Bērniem un jauniešiem

Plašs, īpaši veidots piedāvājumus laukos bērniem un jauniešiem atbilstoši dažādiem vecumiem un interesēm.  Lauku dzīves iepazīšana, atpūta un izklaide drošā un veselīgā lauku vidē.

Visu piedāvājumu esam iedalījuši apakšsadaļās. Tas atšķiras ne tikai pēc interesēm, bet arī vai piedāvājums paredzēts individuāliem ceļotājiem vai grupām, kas apzīmēts ar simbolu. Daudzi no saimniekiem ikdienā nenodarbojas ar tūrismu, taču uzņem grupas pēc iepriekšējas pieteikšanās. Vienmēr nepieciešams pieteikties laicīgi, saskaņot apmeklējuma laiku, ilgumu un programmu. Apmeklējot lauku saimniecības, ieteicams ērts brīvā laika un āra apģērbs – sporta vai pārgājienu apavi, vējjakas, lietusmēteļi, utml., rēķinoties ar laika apstākļiem.

Kāpēc apmeklēt lauku saimniecības?
  • Saimniecību apmeklējumi un tajos iegūtā informācija var noderēt, īstenojot projektu nedēļas skolās, rīkojot “ēnu dienas” un citus pasākumus, kas papildina mācību programmu un saista skolā apgūstamās zināšanas ar praktisko dzīvi un darbu.
  • Latvijas saimniecībās ražoto pārtikas produktu daudzveidība un garšu dažādība, ko var nobaudīt degustācijās – sākot no seniem latviešu ēdieniem līdz mūsdienīgiem gardumiem, amatnieku darbs un izstrādājumi. Saimnieku personības – pārliecinoši pieredzes stāsti veiksmīga biznesa izveidošanā un attīstīšanā. 
  • Ieskats lauku profesijās - par ko mācīties un kur atrast darbu, kā izveidot savu uzņēmumu? Mūsdienīgā saimniecībā ir darba un konkurētspējīga atalgojuma iespējas kvalificētiem profesionāļiem, kas ieguvuši labu izglītību. Lauksaimnieciskās ražošanas procesa vadīšanai ir jāpārzina daudz un dažādas jomas: sākot no bioloģijas līdz pat datorzinātnēm. Automātiskās vadības sistēmas kaltēs un kūtīs, biogāzes ražotnes, meteostacijas, kā arī precīzās lauksaimniecības metodes ir tikai daži piemēri, kas raksturo augsto zināšanu līmeni ražošanas procesu vadīšanai lauksaimniecības uzņēmumā. Arī ražošanas plānošana, ES projektu finansējuma izmantošana, saimniecības produkcijas virzīšana tirgū un pārdošana ir tikai dažas no prasmēm, kas noder, veidojot profesionālo karjeru laukos.