Atpūta laukos

Ar slēpēm

Pirmais sniegs Baltijas valstīs parasti uzsnieg novembrī, bet īstā slēpošanas sezona sākas tikai ap Ziemassvētkiem un turpinās līdz pat marta beigām. Vidējā gaisa temperatūra ziemā ir -2 C0, aukstākais mēnesis – janvāris. Vissniegotākā Baltijā ir Igaunijas Dienvidu un Latvijas Ziemeļaustrumu daļa – tur atrodas arī populārākie slēpošanas kalni un apvidus slēpošanas trases. Šajos apvidos ir labiekārtotas dažādas sarežģītības pakāpes slēpošanas trases ar pacēlājiem, apgaismojumu un sniega lielgabaliem. Netālu atrodas kafejnīcas un inventāra nomas punkti, kur iespējams izīrēt gan slaloma, gan distanču slēpes, zābakus un sniega dēļus, kā arī slēpošanas apģērbu.
 

Kas ir ceļo pats?

Slēpošanas brīvdienas

Distanču slēpošanas trases un vietas Latvijā

Tabulā ir iekļautas tās vietas, kur distanču slēpošanas trases ir bijušas iepriekšējās ziemās. Pirms došanās uz konkrēto trasi, vēlams noskaidrot, vai attiecīgajā reģionā ir sniegs, vai trases konkrētajā nedēļas nogalē ir sagatavotas un atvērtas. Maksas trasēm ir jānoprecizē cenas un informācija par citiem pakalpojumiem. Priecāsimies arī par konstruktīviem ieteikumiem un precizējumiem. Atceramies, ka slēpot var arī citās piemērotās vietās, ievelkot pašiem savu špūri. Lai labi slēpojas!

Kurzeme (10 vietas)

Slēpošana pa lībiešu ciemiem

Trase kā tāda nav izveidota, bet tad, kad uzsnieg sniegs, var doties ceļojumā cauri Slīteres nacionālā parka lībiešu ciemiem. Atpakaļceļā var slēpot gar jūras malu. Reljefs – līdzens. Ainava – interesanta piekrastes kultūrainava ar lībiešu mantojuma elementiem.

Maršruta apraksts šeit 

Plašāka informācija par ceļojumu maršrutiem Slīteres nacionālajā parkā šeit

Slēpošanas kalns „Lemberga hūte”

Apgaismota distanču slēpošanas trase atrodas blakus „Lemberga hūtei”. Reljefs – līdzens. Jāatceras, ka Ziemeļkurzemes piekrastē dabiskā sniega sega izveidojas retāk, nekā citviet Latvijā.

www.lembergahute.lv

Pieejama inventāra noma.

Kamparkalns

Trase augstākā Ziemeļkursas augstienes paugura apkaimē. Reljefs – paugurains. Ļoti skaista un izteikta Talsu pauguraines ainava.

www.kamparkalns.lv

Trase pie kempinga „Sveikuļi”

Kad izveidojusies dabiskā sniega sega, pieejamas vairākas dažādas grūtības trases klasiskajam stilam. Reljefs – paugurains. Ainava – pievilcīga.

www.sveikuli.lv

Pieejama inventāra noma.

Milzukalna trase

600 m gara apgaismota trase abiem stiliem. Reljefs – ar nelieliem pacēlumiem un nobraucieniem . Ainava – skaista, ar skujkoku mežiem apauguši pauguri.

www.milzkalns.lv

Pieejama inventāra noma.

„Jaunūdru” trase

Dažāda garuma trases klasiskajam solim Reljefs – kā jau Milzkalnes apkaimē - izteikts. Skaista pauguraines ainava.

jaunudri@gmail.com

Pieejama inventāra noma.

Trase pie brīvdienu mājas „Ķīvītes”

1,2 km gara slēpošanas trase klasiskajam solim.

pirts_kivites@inbox.lv

No Jaunķemeriem līdz Klapkalnciemam

Ap 15 km garš variants, kā noslēpot Ķemeru nacionālā parka jūras krastu. Reljefs – līdzens, nedaudz virs jūras līmeņa. Ainava – skaists jūras krasts ar Lapežciema sedumu un bijušajiem zvejniekciemiem.

Maršruta apraksts šeit

Plašāka informācija par ceļojumu maršrutiem Ķemeru nacionālajā parkā šeit

Rideļu dzirnavu trase Trase klasiskajam stilam pie Rideļu dzirnavām. Reljefs – līdzens. Kultūrainava ar vēsturiskajām dzirnavām un dzirnavezeru. www.rideludzirnavas.lv
Talsu pauguraines slēpošanas maršruts Sākums pie Talsu 2. Vidusskolas. Reljefs – izteikti paugurains, kā jau Talsu pauguraines dabas parkā. Ainava – lieliska! Marķēts. www.talsitourism.lv 
Pieejama inventāra noma
Zaļā kāpa Ķemeru nacionālajā parkā Ziemās tiek ieslēpota trase klasiskajam stilam. www.kemerunacionalaisparks.lv

Rīga un apkaime (10 vietas)

Beberbeķu dabas parks

Ja ir noturīga sniega sega, parkā var atrast piemērota garuma slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Reljefs: teritoriju šķērso Nordeķu – Kalnciema kāpu grēda. Ainava – g.k. skaists priežu mežs.

-

Kleistu mežs (Rīga/Babītes novads)

Kleistu mežā var atrast piemērota garuma slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Reljefs – dažāda augstuma un stāvuma kāpas, kāpu vaļņi. Ainava – g.k. skaists priežu mežs.

-

Viesturu slēpošanas trase

3 km gara trase abiem stiliem. Reljefs – līdzens. Ainava – skaists skujkoku mežs.

www.golfsviesturi.lv

Pieejama inventāra noma.

Uzvaras parks (Rīgā)

Dažādu garumu sagatavotas trases klasiskajam stilam un slidsolim. Uzvaras parka dienviddaļā - sniega pūtējs. Reljefs – līdzens. Apgaismota. Blakus darbojas slidotava.

www.rigaslepo.lv

Pieejama inventāra noma.

Purvciems (Rīga)

Dažādu garumu sagatavotas trases klasiskajam stilam un slidsolim Lielvārdes ielā 141. Reljefs – līdzens. Ainava – Purvciema daudzstāvenes.

www.rigaslepo.lv

Pieejama inventāra noma.

Biķernieku trase (Rīga)

Ap 12 km gara trase klasiskajam stilam un slidsolim. Atrodas Biķernieku autotrasē. Reljefs - līdzens. Ainava – priežu mežs. Blakus esošajā Biķernieku mežā var meklēt arī alternatīvās – slēpotāju pašu veidotās špūres.

www.bksb.lv

Šmerļa mežs (Rīga)

Laikā, kad ir ilgstoša sniega sega, Šmerļa mežā var izvēlēties piemērota garuma slēpotāju špūres. Reljefs – nelielas kāpas. Ainava – g.k. skujkoku mežs.

-

Brīvdabas muzejs

Muzeja teritorijā piemērotos apstākļos ir izveidota trase klasiskajam solim. Reljefs – nelieli kāpumi un kritumi (lēzenas kāpas). Ainava – priežu mežs ar vēsturiskajām ēkām no dažādiem Latvijas novadiem.

www.brivdabasmuzejs.lv

Pieejama inventāra noma.

Zemgale/Sēlija (2 vietas)

Riekstukalna trases

Vairākas trases abiem slēpošanas stiliem ar dažādām grūtības pakāpēm 300 – 5000 m garumā. Reljefs: kāpumi un kritumi ar 35 m augstumu starpību. Ainava – skaists, ar skujkoku mežiem apaudzis lielpaugurs.

www.riekstukalns.lv

Pieejama inventāra noma.

„Zeltlapas”

Ar sniega motociklu sagatavotas slēpošanas trases abiem slēpošanas stiliem.

www.manabebrene.lv

Pieejama inventāra noma.

Latgale (4 trases)

Ludzas pilsētas trase

Piemērotās ziemās Ludzā un uz aizsalušajiem ezeriem tiek ievilkta distanču slēpošanas trase. Reljefs – līdzens.

www.visitludza.lv

Pilsētā pieejama inventāra noma.

Balkanu trase

Ap 3 km gara distanču slēpošanas trase Balkanu dabas parkā, Viļakas novada Šķilbēnu pagastā. Reljefs – izteikti paugurains, ainava – mežaina.

www.vilaka.lv

Pieejama inventāra noma.

