Sidra pasākumi

Datums

Aktuālie pasākumi  Notikuma vieta
10.-12.11.2022

NORDIC INTERNATIONAL CIDER AWARDS & NORSK SIDERFESTIVAL 2022. International Cider Awards (NICA) and Norsk Siderfestival in Bergen are well underway. Bergen city will be filled with cider culture, history, tastings and gourmet dinners and more from. www.siderlandet.no. Watch on YouTube video

Bergen, Norway

04.-05.08.2022

SIDRA DIENAS PĀVILOSTĀ 2022
Gastronomisks piedzīvojums, kas veltīts Latvijas un Baltijas dabīgajiem sidriem un to saskaņai ar ēdieniem, akcentu liekot uz vietējām mazajām maizes ceptuvēm un siera ražotājiem. Pasākumā sidrdari iepazīstinās ar savu pieredzi, vīnziņi un sidra eksperti no Latvijas un ārvalstīm dalīsies ar saviem ieteikumiem, pavāri atklās labākos ēdienu un sidru savienojumus, lai dalītos unikālā garšas pieredzē ar gardēžiem. Viesi īpaši aicināti novērtēt Latvijā un Baltijā radītos sidrus saskaņā ar vietējām veltēm – rupjmaizi vai rudzu miltu izstradajumiem un sieru.

4. augustā 19:00, priekšlaicīgi norezervējot vietu uz gastronomiskām sidra vakariņām trīs pavāru izpildījumā. Vakaru pavadīs sidrdaru stāstījumi un vīnziņu ieteikumi, lai atklātu fantastiskus garšu savienojumus veltītus sidram, tai skaitā no rudzu miltiem radītus ēdienus. Informāciju par rezervāciju meklējiet www.balticcider.com mājas lapā.

5. Augustā 12 :30 -16:30 Maizes, siera un sidra tirdziņš, apmeklētājiem pie ieejas iespējams iegādāties degustācijas glāzi un bukletu ar informāciju par visiem dalībniekiem. Tirdziņa laikā notiks meistarklases par sidra, sieru un maizes saderību ar degustāciju.

Pāvilostā, Hotel OTTO & Sun telpās un pagalmā,
31.07.2022

Maizes un sidra svētkos satiksies Rudzu ceļš un Sidra ceļš – divi kulinārā tūrisma maršruti, kas iepazīstina ar latviskās identitātes nesējiem – tradicionālo rudzu maizi un dabīgo, no Latvijas āboliem darīto sidru.

Šajā dienā Āraišu dzirnavās 31. jūlijā kā ik gadu godina jaunās ražas rudzu maizi. Šogad svētkiem plašāks skanējums, iesaistot arī Latvijā darītu sidru no mūsu āboliem, kas simbolizē seno un jauno tradīciju savienošanos. Rudzu rupjmaize ir senu Latvijas kulināro tradīciju nesēja. Savukārt, sidrs ir jauns Latvijas identitātes produkts, jo tikai pirms aptuveni 30 gadiem Latvijā sāka veidoties sidra kultūra. Ar mūsu maizīti un sidru pamatoti  lepojamies, ceļot svētku galdā, ņemot līdzi ciemakukulī un baudot ikdienā.

Āraišu vējdzirnavas

15.07.2021

Baltic Cider Awards

Konkurss "Gada vīns 2020", kas kļuvis par iecienītu Latvijas gardēžu orientieri Latvijā pieejamo vīnu klāstā, jau 7. gadu pēc kārtas noskaidros labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, kā arī pirmoreiz konkursa vēsturē - labākos Latvijā un Baltijā radītos sidrus, liekot pamatus Baltic Cider Awards jeb Baltijas sidru konkursam. Starptautiska žūrija labākos dzirkstošos, baltos, sarkanos, sārtos un stiprinātos vīnus, kā arī sidrus noskaidros, lai īpašā parādē 2021. gada 15. jūlijā prezentētu festivāla Riga Wine & Champagne festivāla ietvaros.

Preses ziņa par kopīgo notikumu: https://www.celotajs.lv/lv/conf/SC-110820 

Par Baltijas sidru konkursu: www.balticcider.com

Par Konkursu "Gada vīns 2020" www.rigawinechampagne.lv 

Hanzas Perons, Rīga
12.09.2020.

Ābolsvētki - Abavas vīnadarītavai 10!

"Sidra ceļš" 12.septembrī svin Abavas vīnadarītavas dibināšanas desmitgadi, atzīmējot to ar krāšņiem un sirsnīgiem svētkiem visai ģimenei!
12. septembrī, Ārlavciemā, vīnadarītavas ābeļdārzā notiks otrie Ābolsvētki! Ābolsvētkos gaidāma īsta ballīte dienas garumā - Dziļi violets un Jazzwine rūpēs par ritma un skaņas radīšanu. Paralēli - iedvesmojošas lekcijas par āboliem un to audzēšanu, radoši un garšīgi pārsteigumi no Laura Aleksejeva, sarunas ar ABAVAS saimniekiem, dažādi muzikāli priekšnesumi un, protams, ABAVAS produktu degustācijas dienas garumā un speciālas atlaides vīnadarītavas veikalā. Un dārzs būs pilns ar sulīgiem āboliem.
Lai ievērotu valstī noteiktos drošības pasākumus par iespēju apsēsties pasākuma laikā jārūpējas pašiem, līdzi ņemot saliekamo krēslu, pledu vai citu sēžamo.Ieeja Ābolsvētkos ir BEZMAKSAS.

