Interreg V-A — Estonia–Latvia
01.01.2020 - 30.04.2023 (EST-LAT156)

Latvian - Estonian Common Military Heritage Tourism Product

Новости проекта

Kā labāk nokārtot vēstures kontroldarbu? Kāpēc vispār jāmācās vēsture? Kā mēs dzīvotu un kādā valodā runātu, ja Latvija nepastāvētu kā neatkarīga valsts? Skolotājiem nāk palīgā projekts „Latvijas un Igaunijas kopīgā Militārā Mantojuma tūrisma produkts”, aicinot klases ekskursijās uz vietām, kas stāsta par svarīgiem vēstures notikumiem. 

Читать полний текст ...


Tuvojoties "Latvijas un Igaunijas kopīgā Militārā mantojuma tūrisma produkta" projekta noslēgumam, tā komanda 20. augustā piedalīsies Sarptautiskajā Valgas militārās vēstures festivālā, lai prezentētu projektā izstrādāto tūrisma piedāvājumu, un aicinās doties vēstures iepazīšanas ceļojumā ar devīzi „Stipri vakar – brīvi šodien!”

Starptautiskais Valgas militārās vēstures festivāls MilFest ir Baltijā lielākais šāda veida pasākums, kas šogad norisinās 19.-20. augustā. Festivālā piedalās dažādu valstu militārās vēstures klubu dalībnieki, notiek kauju rekonstrukcijas, senlietu un amatniecības tirgus, koncerti un citas aktivitātes dažādās vietās Valgas pilsētā un tās apkārtnē. MilFest festivāla programma https://www.isamaalinemuuseum.ee/lv/milfest-3/.

Читать полний текст ...


Latvijā un Igaunijā apmeklētājiem pieejamas militārā mantojuma vietas - muzeji, cietokšņi, militārā aprīkojuma vietas, takas, bunkuri, cīņu vietas, militārās pilsētas, infrastruktūras objekti, piemiņas vietas, kas liecina par laiku no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā un abu valstu neatkarības iegūšanas 1918. gadā līdz tās atjaunošanai 1990./1991. gadā.

Tas ietverts četros laika posmos:

  • 1914 - 1920 Pirmais pasaules karš / Neatkarības kari
  • 1939 - 1945 Otrais Pasaules karš
  • 1944 - 1957 Nacionālo partizānu kustība - mežabrāļi
  • 1945 - 1991 Padomju okupācija un neatkarības atjaunošana

Video parāda abu valstu dažādu vēstures periodu Militarā mantojuma vietas, kas pieejamas tūristiem. Visas vietas, liecības un ceļojumu maršrutus skatiet https://militaryheritagetourism.info.


21.jūnijā Cēsīs, Pils laukumā norisināsies diskusiju forums par Militāro Mantojumu Latvijā un Igaunijā. Diskusiju foruma laikā Latvijas un Igaunijas vēstures un tūrisma speciālisti diskutēs par Militārā mantojuma interpretāciju mūsdienās un izglītībā. Diskusijās piedalīsies eksperti no Latvijas un Igaunijas, ar zināšanām un pieredzi vēstures tūrisma produktu attīstībā.
 

Читать полний текст ...


No 9. līdz 14. maijam Militārā mantojuma projekta partneri un militārā mantojuma tūrisma produkta veidotāji no Latvijas un Igaunijas devās pieredzes apmaiņas braucienā, lai apmeklētu Lietuvas un Polijas militārā mantojuma tūrisma objektus, dalītos ar zināšanām un nodibinātu kontaktus turpmākām sadarbībām.

Читать полний текст ...


Kā labāk nokārtot vēstures eksāmenu? Kāpēc vispār jāmācās vēsture? Kā mēs dzīvotu un kādā valodā runātu, ja Latvija nepastāvētu kā neatkarīga valsts? Skolotājiem nāk palīgā projekts „Latvijas un Igaunijas kopīgā Militārā Mantojuma tūrisma produkts”, aicinot klases ekskursijās uz vietām, kurās risinājušies svarīgi vēstures notikumi.

Читать полний текст ...


While military heritage in tourism has obtained an uncomfortable connotation in the context of the present war in Ukraine, we in Latvia and Estonia believe that it is relevant to highlight, through tourism experiences, how our own countries gained and defended independence during 1914-1991.

The attached press release introduces the military heritage tourism offer with more than 600 sites to visit in Latvia and Estonia, route planning options and the military heritage tourism website https://militaryheritagetourism.info/en arranging the sites along a timeline and briefly introducing the most important historical events, individuals and stories.

Читать полний текст ...


Esam priecīgi ielūgt uz "Lauku ceļotāja" klātienes pavasara semināru 7. aprīlī atpūtas kompleksā "Klidziņa" Skrīveros, plkst. 11:00 (ierašanās un rīta kafija no plkst. 10:30). 

>>> PROGRAMMA (PDF).