Preiļu pils parka trase Apgaismota trase Preiļu pils parkā. Reljefs – līdzens, ainava – pilsētvide ar vēsturiskiem objektiem, kas saistīti ar Preiļu muižu. www.visitpreili.lv
Pieejama inventāra noma
Preiļu stadiona trase Apgaismota trase Preiļu stadionā. www.visitpreili.lv
Pieejama inventāra noma

Vidzeme (20 vietas)

Mazsalacas aplis

Netālu no Mazsalacas muižas pils - virzienā uz Skaņokalnu piemērotās ziemās ir vietējo entuziastu izveidota trase klasiskajam stilam. Reljefs – gan stāvi kāpumi, gan ātri nobraucieni, ainava – skujkoku meži mijas ar apkaimes lauksaimniecības zemēm.

www.mzaplis.lv

Pieejama inventāra noma.

Baiļu trase

Atkarībā no ziemas – dažādu garumu slēpošanas trases abiem slēpošanas stiliem Valmieras pievārtē. Tiek organizēts ikgadējais slēpojiens „Baiļu apļi”. Reljefs – trases atrodas Gaujas ielejas krastos.

www.visit.valmiera.lv

Vidzemes jūrmala

Atkarībā no ziemas, sniega segas biezuma un snigšanas, jūras krastā, īpaši - iepretim lielākām apdzīvotām vietām ir pašu slēpotāju ievilkta špūre. Reljefs – līdzens. Ainava – vienreizējas jūras krasta ainavas, īpaši Vidzemes akmeņainās jūrmalas posmā no vecā krasta ceļa.

-

Saulkrastu trase

Saulkrastu pludmalē piemērotā laikā vienmēr ir špūres, pa kurām var aizslēpot līdz Baltai kāpai. Starp Inčupi un Pēterupes rajonā tiek sagatavota trase klasiskajam un slidsolim. Reljefs – jūras krastā līdzens, kāpās – izteikti kāpumi un nobraucieni. Ainava – saulainās dienās – fantastiska!

www.visitsaulkrasti.lv

Priekuļu slēpošanas -biatlona trase

Sarežģītas konfigurācijas un reljefa (viscaur stāvi kāpumi un kritumi) trase ainaviskā skujkoku mežā. Tā kā šeit trenējas Latvijas sportisti, jārēķinās ar publiskiem apmeklējuma laikiem. Apgaismota.

www.occesis.lv

Pieejama inventāra noma.

Līgatnes dabas takas

Uz autoapļa bāzes piemērotās laikā tiek sagatavota ap 5,5 km gara trase – t.s. „Lielā cilpa” ar četriem stāviem kāpumiem un diviem kārtīgiem nobraucieniem abiem slēpošanas stiliem. Reljefs – ļoti izteikts, ainava – skaisti skujkoku meži ar zvēru brīvdabas aplokiem.

www.visitligatne.lv

Plānota inventāra noma.

Reiņa trase

1,1 km gara distanču slēpošanas trase abiem stiliem ap 1 km rietumos no Turaidas. Apgaismota. Reljefs – kāpumi/kritumi. Blakus – kalnu slēpošanas trase. Ainava – kā jau Gaujas nacionālā parka teritorijā.

www.reinatrase.lv

Pieejama inventāra noma.

Fischer Slēpošanas centrs

Vienīgā Austrumeiropā trase (1,25 km), kas darbojas āra vidē ar saldējamo sistēmu. Meklējama Puķu ielā 4. Apgaismota. Reljefs – nelieli kāpumi un kritumi. Ainava: atrodas blakus Gaujas senlejai.

www.facebook.com

Darbojas slēpju noma, instruktori.

Silciema meži

Plašs mežu masīvs apmēram 2 km rādiusā ap Silciema dzelzceļa staciju un Silciema karjera tuvumā, kur siguldieši noturīgas sniega segas gadījumā paši iebraukā špūres. Reljefs – nelieli kāpu masīvi. Ainava – g.k. skujkoku meži.