Tiekamies 12. septembrī!

https://www.facebook.com/events/738436380250272

https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1054

Abavas vīna darītava, Ārlavciems

 

Par sidra tradīcijām un svētkiem Latvijā

Latvijas mazos sidrdarus bieži var satikt gadatirgos, īpaši gadskārtu svētkos, Lieldienu un Ziemassvētku tirdziņos, kā arī regulāri vasaras periodā Latvijas mazpilsētu svētkos. Ražotāji, kas piedāvā lejamos sidrus, ir sastopami arī lielākajos vasaras festivālos un koncertos.

 

Sabiles pilsētas vīna svētki 

Latvijā visnozīmīgākie ir jau daudzus gadus organizētie Sabiles pilsētas Vīna svētki, kas balstās uz Sabiles vīna kalna vēsturiskajām tradīcijām. Katru gadu jūlija pēdējā nedēļā šeit pulcējas gandrīz visi Latvijas sidra un vīna ražotāji. Šie svētki pamazām pārtapuši arī par tradicionāli iemīļotu sidra darītāju pulcēšanās vietu un gadatirgu, kas priecē tūristus Kurzemē.

 

Nakts simfonija Ābeļdārzam (notiek Muzeju nakts ietvaros maijā, organizē Abavas ģimenes vīna darītava)

Tieši ābeļziedēšanas laikā Ārlavciema ābeļu dārzs ir visapburošākais un maģiskākais. Ābeļu ziedēšanas laiks ir tā vērts, lai iemūžinātu fotogrāfijās, tādēļ pirms pasākuma tiek izsludināts foto konkurss. Pasākuma dienā baudāmas dažādas meistarklases, radošās darbnīcas, savukārt klausītāji, ābeļu ziedu smaržās ietīti, varēs baudīt koncertu brīvā dabā un daudzus citus pārsteigumus.

 

Ābeļu ziedēšanas svinēšana Jumpravā (maijā, organizē Mr.Plūme sidra darītava)

Reizi gadā, ābeļu ziedēšanas laikā, Plūmju ģimene ver sidra darītavas durvis ikvienam interesentam. Viesi tiek aicināti degustēt sidrus, priecāties par skaistajiem ziediem ābeļdārzā un atpūtu pie dabas. Mūzika saimnieka izpildījumā, jo Māris Plūme sākotnēji bijis profesionāls ģitārists un joprojām turpina nodarboties ar šo savu sirdslietu.

 

Ārlavciema ābolu svētki - Ābolu ražas svētki (septembrī, organizē Abavas ģimenes vīna darītava)

Svētki paredzēti visiem interesentiem, kam svarīga ir lauku vide – svaigs gaiss, miers, darbošanās dārzā kopā ar draugiem, radiem, ģimeni. Pasākuma laikā iespējams darboties kopā, vācot īpašos Ārlavciema ābolus, kopīgi svinēt, baudīt koncertus brīvā dabā, piedalīties dažādās meistarklasēs, fiziskās aktivitātēs, kino skatīšanos Ābeļdārzā u.c. atrakcijās.

 

Paradīzes ābolu lasīšanas talka Naukšēnos (parasti oktobrī, organizē Naukšēnu vīna darītava)

Talkas Naukšēnos notiek jau kopš 2015. gada, kur palīdzēt ābolu lasīšanā tika saukti radi un draugi, bet kopš 2019. gada šī ģimenes tradīcija ir atvērta plašākai publikai – visiem, kas vēlas izbaudīt paradīzes ābeļdārza ražas novākšanas burvību. Visu šo gadu laikā dārzs nekad nav ticis  novākts pilnībā, jo ābolīši ir mazi, ābeļu daudz ( ap 2000 ābelēm) un ļoti ražīgas. Pēc lasīšanas vienmēr ir ēšana un dzeršana – zupa, gaļa un Naukšēnu dzērieni. Lai talkotāji pilnvērtīgi atpūstos, tiek organizēts autobuss maršrutā Rīga – Valmiera – Naukšēni un atpakaļ.

ELFLA

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Projekta nosaukums: Tūrisma produkta "Sidra ceļš" izveide un mārketings. Projekta numurs: 19-00-A01630-000001.
Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "Turkalnes muižas klēts", SIA "Bauņu sēta", SIA "Jumpravas sidrs", SIA "Tālavas sidrs", SIA "Abavas dārzi", SIA "URTICA"
Vairāk informācijas par projektu “Sidra ceļš”
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē