Country Holidays

Ar laivu

Gauja

Pa Gauju no Cēsīm līdz Siguldai

Maršruta garums: 83 km
Ilgums: 2 dienas
Maršruts: Cēsis - Sigulda
Upes kritums: 18 m
Nobraucamais attālums dienā: 17-26km
Attālums no Rīgas: sākuma punkts – Cēsis; 106 km, beigu punkts – Sigulda, 51 km
Nokļūšana: ar autobusu: Rīga – Cēsis; ar vilcienu: Rīga – Valmiera – Lugaži (līdz Cēsu stacijai, atpakaļceļā – no Siguldas stacijas); ar auto: Pa Rīgas - Veclaicenes šoseju (A 3) līdz Cēsīm.

Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām - vairāk par tām lasiet šeit.

Īss maršruta raksturojums
Gaujas senieleja vietām sasniedz 80 m dziļumu, upes krastos slejas Latvijas varenākās smilšakmens klinšu sienas. Gaujas plūdums ir vienmērīgs un tikai atsevišķās vietās upi pārtrauc nelielas krāces vai straujāki posmi, tāpēc tas piemērots atpūtas nobraucieniem.
Gaujas posms starp Valmieru un Siguldu atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā. Gaujas krastos atrodas 20 labiekārtotas ūdenstūristu apmetnes (piecas no tām ir zaļās tūristu apmetnes), kurās uzstādīti soli, galdi, iekārtotas ugunskura vietas, nolikta malka, kā arī uzstādīti informācijas stendi un karte.

Zināšanai! Peldēties Gaujā drīkst tikai peldvietās, jo upē ir spēcīga straume un nepastāvīga upes gultne ar slīdošām smiltīm!

gauja
1. diena
Ierašanās sākumpunktā pie Gaujas, netālu no Cēsīm.


A variants
Jāņrāmis – Līgatne
(~ 26 km , ~6,5 - 8 h) Skaistākais upes posms ar Ērgļu klintīm. Piestājot krastā, var apskatīt Kvēpenes pilskalnu - uz tā augošais ozols attēlots uz 5 latu naudas zīmes. Amatas ieteka, krāces pieĶūķu klintīm, Spriņģu klintis, Līgatnes pārceltuve.

B variants
Cēsis – Līgatne
(~ 17 km , ~4.5 - 6 h) Nobrauciena sākums pie Kvēpenes pilskalna, tālāk kā A variantā. 

Iespēja izstaigāt Līgatnes dabas takas (5,5km),  Paparžu gravas dabas taku (1,3km), aiziet gar Gaujas krastu līdz Glūdu klintīm (1,3km).

Nakšņošana viesu mājā. 

gauja

gauja
2. diena

Brokastis

Līgatne -  Sigulda (~21 km, 5 - 7 h).  Katrīnas and Glūdu klintis kreisajā krastā. cliffs. Īsi pirms  nobrauciena beigām ieraugāms Turaidas pils sarkanais tornis. 


Cena: 
  • maršruta plāns 20,- Ls
iekļaujamie pakalpojumi pēc Jūsu izvēles:
Fotoreportāžu par to, kā mēs - "Lauku ceļotāja" kolektīvs - braucām pa šo maršrutu, skatieties šeit.

Informācija, maršrutu varianti un rezervēšana: Lauku ceļotājs, tālr.: 67617600, e-mail: lauku@celotajs.l