-

Carnikavas centra slēpotava

~ 700 m gara trase klasiskajam un slidsolim Carnikavas stadiona teritorijā. Sniega lielgabals. Apgaismota. Reljefs – līdzens. Ainava – urbāna.

www.carnikava.lv

Carnikavas dambja loka trase

Ap 4 km gara trase klasiskajam un slidsolim, kuras pamatā ir dabiska sniega sega. Reljefs – līdzens, daļa no trases iet pa Gaujas aizsargdambi. Ainava – Gaujas un Vecgaujas palienes.

www.carnikava.lv

Zibeņu trase

Atrodas ap 2 km dienvidos no Carnikavas, Nagaiņu mežā. Ap 3 km gara. Paredzēta sportiskiem slēpotājiem abos stilos.

www.carnikava.lv

Piejūras dabas parks

Liela, priežu mežiem, kāpām un kāpu vaļņiem klāta teritorija, kuru no vienas puses ieskauj Vidzemes jūrmala, - no otras – Rīgas – Saulkrastu dzelzceļš. Pie noturīga sniega segas parasti parku, īpaši jūras krastu (Vecāķi – Garcciems) caurvij pašu slēpotāju ievilts špūru tīkls. Katram jāizvēlas slēpošanas garums atbilstoši fiziskajām iespējām. Carnikavas – Garciema posmā ap 15 km gara izveidota trase klasiskajam solim. Infrastruktūras nav.

www.carnikava.lv

Ogres Zilie kalni

Labas kvalitātes sagatavotas trases klasiskajam un slidsolim. Atrodas Ogres Zilo kalnu dabas parkā. Daļēji apgaismotas. Reljefs – tā kā trase izlokas pa vienu no lielākajām osu grēdām – izteikti pacēlumi un kāpumi. Ainava – skaists skujkoku mežs ar stāvām osa nogāzēm.

www.ziliekalni.lv

Ogrē pieejama slēpju noma.

Apkārt Alaukstam

2017. gadā - „Apkārt Alaukstam” slēpojiena 25 gadu jubileja. Vienīgais tik plaša mēroga tautas distanču slēpošanas pasākums. Garums – 15 – 22 km. Izcila Vidzemes augstienes ainava ar Alaukstu centrā.

www.alauksts.lv

Ērgļu trase

Meklējama pie Ērgļu (Priekuļu) tehnikuma. 0,5 – 5 km garas trases abiem slēpošanas stiliem. Īsā trase apgaismota. Izteikts Vidzemes augstienes reljefs.

www.ergli.lv

Mailes

Dažādu garuma (1 – 5 km) apļi abiem slēpošanas stiliem Vietalvas apkaimē. Reljefs – paugurains. Ainava – lauksaimniecībā izmantojamās zemes mijas ar mežiem.

www.mailes.lv

Pieejama inventāra noma.

Jaujas

Dažādu garumu trases (atkarībā no dabiskā sniega segas biezuma) abiem slēpošanas stiliem. Paugurains, ar nelieliem kāpumiem un kritumiem. Ainava – mežaina.

www.jaujas.lv

 

Smeceres sils

Ar retraku sagatavotas trases abiem slēpošanas stiliem. Garums 1 – 25 km. 2,5 km gara apgaismota trase ar mākslīgo sniegu. Reljefs – izteikts, stāvi kāpumi/kritumi, ainava – ar skujkoku mežiem apauguši pauguri.

www.smeceressils.lv

Pieejama inventāra noma.

Vanagkalns

Meklējams starp Vecpiebalgu un Jaunpiebalgu. Atkarībā no ziemas – dažāda garuma trase. Piedāvā pārgājienus ar slēpēm, nakts slēpošanu. Skaista Vidzemes augstienes paugurainu ainava.

skiriver.lv/vanagkalns

Pieejama inventāra noma.

Ziemas sporta centrs “Mežinieki”

Ziemā piedāvātas dažādas garuma un grūtības distances, sākot no 1 līdz 5 kilometriem, krēslas stundās 3 kilometru trase ir izgaismota otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. Centrā ir iespējams izmantot siltas telpas ar individuāliem drēbju skapīšiem, trase pieejama apmeklētājiem ar savu personīgo inventāru!

3.-5.03.2017. Ziemas sporta centrā “Mežinieki” risināsies Latvijas čempionāts biatlonā un slēpojums „Alūksne`2017”.

visitaluksne.lv