gan slīdsolim gan klasikai. Trases garums 2,8 km.
Tiek piedāvāts  inventārs nomai 20 komplekti. Zābaku izmēri no 38-46. Darba dienās var pieteikt pa tālr 29293719, brīvdienas - dzīvā rinda. Darba laiks no 9.00 līdz tumsai
 
https://www.facebook.com/dobelesnovads

Ozolnieku mežaparka slēpošanas trase

Mežaparka teritorijā ir izveidoti divi Slēpšanas loki – lielais loks 1798,5 m garumā un mazais loks 701,3 m garumā, kā arī vairākas pastaigu un nūjošanas takas. Savukārt cilvēki kopā ar saviem četrkājainajiem mīluļiem aicināti doties uz atsevišķu taku Skolas ielas rajonā, kas paredzēta pastaigām ar suņiem (skatīt shēmu Nr. 1). Tāpat Ozolnieku Mežaparka teritorijā atrodas Ozolnieku kalns, ko, uzsniegot sniegam, ieskauj bērnu smiekli un ragaviņu braukšanas prieks.

https://www.ozolnieki.lv/aktualitates/aktualitates-parvalde/izlasi-ja-plano-pavadit-laiku-ozolnieku-mezaparka

 

Vidzeme 

 

Slēpošanas trase Cesvaines televīzijas torņa laukumā Cesvainē ir sagatavota slēpošanas trase televīzijas torņa laukumā (zināms arī kā Cesvaines svētku laukums). Trase ir izgaismota, nav noteikts darba laiks - trase pieejama visu diennakti. Trase piemērota gan slidsolim, gan klasiskajam solim. Kontaktpersona – Cesvaines novada sporta darba organizatore Ilvija Kecko, tel. 25637052.
https://www.facebook.com/VisitCesvaine/
Ziemas sporta centrs “Mežinieki” Alūksnē

Pieejamas kvalitatīvas slēpošanas trases slēpošanai kā brīvajā, tā klasiskajā solī. Šobrīd trases garums aptuveni 7,5km. Slēpotājiem tiek piedāvāta iespēja sekot līdz norādēm un pašiem izvēlēties dažāda garuma un grūtības trases.  Iesācēju rīcībā ir slēpošanas stadionā noblietēts aplis bez kāpumiem.
No otrdienas – sestdienai 3km aplis izgaismots no krēslas iestāšanās līdz pulksten 20.

Slēpotāju rīcībā ir pārģērbšanās namiņš, bet slēpošanas inventāra noma gan ir jāsagādā katram individuāli.

Ziemas sporta centrs, kontaktinformācija - tālr. 29273114

Slēpju sagatavošana Alūksnē, tālr. 28338565

www.visitaluksne.lv

Mazsalacas aplis

Sākot no stadiona aiz Mazsalacas vidusskolas (Parka iela 30) izveidota slēpošanas trase.

Apļveida trase šķērso arī asfaltēto ceļu Skaņākalna dabas parkā, tāpēc iebraukt ar automašīnu parka teritorijā ir iespējams tikai līdz Enģeļu alas stāvlaukumam.

Reljefs – gan stāvi kāpumi, gan ātri nobraucieni, ainava – skujkoku meži mijas ar apkaimes lauksaimniecības zemēm.

 

Slēpošanas un biatlona centrs "Cēsis

Šobrīd pieejamas jau vairāk nekā piecas trases ar kopējo garumu līdz pat 5 km. Ļoti labas kvalitātes apgaismota trase klasiskajam un slidsolim. 1 km aplis ar mākslīgo sniegu.

www.occesis.lv

https://www.facebook.com/cesuolimpiskaiscentrs/

Pieejama inventāra noma.

Vanagkalns

Meklējams starp Vecpiebalgu un Jaunpiebalgu. Atkarībā no ziemas – dažāda garuma trase. Skaista Vidzemes augstienes paugurainu ainava.

https://www.facebook.com/Vanagkalns

Ērgļu trase

Trases sākums ir Oškalna ielā 10, Ērgļos. Trase veidota ar iespēju slēpot dažāda garuma distances no 0,5 km līdz 5 km garumā. Klasiskais un brīvais stils. Ieteicamais braukšanas virziens pretī pulksteņa rādītāja virzienam. Vakaros trases no 0,5 -1,7 km tiek apgaismotas.

www.ergli.lv
Ošķalna ielā 6, Ērgļos, (Ērgļu vidusskola) pieejama inventāra noma. 

Fischer slēpošanas centrs

Fischer Slēpošanas centrs ir Austrumeiropā pirmā mākslīgi saldētā distanču slēpošanas trase, zem kuras seguma izbūvēta saldējošā sistēma, kas ļauj uzturēt sniega segumu un uzsākt distanču slēpošanas sezonu ātrāk, kā arī nodrošināt tās nepārtrauktu darbību mainīgos laikapstākļos. Ziemā apmeklētājiem tiek piedāvāta apgaismota distanču slēpošanas trase 1,25 km garumā. Dabīgos sniega apstākļos trasi iespējams izveidot pat līdz 9 km.

www.siguldassports.lv

Darbojas slēpju noma, instruktori.

Silciema meži

Plašs mežu masīvs apmēram 2 km rādiusā ap Silciema dzelzceļa staciju un Silciema karjera tuvumā, kur siguldieši noturīgas sniega segas gadījumā paši iebraukā špūres. Reljefs – nelieli kāpu masīvi. Ainava – g.k. skujkoku meži.

