Atpūta laukos
SIF

Kas ir „Silver Suitcase” - Sudraba ceļasoma?

„Silver Suitcase” - Sudraba ceļasoma atlaižu karte 

“Sudraba Ceļasoma”  - „Silver Suitcase” ir atlaižu karte senioriem. Tā dod Jums atlaidi lauku tūrisma pakalpojumiem Latvijā un citās Eiropas valstīs, ja esat vecumā virs 55 gadiem. Šeit: Atlaižu kartes noteikumi.

Latvijā kartes darbība notiek, balstoties uz sadarbību starp Latvijas Pensionāru federāciju, kura izplata šo karti saviem biedriem vai caur savām reģionālajām organizācijām, un “Lauku ceļotāju”, kas ir atbildīgs par senioriem draudzīga lauku tūrisma piedāvājuma izveidi un tā pārbaudi Latvijā, un sadarbību ar citām Eiropas valstīm.

 • Karte darbojas noteiktās tūrisma mītnēs un apskates vietās, kuras iesaistījušās senioru programmā. Senioriem draudzīgās tūrisma mītnes var atpazīt pēc „Silver Suitcase” simbola reklāmas materiālos vai uzlīmes konkrētajā tūrisma objektā.
 • Karti ar reģistrācijas numuru izsniedz noteiktam lietotājam, uz kartes norādot personas vārdu un uzvārdu.
 • Kartes atlaides un īpašie piedāvājumi attiecas uz kartes īpašnieku un vienu tā pavadoni.
 • Kartes īpašnieks veic rezervāciju, sazinoties ar izvēlēto lauku tūrisma uzņēmumumu. Veicot rezervāciju, ir jāinformē par to, ka klients vēlas izmantot senioru atlaižu karti un jānosauc kartes numurs.  
 • Klientam, ierodoties tūrisma uzņēmumā, var tikt pārbaudīta piederība tās uzrādītājam. Uz kartes jābūt kartes īpašnieka vārdam un numuram.
 • Karte galvenokārt nodrošina atlaides ārpus aktīvās tūrisma sezonas (15.06.-1.09.) un svētkiem (Jāņi,  Jaunais gads u.c.), tomēr ir saimnieki, kas piešķirs atlaides arī sezonas laikā.
 • Senioriem draudzīgo tūrisma mītņu un apskates vietu piedāvājumi var mainīties. Aktuālie piedāvājumi atrodami: http://www.celotajs.lv/seniors
 • Lai saņemtu atlaižu karti, sazinieties ar Latvijas Pensionāru federāciju vai tās reģionālajām organizācijām.

Kontakti un uzziņas:

 • Latvijas Pensionāru Federācija vai tās reģionālās nodaļas:

E-pasts: lpf1@inbox.lv, tel.: 67276789,  www.pensionari.lv.

 • LLTA „Lauku ceļotājs”:

E-pasts: lauku@celotajs.lv, tel.: 67617600, www.celotajs.lv.


Kas ir senioriem draudzīgas tūrisma vietas?

Šajās vietās īpaša uzmanība veltīta senioru interesēm un vajadzībām: telpas un tuvākā apkārtne iekārtotas tā, lai pārvietoties ir ērti (piemēram, nav augstu sliekšņu, stāvu kāpņu, dušas un tualetes telpas aprīkotas ar ērtiem rokturiem, viesu un koplietošanas telpas ir pirmajā stāvā), ēdienkartē veselīgi, arī diētiski ēdieni, saimnieki vienmēr gatavi sniegt visu nepieciešamo informāciju un palīdzību. Ērtības apzīmētas ar īpašiem simboliem. Šie simboli ne tikai skaidro ērtības, bet arī raksturo brīvdienu vietu. Tie palīdz izvēlēties atbilstošu tūrisma vietu līdzīga dzīvesveida un interešu viesiem, kas netraucē cits citam un jūtas ērti sev līdzīgo sabiedrībā:

 

1. 2. 3. 4. 5.

 

 1. Pieejams ratiņkrēslā – nav sliekšņu, tualetēs var iekļūt ar ratiņkrēslu, uzbraucamās rampas, utt.
 2. Pieejams viesiem ar pārvietošanās grūtībām – nav augstu sliekšņu vai citu šķēršļu, nav nepieciešams kāpt pa kāpnēm, mazgāšanās telpās un tualetēs ir atbalsta rokturi, utt.
 3. Pieejams viesiem ar nelielām pārvietošanās grūtībām – telpās var būt sliekšņi, nelielas kāpnes vai citi šķēršļi, taču tie ir ērti pārvarami cilvēkam, kas lieto spieķi. Mazgāšanās telpās un tualetēs atbalsta rokturi.
 4. Bez īpašiem pielāgojumiem – telpas un apkārtne nav īpaši pielāgota viesiem ar pārvietošanās grūtībām.
 5. Pieejamas fiziskas aktivitātes – senioriem piemērots aktīvās atpūtas piedāvājums (viegli velomaršruti, pastaigu takas, nūjošanas takas, utt.)

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība un Sabiedrības integrācijas fonds

The sole responsibility of this publication lies with the author. The European Commission is not responsible for any use that may be made of the information contained therein