Pēc vairāk kā 2 gadu komunikācijas elektroniski būsim īpaši priecīgi jūs satikt klātienē. Tikšanās laikā dalīsimies pieredzē par aizvadīto sezonu, ieskicēsim plānos jaunajai - 2022. gada tūrisma sezonai un iepazīstinām jūs ar iespējām iesaistīties mūsu realizētajās mārketinga aktivitātēs. Informēsim par līdz šim paveikto projektā "Militārā mantojuma tūrisms" un "Lauku dzīvesveids" un uzņēmēmu iespējām pievienoties.

Pieteikšanās līdz 1. aprīlim, aizpildot elektronisku anketu: https://forms.gle/4UQGNi1iarcCXth69.

Jautājumu gadījumā sazinieties: anna@celotajs.lv vai pa tālr. 67617600.


This summer we are inviting travellers to visit locations where important events in the history of Latvia and Estonia occurred from the beginning of World War I and up to the declaration of the two countries' independence in 1918, and then onward to the restoration of their independence in 1990/1991.  More than 300 destinations in Latvia and Estonia relate to military heritage - museums, fortifications, military equipment, trails, bunkers, battle sites, military towns, infrastructure and memorial sites.

Читать полний текст ...


Cilvēku atmiņas un vietējās leģendas ir būtiskas vēstures liecības, kas nereti netiek saglabātas un paliek neuzzinātas. Gribam rosināt ikvienu dalīties ar šīm nozīmīgajām detaļām no cilvēku ikdienas un dzīves abu Pasaules karu un Padomju režīma laikā.

Читать полний текст ...


Viens no „Lauku ceļotāja” aktuālajiem projektiem šovasar ir „Militārais Mantojums”. Militārā Mantojuma projektā (Interreg Igaunijas-Latvijas programmas atbalsts) veidojam tūrisma piedāvājumu, kas aptver laiku no Latvijas un Igaunijas neatkarības iegūšanas līdz tās atjaunošanai 4 posmos: Pirmais pasaules karš/ Neatkarības kari; II Pasaules karš; Nacionālo partizānu kustība - mežabrāļi; Padomju okupācija un neatkarības atjaunošana.

Читать полний текст ...


15. un 16. septembrī Kurzemes partneri Ventspilī rīkoja projekta partneru tikšanos. Tikšanās vienoja visus Latvijas partnerus, pārstāvjus no Sekretariāta un Uzraudzības grupas, kā arī īpašu viesi, Latvijas vēstures entuziastu no Vācijas. Igauņu partneri tajā pat laikā tikās savas valsts robežās un pievienojās tiešsaistē. 

Читать полний текст ...


25.augustā tiešsaistē tikās Militārā mantojuma projekta Latvijas partneri, lai katrs iepazīstinātu ar saviem projektā paveiktajiem darbiem. 

Читать полний текст ...


Projekta "Militārais mantojums" menedžmenta grupa 3.jūnijā tikās tiešsaistē, lai turpinātu diskutēt par produkta attīstību. Iepazināmies ar izveidoto projekta izveidoto mājaslapu militaryheritagetourism.info, kā arī Facebook kontu @militaryheritagetourism

Читать полний текст ...


Par Militārā mantojuma tūrisma produktu "900 sekundēs" stāsta Asnāte Ziemele un Liene Johansone no Olaines vēstures un mākslas muzeja, kas ir projekta partneris. Projekts solās būt interesants, tā ietvaros tiks veidoti militārā mantojuma maršruti, atjaunoti vairāki objekti, dažos tiks ieviestas interaktīvas ekspozīcijas ar mīnu kuģu vraku 3D modeļiem un kauju vērošanu papildinātajā realitātē.

Читать полний текст ...


16.aprīlī abu valstu partneri tikās tiešsaistē, lai ar kick-off tikšanos uzsāktu Militārā Mantojuma tūrisma produkta projektu. "Lauku ceļotājs" kā vadošais partneris iepazīstināja ar projekta struktūru, runājām arī par vizuālajām prasībām un plānotajām aktivitātēm. 17.aprīlī tikāmies atsevišķi ar Latvijas partneriem un izrunājām būtiskas lietas, lai projekts iesāktos veiksmīgi. 22. aprīlī turpinājām ar projekta attīstību, tiekoties ar abu valstu partneru pārstāvjiem. Ar cerību, ka drīz varēsim tikties klātienē, norunājām nākošās tikšanās. 

Читать полний текст ...


Šorīt TV3 Ziņas raidījumā “900 sekundes” "Lauku ceļotāja" vadītāja Asnāte Ziemele sniedza interviju kā šobrīd klājas tūrisma uzņēmējiem laukos - daži lauku mītņu īpašnieki mēģina pielāgoties krīzes izraisītajai šī brīža situācijai, taču tā ir izdzīvošana, nevis normāla uzņēmumu funkcionēšana.

Читать полний текст ...


This site reflects the views of the author. The managing authority of the programme is not liable for how this information may be used.