-

Atpūtas komplekss “Turbas”

Sniega un sala apstākļos distanču slēpošanas trase tiek veidota "Turbu" apkārtnē. Vakaros trase izgaismota. Mierīgs reljefs, piemērots tiem, kam kalni nepatīk.

https://www.facebook.com/TurbasLV
Ogres Zilie kalni

Labas kvalitātes sagatavotas trases klasiskajam un brīvajam stilam. Atrodas Ogres Zilo kalnu dabas parkā. Trase izlokas pa vienu no lielākajām osu grēdām ar izteiktiem pacēlumiem un kāpumiem. Ainava – skaists skujkoku mežs ar stāvām osa nogāzēm. Trase apgaismota 8 km garumā. Apgaismojums ieslēdzas ar sensoru un tiek izslēgts plkst 22.00.

www.ziliekalni.lv

www.visitogre.lv

Pieejama slēpju noma.

Viesu māja “Šubrakkrasti”

1-5 km garas distanču slēpošanas trases, kas ierīkotas ainaviskā apkārtnē. Trases raksturojums: miers, klusums un dabas skaistums. Piedāvājumā arī slidošana, kameru šļūkšanas kalns, pastaigu vietas, ugunskura kurināšana. Asāku izjūtu cienītājiem vizināšanās ar sniega motociklu.

www.subrakkrasti.lv

Pieejama inventāra noma
Smeceres sils

Dažādu garumu distanču slēpošanas trases ved pa Madonas pievārtes izteikti pauguraino Smeceres sila masīvu. Trases 15 km garumā ir sagatavotas ar retraku, 2 km ar klasisko špūri. Trase 3 km garumā vakaros ir apgaismota līdz plkst. 20.00. Bērniem ir šļūcamkalniš (ar savu inventāru). Brīvdienās pie trases pieejama ēdināšana. 

www.smeceressils.lv

Pieejama inventāra noma.
Atpūtas komplekss “Gaiziņš”

Distanču slēpošanas trase 1,5 km garumā ļauj iepazīt Latvijas augstāko kalnu – Gaiziņkalnu. Tā ved gan pa kalna pakāji, gan pa lēzenākajām vietām uzved pašā kalna virsotnē, no kuras paveras tālas ziemas skatu panorāmas. Atpūtas kompleksa piedāvājumā arī slaloma slēpošana, kamertase, ragaviņu kalns un ēdināšana.

www.gaizins.lv    

Pieejama inventāra noma

Lubāna

Trase dabas takā "Aiviekstes ozoli".

Māris 26649344
Mailes

Dažādu garuma (1 – 5 km) apļi abiem slēpošanas stiliem Vietalvas apkaimē. Reljefs – paugurains. Ainava – lauksaimniecībā izmantojamās zemes mijas ar mežiem.

www.facebook.com/mailes1998

Pieejama inventāra noma.

Jaujas

Dažādu garumu trases (atkarībā no dabiskā sniega segas biezuma) abiem slēpošanas stiliem. Paugurains, ar nelieliem kāpumiem un kritumiem. Ainava – mežaina.

www.jaujas.lv
Saulkrasti

Ir izveidota slēpošanas trase, kuras sākums atrodas Liepu ielas galā. Trases garums 1,8 km. Trase ved cauri kāpām, trase pauguraina ar nelieliem kāpumiem un kritumiem.
Atkarībā no ziemas, sniega segas biezuma un snigšanas ir iespēja slēpot gar jūras krastu, iepretim lielākām apdzīvotām vietām  ir pašu slēpotāju ievilkta špūre. Reljefs gar pludmali līdzens, no kuras paveras vienreizējas jūras krasta ainavas. 

www.facebook.com/visitsaulkrasti

Vidzemes jūras krasts, Jūrtaka

Atkarībā no ziemas, sniega segas biezuma un snigšanas, jūras krastā, īpaši - iepretim lielākām apdzīvotām vietām ir pašu slēpotāju ievilkta špūre. Reljefs – līdzens. Ainava – vienreizējas jūras krasta ainavas, īpaši Vidzemes akmeņainās jūrmalas posmā no vecā krasta ceļa.

www.coastalhiking.eu

 

Latgale

 

Grīvas aktīvās atpūtas parks Grīvas mežā

Distanču slēpošanas trase atrodas Rīgas – Daugavpils šosejas malā, izbraucot no Līvāniem Daugavpils virzienā.

Trases apgaismojums tiek ieslēgts katru dienu no 16:00 līdz 23:00.

https://www.facebook.com/Grivastrase

Dabas parks "Balkanu kalni"

Dabas parks „Balkanu kalni” ir ainaviski skaista vieta ar izteiktu reljefu. Ziemā aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvā distanču slēpošanas trasi, - viens aplis stiepjas 5 km garumā pa līdzenumu un pauguriem. Diennakts tumšajā laikā pieejama 1,5 km gara, apgaismota trases daļa. Darbojas slēpošanas inventāra noma. Atrodas Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Vilkovā.

https://www.facebook.com/visit.vilaka

Slēpošanas trase Preiļu parkā Preiļu parkā pieejama distanču slēpošanas trase (800 m), kas ir apgaismota līdz plkst.21. Noma šogad netiek piedāvāta. www.visitpreili.lv
Distanču slēpošanas trase Balvos Balvu pilsētā ir izveidota distanču slēpošanas trase (aplis) Partizānu ielā 5b (blakus velo parkam), kas izmantojama diennakts gaišajā laikā ar savu inventāru. www.turisms.balvi.lv