Atpūta laukos

Sidra pasākumi Latvijā

Datums Aktuālie pasākumi  Notikuma vieta

15.07.2021

Baltic Cider Awards

Konkurss "Gada vīns 2020", kas kļuvis par iecienītu Latvijas gardēžu orientieri Latvijā pieejamo vīnu klāstā, jau 7. gadu pēc kārtas noskaidros labākos Latvijā pieejamos pasaules vīnus, kā arī pirmoreiz konkursa vēsturē - labākos Latvijā un Baltijā radītos sidrus, liekot pamatus Baltic Cider Awards jeb Baltijas sidru konkursam. Starptautiska žūrija labākos dzirkstošos, baltos, sarkanos, sārtos un stiprinātos vīnus, kā arī sidrus noskaidros, lai īpašā parādē 2021. gada 15. jūlijā prezentētu festivāla Riga Wine & Champagne festivāla ietvaros.

Preses ziņa par kopīgo notikumu: https://www.celotajs.lv/lv/conf/SC-110820 

Par Baltijas sidru konkursu: www.balticcider.com

Par Konkursu "Gada vīns 2020" www.rigawinechampagne.lv 

Hanzas Perons, Rīga
12.09.2020.

Ābolsvētki - Abavas vīnadarītavai 10!

"Sidra ceļš" 12.septembrī svin Abavas vīnadarītavas dibināšanas desmitgadi, atzīmējot to ar krāšņiem un sirsnīgiem svētkiem visai ģimenei!
12. septembrī, Ārlavciemā, vīnadarītavas ābeļdārzā notiks otrie Ābolsvētki! Ābolsvētkos gaidāma īsta ballīte dienas garumā - Dziļi violets un Jazzwine rūpēs par ritma un skaņas radīšanu. Paralēli - iedvesmojošas lekcijas par āboliem un to audzēšanu, radoši un garšīgi pārsteigumi no Laura Aleksejeva, sarunas ar ABAVAS saimniekiem, dažādi muzikāli priekšnesumi un, protams, ABAVAS produktu degustācijas dienas garumā un speciālas atlaides vīnadarītavas veikalā. Un dārzs būs pilns ar sulīgiem āboliem.
Lai ievērotu valstī noteiktos drošības pasākumus par iespēju apsēsties pasākuma laikā jārūpējas pašiem, līdzi ņemot saliekamo krēslu, pledu vai citu sēžamo.Ieeja Ābolsvētkos ir BEZMAKSAS.

Tiekamies 12. septembrī!

https://www.facebook.com/events/738436380250272

https://www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1054

Abavas vīna darītava, Ārlavciems

 

Par sidra tradīcijām un svētkiem Latvijā

Latvijas mazos sidrdarus bieži var satikt gadatirgos, īpaši gadskārtu svētkos, Lieldienu un Ziemassvētku tirdziņos, kā arī regulāri vasaras periodā Latvijas mazpilsētu svētkos. Ražotāji, kas piedāvā lejamos sidrus, ir sastopami arī lielākajos vasaras festivālos un koncertos.

 

Sabiles pilsētas vīna svētki 

Latvijā visnozīmīgākie ir jau daudzus gadus organizētie Sabiles pilsētas Vīna svētki, kas balstās uz Sabiles vīna kalna vēsturiskajām tradīcijām. Katru gadu jūlija pēdējā nedēļā šeit pulcējas gandrīz visi Latvijas sidra un vīna ražotāji. Šie svētki pamazām pārtapuši arī par tradicionāli iemīļotu sidra darītāju pulcēšanās vietu un gadatirgu, kas priecē tūristus Kurzemē.

 

Nakts simfonija Ābeļdārzam (notiek Muzeju nakts ietvaros maijā, organizē Abavas ģimenes vīna darītava)

Tieši ābeļziedēšanas laikā Ārlavciema ābeļu dārzs ir visapburošākais un maģiskākais. Ābeļu ziedēšanas laiks ir tā vērts, lai iemūžinātu fotogrāfijās, tādēļ pirms pasākuma tiek izsludināts foto konkurss. Pasākuma dienā baudāmas dažādas meistarklases, radošās darbnīcas, savukārt klausītāji, ābeļu ziedu smaržās ietīti, varēs baudīt koncertu brīvā dabā un daudzus citus pārsteigumus.

 

Ābeļu ziedēšanas svinēšana Jumpravā (maijā, organizē Mr.Plūme sidra darītava)

Reizi gadā, ābeļu ziedēšanas laikā, Plūmju ģimene ver sidra darītavas durvis ikvienam interesentam. Viesi tiek aicināti degustēt sidrus, priecāties par skaistajiem ziediem ābeļdārzā un atpūtu pie dabas. Mūzika saimnieka izpildījumā, jo Māris Plūme sākotnēji bijis profesionāls ģitārists un joprojām turpina nodarboties ar šo savu sirdslietu.

 

Ārlavciema ābolu svētki - Ābolu ražas svētki (septembrī, organizē Abavas ģimenes vīna darītava)

Svētki paredzēti visiem interesentiem, kam svarīga ir lauku vide – svaigs gaiss, miers, darbošanās dārzā kopā ar draugiem, radiem, ģimeni. Pasākuma laikā iespējams darboties kopā, vācot īpašos Ārlavciema ābolus, kopīgi svinēt, baudīt koncertus brīvā dabā, piedalīties dažādās meistarklasēs, fiziskās aktivitātēs, kino skatīšanos Ābeļdārzā u.c. atrakcijās.

 

Paradīzes ābolu lasīšanas talka Naukšēnos (parasti oktobrī, organizē Naukšēnu vīna darītava)

Talkas Naukšēnos notiek jau kopš 2015. gada, kur palīdzēt ābolu lasīšanā tika saukti radi un draugi, bet kopš 2019. gada šī ģimenes tradīcija ir atvērta plašākai publikai – visiem, kas vēlas izbaudīt paradīzes ābeļdārza ražas novākšanas burvību. Visu šo gadu laikā dārzs nekad nav ticis  novākts pilnībā, jo ābolīši ir mazi, ābeļu daudz ( ap 2000 ābelēm) un ļoti ražīgas. Pēc lasīšanas vienmēr ir ēšana un dzeršana – zupa, gaļa un Naukšēnu dzērieni. Lai talkotāji pilnvērtīgi atpūstos, tiek organizēts autobuss maršrutā Rīga – Valmiera – Naukšēni un atpakaļ.

ELFLA

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Projekta nosaukums: Tūrisma produkta "Sidra ceļš" izveide un mārketings. Projekta numurs: 19-00-A01630-000001.
Partneri: LLTA "Lauku ceļotājs", SIA "Turkalnes muižas klēts", SIA "Bauņu sēta", SIA "Jumpravas sidrs", SIA "Tālavas sidrs", SIA "Abavas dārzi", SIA "URTICA"
Vairāk informācijas par projektu “Sidra ceļš”
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē